Skocz do zawartości

głośny wydech, szkła kontaktowe, łyse opony


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu terminowe prawko za coś dostałeś. No chyba, że wzrok Ci się sam poprawił..

ja czegoś nie rozumiem - co ma wspólnego wada wzroku z terminowym prawem jazdy :?:

Sama noszę okulary, ale prawo jazdy mam bezterminowe :roll:

wpisane mam na szczęście 01.06 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam wpisany jedynie symbol 01

To znaczy, że Twoje prawo jazdy jest nieważne... tak jak i moje. ;)

Z tego, co wiem, to juz jest znow wazne - jakies rozporzadzenie, czy instrukcje, tudziez interpretacje z odpowiedniego ministerstwa zaraz po tych artykulach wyszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem, ze wystarczy pojsc na badani okulistyczne w soczewkach i udawac, ze sie wszystko widzi (no bo sie widzi :mrgreen: ) i zadnych wpisow pozniej w prawku byc nie powinno ;)

a nie lepiej zeby miec świety spokoj z gliniarzami kupic sobie poprostu okulary? A jak juz chcesz w soczewkach chodzic to chociaz do samej jazdy kupic sobie okulary ze zwyklym szkłem. Nie korygującym. I miec swiety spokoj. Masz okulary? No masz. :mrgreen::twisted:

Wysiadasz z auta - zdejmujesz i chodzisz z soczewkami. :mrgreen:

 

a ja wam powiem, ze wystarczy pojsc na badani okulistyczne w soczewkach i udawac, ze sie wszystko widzi

To musiałby być jakiś kiepski okulista, żeby taki numer przeszedł. W moim przypadku zawsze profilaktycznie zaglądają do oka-ocena wzrokowa jest jedną ze standardowych procedur jego badania. Wtedy od razu wychodzi soczewka na oku.

Dodatkowo okuliści dobrze wiedzą o takim manewrze i o ile numer mógłby się udać podczas pierwszego badania przed wydaniem prawa jazdy, o tyle podczas badania przy przedłużaniu jego ważności raczej nie przejdzie. W końcu terminowe prawko za coś dostałeś. No chyba, że wzrok Ci się sam poprawił.. :mrgreen::lol:

 

pzdr

Seb@

 

hehe chyba czegos nie rozumiecie, po 1 mi nikt do oka nie zagladal, moze dlatego, ze prawko zdawalem 4 lata temu a wowczas soczewki nie byly az tak popularne jak teraz i moze po prostu moj lekarz, mowiac kolokwialnie, zlal temat. po 2 jako, ze nikt mi nie zagladal do oka a ja wszystko idealnie przeczytalem to nie mam zadnych wpisow w prawku o wadzie wzroku. jako, ze w soczewkach chodze na codzien i NIGDY nie jezdze w okularach (chyba, ze w przeciwslonecznych) to nie mam nigdy zadnych problemow z policja. chyba policjant nie bedzie mi zagladal do oczu czy przypadkiem nie mam soczewek co? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, tak słyszałam, że prawa jazdy z wpisem 01 trzeba wymienić, ale najlepiej się upewnić w Referacie Praw Jazdy w Urzędzie Miejskim. Jak będę dzisiaj odbierała dowód rejestracyjny, to się popytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie domagałbym się przyjazdu wozu z urządzeniem.

Poza tym,pokaż mi zapiske z takim artykułem w kodeksie prawnym. Ja nie znalazłem. Ale ja sie nie znam.

 

Ja bym jednak radził się przy Panach niebieskich nie wymądrzać bo jak wygrasz z nim bitwe na jednym polu ( np. wydech) to Pan Władza poczuję się urażony i na 1000 % znajdzie na Ciebie coś za co dopakuje Ci mandat tudzież zapitoli Twoje prawko/dowód rejestracyjny .

 

Jak już pisałem więcej zdziała się POKORĄ i HUMOREM ( może być nawet czarny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czegoś nie rozumiem - co ma wspólnego wada wzroku z terminowym prawem jazdy :?:

Jeżeli podczas pierwszego badania na PJ lekarz stwierdzi wadę wzroku (m.in. krótkowzroczność), to otrzymujesz terminowe PJ. Termin następnego badania uzależniony jest od wielkości wady. Czasami są to 3 lata, czasami 10lat. W Twoim przypadku widocznie ktoś coś przeoczył-na Twoją korzyść.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w urzędzie i oto, co się dowiedziałam:

1. jeżeli ktoś ma wpisane tylko 01, to sam decyduje, co ma nosić, bo to są prawa jazdy wydane dość dawno

2. przy wydawaniu wtórników i nowych praw jazdy wpisuje się dodatkowo cyfry, w zależności od zaleceń lekarskich. Powinno (najlepiej dla kierowcy) być 01.06, bo wówczas można dowolnie jeździć w okularach lub szkłach kontaktowych. Policja może egzekwować to, co jest w danym dokumencie wpisane:

01.01 – okulary,

01.02 – soczewka (i) kontaktowa (e),

01.06 – okulary lub szkła kontaktowe okulary to okulary

Natomiast w pierwszym przypadku (01) policja nie może się czepiać braku okularów.

UFF!!! Mam nadzieję, że dość jasno to opisałam :?:

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą paranoją był przypadek mojej mamy. Kilkanaście lat temu poszła zrobić badania lekarskie do prawka. Miała na sobie okulary do czytania żeby móc wypełnić te świstki itp. Lekarz zobaczył okulary i wpisał jazda obowiązkowo w okularach. Nie pomogły tłumaczenia, że to okulary do czytania i powyżej 10 metrów moja mama po prostu traci ostrość wzroku... W takim wypadku NIE WOLNO jeździć w okularach. Porażka... przy wymianie dokumentu na nowy zrobiła nowe badania - okulistka potwierdziła głupotę swojego poprzednika stwierdzając, że to wystawianie komuś wyroku śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jeżeli ktoś ma wpisane tylko 01, to sam decyduje, co ma nosić, bo to są prawa jazdy wydane dość dawno

 

Miód lejesz w moje serce, ale jakby co to sie będę na Ciebie powoływał :wink:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód lejesz w moje serce

Pozdrawiam :wink:

A wie ktoś ile czasu przed końcem ważności prawa jazdy można zrobić nowe?

Naprawdę polecam wykonać telefon do urzędu - numery są w internecie, więc to nic nie kosztuje - 5 minut fatygi :wink:

W Twoim przypadku widocznie ktoś coś przeoczył-na Twoją korzyść

Okazuje się, że chyba tak, ale miałam już dwa razy wydawany wtórnik ze względu na zminę miejsca zamieszkania i nikt się nie czepiał - prawko mam wydane bezterminowo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te zamieszanie z okularami/soczewkami jest na wyrost i bez sensu. Tym bardziej, że nie ma obowiązkowych badań dla np. 70-latków a to większe "zagrożenie".

Jak robiłem badania na skoczka spadochronowego (ci co robili, wiedzą jak dokładny jest to "przegląd") okazało się, że jestem krótkowidzem (0,75 dioptrii).

I lekarz "lotniczny" nie miał przeciwskazań - stwierdził, że przecież nie będę pilotować F16 i rozpoznawał "wrogów" po pixelach na monitorze.

A tu do prowadzenia auta są wielce niezbędne, jakbyśmy conajmniej prędkość 1 Macha przekraczali (no dobra, WRX pewnie przekracza... :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te zamieszanie z okularami/soczewkami jest na wyrost i bez sensu.

Oczywiście, że jest bez sensu, ale policja się czepia i tyle. Wiadomo przecież, że jak ktoś źle widzi to idzie do okulisty. (mam nadzieję, że tak jest) :roll:

Mam co prawda znajomego, który wybrał się po okulary dopiero jak skosił na drodze znak wałączający pas na czas robót drogowych, a i jedna koleżanka pomimo, że powinna prowadzić w okularach, jeździ bez nich - bo jak twierdzi "ćwiczy sobie oczy" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie każdy idzie do okulisty jak zaczyna słabo widzieć. Ja usilnie próbowałem wyrobić prawo jazdy bezterminowo i tak się udało. Miałem wtedy niewielką wadę wzroku. Teraz mam już tak dużą, że bez okularów nie odważę się usiąść za kółkiem. Największym problemem dla mnie to słońce, bo mając okulary korekcyjne, nie mogę ubrać przeciwsłonecznych. Dodam od razu, że soczewki w moim przypadku nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie noszę soczewek, chciaż bardzo bym chciała, dlatego zrobiłam sobie przeciwsłoneczne okulary korekcyjne z polaryzacją i do tego w oprawkach polaroida. Wyglądają jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Polecam, bo prowadzi się w nich zdecydowanie lepiej i to nie tylko latem, ale też zimą - szczególnie, jak jest biało. Minus jest taki, że muszę je ze sobą nosić - albo trzymać w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie noszę soczewek, chciaż bardzo bym chciała, dlatego zrobiłam sobie przeciwsłoneczne okulary korekcyjne z polaryzacją i do tego w oprawkach polaroida. Wyglądają jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Polecam, bo prowadzi się w nich zdecydowanie lepiej i to nie tylko latem, ale też zimą - szczególnie, jak jest biało. Minus jest taki, że muszę je ze sobą nosić - albo trzymać w samochodzie.

 

Też sobie wyrobiłem podobne... żałuję, że nie zdecydowałem się wcześniej. Aha, nie kradną takich okularów, bo podczas ostatniego włamania zostały w aucie. ;)

 

2. przy wydawaniu wtórników

 

A jak ktoś ma wtórnik z 01? :wink: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie kradną takich okularów, bo podczas ostatniego włamania zostały w aucie

wcale mnie to nie pociesza :wink:

jak już pisałam wyżej, dzisiaj byłam odebrać dowód rej. i przy okazji się zapytałam w prawach jezdy o te symbole, przy 01 nie ma problemu, najgorzej jest jak ktoś ma 01.01 - musi jeździć w okularach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zrobiłam sobie przeciwsłoneczne okulary korekcyjne z polaryzacją i do tego w oprawkach polaroida.

 

A możesz zapodać jakieś szersze info ?? Gdzie to można dostać, czy mają jakieś info w internecie i wreszcie wiela sobie życzą za ten gadżet ?? :)

Sorry za mały OT. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie okulary możesz zrobić u prawie każdego optyka, ważne tylko jest to, żeby oprawki przeciwsłoneczne nadawały się do wstawienia w nie innych szkieł - na pewno tzw. "plastiki" się nie nadają. Polaryzację szkieł też robi większość optyków. Ja akurat robiłam u znajomego optyka w Warszawie na Chmielnej i bardzo żałuję że mam teraz do niego ponad 350 km :cry:

Ceny nie pamiętam, ale nie jest to tani gadżet - oprawki polaroida nie są najtańsze, ale sufit to też nie jest. Ale zdecydowanie polecam, kiedyś nosiłam kontakty, ale okazało się że niestety nie mogę, więc takie okulary są super nie tylko do samochodu, ale właściwie zawsze w słoneczne dni :cool:

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek / okolarow gosc mial racje, musisz jezdzic w tym co masz w prawku

 

A jak to jest oznaczone w prawku? I co trzeba zrobic żeby mieć te soczewki w dokumencie. Zgaduję: Pewnie badanie lekarskie i wyrobienie nowego prawka. :evil:

 

Jest to jedno z głupszych interpretacji (prawa oczywiscie). Przy krótkowzrczności okularny i soczewki są 100% zamienne[tyle tylko,że różnia się o 0,25D bo soczewki sa bliżej oka] . I mało tego chyba nie ma takiej osoby używającej soczewek,która by nie miała okularów. A to zapalenie spojówkek,a to zgubiła się soczewka ,a to "zmęczone oczy" lub ............. długa jazda samochodem.

 

 

Jedyny wyjątek to astygmatyzm.Łatwiej korygować okularami a soczewki to chyba na zamówienie i to nie jestem pewien.

 

:shock: Pierwsze słyszę aby okulista przy typowej wadzie wzroku zapisywał okulary bądź soczewki.Zwykle zaleca......... skuteczną korekcję wzroku.

 

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 12:23 am ]

Polaryzację szkieł też robi większość optyków. Pozdrawiam :wink:

 

 

Chyba antyrefleks a nie polaryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej wspomniał żę policjant możę sprawdzić układ kierowniczy w celu stwierdzenia (bądź nie) luzów lub stuków. Naturalnym jest że przekładnia w OBK stuka..... Czepi się ? Zatrzyma dowód ?

Ale w OBK stuka na nierownym zakrecie, a policjant moze tylko sobie pomajtac kierownica na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinJ napisał/a:

Wiele nie wniosę do tematu, ale mi dowód rej. zabrali za wydech. Mieli aparature pomiarową.

 

 

Mieli aprature do spalin czy do "głośności"? :?:

Jezeli to drugie to jestem ciekaw jak oni to mierzą?

a ciekawe jak to jest z autami typu solberg czy sprt? Jak mi policjant stwierdzi, że za głośne a ja wiem, że przez Subaru dopuszczone to mam się z nim kłócić czy sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...