Skocz do zawartości

głośny wydech, szkła kontaktowe, łyse opony


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

samochodzik, no wlasnie o himologacje mi chodzi. Nie powinni sie chyba czepiac jesli pasy maja homologacje. Ale zreszta kto ich tam wie - takie numery wyczyniaja z okularami to i do pasow moga sie przypieprzyc.

 

A brak kanapy zawsze mozna wytlumaczyc ze auto jest w serwisie "tylko tak teraz jade" :razz: . A sofe waryo miec w garazu na wszelki wypadek. Chociazby ze wzgledu na ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna i dwoch cyferek sie czepiali (tez tak mam, ale jakos zaden nie zwrocil uwagi), ale ostatnio cos chyba jakas instrukcje ktores ministerstwo wydalo i maja sie juz nie czepiac.

 

Zreszta co tam cyferki... na starym kartonikowym prawku mialem wydrukowane (wypieczatkowane?):

 

OBOWIĄZKOWE OKÓLARY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Policjant zatrzyma dowód w razie uzasadnionego przypuszczenia..."

 

 

Tak to bodajze brzmi i nie ma sensu dyskutowac z tym.

Uzasadnione przypuszczenie? Czyli co "na ucho" se stwierdzil? Jak wiesz ze masz napewno nie przekraczający normy wydech to czego sie bać. Zazwyczaj odpuszcza bo nie chce mu sie bawić. Albo bedzie szukał do czego by sie tu przyczepić innego. A jak nie ma sie do czego przyczepic? No nie mow mi ze zawsze jest sie do czego przyczepic.Bo to bzdura.Bergen kiedys gdziestam opisał swoją kontrole drogową. Co prawda do jego ciemnych szyb moznaby sie przyczepic bo ma przednie boczne,ale do calej reszty - przenigdy.

Musi miec aparature pomiarową,inaczej moze mnie cmoknąć z pompe(mnie,bo nie wiem jak innym - bo nie dam sobie kitu wcisnąć i predzej w Grodzkim wyląduje niz odpuszcza frajerom). Chyba ze mam wydech dziurawy. To co innego.

Skieruje na badania? A kto niby za te badania zapłaci jak nie uzytkownik samochodu?

Raz takiego idiote policjanta trafilem co to chcial mi niewiadomo jakie badania robić w słuzbowym i sumiennie serwisowanym (po przeglądach okresowych etc) samochodzie,ktory nie mial przebiegu nie wiecej niz 50tys km.

Pytam go - a Co pan chce tu sprawdzac? Bo jak dla mnie to moze Pan sobie sprawdzac,ja mam czas ale idiote to z siebie Pan zrobi nie ze mnie...

To było auto - Opel Combo 1,7 DTI.

Smieszą mnie tacy gliniarze. I nie odpuszczam takim jesli wiem ze mam wszystko w porządku na 100%. Mogą mnie nawet do Grodzkiego podać.

Tfuuuu , nie lubie niebieskich ludzików.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. (Dz.U.1999.44.432 ) samochody osobowe muszą być wyposażone w tłumik wydechu - w odniesieniu do pojazdu napędzanego silnikiem spalinowym; wylot rury wydechowej nie może być skierowany w prawą stronę.

Jak wynika z wyżej przytoczonego tekstu samochód powinien być wyposażony w tłumik wydechu. Nie ma sprecyzowanej dokładnie definicji jak taki tłumik ma wyglądać i jak ma być zbudowany. Jest natomiast oczywistym, że każdy tłumik powinien spełniać określone warunki. Dotyczy to emisji spalin, hałasu. Najlepiej będzie udać się do najbliższej stacji kontroli pojazdów i zapytać się na miejscu czy planowane zmiany, które chce Pan przeprowadzić nie spowodują problemów przy badaniu technicznym pojazdu. Jest też drugie rozwiązanie � zakup tłumika np. Remus lub Sebring czy inny wyrób np. polski - posiadającego homologację; wtedy na pewno uniknie Pan problemów związanych z badaniem technicznym, a głębokie basy będą gwarantowane.

KRP Marcin Milczarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek / okolarow gosc mial racje, musisz jezdzic w tym co masz w prawku

 

ja mam inny problem, jade z laweta i wg. przepisow jesli calosc nie przekracza 3,5 T, a laweta z samochodem na niej nie jest ciezsza od samochodu ciagnacego to moge jechac bez prawka na lawete.

Jest to w praktyce niemozliwe, ale moj GT ma wpisana mase wlasna 0kg :shock: czyli podolalem i to wlasnie denerwuje policjantow jeszcze bardziej... narazie trafiam na takich ktorzy jak patrza na rajdowke to swierdzaja ze faktycznie ona wazy z 800kg :mrgreen:

 

Ja juz to przerabiałem, wiem że miałem tez trochę szcześcia bo sądze że masa lawety i samochodu na niej była zbliżona do dmc mojej imprezy jak i dopuszczalnego uciągu.

Na szczęście samochód na lawecie nie miał silnika, skrzyni i siedzeń więc tłumaczyłem że bez tych elementów napweno mieszcze się w przepisowych 3,5t oraz w tym że laweta jest lzejsza od samochodu ciągnącego - było ciężko ale puscili i to 2 razy podczas drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co moze i w jaki sposob sprawdzic policja?

 

Układ hamulcowy - najczęściej policjant wykonuje mały test hamowania. Sprawdza wówczas układ pod kątem zapowietrzenia oraz czy występuje zjawisko "ściągania". Kontroluje działanie hamulca pomocniczego, a w ciężarówkach szczelność układu pneumatycznego.

Układ kierowniczy - kręcąc kierownicą, sprawdza, czy występują luzy lub stuki w przekładni. Może również wzrokowo skontrolować szczelność układu.

Zawieszenie - przeprowadza oględziny amortyzatorów pod kątem wycieków i mocowania (zdarzają się urwane lub zdemontowane), sprężyn i resorów (pęknięcia), miechów powietrznych w autach ciężarowych (szczelność).

Czystość spalin - podłączając do rury wydechowej analizator (silniki benzynowe) lub dymomierz (diesle), sprawdza toksyczność spalin. W przypadkach silnego zadymienia może zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować pojazd na badania do stacji diagnostycznej.

Układ wydechowy - dysponując sonometrem, skontroluje poziom hałasu w dB. Może sprawdzić również mocowanie elementów układu wydechowego.

Jakość paliwa - mając zestaw do badania paliwa, jest w stanie stwierdzić, czy silnik zasilany jest olejem (opałowym lub rzepakowym).

Oświetlenie - wzrokowo kontroluje się działanie świateł zewnętrznych (postojowych, mijania, drogowych, cofania, przeciwmgielnych) oraz wewnętrznych (oświetlenie deski rozdzielczej), kierunkowskazów, a także czystość reflektorów oraz stan odbłyśników (korozja, odpryski, pęknięcia) oraz mocowanie lamp.

Szyby i lusterka - jeśli pojazd ma przyciemnione szyby, można sprawdzić przepuszczalność światła specjalnym urządzeniem. Kontroluje się, czy lusterka i szyby nie są pęknięte oraz czy sprawny jest mechanizm wycieraczek.

Ogumienie - sprawdza się wysokość i stan bieżnika (równomierność zużycia) oraz czy występuje taki sam rodzaj bieżnika na kołach jednej osi.

Nadwozie - wzrokowo wykrywa się korozję elementów nośnych (progów, podłużnic), ew. ostrych krawędzi nadwozia.

 

 

 

Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny w przypadku:

 

stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

 

- zagraża bezpieczeństwu, w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

 

- zagraża porządkowi ruchu,

 

- narusza wymagania ochrony środowiska;

 

stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

 

stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

 

uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

 

stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;

 

nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem, ze wystarczy pojsc na badani okulistyczne w soczewkach i udawac, ze sie wszystko widzi (no bo sie widzi :mrgreen: ) i zadnych wpisow pozniej w prawku byc nie powinno ;)

a nie lepiej zeby miec świety spokoj z gliniarzami kupic sobie poprostu okulary? A jak juz chcesz w soczewkach chodzic to chociaz do samej jazdy kupic sobie okulary ze zwyklym szkłem. Nie korygującym. I miec swiety spokoj. Masz okulary? No masz. :mrgreen::twisted:

Wysiadasz z auta - zdejmujesz i chodzisz z soczewkami. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1 napisał/a:

ja bym sie nie domagal...

 

 

tez Ci brakuje takich dwoch puszeczek za kolektorem ? :mrgreen:

Musi byc przerdzewialy i odpadly :wink:

 

Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny w przypadku:

 

stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

- narusza wymagania ochrony środowiska;

czyli obwącha rure i stwierdzil, ze sie "ekologii" ktos pozbyl... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... "Tak miedzy Bugiem a prawda" to ja jestem jednak przekonany, ze niektore z naszych wozow sa naprawde sporo glosniejsze od innych* i nie trzeba miec specjalnego urzadzenia, bo roznica jest az zbyt dobrze odczuwalna za pomoca sluchu, a wyslanie na badania specjalistyczne sluzy tylko potwierdzeniu tego przypuszczenia. :wink:

 

*przypomina mi sie GT-ek Sieli, ktory jak zalozyl koncowy tlumik wielkosci wiadra (i chyba wogole caly przelot 3') to slyszalem go jadac swoim (tez niecichym) z odleglosci 1,5KM :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli obwącha rure i stwierdzil, ze sie "ekologii" ktos pozbyl...

jedyną rure obwąchać mi może... (domyslasz sie jaką :P ) :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 12:46 am ]

Simon1, to że ktoś ma przypuszczenia to jeszcze nic nie znaczy. Możesz sie bronić jakos prawda? A skoro policmajster sam wysunie propozycje ze wezwie kogoś z aparaturą pomiarową to prosze bardzo. Niech wzywa. Mozemy takze podjechać na najbliższa stacje diagnostyczną. Ale ja za diagnoze nie płace. Warunkiem jest jednak to ze wiesz na 100% ze wydech nie przekracza normy. Jesli przekracza tak jak mowisz, to nie ma o co wogole dyskutować. Wiadomo co nastąpi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zeby miec świety spokoj z gliniarzami kupic sobie poprostu okulary? A jak juz chcesz w soczewkach chodzic to chociaz do samej jazdy kupic sobie okulary ze zwyklym szkłem. Nie korygującym. I miec swiety spokoj. Masz okulary? No masz. :mrgreen::twisted:

Wysiadasz z auta - zdejmujesz i chodzisz z soczewkami. :mrgreen:

Ninja nosisz okulary, czy jedyne twoje doswiadczenia, to przeciwsloneczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo mówi że płacisz ....

w takim razie domagałbym się przyjazdu wozu z urządzeniem.

Poza tym,pokaż mi zapiske z takim artykułem w kodeksie prawnym. Ja nie znalazłem. Ale ja sie nie znam.

Ninja nosisz okulary, czy jedyne twoje doswiadczenia, to przeciwsloneczne?

Nie nosze okularów prawie wogole. Ani takich ani tych drugich. (przeciwsłoneczne czasami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szkła kontaktowe, to ostatnio było o tym głośno, bo urzędnicy źle wpisywali oznaczenia do prawa jazdy. Oznaczenie w ostatniej rubryce pod kategoriami zawiera dokładnie 01.06 jeżeli możesz jeździć w szkłach lub okularach. Legenda poniżej:

 

01 – wymagana korekta i/lub ochrona wzroku:

01.01 – okulary,

01.02 – soczewka (i) kontaktowa (e),

01.03 – szkła ochronne,

01.04 – szkło matowe,

01.05 – przepaska na oko,

01.06 – okulary lub szkła kontaktowe

ze strony:

www.celsped.pl/przepisy/t...poz2004_855.php

 

Mam wpisany jedynie symbol 01. Czyli sposób korekty (soczewka/okulary zależy ode mnie) - right? Dzięki apal

 

Natomiast co do wydechu to na 99% nie spełnia on norm i nie dlatego, że jest przerdzewiały jak sugerował mi policjant :twisted:

A przerabiał ktoś wożenie w samochodzie zaświadczenia ze stacji diagnostycznej o spełnianiu norm wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co moze i w jaki sposob sprawdzic policja?[...]

Układ kierowniczy - kręcąc kierownicą, sprawdza, czy występują luzy lub stuki w przekładni. Może również wzrokowo skontrolować szczelność układu.[...]

 

Ach, gdyby tylko niebiescy wiedzieli o stukających przekładniach.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem, ze wystarczy pojsc na badani okulistyczne w soczewkach i udawac, ze sie wszystko widzi

To musiałby być jakiś kiepski okulista, żeby taki numer przeszedł. W moim przypadku zawsze profilaktycznie zaglądają do oka-ocena wzrokowa jest jedną ze standardowych procedur jego badania. Wtedy od razu wychodzi soczewka na oku.

Dodatkowo okuliści dobrze wiedzą o takim manewrze i o ile numer mógłby się udać podczas pierwszego badania przed wydaniem prawa jazdy, o tyle podczas badania przy przedłużaniu jego ważności raczej nie przejdzie. W końcu terminowe prawko za coś dostałeś. No chyba, że wzrok Ci się sam poprawił.. :mrgreen::lol:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ hamulcowy - najczęściej policjant wykonuje mały test hamowania. Sprawdza wówczas układ pod kątem zapowietrzenia oraz czy występuje zjawisko "ściągania". Kontroluje działanie hamulca pomocniczego, a w ciężarówkach szczelność układu pneumatycznego.

 

Co to znaczy, że mam udostępnić policjantowi swój samochód na przejażdżkę? :evil:

A jeżeli rozbije sobie zęby o kierownicę lub co gorsza zrobi stłuczkę?

To co w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...