Skocz do zawartości

głośny wydech, szkła kontaktowe, łyse opony


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba antyrefleks a nie polaryzację.

Właśnie, że nie antyrefleks, a polaryzację. (a może to jest to samo :roll: nie mam pojęcia)

W takich szkłach jest "większa ostrość". Oryginalne szkła polaroida mają takie coś, a mi optyk zrobił to na zamówienie

Pierwsze słyszę aby okulista przy typowej wadzie wzroku zapisywał okulary bądź soczewki.

Problem wynika z błędnych wpisów w prawach jazdy.

Nie mam okularów. Od 7-8 lat noszę tylko soczewki.

Nosisz soczewki przez ile godzin na dobę? Ja nosiłam ponad 9 dziennie i skończyło się nieciekawie. Od tamtej pory, niestety, nie ryzykuję. Żałuję bardzo, bo to super sprawa. Ale za to mogę zrobić sobie bez problemu laserową korektę, a podczas noszenia kontaktów to nie bardzo można :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe jak to jest z autami typu solberg czy sprt? Jak mi policjant stwierdzi, że za głośne a ja wiem, że przez Subaru dopuszczone to mam się z nim kłócić czy sobie odpuścić?

 

SPRT jak i S.E. mają wydech Prodrive, jest na nim wbite TUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w OBK stuka na nierownym zakrecie, a policjant moze tylko sobie pomajtac kierownica na postoju.

 

Ufff..... Już myślałem że będzie mi chciał autem jeździć... Jak ja nawet rodzinie nie pozwalam :D

 

BTW panowie, nie wiem czy już ktoś to zaproponował, ale jak macie przyzwolenie na jazde tylko w okularach, a chcecie jeździć w soczewkach, to poprostu woźcie w podłokietniku okulary, na wypadek kontroli.

 

Widzisz niebieskiego, stajesz 50 metrów od niego, zanim dojdzie zakładasz szybko okulary i khallas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosisz soczewki przez ile godzin na dobę? Ja nosiłam ponad 9 dziennie i skończyło się nieciekawie. Od tamtej pory, niestety, nie ryzykuję. Żałuję bardzo, bo to super sprawa. Ale za to mogę zrobić sobie bez problemu laserową korektę, a podczas noszenia kontaktów to nie bardzo można

Przez ile godzin? Cały dzień. Od 6 rano do północy. Jedynie w nich nie śpię, bo

- nie ma sensu

- szybciej się niszczą

- oko musi trochę "pooddychać"

- rano przez 2-3min jest duże uczucie dyskomfortu

 

PS. Korekcję laserową też mogę sobie przeprowadzić. Najwyżej zakupię okulary na 2-3 tygodnie, kiedy oko będzie dochodzić do siebie po zabiegu. Póki co, nie jestem zainteresowany tą operacją. :wink:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*przypomina mi sie GT-ek Sieli, ktory jak zalozyl koncowy tlumik wielkosci wiadra (i chyba wogole caly przelot 3') to slyszalem go jadac swoim (tez niecichym) z odleglosci 1,5KM :shock:

zmieniłem to wiadro na supersprinta (a przelot jest 2,5'' też ss) bo nie dało się wytrzymać bez zatyczek powyżej 130kmh. raczej ciężko się jeździ imprezą jeśli możesz się rozpędzić bez bólu głowy tylko do prędkości cinquecento :|

 

...niemniej pięknie gadał, szczególnie dobry na krótkie wypady po mieście :D mam plan go jeszcze kiedyś założyć tylko może jakiś silencer założę na końcówkę (w tej chwili jest dziura fi 10cm)? ktoś wie czy można taki pierścień dorobić na zamówienie i z czego musiałby być zrobiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRT jak i S.E. mają wydech Prodrive, jest na nim wbite TUV.
ale gdzie? na wydechu czy mam mu mówić że mu jakieś certyfikaty przedstawię :roll:

 

Na puszce końowej masz wbite, jak chce to niech zaglądnie byleby nie dotykał ciepłego :wink:

to mu na pewno tak powiem. :mrgreen:

tylko jak dla mnie to dalej może być wałek, mogłem sobie wywalić kata czy jakiś inny element a zostawić ostatnią puchę i już by było głośniej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że mam udostępnić policjantowi swój samochód na przejażdżkę?

A jeżeli rozbije sobie zęby o kierownicę lub co gorsza zrobi stłuczkę?

To co w takiej sytuacji?

nie wiem, nie mnie pytaj.

Przeciez nie ja to wymyslilem tylko przekopiowalem z kodeksu.

 

Ja bym jednak radził się przy Panach niebieskich nie wymądrzać bo jak wygrasz z nim bitwe na jednym polu ( np. wydech) to Pan Władza poczuję się urażony i na 1000 % znajdzie na Ciebie coś za co dopakuje Ci mandat tudzież zapitoli Twoje prawko/dowód rejestracyjny .

Jak Pan władza trafi na frajera to i owszem.

Jednakze nie zdarzylo sie jeszcze by mi coś takiego zaserwował Pan gliniarz. Oczywiscie jestem grzeczny i nie pyskuje bo tak nakazuje kultura,ale napewno sie nie płaszczę jak jakis pajac bo pan policjant ma takie "widzimisie"

Juz Ci napisalem ze jak dla mnie to Pan Policjant moze sie czepiać. Nic nie znajdzie. A z siebie zrobi błazna. Zresztą i tak robią...

 

A prawko niby za co mialby mi zabrac? Nie mam zadnych punktów. Za niesprawny samochod nie ma prawa mi zabrac.Jest czytelne. Poza tym nie mamy niesprawnych samochodów... Więc niby za co?

Wiesz moze za komuny bylo inaczej jak Cie złapało Zomo ale nie dziś.

Ach, gdyby tylko niebiescy wiedzieli o stukających przekładniach....

No i co w związku z tym? Za samą stukającą przekładnie napewno Ci dowodu nie zabierze.

Zwłaszcza ze te przekładnie nie napieprzają (przepraszam za wyrażenie - ale tak to najlepiej określić dobitniej) tylko sobie stukają. Poza tym umiesz mowić i mozna z policją przeciez rozmawiać a nie tylko przytakiwać głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsaler napisał/a:

Ja bym jednak radził się przy Panach niebieskich nie wymądrzać bo jak wygrasz z nim bitwe na jednym polu ( np. wydech) to Pan Władza poczuję się urażony i na 1000 % znajdzie na Ciebie coś za co dopakuje Ci mandat tudzież zapitoli Twoje prawko/dowód rejestracyjny .

 

Jak Pan władza trafi na frajera to i owszem.

Jednakze nie zdarzylo sie jeszcze by mi coś takiego zaserwował Pan gliniarz. Oczywiscie jestem grzeczny i nie pyskuje bo tak nakazuje kultura,ale napewno sie nie płaszczę jak jakis pajac bo pan policjant ma takie "widzimisie"

Juz Ci napisalem ze jak dla mnie to Pan Policjant moze sie czepiać. Nic nie znajdzie. A z siebie zrobi błazna. Zresztą i tak robią...

 

A prawko niby za co mialby mi zabrac? Nie mam zadnych punktów. Za niesprawny samochod nie ma prawa mi zabrac.Jest czytelne. Poza tym nie mamy niesprawnych samochodów... Więc niby za co?

Wiesz moze za komuny bylo inaczej jak Cie złapało Zomo ale nie dziś.

 

O żadnym płaszczeniu ani np. lizaniu czterech liter nie pisałem ale o podejściu humorystycznym , uprzejmym z lekką dozą pokory .

Owszem jeśli auto jest na 1000 % sprawne to nie ma się czego bać kontroli ale z doświadczenia wiem , że ideałów prawie nie ma :lol: .

Pozatym jak sam pisałeś na poprzedniej stronie policmajster może dmuchnąć dowód za " uzasadnione podejrzenie fałszerstwa" . Co byś zrobił gdzyby Pan Glina Cię zaskoczył takim posunięciem ????? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Wto Lut 26, 2008 8:09 pm

 

01 – wymagana korekta i/lub ochrona wzroku:

01.01 – okulary,

01.02 – soczewka (i) kontaktowa (e),

01.03 – szkła ochronne,

01.04 – szkło matowe,

01.05 – przepaska na oko,

01.06 – okulary lub szkła kontaktowe

 

a ja mam 01,71 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tak zastanawiam - na rajdach - na dojazdowkach rajdowki musza jechac zgodnie z przepisami ale i spelniac zapewne normy... ciekawe co by bylo gdyby stanal patrol z analizatorem spalin i dodatkowo by zaczeli mierzyc decybele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że mam udostępnić policjantowi swój samochód na przejażdżkę? :evil:

A jeżeli rozbije sobie zęby o kierownicę lub co gorsza zrobi stłuczkę?

To co w takiej sytuacji?

 

Masz przecież OC a sprawy zniszczeń Twojego auta z powództwa cywilnego lub AC jeśli posiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jak sam pisałeś na poprzedniej stronie policmajster może dmuchnąć dowód za " uzasadnione podejrzenie fałszerstwa" . Co byś zrobił gdzyby Pan Glina Cię zaskoczył takim posunięciem ????? :?:

uzasadnione. musialby to jakos dobrze uzasadnic. ale by mnie nie zaskoczyl bo jezdze autami firmowymi ze znanej w calej polsce firmy i tylko idiota by pomyslał ze cokolwiek jest tam podrabiane czy fałszowane. wiec pan policmajster niczym by mnie nie zaskoczyl. Ani stanem technicznym,ani nieczytelnymi dokumentami ani rzekomym fałszowaniem. Poprostu paru rzeczy jestem pewien na 120%.

Moglby mi zrobić test "dmuchania" w alkomat,moglby przetrzymać i sprawdzac szczegolowo auto,lub dokumenty,ale po co? Po to zeby sie zbłaźnić i nic nie znaleść? Strata czasu poza tym,dla niego. A ja? Ja mam czas.

Nie mysl ze ja ostro rozmawiam z glinami. Nie,nie - tez rozmawiam miło i uprzejmie aczkowiek konkretnie. Nie płaszcze się i nie wlaze w 4 litery tylko po to by mnie juz puscił.

Bycie miłym pomaga. Zgodze sie. Pyskowanie nie bardzo. Ale jak policjant widzi ze konkretnie mowisz o dajmy na to stanie auta to jest w stanie Ci uwierzyć na słowo i zaufać ze mu nie wkrecasz. Wiele razy to przechodzilem.

 

Jak juz tak rozmawiamy o humorystycznym podejsciu do sprawy to mialem kiedys fajną sytuacje:

 

Przejechalem na czerwonym świetle.

Moja wina ewidentnie. No i mnie zatrzymali.

Jechalem z fajną koleżanką z pracy. Więc miło sobie coś tam pożartowalem z policjantem i zaproponowalem zeby mnie nie karali. Bo mily czlowiek jestem i jade z narzeczoną (tiaaa...jasne :roll: ) na obiad bo coś tam świętujemy.

Wiesz co zrobił Policjant?

Mowi do mnie tak:

- masz 100zł?

- wyciągam zwitek w ktorym bylo ok 1000PLN i daje mu 100PLN

On to wziął, podszedł do mojej kolezanki, ta opuscila szybe a on dał jej te 100zł i mowi tak:

- Niech Pani dopilnuje by ten Pan postawil Pani dobry obiad i nie przekraczal przepisów. :mrgreen:

 

Podziekowalem serdecznie Policjantowi,pozdrowilem go uprzejmie i zyczylem miłej służby.

Odjechalismy. I gra muzyka.

Zabrałem kumpele na obiad pozniej oczywiscie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...