Skocz do zawartości

ICE


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

więcej kasy - więcej karetek - więcej lekarzy ratowników - więcej żywych ludzi

co w tym niby jest dziwnego?

W tym nic.

Ale jeśliby ''reformować'' pogotowie z tą ilością karetek/lekarzy/ratowników, która jest to chyba cudów nie ma i nikt nagle nie sprawiłby, że pomoc pojawia się 5 min. po zgłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej kasy - więcej karetek - więcej lekarzy ratowników - więcej żywych ludzi

co w tym niby jest dziwnego?

 

haha you wish :twisted:

 

Niestety w PL wzywa sie karetke do byle pierdoly - najlepszy przypadek jaki znam to taki, ze klientka miala okres (pierwszy chyba) i wezwala karateke - znajmomy nie mogl jak sie potem okazalo dojechac na czas do zawalowca - osierocil 3ke dzieci.

 

Wszystko rozbija sie o mentalnosc - ale faktycznie mozna podchodzic do tego w sposob: wiecej karetek wiecej uratowanych ludzi - tylko to ma bardzo krotkie nogi.

 

A reforma swoja droga - dawno powinni wypieprzyc lekarzy i wsadzic ratownikow do karetek - i po porstu load and go :!: :!: (sory za zawodowe okreslenie ale nie wiem jak to sie po polsku nazywa)

 

Odnosnie ICE - bralem udzial ostatnio w Mistrzostwach Polski Ratownictwa Medycznego (chyba tak ten event sie nazywal) i NIKT o ICE nie slyszal :evil:

 

Btw. jak sie widzialo tych "niby" ratownikow w akcji - wierzcie mi na slowo nie chcecie byc przez nich ratowani (a niby semi/zawodowcy)

 

Wg mnie po prostu temat pierwszej pomocy lezy i kwiczy - zadna karetka nie dojedzie w ciagu 5 minut - nie ma cudow, a czlowiek po ustaniu "akcji serca" ma powiedzmy 3-5 min zanim powstana nieodwracalne szkody. A ludzie na ulicy stoja sie tylko i gapia, bo zaden nie umie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ludzie na ulicy stoja sie tylko i gapia, bo zaden nie umie pomoc.

Bo nie ma kasy, bo w szkołach nie uczą, bo w większych zakładach pracy szkoda na to czasu i pieniędzy...

Gdzie teraz uczą pierwszej pomocy?

Służby mundurowe? Harcerze? Inne organizacje paramilitarne?

A jak ktoś się na ulicy przewróci, to na pewno menel i pijak.

Taka jest nasza polska mentalność. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś się na ulicy przewróci, to na pewno menel i pijak.

Ostatnio widziałem "kolesia", który jechał rowerem był tak napruty, iż nie był wstanie trzymać pionu, i jak miałem mu pomóc? Żeby mi r..a za przeproszeniem obił? To złe podejście 9/10 przypadków takich to są właśnie menele! A jak się chce pomóc to tylko słyszy jak po Twojej rodzinie w zamian owy mość jedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lekcjach PO, gdzie wlaściwie zajęcia prowadzilam z kolegą, bo mieliśmy już kurs unijny zrobiony. Powiem tak, kurs unijny na którym, bylam o kant tylka rozbić, zajęcia na PO zależą od nauczyciela (niektórzy nawet nauczą jak się z samochodu wyciąga), "kurs" na prawku- masakra, ale tak naprawdę "nauczylam się" na kursie Malty. Mialam dwa dni od rana do wieczora zajęcia i wierzcie mi, że 1/4 z tego co oni tam mówili wystaczyla by przeciętnemu czlowiekowi do uratowania komuś życia...

 

Co do fantoma: widzialo wielu, pytanie czy kiedykolwiek próbowalo reanimować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
bo w szkołach nie uczą

 

Uczą na PO.

 

Gdzie teraz uczą pierwszej pomocy?

Służby mundurowe? Harcerze? Inne organizacje paramilitarne?

 

PCK przede wszystkim.

 

Z pełnym szcunkiem do Ciebie WRC Fan, ale dawno chyba szkołę skończyłeś. Ja, pomimo tego że jestem ratownikiem - o ICE dowiedziałem się z telewizji. Dlatego informujmy wszystkich - gdzie się da i jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podjąłem trochę wysiłku i przetlumaczyłem tekst dyrekcji. Jednak nie mówię perfekt po angielsku, więc poprawki są mile widziane ;]

Gotowe tłumaczenie może być użyte na międzynarodowych forach lub stonach jak facebook, grono, myspace itd. Ja zamieściłem już na swoim profilu na faecbooku.

 

"Medical staff, Police, Firemans or any others who take part in a resque missions, very often come to the situation when they need to get in touch with family or with the people who a related in anyway to the victim of the accident.

 

Italian media, made an interview with the resque staff. They proposed us, to make a special entry in our mobile phones where in case of emergancy they can contact our family or someone related. Very often, mobile phone is the only thing we carry with ourselves. Quick contact would allow the medical staff to find out such an infomation: blood group, the medicine we take or any sicknesess we have.

 

Resque staff propsed that each of us should make an entry that is easly findable among hundreds of other entries in our mobile phones.

 

Italian resque staff says that we should use an international shortcut ICE (in case of emergancy) under which we should store the emergancy numbers.

Such a solution should make resque staff's job easier.

 

The idea is easy to introduce, does not cost anything and can save our lifes!!!

Almost each of us has a mobile phone. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pamietam jak dzis dzien, gdy pojawil sie komunikat o ICE. Jako zwolennik tego typu akcji czym predzej wprowadzilem przedrostek ICE do wpisow w moim telefonie, a stosowna informacje rozeslalem & publikowalem gdzie sie da.

 

O tym, ze ICE dziala przekonalem sie wczoraj. Na wyswietlaczu mojego telefonu pojawil sie znajomy numer. Ucieszylem sie, bo wydawalo mi sie, ze dzwoni to moj przyjaciel, ktory mial wczoraj wrocic z wakacji. Ku memu zdziwinie anglojezyczny glos przedstawil mi sie, ze jest czeskim policjantem, po czym zadal mi kilka pytan i przekazal informacje, ktora zapamietam na lata: "XXX XXX zginal dzis w wypadku samochodowym, do ktorego doszlo na kretym odcinku gorskiej drogi. Zostal zepchniety przez TIRa, ktory za szybko wjechal w zakret 180st. i wypadl zgniatajac i spychajac z drogi samochod prowadzony przez XXX XXX."

 

ICE dziala, ale nie zastapi rozumu i szacunku dla zycia innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...