Skocz do zawartości

Imprelica? Celipreza? Generalnie: dziecko FHI i TMC


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 701
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

eee, lipa - znowu dali jakies zwykle "plywajace" zaciski... pewnie BREMBO otrzyma tylko BRZ STI :roll:

no ale przynajmniej tarcze hamulce wygladaja na normal-size (z przodu jakies 315mm?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

poniewaz przesiadlem sie z 4wd na rwd lat temu trzy, to pozwole sobie wyrazic moja opinie na temat brz.

 

Naped rwd w tym samochodzie jest jego najwieksza zaleta, jesli ten samochod ma dawac frajde z jazdy. Nie twierdze ze 4wd jej nie daje, twierdze ze rwd daje jej wiecej, na dodatek za mniej. Samochod ktory daje sie opanowac w krotkim czasie, szybko sie nudzi. Samochod z ktorym trzeba powalczyc, ktory nie wybacza bledow, daje wiecej frajdy z jazdy.

 

Toyota chciala stworzyc samochod dajacy max przyjemnosci z jazdy i nadajacy sie na trackday-e. Przy projektowaniu pytali japonskich trackday-owców, jakiego samochodu oczekuja i na tej podstawie zaprojektowali GT86. Powstal samochod wielkości mx5, względnie niezbyt ciężki, z bardzo nisko umieszczonym srodkiem ciezkosci, tylnym napedem, seryjnie montowaną mechaniczna szpera, bagaznikiem pozwalajacym przewiezc zapasowy komplet kół i podnosniki/klucze. Do tego mocny wolnossacy motor, bardziej precyzyjny od doladowanego. Malkontentów jednak wciaz nie brakuje, bo brzydki tył, bo nie ma 4wd, bo czerwona kierownica, bo dobry na kompleksy...

 

300KM w brz sti z tylnym napedem to juz nie bedzie zabawka dla kazdego. Przy tej masie, gabarytach i mocy, na mokrym asfalcie niewielu odwazy sie wcisnac pedal gazu w podloge nawet na prostej. W imprezie sti zrobi to kazdy małolat.

 

Ja w kazdym razie czekam na samochod, gdzie "jeden blad oznacza koniec". Mam nadzieje ze to bedzie brz sti. I nie obchodzi mnie czerwona kierownica ani brzydki tyl...

 

 

 

piter_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tył i zderzak i światła mi się nie podobają, ale zza kierownicy słabo je widać :)

Zegary najładniejsze, sylwetka patrząc z boku też niezła. Ja po prostu lubię oldskul i zbyt współczesne, przebajerowane wzory mi nie podchodzą :]

Oczywiście, że sama jazda najważniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czekałem na taki wóz. Niesamowicie podoba mi się charakterystyka Imprezy 2.0 N/A 160KM i właśnie jeżdżąc nią myślałem o takim wynalazku jak BRZ. Wysokoobrotowe wolnossące silniki to trochę inna bajka. Taki Boxer 200KM N/A to moje marzenie. Jeszcze w lekkim nadwoziu coupe.

Po co wam kolejne STI 300KM turbo AWD ? To się robi nudne. Jeżeli Subaru ma się rozwijać to trzeba wprowadzać zupełnie nowe modele. A nowy model w TAKIEJ formie to moim zdaniem (przy wszystkich niezbyt udanych ostatnio krokach subaru) krok najlepszy z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie!!

Prawdę mówiąc to linia jak linia - dupy nie urywa. Taka sama jak każda inna - nawet w PL :P

Linia kilku oststnich modeli FHI to niestety wlasnie d... urywala... :P :wink:

 

 

Ciekwae, czy ten silnik bedzie w innych modelach?

 

Podobno na jego bazie ma być "cywilny" 1.6T oraz "sportowy" 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Takie 200 wolnossących KM, np. w Forku, to kusząca opcja :idea:

 

Z tego co wiem wolnnossących tych silników FA z wtryskiem D4S nie będzie w innych samochodach niż BRZ.

 

Ma być Turbo + wtrysk od Subaru(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z pierwszych filmików komercyjnych

 

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... P3SR1m_aRY

 

 

Ładne, ładne. Mnie się bardzo podoba.

Ja bym jakąś żywszą muzykę do tego klipu zarzucił:

 

 

i nawet refren pasuje: "L'amour est bleu" - Miłość jest niebieska :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...