Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że o awaryjność nie ma się co martwić. Po pierwsze sprawdzony producent, po drugie gwarancja na 3 lata. Są też w ofercie dyski, które mają 60 miesięcy gwarancji, ale nie wiem czy jest sens brać to pod uwagę, bo za 3 lata magentycznych dysków pewnie nikt już nie będzie produkował, a Twój używany będzie wart 30PLN. Ale jeśli walczysz o niższą temperaturę, to może warto rozważyć zakup dysku 5400rpm (choć jego wydajność jest niższa o jakieś kilkanaście procent).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, jeżeli masz markowy, w miarę nowoczesny komputer i dużo grasz, bierz 7200rpm. Jego temperatura będzie wyższa do 10 stopni, ale to nie powinien być wielki problem. Ale jeżeli chcesz być mobilny, weź też pod uwagę, że taki dysk pobiera więcej energii i skraca czas pracy na baterii.

 

leon, powinieneś dopasować jakiś nowy zasilacz mini-ITX. Sprawdź tylko, jaka maksymalna długość wchodzi w grę. Jeśli 150mm się nie zmieści, to faktycznie będziesz musiał szukacz czegoś szczególnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój laptop przy grach mocno się nagrzewa

 

Psiknij mu sprężonym powietrzem w otwory wentylacyjne - możesz miec przytkane kurzem. Lub daj do czyszczenia.

Ja do swojego lapka i wbudowanego 300GB dokupiłem Seagate 500 GB (465 ;-) ) zewnętrzny i wywaliłem na niego wszystko czego nie potrzebuję na C. Efekt - wyraźnie przyspieszył + mam stały backup ważnych plików (wskazanych) więc już nie boję się awarii HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, jeżeli masz markowy, w miarę nowoczesny komputer i dużo grasz, bierz 7200rpm. Jego temperatura będzie wyższa do 10 stopni, ale to nie powinien być wielki problem. Ale jeżeli chcesz być mobilny, weź też pod uwagę, że taki dysk pobiera więcej energii i skraca czas pracy na baterii.
Ok to wszystko jasne :smile: Komputer raczej nowoczesny i służy jako "mobilny komputer do grania". Z zasilania na baterii rzadko korzystam, więc tym się nie przejmuje :] W takim razie 7200 RPM. Wirtualny pomuk dla Ciebie - wielkie dzięki :]

 

Psiknij mu sprężonym powietrzem w otwory wentylacyjne - możesz miec przytkane kurzem. Lub daj do czyszczenia.

W sumie komputer ma już rok, więc mogło się coś przykurzyć. Dzięki za radę. :cool:

 

Ja do swojego lapka i wbudowanego 300GB dokupiłem Seagate 500 GB (465 ;-) ) zewnętrzny i wywaliłem na niego wszystko czego nie potrzebuję na C. Efekt - wyraźnie przyspieszył + mam stały backup ważnych plików (wskazanych) więc już nie boję się awarii HDD.

Ja zawsze mam na system oddzielną partycję, na którą nic więcej nie pcham. Efekt. Obydwa dyski zapchane niemal po brzegi (w sumie ok 440 GB), masa programów, gier, sterowników, muzyki, filmów i wszelkiego śmiecia i potrafię nawet dwa lata bez przeinstalowywania systemu pociągnąć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa dyski zapchane niemal po brzegi (w sumie ok 440 GB)
Są zewnętrzne i 1TB (2.5 cala) ;-) a po opróżnieniu dysku przyspieszy na 100%

 

[ Dodano: Nie Mar 21, 2010 9:26 pm ]

Pomyśl (po dołożeniu dysku) nad zakupem Diskeeper'a - program naprawde dobry i sprawdzony przeze mnie. Mam kolejne wersje od jakichś 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zewnętrzne i 1TB (2.5 cala) ;-)
Ale są już trochę droższe :roll: :wink: Kiedyś pewnie i tak taki kupię. Teraz zastępuje 120 GB na 500 GB, więc i tak różnica będzie spora i chwilę mi zajmie zanim się skończy miejsce :wink:
a po opróżnieniu dysku przyspieszy na 100%
Będzie format wszystkiego po całości jak przyjdzie nowy dysk ;)

BTW zdecydowałem się na taki dysk ;)http://allegro.pl/item961793177_dysk_do ... _7200.html :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

leon, powinieneś dopasować jakiś nowy zasilacz mini-ITX. Sprawdź tylko, jaka maksymalna długość wchodzi w grę. Jeśli 150mm się nie zmieści, to faktycznie będziesz musiał szukacz czegoś szczególnego ;)

 

Wyszło, że taniej wyjdzie kupić obudowę z zasilaczem i przełożyć bebechy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chyba tutaj znających się zagląda - zatem - jeśli ktoś dobrze ogarnia PHP fusion, ma czas, wolę walki ;) i benzynę we krwi - prośba o kontakt na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie, przekątna 10,1" mam trzy typy:

- Sony Vaio

-Asusa jakiegoś dzis oglądałem Rachid czy jakoś tak mu było - ma dłłuuugo działać na baterii

-Nokia Booklet - kusi mnie najbardziej - i jest to cenowo max który mogę wydać na takie maleństwo.

 

Pytanko do znawców/użytkowników tego typu urządzeń co brać?

Nokia ponoć nie szumi, bo niby brak wentylatora, ale mały dysk.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze do tej listy dorzucił bym coś z HP, chyba że specjalnie nie zamieszczałeś:

HP mini 5101 - starszy model

HP mini 5102 - z dotykowym wyświetlaczem HD [LED], 1366 x 768, i windowsem 7 prof.

Niestety brakuje modemu 3g, ale jest do kupienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mniej kawiorowo polecam MSI Wind U100. Używam ponad rok w firmie (jako komp diagnostyczny). Pracuje w brudzie, kurzu, na zmianę ciepło i zimno i nic się nie dzieje.

Bateria (6 cel) trzyma od 3 do 5 godzin (zależy czy używamy BT, wifi czy też nie).

No i cena (wtedy 1399 pln) za najbogatszą konfigurację też robi robotę. Teraz pewnie nawet tańszy.

Generalnie - polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z nadarzającej się okazji podepnę się pod wątek. Mam dwa pytanka odnośnie netbooków:

1) jakie macie w swoich procesory i jak one sobie radzą z odtwarzaniem seriali/filmów/youtube w 720p? Chciałbym taką zabawkę głównie do takich zastosowań, ale słyszałem, że niektóre z Atomów sobie radzą tak sobie np. z Youtubem/Vimeo w 720p.

2) znacie jakieś godne polecenia netbooki z wyświetlaczami o przekątnej 12" lub więcej? Oczywiście oprócz ASUSa Eee PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej cenie :) Z 12" przychodzą mi do głowy:

Jak mniej to jedyna słuszna opcja Asus Eee PC 1201n.

Ew. dell Inspiron Mini, Asus UL20.

 

Powyżej 12" to już nie netbook ale pełnowartościowy laptop. Szukaj z procesorami CULV (niskonapięciowe - mniej żrą prądu i bateria długo trzyma), waga najważniejsza!!!

 

W wadze do 1,5kg z 13" to dell vostro v13, nowe sony z (kawior!!!).

Do 2 kg jest Asus ul30vt, jego następca z i-core ul30jt.

 

Inne to już ciężkie, grzejące się krowy. Do filmów też, ale to jak jazda po mieście 60 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie netbooka - Sony VAIO chyba odpada - ponoć szumi niemiłosiernie i się grzeje - do wyboru zostaje Nokia(kusi bezgłośną pracą,dobrą baterią i skutecznym odprowadzaniem ciepła poprzez obudowę) i Asus 1008 P KR( N450)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie - szukam netbooka (albo notebooka do max 13 cali) bez wentylatora (chlodzenie pasywne) i z dyskiem SSD. Chodzi o absolutna bezglosnosc pracy. Jedyny taki, jaki znam - Dell Mini 10 - juz mam. Szukam jednak czegos nieco dojrzalszego, z wiekszym dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...