Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Moje służbowe Lenovo G580 generalnie jest spoko, ALE jak odpaliłem na nim przez Święta jakąś gierkę (nic obciążającego), to po 10 minutach sprzęt sam się wyłączał. Ergo praca na dodatkowym GPU nVidii mu nie służy. Może to przypadek ;)

 

Ale generalnie Lenovo coraz bardziej mi się podobają - teraz Siostrze szukam taniego laptopa na studia (tak do jakiegoś prostego Photoshopa i jakiegoś Minecrafta, poza tym typowa maszyna do pisania) do 1400, to Lenovo nie mają konkurencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też bym w sumie chętnie zamienił w domowym lapku HDD na SSD, bo już HDD zaczyna rzęzić. Jaki SSD byście polecili, żeby była dobra jakość a cena nie powalała? 240 Gb by starczyło. I najlepiej z jakimś softem do sklonowania HDD, chyba że są jakieś sensowne darmowe aplikacje

Też rozmyślam nad wymianą HDD na SSD - wydaje mi się (chociaż ekspertem nie jestem), że to się przez recovery disk robi? Tylko - jeśli tak - warto wcześniej uporządkować sobie rejestr, o szpiegującym/wirusach i innych atrakcjach nie wspominając...

Może ktoś mądrzejszy w te klocki się wypowie.

 

 

Pewnie da radę postawić system z recovery, ale skoro można wcześniej cały HDD sklonować, byłoby szybciej i prościej. Sprawdziłem te Kingstony o których pisał MForbi, są faktycznie wersje z całym pakietem startowym (obudowy, kabelki, soft - aż po śrubokręt). 240 Gb z takim pakietem kosztuje ok. 550 PLN

Moje służbowe Lenovo G580 generalnie jest spoko, ALE jak odpaliłem na nim przez Święta jakąś gierkę (nic obciążającego), to po 10 minutach sprzęt sam się wyłączał. Ergo praca na dodatkowym GPU nVidii mu nie służy. Może to przypadek ;)

 

Ale generalnie Lenovo coraz bardziej mi się podobają - teraz Siostrze szukam taniego laptopa na studia (tak do jakiegoś prostego Photoshopa i jakiegoś Minecrafta, poza tym typowa maszyna do pisania) do 1400, to Lenovo nie mają konkurencji ;)

 

Thinkpady i inne serie biznesowe Lenovo są ciągle w miarę porządne (chociaż do jakości z czasów IBM to im daleko), jest standardowo 3-letnia gwarancja, natomiast reszta ich sprzętów to już różnie wypada, nawet serwis mają osobny. Ja od kilkunastu lat pracuję na Thinkpadach, ale odkąd w serii T530 zrobili wyspową i do tego numeryczną klawiaturę, to nie wiem, czy to wytrzymam :unsure:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też bym w sumie chętnie zamienił w domowym lapku HDD na SSD, bo już HDD zaczyna rzęzić. Jaki SSD byście polecili, żeby była dobra jakość a cena nie powalała? 240 Gb by starczyło. I najlepiej z jakimś softem do sklonowania HDD, chyba że są jakieś sensowne darmowe aplikacje

Też rozmyślam nad wymianą HDD na SSD - wydaje mi się (chociaż ekspertem nie jestem), że to się przez recovery disk robi? Tylko - jeśli tak - warto wcześniej uporządkować sobie rejestr, o szpiegującym/wirusach i innych atrakcjach nie wspominając...

Może ktoś mądrzejszy w te klocki się wypowie.

Fala - żadne recovery. Bierzesz soft do klonowania dysków (np. Acronis dodawany przez Kingstona do wersi dysków : UpgradeKIT) i klonujesz stary HDD do nowego SSD . I startujesz z nowego dysku. Cała zabawa trwa ok 30-40 minut i masz przeniesione wszystko razem z zainstalowanymi aplikacjami, ustawieniami, hasłami itp.

Procedura tak prosta że każdy użytkownik posiadający choćby podstawową wiedzę i umiejętności sobie z tym poradzi.

Jakby co - daj znać i Ci to w szczegółach opowiem.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilkunastu lat pracuję na Thinkpadach, ale odkąd w serii T530 zrobili wyspową i do tego numeryczną klawiaturę, to nie wiem, czy to wytrzymam

Widzę, że swój człowiek :)

 

Ja jestem taki ekstremistą, że zawsze klawisze wyminiam na NNB. To pierwszy producent dla thinkapdów, potem doszedł Alps i jakoś ujdzie ale chinoy to juz tragedia, nawet nie ma klików pot klawiszami trackpointa. W każdym z tych producentów inaczej chodzi trackpoint. Dla mnie liczy się tylko NNB plus szorstka nakładka na trackpointa

 

Z ciężkim sercem przyjąłem złamanie się lenovo co do klawiszy windowsowych jakby naciśnięcie ctrl + alt było jakimś problemem.

 

Moja ulubiona to ta z T43p ale ta z W500 i T6x układ ma niemal identyczny i nie mam jakiś problemów z klawiszami widnows czego nie można powiedzieć o innych klawiaturach. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu a nie jakieś dziwne idiotyczne kombinacje

 

N00065-1.jpg

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robi ktoś coś w Visual Studio  ? Mam pytanie techniczne.

 

Dawaj na pw, kiedys w tym robilem, moze bede mogl pomoc.

 

 

Dzięki, już ogarnięte.

 

 

Ale powstała koncepcja, aby napisać program na Andka. I tu pytanie, czym to najprościej napisać ?

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też bym w sumie chętnie zamienił w domowym lapku HDD na SSD, bo już HDD zaczyna rzęzić. Jaki SSD byście polecili, żeby była dobra jakość a cena nie powalała? 240 Gb by starczyło. I najlepiej z jakimś softem do sklonowania HDD, chyba że są jakieś sensowne darmowe aplikacje

Też rozmyślam nad wymianą HDD na SSD - wydaje mi się (chociaż ekspertem nie jestem), że to się przez recovery disk robi? Tylko - jeśli tak - warto wcześniej uporządkować sobie rejestr, o szpiegującym/wirusach i innych atrakcjach nie wspominając...

Może ktoś mądrzejszy w te klocki się wypowie.

Fala - żadne recovery. Bierzesz soft do klonowania dysków (np. Acronis dodawany przez Kingstona do wersi dysków : UpgradeKIT) i klonujesz stary HDD do nowego SSD . I startujesz z nowego dysku. Cała zabawa trwa ok 30-40 minut i masz przeniesione wszystko razem z zainstalowanymi aplikacjami, ustawieniami, hasłami itp.

Procedura tak prosta że każdy użytkownik posiadający choćby podstawową wiedzę i umiejętności sobie z tym poradzi.

Jakby co - daj znać i Ci to w szczegółach opowiem.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Mer-Ci! :)

Pod koniec stycznia będę się przymierzał, jak mini-Fala będzie już liczyła do tysiąca :D, a ja odwieszę działalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robi ktoś coś w Visual Studio  ? Mam pytanie techniczne.

 

Dawaj na pw, kiedys w tym robilem, moze bede mogl pomoc.

 

 

Dzięki, już ogarnięte.

 

 

Ale powstała koncepcja, aby napisać program na Andka. I tu pytanie, czym to najprościej napisać ?

 

Ja moją inżynierkę (coś w stylu <na razie mocno ubogiego> Torque, ale dla SSM-I) pisałem w Android Studio. Niby beta, ale IMO lepsze niż te ulepy na Eclipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja moją inżynierkę (coś w stylu Torque, ale dla SSM-I) pisałem w Android Studio. Niby beta, ale IMO lepsze niż te ulepy na Eclipsie.

Potwierdzam, też kiedyś coś tam pisałem na eclipisie, ale czasem po aktualizacji SDK mordowałem się potem z emulatorem, Android Studio jest mniej kłopotliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąga się, teraz tylko nauczyć się Javy. :facepalm:

Spoko, ja z tym dur... wspaniałym językiem biznesu miałem do czynienia kilka semestrów temu - podstawy da się dość szybko ogarnąć, a bogata biblioteka standardowa mocno pomaga w klepaniu kodu - na Andku dużo rzeczy robi się "pacając" w Enter w rytm kolejnych podpowiedzi IntelliJ :P Jak ja dałem radę, a zawodowo się tą "mniej chwalebną" stroną backendu webdevowego zajmuję, to Ty też :P Do Andka jest sporo tutków i materiałów.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę próbował przejść na SSD za kilka dni, to zdam relację ;)

 

No i jestem po migracji z HDD na SSD w domowym laptopie. Efekt - laptop śmiga jak szalony, system ładuje się w kilkanaście sekund, po prostu bajka. To przewidywałem, bo mam w pracy laptopa na SSD. Do tego szybkość powinna być teraz cały czas podobna, a nie zwalniać z czasem jak w HDD. Natomiast sama migracja - zestaw upgrage kit Kingstona to świetna sprawa, wystaczy wsadzić SSD do środka, HDD w obudowę zewnętrzną, potem parę klików w sofcie do klonowania i za chwilę mamy nasz HDD sklonowany na SSD, także odpada zabawa ze stawianiem systemu od nowa, ręcznym kopiowaniem danych i instalowaniem aplikacji. Stary dysk zostaje w obudowie zewnętrznej i może się przydać na magazyn danych albo back-up. Także ogólnie polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja będę próbował przejść na SSD za kilka dni, to zdam relację ;)

No i jestem po migracji z HDD na SSD w domowym laptopie. Efekt - laptop śmiga jak szalony, system ładuje się w kilkanaście sekund, po prostu bajka. To przewidywałem, bo mam w pracy laptopa na SSD. Do tego szybkość powinna być teraz cały czas podobna, a nie zwalniać z czasem jak w HDD. Natomiast sama migracja - zestaw upgrage kit Kingstona to świetna sprawa, wystaczy wsadzić SSD do środka, HDD w obudowę zewnętrzną, potem parę klików w sofcie do klonowania i za chwilę mamy nasz HDD sklonowany na SSD, także odpada zabawa ze stawianiem systemu od nowa, ręcznym kopiowaniem danych i instalowaniem aplikacji. Stary dysk zostaje w obudowie zewnętrznej i może się przydać na magazyn danych albo back-up. Także ogólnie polecam :)

Bardzo zachęcające.

Napisz proszę kryptoreklamę :) - o ile wiesz/sprawdzałeś: czy każdy SSD Kingston jest z kitem do klonowania?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy Kingston ma ten kit - trzeba wziąć wersję z "Upgrade Bundle Kit", kosztuje jakieś 50 zł więcej niż taki sam goły dysk, ale na pewno za takie wyposażenie warto dopłacić - czyli za możliwość sklonowania no i masz od razu kieszeń na HDD, a na pamiątkę zostanie jeszcze śrubokręt magnetyczny z 3 wkrętami ;)

 

Ja kupiłem dokładnie taki http://www.morele.net/dysk-ssd-hyperx-3k-sh103s3b-240g-upgrade-bundle-kit-466347 Są tam też inne wersje pojemności tych HyperX oraz dyski Kingstona z innej serii SSDNow, też z kitami

 

Ogólnie dzięki dla MForbi za podrzucenie pomysłu na tego Kingstona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podpowiedźcie, czy na nforce 590 SLI  będzie działał SSD (MB: asus m2n32slideluxe). Płyta nie ma wsparcia AHCI, więc nie jest to typowy plug & play ale szukam obejścia.

Oczywiście w grę wchodzi ssd z dobrym, agresywnym TRIM-em ale wpierw musi go wykryć BIOS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy Kingston ma ten kit - trzeba wziąć wersję z "Upgrade Bundle Kit", kosztuje jakieś 50 zł więcej niż taki sam goły dysk, ale na pewno za takie wyposażenie warto dopłacić - czyli za możliwość sklonowania no i masz od razu kieszeń na HDD, a na pamiątkę zostanie jeszcze śrubokręt magnetyczny z 3 wkrętami ;)

 

Ja kupiłem dokładnie taki http://www.morele.net/dysk-ssd-hyperx-3k-sh103s3b-240g-upgrade-bundle-kit-466347 Są tam też inne wersje pojemności tych HyperX oraz dyski Kingstona z innej serii SSDNow, też z kitami

 

Ogólnie dzięki dla MForbi za podrzucenie pomysłu na tego Kingstona ;)

Dziękuję również Wam obu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym na stronie z podpisu zacząć sprzedawać online np. głośniki podwodne. Jak najprościej dodać to wszystko do strony, chodzi mi o BUY, Checkout itp i potem akceptowanie płatności. Rnek docelowy głównie UK ale potem i świat. Stroną zarządzam z panelu i w sumie nie zawsze mi to pomaga.

Czy są jakieś dostępne skrypty cy coś w tym rodzaju, które można użyć? Średnio się na tym znam.

Dzięki z góry
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troche porownan, opinii w sieci itp.

osCommerce to taki, bym rzekl, ojciec wszystkich sklepow w pewnym sensie :) Juz nieco wiekowy - nadal chyba rozwijany, ale moze nie miec tylu bajerow co nowsze. Ale dla znajacego sie do rzeczy przerobki kodu to pikus pewnie :)

Na bazie osCommerce powstal chyba tez Zencart czy jakos tak.

Plus masa innych rozwiazan, lepszych lub gorszych - Prestashop, OpenCart, Magento, Quick.Cart.

Ten ostatni to polski produkt - byc moze nawet niezly z wyjatkiem jednej,dla mnie zupelnie nieakceptowalnej wady - uzywa plikow plaskich zamiast bazy danych.

 

Sa tez moduly ecommerce do Wordpressa czy Joomli.

 

Ogolnie warto sobie sprawdzic tez dostepnosc modulow, motywow itp. jesli to dla kogos istotne - w niektorych sklepach moze byc wiecej darmowych, w niektorych wiekszosc/najciekawsze beda platne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń devowych u nas w firmie - nigdy Magento, jakiekolwiek zmiany "jedynie słusznej ścieżki działania" wymyślonej przez twórców to potem ból :P Mocno upierdliwy framework  e-shoppingowy.

 

Z doświadczeń własnych, jeszcze z LO - postawiłem kiedyś klientowi sklep na Joomla'i, na module JoomShopping. Idealne to nie było, ale do zwykłych zastosowań bez cudowania IMO w zupełności wystarczające, proste w obsłudze i konfiguracji. I w sumie darmowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmasakrowałem tablet Dell Venue Pro 8... spadł ze stołu i strzelił ekran (bo w odróżnieniu od kanapki z musztardą, tablety nigdy nie spadają na musztardę, tylko kantem o podłogę). Da się jakoś ekran w takim cudaku wymienić czy gra nie warta świeczki - bo np. po wymianie obudowa będzie pogięta czy coś tam będzie brzydko odstawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym na stronie z podpisu zacząć sprzedawać online np. głośniki podwodne. Jak najprościej dodać to wszystko do strony, chodzi mi o BUY, Checkout itp i potem akceptowanie płatności. Rnek docelowy głównie UK ale potem i świat. Stroną zarządzam z panelu i w sumie nie zawsze mi to pomaga.

Czy są jakieś dostępne skrypty cy coś w tym rodzaju, które można użyć? Średnio się na tym znam.

Dzięki z góry

 

Poszedłem najłatwiejszą drogą i po prostu dodałem button paypala od razu załatwiający sprawę.

Banalne do zrobienia i działa.

 

Mam za to inny problem, z którym walczę już chyba z 2 tygodnie.

Chciałbym dodać button Like fejsbukowy na stronę i podstrony ale u mnie stronę ustawia się z panela administracyjnego. Generuję kod i po wklejeniu w panelu w generatorze html nic się nie pojawia. Kombinowałem na milion sposobów, myślę, że problem jest z ramkami, których u mnie nie przyjmuje. Jak to można inaczej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...