Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Danko napisał:

No joo, ale jak nieznanego pochodzenia to i napis mogli zamalować czy coś cnie 

Szukam dalej :mrgreen:

Napis japan jest wybity na feldze, tutaj nic nie widzę oprócz JIL i VIA. Fakt, do lakierowania zużyli chyba 10 kilo proszku :facepalm:

Edytowane przez abecer
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora publicznie posypać głowę popiołem.

 

Wczorajszego ranka około 8 jechałem na pobliską myjnię bezdotykową. Pusta droga, kombinacja kilku fajnych zakrętów, asfalt generalnie suchy. Ale zimny i zimne opony...

 

Przejechałem przez drobną kałużę 4 kołami i za 100m w zakręcie uciekł mi tył. Zacząłem tańczyć i w końcu uderzyłem w krawężnik prawym tylnym kołem. Niezbyt mocno, nic nie czuć żeby się zgięło, wóz się ustabilizował po tym fakcie.

 

Wstyd mi za głupkowanie na drodze w warunkach, które wiedziałem, że nie powiniennem był tego robić. Trzeba będzie zmienić koła, sprawdzić te, i odwiedzić Pana Sylwka.

No wstyd.

 

 

IMG_1536.jpeg

  • Super! 1
  • Smutny 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amnes napisał:

Pora publicznie posypać głowę popiołem.

 

Wczorajszego ranka około 8 jechałem na pobliską myjnię bezdotykową. Pusta droga, kombinacja kilku fajnych zakrętów, asfalt generalnie suchy. Ale zimny i zimne opony...

 

Przejechałem przez drobną kałużę 4 kołami i za 100m w zakręcie uciekł mi tył. Zacząłem tańczyć i w końcu uderzyłem w krawężnik prawym tylnym kołem. Niezbyt mocno, nic nie czuć żeby się zgięło, wóz się ustabilizował po tym fakcie.

 

Wstyd mi za głupkowanie na drodze w warunkach, które wiedziałem, że nie powiniennem był tego robić. Trzeba będzie zmienić koła, sprawdzić te, i odwiedzić Pana Sylwka.

No wstyd.

 

 

IMG_1536.jpeg

Niech rzuci kamieniem ten, który nigdy ciut nie depnął! Spokojnie, każdemu się zdarzy. Szkoda felgi, ale naprawi się i będzie piękna jak przed :respect:

 

@abecercoś namierzyłeś w sprawie tamtego felunku? 

 

 

Edytowane przez Danko
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amnes napisał:

Pora publicznie posypać głowę popiołem.

 

Wczorajszego ranka około 8 jechałem na pobliską myjnię bezdotykową. Pusta droga, kombinacja kilku fajnych zakrętów, asfalt generalnie suchy. Ale zimny i zimne opony...

 

Przejechałem przez drobną kałużę 4 kołami i za 100m w zakręcie uciekł mi tył. Zacząłem tańczyć i w końcu uderzyłem w krawężnik prawym tylnym kołem. Niezbyt mocno, nic nie czuć żeby się zgięło, wóz się ustabilizował po tym fakcie.

 

Wstyd mi za głupkowanie na drodze w warunkach, które wiedziałem, że nie powiniennem był tego robić. Trzeba będzie zmienić koła, sprawdzić te, i odwiedzić Pana Sylwka.

No wstyd.

 

 

IMG_1536.jpeg

Wreszcie wygląda jak porządna felga z bliznami po walce. Pamietam jak dawno temu, jeszcze Fiaciorem 131, na terenie firmy gdzie pracowałem troszeczke zacząłem się bawić...na jednym winklu płytko pod śniegiem okazało się był lód. Tył uciekł z prędkością uniemożliwiającą jakikolwiek manewr. Zaje..m w krawężnik tak, że myslałem, że "Powrót do przyszłości" zrobiłem na tym kole...ale samochód pojechał dalej. Wizyta u mechaniora - łożysko do wymiany, a było takie samo jak w "kredensie" więc rozeszło się po kościach.

Innym razem wziąłem od ojca "poldolota" Caro i śmigałem na randkę z moja obecną żoną. Nie lubię się spóźniać więc troszkę "podgoniłem". Był czarny lód na skrzyżowaniu, takim w literę T, zamiast skręcić w lewo samochód był blizej wersji jazdy na wprost. Jeszcze pomyslałem żeby go breszką podciąć i skierować we właściwym kierunku ale wysoki krawężnik był juz blisko a za krawężnikiem dwie małe brzóski. Wyprostowałem koła i tak wskoczyłem na krawężnik...byłem pewien, że pourywałem zawias, pekły felgi itd..... nic z tego, ale dwie przednie gumy do śmieci były. Przyjechał kolega innym polonezem, zmieniliśmy koła i spóźniony dotarłem na randkę. Potem ojcu odkupiłem komplet kół, zimówek...chyba były nalewki ale parę sezonów jeszcze zrobiły :faja:

Ja doskonale rozumiem dlaczego ubezpieczenia dla młodych ludzi są droższe, sam byłem młody, a i teraz darza mi się robić głupoty...coraz rzadziej, ale jednak.

Najważniejsze to umieć się przyznać, i to przed samym sobą, że walnęło sie głupotę, wyciągnąć wnioski i wdrożyc je w życie.

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danko napisał:

 

 

@abecercoś namierzyłeś w sprawie tamtego felunku? 

 

 

Niestety nic nie wymyśliłem, mam trochę daleko żeby je obejrzeć i samemu spróbować coś odczytać z felg także jest lipa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wprawdzie nie z Subaru ale myślę, że mogę tutaj zapytać. Chyba będę miał mały problem... Czekam i czekam na odpowiedź od Hyundai czy do mojego I30N Performance można założyć koła 18' (fabrycznie 19' i tarcze 360mm). Taki kpl. chciałbym na zimę ale coś mi się wydaje, że będę musiał sam kombinować. 

Czy znacie jakąś firmę handlującą felgami i oponami, do której można przyjechać i na miejscu przed zakupem przymierzyć? 

Czy może @lukass się też zajmuje felgami? 

Gdzieś nie bardzo daleko od południowego krańca Wielkopolski ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, abecer napisał:

Który model był na sprzedaż? 

Wzór P1 w 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 16:27, krzepas napisał:

5x100 za 1k?

To możliwe?

Chyba, że mi się modele pomyliły...

 

image.thumb.png.07b5210b4e9b2ef1f8b2a29e12eef64f.png

Nie ma tych felg w 5x100 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...