Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Neutrino33 napisał(a):

To nie są głupie pytania. Niemniej teraz własnie juz wiesz ile będzie więcej i możesz mierzyć.

 

8 godzin temu, Orear napisał(a):

Właśnie to chciałbym wiedzieć, myślałem, że może ktoś już próbował z takim rozmiarem. 

 

Jest jeszcze kwestia taka, że samochody te, ich napędy były zaprojektowane pod pewnny rozmiar kół (chodzi o ogólna średnicę jaki tworzy zewnetrzny obrys opony, nie ważne czy to będzie opona założona na felgę 16" czy 19" to ta średnica powinna być w miarę zbliżona do seryjnej. W przeciwnym razie może (ale nie musi) mieć to wpływ na działanie/żywotność napędów. Z tego co pamiętam to układ 4x4 stosowany niegdyś w Vectrach/Calibrach był wyjątkowo czuły na tym punkcie stąd liczne ich awarie.

Jak chcesz mieć "balony" by czuć większy komfort lub ze względu na jakość dróg chceszw ten sposób zabepieczyć się przed jakimiś uszkodzeniami (felgi, opony, zawieszenia itp.) to poszukaj 16", które zmieszczą zacisk i tarczę...trudne ale możliwe.

Tyle ode mnie....ale ja tam penisa wiem dlatego niech się bardziej światli w temacie wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

 

Jest jeszcze kwestia taka, że samochody te, ich napędy były zaprojektowane pod pewnny rozmiar kół (chodzi o ogólna średnicę jaki tworzy zewnetrzny obrys opony, nie ważne czy to będzie opona założona na felgę 16" czy 19" to ta średnica powinna być w miarę zbliżona do seryjnej. W przeciwnym razie może (ale nie musi) mieć to wpływ na działanie/żywotność napędów. Z tego co pamiętam to układ 4x4 stosowany niegdyś w Vectrach/Calibrach był wyjątkowo czuły na tym punkcie stąd liczne ich awarie.

Jak chcesz mieć "balony" by czuć większy komfort lub ze względu na jakość dróg chceszw ten sposób zabepieczyć się przed jakimiś uszkodzeniami (felgi, opony, zawieszenia itp.) to poszukaj 16", które zmieszczą zacisk i tarczę...trudne ale możliwe.

Tyle ode mnie....ale ja tam penisa wiem dlatego niech się bardziej światli w temacie wypowiedzą.

Dodatkowo zbyt dużą zmiana rozmiaru zaburzy nabijanie kilometrów w liczniku i zmieni prędkość.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał(a):

 

 

Jest jeszcze kwestia taka, że samochody te, ich napędy były zaprojektowane pod pewnny rozmiar kół (chodzi o ogólna średnicę jaki tworzy zewnetrzny obrys opony, nie ważne czy to będzie opona założona na felgę 16" czy 19" to ta średnica powinna być w miarę zbliżona do seryjnej. W przeciwnym razie może (ale nie musi) mieć to wpływ na działanie/żywotność napędów. Z tego co pamiętam to układ 4x4 stosowany niegdyś w Vectrach/Calibrach był wyjątkowo czuły na tym punkcie stąd liczne ich awarie.

Jak chcesz mieć "balony" by czuć większy komfort lub ze względu na jakość dróg chceszw ten sposób zabepieczyć się przed jakimiś uszkodzeniami (felgi, opony, zawieszenia itp.) to poszukaj 16", które zmieszczą zacisk i tarczę...trudne ale możliwe.

Tyle ode mnie....ale ja tam penisa wiem dlatego niech się bardziej światli w temacie wypowiedzą.

338.thumb.jpg.4a1638afb832ad57037fb95b42a253df.jpg

Nie takie trudne, 16tki są na liście dedykowanych rozmiarów na naklejce pod drzwiami, nawet ładnie to wygląda z zaciskiem i tarczą. ;)

A gdzieś można uzyskać informacje czy takie koło jakie chciałbym założyć będzie niedobre dla napędu? Wiem, że najprościej będzie posłużyć się naklejką pod drzwiami i nie kombinować ale zawsze to jakaś dodatkowa wiedza o moim aucie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orear napisał(a):

A gdzieś można uzyskać informacje czy takie koło jakie chciałbym założyć będzie niedobre dla napędu?

Zasadniczo każdy dodatkowy kilogram, którym trzeba obrócić, obciąża napęd. Nikt raczej nie poda Ci jednoznacznej granicy: tyle można, więcej nie.
Oczywiście nie jest też tak, że jak założysz większe koła, to nagle samochód stanie. Możesz odczuć, że jest bardziej ospały, że więcej pali, no i takie elementy jak półosie czy przeguby będą się szybciej zużywać.

  • Dzięki! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brembo pewnie nie mieszczą, a z bólem 4tlok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Oktan napisał(a):

Brembo pewnie nie mieszczą, a z bólem 4tlok..

 

2 godziny temu, abecer napisał(a):

Ogólnie mało info na ich temat, niestety nie wiem 

 

Widzę, że cos sabo z tymi felgami trafiłeś...Brembo nie mieszczą, niewiele o nich wiadomo....wezmę, co tak będą leżały i kurz zbierały :mrgreen:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

 

Widzę, że cos sabo z tymi felgami trafiłeś...Brembo nie mieszczą, niewiele o nich wiadomo....wezmę, co tak będą leżały i kurz zbierały :mrgreen:

Trafiłem, trafiłem bo kupiłem w cenie złomu ;). U mnie się felgi nie kurzą bo leżą w kartonach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, abecer napisał(a):

Trafiłem, trafiłem bo kupiłem w cenie złomu ;). U mnie się felgi nie kurzą bo leżą w kartonach :P

Kupię w podwójnej cenie złomu w takim razie :P

Ty i tak nie masz do czego założyć ;)

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Neutrino33 napisał(a):

 

Eeeee, ja byłem pierwszy :mrgreen:

Ale ja mam większy staż :OO:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

Eeeee, ja byłem pierwszy :mrgreen:

Robienie interesów z @Oktan to czysta przyjemność, jeszcze będę musiał dopłacić za odbiór złomu :biglol:. Za każdym razem jestem w plecy :biglol:

Edytowane przez abecer
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała nieprzyjemność po mojej stornie :P

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Danko napisał(a):

Tej, przecież @abecerma tyle tego "złomu", że starczy nam wszystkim :mrgreen:

Właściwie! To przecież przysługa, że przewietrzymy dla niego felgi.. To może jeszcze jakaś wypłata do tego? 

Ilość felg jest ograniczona, w kartonach im dobrze;). Żadnych wypłat nie przewiduje :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Danko napisał(a):

Może @abecer

Może ktoś inny 

Jakieś brązy z palet Rala używaliście na kuka? Będziemy teraz felgi do imprezy malować i szukamy punktu odniesienia. Po tabelach najbardziej siedział 8014, możliwe też że pójdziemy w jakiś Clearcoat zamiast Rala 

W standardowych paletach kolorów jest tylko musztarda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...