Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

A pomożecie z pomocą wyboru laptopa/ultrabooka lub innego narzędzia pracy?

Wymagań mam dużo:
- najlepiej dość mały (w domu i tak będzie zewnętrzny monitor)
- nadający się do obróbki filmów (renderowanie w HD)
- posiadający Track point (czy jak to się nazywa ta kropka na środku klawiatury do sterowania zamiast myszki)

 

W razie co mogę skonkretyzować wymagania, szczegóły itp.

 

Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

łechtaczka. :biglol:

 

Dziś kolega miał inne skojarzenie. Zaczął się zastanawiać czy są takie komputery z dwoma czerwonymi "guziczkami", żeby obie ręce ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że najwyższe i7 samo ogarnie renderowanie w hd, z resztą matryca 2560x1440 z 10pkt dotykiem jest fajna ;)

 

a tak wracając do rzeczywistości - budżet chociaż określ i sprecyzuj ciut bardziej wymagania - czy to renderowanie to non stop, czy tylko okazjonalnie. a moją propozycję traktuj z przymrużeniem oka, to bardziej sprzęt do lansu niż do pracy ;) szczególnie za takie pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślałem, że najwyższe i7 samo ogarnie renderowanie w hd, z resztą matryca 2560x1440 z 10pkt dotykiem jest fajna ;)

Pewnie ogarnie, ale do pracy na co dzień to jednak można kupić coś lepszego z dedykowaną grafiką ;) 

 

BTW, nie rozumiem dotykowego ekranu w laptopie, ciągle byłby umazany jak w telefonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zewnętrzną grafikę bym widział.

 

Budżet taki jaki będzie wymagany, ale rozsądnie. Chce wiedzieć za co płacę, a nie za markę lub coś tego typu.

5-7 kplnów będzie do przełknięcia.

 

Kilka krótkich produkcji tygodniowo produkcji, więc komputer musi być do tego przystosowany.

 

Obecnie mam Lenovo X300 i sobie chwalę, ale do tych zastosowań się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostaje IMO to:

http://pclab.pl/art59520.html

 

w sklepie http://sklep.xtreem.pl/laptopy/21-xtreem-ev-p150sm-a-156.html masz za 7062zł taką konfigurację:

-i7 4900MQ

-8GB RAM

-SSD mSATA Plextor 256GB

-HDD Hitachi 1TB

-grafika GTX 870M

-nagrywarka dvd, wifi itd, ale niestety bez systemu

 

i za 7k masz mega mocny sprzęt, który(jak wynika z testów) ma świetny układ chłodzenia i niemalże niemożliwością jest go przegrzać.

 

edit: właśnie skumałem, że nie ma trackpointa, no ale ja bym chyba wolał sprzęt o lepszej konstrukcji niż trackpointa... a od hp się trzymaj z dala.

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawostek - wrzuciłem sobie na mojego leciwego T60 dzisiaj Windows 10 Technical Preview - działa nawet, nawet, chociaż lekko zamula... Ale to może być wina tego, że wrzuciłem go na lekko uszkodzony HDD :) jakaś tam kompatybilność ze sterownikami z Visty, 7 i 8 - takie już przetestowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz lapka do renderowania filmów to szukaj z ramem minimum 8gb chociaż i to może być za mało. Przykład: Pracuje w HelpDesku i chłopaki którzy projektują strony tworzą tzw. slajdy. maja one okolo 400 mb i wiecej. otwierając pliki powyżej 500mb photoshop im sie tnie a użycie ramu skacze nawet do 70% . Więc jeśli chcesz bawić się w renderowanie filmów to pomyśl nad 16gb RAM i zewnętrzną bądź przynajmniej nie zintegrowaną kartą graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję pomocy. Coś siadło w Mozilli.

Nie mogę zalogować się np. do banku, którego aplikacja wymaga Javy.

Zainstalowałem najnowszą wersję Javy, nie pomogło.

Odinstalowałem i zainstalowałem Firefox'a, nie pomogło.

Na IE, chwilowo nie działało. Wyłączyłem filtrowanie ActiveX i ruszyło. Teraz jest ok, tylko przez IE.

Usunąłem wszsytkie Temporary Files z poziomu Javy i nic.

Wyczyściłem tempy, historię i ciasteczka, nie pomogło.

Mozilla wykrywa aplikację, pokazuje się komunikat, że dostawca nieznany i czy chcę włączyć. Daję tak, po chwili wyskakuje, że brak Javy i dooopa.

Ta sama operacja w IE, wyskakuje okno i przeglądarka identyfikuje dostawcę, klikam "zezwól" i wszystko przebiega jak należy.

 

Pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mozilli samej ostatnio była jakaś mega aktualizacja ale zmieniać praw Javy nie powinna - a to było moje pierwsze skojarzenie... Dziwne faktycznie.

Wyskakiwanie okienek zablokowane?...

Antyvir?...

Ustawienia ActiveX sprawdzałeś?

 

 

Z innej beczki: czy ktoś ma doświadczenia ze stosowaniem nie-markowych baterii do laptopów z Alle...?

Problem nie w cenie tylko w niedostępności w Sony PL oryginalnej/jakiejkolwiek baterii do mojego laptopa sprzed 4 lat...

Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia blokowania okienek.

Instalowałem da-aware ale nie wiem czy może mieć to jakiś wpływ. Antywirus nie był zmieniany i jest cały czas ten sam. A gdzie są ustawienia ActiveX w firefoxie?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź nie na temat ale na temat ;)

 

http://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/przegladarki-internetowe/mozilla-firefox-stub-installer-15

cyt.:

"W Firefoksie skupiono się również na bezpieczeństwie, eliminując na przykład wsparcie dla technologii ActiveX."

 

Toteż chyba nie mam pomysłu, co Ci się tam wydarzyło...

Pzdr

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Coś siadło w Mozilli.

(...)

Ta sama operacja w IE, wyskakuje okno i przeglądarka identyfikuje dostawcę, klikam "zezwól" i wszystko przebiega jak należy.

 

Pomysły?

Tak.

 

Trzeba zadzwonić do banku albo pofatygować się do oddziału i porządnie ich opieprzyć.

 

Ja mam tak średnio co dwa miesiące. Bank Pekao SA dyskryminuje użytkowników Linuksa w ten sposób, że jeśli pojawi się aktualizacja Javy, to program do dokonywania przelewów w Javie zostaje zablokowany i zastępowany nowym. Tyle, że ten nowy wykonywany jest w pierwszej kolejności dla Window$ i IE, potem dla innych przeglądarek dla Window$, potem dla MacOS, a na końcu dla Linuksa. Ponieważ odbywa się to zawsze przed terminem płatności PIT i VAT, to można sobie wyobrazić dalszy ciąg.

 

Ja już zrezygnowałem z usług tego banku, jeszcze Żona ma tam konto, ale chyba już niedługo. Kiedyś pani z mojego oddziału dzwoniła przy mnie do centrali i tamtejszy informatyk (!) kazał poradzić klientowi, czyli mnie, żeby zmienił system na Windows. :facepalm:

 

W Twoim przypadku "na bank" jest to coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...