Skocz do zawartości

Outback - hamulce


neohrabia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

proponowalbym zaczac od znalezienia uzywanego zestawu Brembo od STi :razz:

Sądzisz , że ktos kto ma nową H6 bedzie szukał" używanego" zestawu Brembo :?: a potem , o czym zapomniałeś , pewnie" uzywanych felg"....bo seryjne nie pasuja :?: ..... :mrgreen:

 

 

p.s. slabe hamulce w Subaru? witamy w klubie :mrgreen:

Ty do jakiegos klubu należysz :?: i jakie masz Subaru :?: :razz:

 

Neohrabia , mozna zrobic :!: : zestaw ham. Brembo +- 7000 zł , 4 felgi np. ATS +- 3000 zł.

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowalbym zaczac od znalezienia uzywanego zestawu Brembo od STi :razz:

Sądzisz , że ktos kto ma nową H6 bedzie szukał" używanego" zestawu Brembo :?: a potem , o czym zapomniałeś , pewnie" uzywanych felg"....bo seryjne nie pasuja :?: ..... :mrgreen:

to byla lekka ironia, bo afaik kombinowanie z fabrycznym zestawem pomoze o ile o tyle... :razz:

 

p.s. slabe hamulce w Subaru? witamy w klubie :mrgreen:

Ty do jakiegos klubu należysz :?: i jakie masz Subaru :?: :razz:

tak, naleze do nieformalnego klubu wlascicieli aut, ktore to rozpedzaja sie lepiej niz hamuja :lol::lol::lol:

mam Subaru takie, jak w podpisie :mrgreen:

i niestety, pomimo 4-tloczkowych zaciskow z przodu rodem z STi blah blah blah, hamuje raczej tylko przecietnie - w stosunku do osiagow auta... :neutral:

 

Neohrabia , mozna zrobic :!: : zestaw ham. Brembo +- 7000 zł , 4 felgi np. ATS +- 3000 zł.

Pozdr.AK

a jednak... :mrgreen:

a cio z gwarancja :?: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cio z gwarancja :?: :lol:

 

Po zmianie ukladu hamulcowego auto traci gwarancje na lakier :!: ...tylko tio... :razz:

AK

Panie Andzreju, rozumiem, ze ta utrata gwarancji obejmuje tylko lakier na tylnej czesci auta? :roll:

 

bo ile w przypadku seryjnych hamulcow ryzykujemy przy@#$%ic komus, o tyle w przypadku ulepszonych hamulcow zwiekszamy ryzyko, ze to ktos inny przy@#$%li nam w tyl auta... np. jakis wlasciciciel seryjnego i objetego gwarancja WueRIKSa albo Lesnika IKSTi... :razz: :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przedewszystkim przeszkadza:

1. Po 13tys. km musiałem przetaczać tarcze

2. Na brzegach tarcz zrobił mi się rancik który powodował bicie na kierownicy przy 120km/h oraz nieprzyjemne dżwięki przy niezbyt mocnym dociskaniu pedału hamulca

 

nawet po zlikwidowaniu tego rancika na tarczach bicie dalej jest:(

 

Muszę przyznać, że Subaru bardzo niemiło mnie zaskoczyło jeśłi chodzi o hamulce. Zobaczymy co się będzie działo po wymianie:D

A Brembo napewno robi pasujące hamulce? Ostatnio szukałem i nie mogłem nigdzie nic znależć. Może zle szukałem:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przedewszystkim przeszkadza:

1. Po 13tys. km musiałem przetaczać tarcze

2. Na brzegach tarcz zrobił mi się rancik który powodował bicie na kierownicy przy 120km/h oraz nieprzyjemne dżwięki przy niezbyt mocnym dociskaniu pedału hamulca

 

nawet po zlikwidowaniu tego rancika na tarczach bicie dalej jest:(

 

Muszę przyznać, że Subaru bardzo niemiło mnie zaskoczyło jeśłi chodzi o hamulce. Zobaczymy co się będzie działo po wymianie:D

A Brembo napewno robi pasujące hamulce? Ostatnio szukałem i nie mogłem nigdzie nic znależć. Może zle szukałem:D

Pozdrawiam

 

Brembo robi napewno :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie Lukas na przód jest też do bani, czyli tak jak oryginał w OBK-u. Powyżej 160 km/h lepiej za mocno nie naciskać hamulca, jak nie ma potrzeby :sad:

Tak przy okazji - SI GT ma porządne hamulce seryjne (1999 - 2000), czy też porażka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto na gwarancji to ASO wymienia hamulce w ramach tejże.

Problem z hamulcami OBK jest generalnie dobrze znany także SIP i FHI.

Był znany w modelach 04/05...nie wiem gdzie i na co wymieniacie ale w aso trzeba zamawiac od modelu 07 i jest ok. Gal może potwierdzic a troche przejechał Outback 04 a od roku modelem 07. Na gwarancji do 20 tys km. Może żle pamietam ale hamulce , w większosci aut , sa przystosowane do jednego awaryjnego hamowania z pełnej szybkości :!:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żle pamietam ale hamulce , w większosci aut , sa przystosowane do jednego awaryjnego hamowania z pełnej szybkości :!:

AK

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto na gwarancji to ASO wymienia hamulce w ramach tejże.

Problem z hamulcami OBK jest generalnie dobrze znany także SIP i FHI.

Był znany w modelach 04/05...nie wiem gdzie i na co wymieniacie ale w aso trzeba zamawiac od modelu 07 i jest ok. Gal może potwierdzic a troche przejechał Outback 04 a od roku modelem 07. Na gwarancji do 20 tys km. Może żle pamietam ale hamulce , w większosci aut , sa przystosowane do jednego awaryjnego hamowania z pełnej szybkości :!:

AK

 

Chyba jednak źle pamiętasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...