Skocz do zawartości

V-Max Forestera 2,5XT i ogranicznik predkości


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Większość forków turbo z mechaniczną przepustnicą mają odcinkę przy 255 i jest ona realizowana przez odcięcie paliwa.

 

Wersje z przepustnicą elektryczną są różnie zaprogramowane, najczęściej 210-212, ale są również 230kmh. Ogranicznik jest realizowany przez przymykanie przepustnicy, a nie odcięcie paliwa.

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Potwierdzone także przez moje nie Aso i prześledzone przeze mnie na kompie podczas jazdy - w momencie osiągania założonej prędkości nie ma żadnego odcięcia, szarpania itp, tylko po prostu przestaje przyspieszać - widać jednocześnie że doładowanie turbo spada z 0,8 Bara do 0,3 bara a z górki jest ujemne. Właśnie się zastanawiam nad zdjęciem kagańca bo nowy forek 2.5xt jest wolniejszy od mojego poprzedniego 2.0xt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie doszedł do 245 km/h licznikowo na 225/50/17 i też trochę popiskuje uszczelka szyby przedniej. :twisted:

 

Ale Ty widzę masz jeszcze prawdziwego Forka :) ja mam model 09 i widocznie zupełnie inaczej jest V-max ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za romraiderem:

 

1. download and install the latest RomRaider ECU defs (see FAQ)

2. Open ROM in RomRaider

3. enable "Speed Limiting Disable (Fuel Cut)" fix (under misc category)

4. enable "Speed Limiting Disable (Wastegate)" (if applicable)

5. save ROM file

6. Flash to car

 

widać, że domyślnie są dwie metody przycinania prędkości - sterowanie wastegatem i odcięciem paliwa, więc o ile ECU jest wspierane, to nie powinno być żadnego problemu, żeby limitera ubić.

 

I za to lubię ECU subaru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki samobójca jedzie forkiem 200/h :shock: :shock: :shock: :shock:

 

dlaczego samobójca??? Forek w poprzedniej kaście trzyma się lepiej drogi niż nie jeden kompakt, nowy podobnie, jeżeli jest to autostrada (powinienem dopisać niemiecka :mrgreen: ) to dlaczego niby nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki samobójca jedzie forkiem 200/h :shock: :shock: :shock: :shock:

Taki który chcę zamknąć licznik na 240 km/h 8) :D

Często mam okazje pojeździć na dobrych autostradach ale więcej niż 232km/h nie pojechał odczyt z prędkościomierza.

 

widać, że domyślnie są dwie metody przycinania prędkości - sterowanie wastegatem i odcięciem paliwa, więc o ile ECU jest wspierane, to nie powinno być żadnego problemu, żeby limitera ubić.

 

I za to lubię ECU subaru

 

O. I ja tak chcę..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie napisał na jakim biegu te max prędkości. Próbował ktoś to robić na czwartym biegu? W Hondzie na przykład maksymalnę prędkość uzyskuje się na czwórce. I to jest logiczne, obroty wtedy wkręcą się większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki samobójca jedzie forkiem 200/h

kolega najwidoczniej nie wie, że forek to impreza a forek 2.5T to impreza GD na nieco większych kołach.

 

Z resztą, wg polityków, dużo szybciej przejedziesz trasę gdańsk warszawa forkiem właśnie 2.5T niż czymkolwiek innym hahaha :mrgreen::twisted:

 

- To praktycznie najlepszy i najbezpieczniejszy samochód na polskie drogi. Dzięki wysokiemu i twardemu zawieszeniu i stałemu napędowi na 4 koła w ogóle nie czuć prędkości i nierówności dróg, co jest szczególnie cenne przy podróżach z moją przewrażliwioną żoną - żartuje Mirosław Zdanowicz. - Kiedy o pożyczenie samochodu proszą mnie przyjaciele, ale zarazem dobrzy kierowcy, nie mam nic przeciwko. No i oczywiście jest to darmowa usługa.

 

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=25649

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...