Skocz do zawartości

Outback - hamulce


neohrabia

Rekomendowane odpowiedzi

To co wchodzi w US np. zestawy STI czy Endless bodajze nie podejda to wersji EU

 

Do SpecB wszystko da sie bez problemu założyc.Trudnośc polega na tym , ze nie ma takich felg , które nie kolidując z zaciskiem , nie beda jednoczesnie wystawały poza obrys auta...

AK

ps. może sa takie felgi ale ja nie znalazlem...za to 17" do specB znalazłem na seryjne ham. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Według moich doswiadczeń tylko sr700 z opona jako tako mieści sie w obrys auta inne nie.( Stilauto)

AK

ps. z firm , które podałes nic nie znalazłem co by nie wystawalo , nie kupuj bez przymierzenia bo sporo Ci zostanie... :wink:

Dzieki, nie mam zamiaru bez przymiarki, jakies pojecie o nietypowosci tego egzemplarza juz mam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
mozna zrobic :!: : zestaw ham. Brembo +- 7000 zł , 4 felgi np. ATS +- 3000 zł.

Pozdr.AK

 

A czy taki zestawik nada się do WRX 02' US Spec? No i czy cena jest za zestaw na obie osie, czy tylko przód? Bo się pogubiłem... :roll: Co dokładnie wchodzi w skład takiego zestawu? Rozumiem, że felgi 17" to konieczność :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic :!: : zestaw ham. Brembo +- 7000 zł , 4 felgi np. ATS +- 3000 zł.

Pozdr.AK

 

A czy taki zestawik nada się do WRX 02' US Spec? No i czy cena jest za zestaw na obie osie, czy tylko przód? Bo się pogubiłem... :roll: Co dokładnie wchodzi w skład takiego zestawu? Rozumiem, że felgi 17" to konieczność :?:

To kompl. zestaw Brembo z przewodami itd. ATS lub felgi z STI to koniecznosc. Przod i tyl cena 12000 zl brutto z montazem. Sam przod 7000zl.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic :!: : zestaw ham. Brembo +- 7000 zł /.../

Pozdr.AK

 

a czy do forestera można zrobić taki upgrade?

bo ostatnio miałem pewne problemy z wyhamowaniem na seryjnych... :mrgreen:

 

mozna sam mam taki w Forysiu , sprawuje sie fenomenalnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic :!: : zestaw ham. Brembo +- 7000 zł /.../

Pozdr.AK

 

a czy do forestera można zrobić taki upgrade?

bo ostatnio miałem pewne problemy z wyhamowaniem na seryjnych... :mrgreen:

 

mozna sam mam taki w Forysiu , sprawuje sie fenomenalnie :cool:

 

czy takie rozwiązanie mieści się pod seryjną felgę 17" od MY07XT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... to nie dobra wiadomość ...

 

ale na pewno Panie Andrzeju, coś się wymyśli :wink: (przynajmniej mam taką nadzieję)

potrzebuje coś mocniejszego... coś co będzie gwałtowniej hamowało.

dobrze by było jakbym odebrał już z upgradem hamulców :razz:

 

gadałem dziś z rajem ale dziś był jakiś... hmmm... :roll: skupiony nad czymś innym :mrgreen: (doskonale go rozumiem :!: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zauważyłem problem w moim MY07 2.5 A/T jadąc na plejady.

Jako, że zrobiłem ponad 20K km jeżdząc po mieście oraz dojazd do miast 5 km drogą szybkiego ruchu nie miałem okazji jechać dłużej z większa prędkością - dopiero w drodze na plejady.

Po jakiś 200km szybkiej jazdy A4 na Wrocław, byłem zmuszony wyhamować z 140 do 40. I co ... ? I od ok 70kmh coś zaczęło buczeć (buczenie było strasznie nieprzyjemne :mrgreen: ) i jakby wibrować. Teraz za każdym razem gdy chcę jednostajnym hamowaniem wytracić prędkość z ponad 100 do 40 (nie na chama - spokojnie jak na zrównoważonego kierowcę przystało :wink: ) to jakby cały układ hamulcowy wpada w rezonans z towarzyszącym mu przy tym niezdrowym "buczeniem" :neutral: Przy mniejszych prędkościach rzędu 50-60kmh nie jest to wyczuwalne. Czy to tarcze się zwichrowały, jak to było znane w OBK :?: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zauważyłem problem w moim MY07 2.5 A/T jadąc na plejady.

Jako, że zrobiłem ponad 20K km jeżdząc po mieście oraz dojazd do miast 5 km drogą szybkiego ruchu nie miałem okazji jechać dłużej z większa prędkością - dopiero w drodze na plejady.

Po jakiś 200km szybkiej jazdy A4 na Wrocław, byłem zmuszony wyhamować z 140 do 40. I co ... ? I od ok 70kmh coś zaczęło buczeć (buczenie było strasznie nieprzyjemne :mrgreen: ) i jakby wibrować. Teraz za każdym razem gdy chcę jednostajnym hamowaniem wytracić prędkość z ponad 100 do 40 (nie na chama - spokojnie jak na zrównoważonego kierowcę przystało :wink: ) to jakby cały układ hamulcowy wpada w rezonans z towarzyszącym mu przy tym niezdrowym "buczeniem" :neutral: Przy mniejszych prędkościach rzędu 50-60kmh nie jest to wyczuwalne. Czy to tarcze się zwichrowały, jak to było znane w OBK :?: :shock:

 

Nie przejmuj sie tylko wymień klocki, są pomału na wykonczeniu i własnie taki odgłos wydają

 

[ Dodano: Sro Maj 28, 2008 8:03 am ]

czy takie rozwiązanie mieści się pod seryjną felgę 17" od MY07XT ?

 

Niestety , nie.

AK

 

Jak to nie, u mnie pasują :wink: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subuk napisał/a:

Hmm, zauważyłem problem w moim MY07 2.5 A/T jadąc na plejady.

Jako, że zrobiłem ponad 20K km jeżdząc po mieście oraz dojazd do miast 5 km drogą szybkiego ruchu nie miałem okazji jechać dłużej z większa prędkością - dopiero w drodze na plejady.

Po jakiś 200km szybkiej jazdy A4 na Wrocław, byłem zmuszony wyhamować z 140 do 40. I co ... ? I od ok 70kmh coś zaczęło buczeć (buczenie było strasznie nieprzyjemne ) i jakby wibrować. Teraz za każdym razem gdy chcę jednostajnym hamowaniem wytracić prędkość z ponad 100 do 40 (nie na chama - spokojnie jak na zrównoważonego kierowcę przystało ) to jakby cały układ hamulcowy wpada w rezonans z towarzyszącym mu przy tym niezdrowym "buczeniem" Przy mniejszych prędkościach rzędu 50-60kmh nie jest to wyczuwalne. Czy to tarcze się zwichrowały, jak to było znane w OBK

 

 

Nie przejmuj sie tylko wymień klocki, są pomału na wykonczeniu i własnie taki odgłos wydają

W moim OBK też są te objawy. A klocki (sam Carfit oglądałeś) były jeszcze miód-malina :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subuk napisał/a:

Hmm, zauważyłem problem w moim MY07 2.5 A/T jadąc na plejady.

Jako, że zrobiłem ponad 20K km jeżdząc po mieście oraz dojazd do miast 5 km drogą szybkiego ruchu nie miałem okazji jechać dłużej z większa prędkością - dopiero w drodze na plejady.

Po jakiś 200km szybkiej jazdy A4 na Wrocław, byłem zmuszony wyhamować z 140 do 40. I co ... ? I od ok 70kmh coś zaczęło buczeć (buczenie było strasznie nieprzyjemne ) i jakby wibrować. Teraz za każdym razem gdy chcę jednostajnym hamowaniem wytracić prędkość z ponad 100 do 40 (nie na chama - spokojnie jak na zrównoważonego kierowcę przystało ) to jakby cały układ hamulcowy wpada w rezonans z towarzyszącym mu przy tym niezdrowym "buczeniem" Przy mniejszych prędkościach rzędu 50-60kmh nie jest to wyczuwalne. Czy to tarcze się zwichrowały, jak to było znane w OBK

 

 

Nie przejmuj sie tylko wymień klocki, są pomału na wykonczeniu i własnie taki odgłos wydają

W moim OBK też są te objawy. A klocki (sam Carfit oglądałeś) były jeszcze miód-malina :mrgreen:

 

U Ciebie jest chyba co innego, bo słyszałeś to z tyłu.

A tak BTW, słyszałem że masz teraz dużo kasy :?: bo sprzedałeś padline :mrgreen: może wybierzemy sie gdzies w Kraków :?: klub 69 :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, słyszałem że masz teraz dużo kasy bo sprzedałeś padline może wybierzemy sie gdzies w Kraków klub 69

Kasę wpłaciłem synowi na SKO.....ale to nie jest głupi pomysł :wink: :cool:

U Ciebie jest chyba co innego, bo słyszałeś to z tyłu.

Ale przód też oglądaliście w ramach obsługi gwarancyjnej i były jeszcze OK....a odgłosy podczas hamowania :shock: :evil:

To samo mialem w starszym OBK. Pomimo wymiany róznych tarcz i klocków problem powracał szybciutko. Wystarczyło delikatnie zwolnić kilka razy jadąc szybciej :wink: i zaczynała się masakra :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie rozwiązanie mieści się pod seryjną felgę 17" od MY07XT ?

 

Niestety , nie.

AK

 

Jak to nie, u mnie pasują :wink: :twisted:

 

:shock: :shock: :grin:

 

więc co to jest dokładnie ten "zestaw ham. Brembo +- 7000 zł"

bo być może mówicie o czymś niedokładnie tym samym.

 

może jakiś part number lub link plisss ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie rozwiązanie mieści się pod seryjną felgę 17" od MY07XT ?

 

Niestety , nie.

AK

 

Jak to nie, u mnie pasują :wink: :twisted:

 

:shock: :shock: :grin:

 

więc co to jest dokładnie ten "zestaw ham. Brembo +- 7000 zł"

bo być może mówicie o czymś niedokładnie tym samym.

 

może jakiś part number lub link plisss ...

 

ssz zacisk BREMBO wchodzi na seryjna felgą ale pod warunkiem dania dystansu 5mm. ASO z wiadomych względów nie założy Ci tego , bo nie daj Bóg pojedziesz do innego ASO zobaczą i będzie mała chryja :twisted:

Lepiej kup u A.K. ten zestaw i albo zamontuj gdzie indziej, albo kup inne felgi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z tym, że hamulce w moim OBKu ostatnio doprowadziły mnie na skraj zawału serca, mam pytanie czy ktoś wymienił u siebie na inny zestaw (jaki) i jak się to sprawuje :?: Czy skórka jest warta wyprawki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...