Skocz do zawartości

GTA czy WRX??


Młodziak

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie umiejętności terenowe ma Impreza?????Jeśli auto ma napęd 4x4 to można nim jechać w teren??? Zobaczymy jak wejdzie Alfa z Torsenem i ulepszona przez Autodeltę :twisted: chętnie zobaczę wtedy jakiś pojedynek na torze pomiędy tymi dwoma samochodami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Imprezę.

 

 

GTA po prostu nie działa, nie skręca, ośka, cieżkie V6. Poczytaj sobie dowolne testy tego wynalazka.

 

hmm...nie wiem co mowia na ten temat testy ale w top gear na torze uzyskala GTA lepsze czasy niz impreza, bmw m3 itp...niewielkie roznice czasowe, ale...

 

Aha, co do napedu na 4 kola to alfa 155 Q4 miala bardzo dobry naped, ale to juz przeszlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy o jakim terenie mówisz ale jaeślichodzi o szutry to praktycznie bez ograniczeń...równiez prędkości :twisted:

 

p.s. a ten długi okres dylematyczny to z czego wynika? 3 lata :?: rozumiem że nie chodzi o zakup tylko o rozważanie czysto hipotetyczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a to ci dylemat, jak ruszy flixvault.net podam linka do testu 147 GTA w pewnym znanym Brytyjskim programie motoryzacyjnym (ciekawe kto wie o jaki chodzi:?: :P ) sadze ze bardzo ladnie udalo im sie podsumowac to auto :lol:

hmm...nie wiem co mowia na ten temat testy ale w top gear na torze uzyskala GTA lepsze czasy niz impreza, bmw m3 itp...niewielkie roznice czasowe, ale...

No wlasnie, nie wiesz, taki czas uzyskala autodelta, z 3,7 litrowym silnikiem i mechanizmem roznicowym, ktorego w zwyklej Alfie 147GTA brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze WRXa :)

GTa jest powiedzmy "wyscigowa" a Impreza rajdowa :), wiec nie dziwne ze na torze byla lepsza, w koncu ma macniejszy silnik, a tor byl suchy...

A Autodelta to juz zupelnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie rozumiem, po co takie pytania na forum Subaru?

Młodziak, aby usłyszeć pieśni pochwalne i same naj zapytaj o to na forum Alfy.

Ale skoro to pytanie już tu jest to pozwólcie, że wyrażę swoją subiektywną opinie.

 

Ale Alfa jest napewno ładniejsza, no i to auto ma to coś

Zgodze sie, że Alfa jest ładniejsza, ale to właśnie SI ma to coś.

 

Mam gdzieś filmik z testem porównawczym 3 aut: 147 GTA, Focus RS i WRX.

Testuje te auta, Kuzaj więc opinia pewnie też lekko subiektywna.

 

To teksty które mniej więcej usłyszałem w tym teście o Alfie:

piękna w środku, piękna zewnątrz, ładny dźwięk silnika;

zbyt czuły układ kierowniczy oraz nie zbyt dopracowane zawieszenie przez co samochód zachowuje się zbyt nerwowo;

duża moc ale raczej znakomity samochód aby jeździć wolno;

tak naprawdę przepiękny gadżet który najlepiej wygląda w garażu.

 

Teraz dopiero się zacznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodziak sorry ale mysle, ze 3 lata to Ty musisz poczekac ale na prawo jazdy :D Porownujesz dwa rozne samochody, kazdy wymusza inny styl jazdy i roznie sobie radza na roznych nawierzchniach. Ja bym wybral WRX'a i dlatego mam GT :D , jezeli szukalbym auta "wyscigowego" o Alfie nawet bym nie pomyslal bo lepszy, mniej awaryjny i bardziej "sportowy" jest CTR. Alfa jest dobra ale jak juz ktos wspomnial do lansu pod dyskoteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie umiejętności terenowe ma Impreza?????

 

no wiesz, nie mówię tu o offroadzie, ale pojedź takim Alfem do lasu na grzybki albo rybki gdzieś na rzecze pomiędzy polami. w Subaru masz większe szanse wrócić o własnych siłach.

 

Zobaczymy jak wejdzie Alfa z Torsenem i ulepszona przez Autodeltę :twisted: chętnie zobaczę wtedy jakiś pojedynek na torze pomiędy tymi dwoma samochodami 8)

 

słuchaj, to mów od razu że przyszedłeś tu się licytować. jeśli naprawdę chcesz zasięgnąć rady, które auto kupić - pytaj w salonach/komisach lub znajomych/rodzinę, a nie zapisujesz się na forum Subaru tylko po to, żeby co niektórym podnieść ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownujesz dwa rozne samochody, kazdy wymusza inny styl jazdy i roznie sobie radza na roznych nawierzchniach.

 

Nie broniąc Młodziaka ale zanim zdecydowałem się na SI rozważałem Alfę - co prawda nie 147 ale 156 2.5V6 z trzech względów:

1. tańsza w zakupie (ten sam rocznik - różnica rzędu 15-20k)

2. porównywalne osiągi (na prostej - żeby nie było wątpliwości)

3. podoba mi się wygląd Alfy ;-) (wiem, wiem - o gustach .....)

 

To co mnie skutecznie odstraszyło (i dzięki Bogu) to awaryjność (samochód służy mi do jazdy na codzień więc częste wizyty w serwisie nie są mile widziane - pomijam koszty napraw).

 

Wtedy nawet nie bardzo wnikałem w zalety napędu 4x4 i pewnie wiele osób do czasu przejechania się takim samochodem ma mocno średnie pojęcie jak duża różnica w jest w prowadzeniu 4WD względem 2WD i to niekoniecznie na nawierzchniach typu szuter czy też śnieg.

 

Dzisiaj już na pewno nie miałbym takiej rozterki - Alfa czy Subaru :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodziak: na chu... gadasz co bedzie jak alfa bedzie miala cos tam cos tam. Miesliemy porowanac dla ciebie Alfe z SUBARU ktora jest teraz dostepna a nie ta ktora prawdobodobnie wyjdzie w przyszlosci!! Tak samo jak moge napisac a gdyby subaru bylo ladniejsze to alfa cos tam cos tam.

I czego oczekujesz na forum subaru. Chyba nie trzeba byc super inteligentym zeby sie domyslic ze dla wiekoszosc uzytkownikow subaru jest to najlpeszy samochod na swiecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak ... jesli mialbym kase na 4x4 to kupilbym impreze :) jesli mialbym sie zastanawiac nad autem z napedem na przod ... to wybralbym .... civica type r :) napewno nie alfe pomimo ze bardzo mi sie podoba kazda alfa :D ale ja tu nowy jestem nie znam sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... wszyscy próbujecie dobrze NAM znanymi argumentami przekonać Młodziaka do subaru a nie lepiej żeby sam sie przekonał, niech pójdzie do salonu subaru i powie jaki ma dylemat, to sprzedawca od razu będzie wiedział jak podejść do klienta i gdzie pojechać na jazde próbną, póżniej pójdzie do alfy, przejedzie się gta i porówna i sam najlepiej oceni co ma wybrać 8) .....

 

pozdr. mk.si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie GTA daja na jazdy testowe, chetnie skorzystam :)

 

.... a nie dają :?: :shock: w kraku na targach motoryzacyjnych gta była cały czas otwarta i każdy mógł wsiąść, wiem że to nie to samo co jazda próbna ale jednak jakoś świadczy o podejściu do potencjalnego klienta :roll: .....

 

pozzdr. mk.si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu odbyłem jazdę testową 147 GTA, specjalnie wybrałem dość krętą drogę... Po pierwsze ESP (nie wiem jak to w alfie się nazywa) nie da się wyłączyć, dla mnie to porażka w sportowym samochodzie. Auto przyśpiesza nieźle, ale nie jestem pewien czy lepiej od seryjnego WRXa. Po zakrętach prowadzi się nieprecyzyjnie, ciężki przód daje o sobie znać i układ kierowniczy też nie zachwyca... Nie chcę się wymądrzać, ale wóz tylko do lansowania, żaden sportowiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...nie wiem co mowia na ten temat testy ale w top gear na torze uzyskala GTA lepsze czasy niz impreza, bmw m3 itp...niewielkie roznice czasowe, ale...

 

 

To była nadłubana GTA z dorzuconą szperą i spora ilością koników - przy tej różnicy mocy nie dziwne że miała lepszy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...