Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, rutra80 napisał(a):

W jednej z firm używam Nazwa

 

ja używam Nazwa.pl na ok 20 kont, www + dysk w chmurze. Generalnie jestem b. zadowolony - poczta mieli dużo i z dużymi załącznikami - 50-60GB w załączniku to nie problem. od 12 lat nie miałem z pocztą najmniejszego problemu ani w biurze ani będąc na 2-gim końcu świata.

Natomiast od 2-3 lat zaczynają lecieć w kulki z cenami, dorzucać bzdurne usługi etc. Niestety przypomina mi sie o tym na tydzień przed końcem okresu jak przyślą fakturę ale w tym roku ustawiłem sobie powiadomienie na 2-m-ce przed końcem i będę sie przenosił bo mi te wodotryski nie potrzebne za takie pieniądze

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa.pl i Home.pl to dwie firmy które trzeba omijać szerokim łukiem. Pomijając fakt, że nazwa naciąga koszmarnie na cenach + wali opłaty za jakieś bzdurne usługi, to konfiguracja u obu dostawców jest marna, a jeżeli gdziekolwiek mam z czymś problem bo coś nie działa, albo wdarł się wirus, to zawsze jest jeden z tych dwóch.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa i home to rak polskiego hostingu :) mialem u nich kiedys indywidualnego emaila i szybko z niego zrezygnowałem jak mi wiekszosc serwerów wycianało poczte bo traktowało jako spam

jakis czas temu przeniosłem domene do LH dokupiłem serwer i tam mam poczte i wszystko mi śmiga

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie dedykowany email, a hosting, obecnie mam w lh.pl póki co z pół roku, ale wszystko działa, przenieść od wcześniejszego dostawcy również nie było problemu, nawet coś co nie jest w ich zakresie jak pisałem że mam problem to napisali że ogarną jak chce. Stronę wysypałem to kilka minut i przywrócili.

 

Wcześniej miałem w nazwa (1 rok) i faktycznie co chwile coś wymyślali żebym dokupił. Hosting też niby miałem 100 GB ale podział taki że połowa musiała być na www (gdzie moja strona ma może z 300 MB), a druga połowa na emaile i minimalna wielkość email 5 GB, więc chcąc mieć jakiegoś do pierdół gdzie nie potrzebowałem dużej wielkości nie było można jak miałem 9 czy 10 skrzynek (chyba coś tam jeszcze też zabierali na coś że sumarycznie z tych 50GB na skrzynki mogłem wykorzystać 45 GB). Wcześniej byłem w home.pl przez kilka lat i ogólnie nigdy z nimi problemów, chyba przez cenę zacząłem patrzeć za czymś innym.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, radekk napisał(a):

wprawdzie nie dedykowany email, a hosting, obecnie mam w lh.pl póki co z pół roku, ale wszystko działa, przenieść od wcześniejszego dostawcy również nie było problemu, nawet coś co nie jest w ich zakresie jak pisałem że mam problem to napisali że ogarną jak chce. Stronę wysypałem to kilka minut i przywrócili.

potwierdzam, chłopaki na helpdesku mega kumaci i mega pomocni

miałem problem z certami ssl to w 5 minut mi to ogarneli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, STIFF napisał(a):

co polecasz?

Zależy do czego, ale ja używam MyDevil.

Wyróżnia się na tle innych hostingów ilością technologi jakie są obsługiwane.

Przez kilka lat zero problemów, fakt że podnoszą ostatnio ceny, ale chyba po prostu mieli za niskie. Mają za to zniżki dla stałych klientów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybranych plików i folderów - pulpit, dokumenty itp. - tak (prawy na ikonce koło zegara, Ustawienia, Zarządzaj kopią zapasową). Do robienia obrazu całego dysku niezbyt się nadaje.

Edytowane przez rutra80
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 18:42, Aga napisał(a):

Robienie kopii dysku mnie lekko irytuje, czy jest opcja automatycznego robienia backupu na onedrive?

 

 

Są narzędzia do robienia backupu całej partycji do OneDrive. Jeżeli nie masz wielkiej partycji, a masz OneDrive z Office365 to miejsca wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LosioDriver napisał(a):

 

Są narzędzia do robienia backupu całej partycji do OneDrive. Jeżeli nie masz wielkiej partycji, a masz OneDrive z Office365 to miejsca wystarczy :)

Kontynuuj  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 17:12, LosioDriver napisał(a):

Zależy do czego, ale ja używam MyDevil.

do 20 maili z czego połowa potrzebuje 5-6GB

strona www - prezentacyjna z galeriami obrazków; nie sprzedaż, sklep etc

reszta to opcjonalne dodatki

ale 10GB wirtualnego dysku by sie przydało bo czasem muszę udostępnić model obliczeniowy a potrafi mieć 5-6GB

 

10 godzin temu, kubanow napisał(a):

 

grube te załączniki

 

oczywiście MB hehehehe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 08:16, Aga napisał(a):

Kontynuuj  ;)

 

 

Nie wiem jak teraz ale Aomei miał taki program:

https://www.aomeitech.com/ab/standard.html

 

Jest więcej programów jak te, w większości płatne.

Ogólnie to co one robią to obraz partycji do katalogu synchronizowanego z OneDrive.

Można takie coś robić ręcznie jeżeli Ci się chce :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do hostingów to przy cyberfolks radzę się dobrze zastanowić w temacie domen. Bez zapowiedzi "trochę" podrożał hosting(za podstawowy serwer i jedną domenę 450 zł), przeniosłem do ovh ale załatwienie tematu domeny to męczarnia. Oni za domenę to tylko kasują pieniądze, operatorem jest ktoś inny(i tu zgaduj, dowiesz się dopiero jak trzeba będzie authinfo). Support niby fajny mają, tu złego słowa nie powiem, ale ceny i podnoszenie ich bez ostrzeżenia(niespodziewanie stówa więcej to średnia sprawa) to już słabo. A no i jak chcesz przedłużyć tylko jedną usługę to musisz szukać w panelu, bo domyślnie jest tylko komplet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siewcu napisał(a):

Support niby fajny mają, tu złego słowa nie powiem,

 

A ja mogę? ;)

 

Próbowałem ustalić dlaczego dla domeny .net (registar wyższego rzędu to PDR) wymagają rejestracji serwera nazw wraz z adresem IP gdy jest on też w domenie .net (rekord glue niepotrzebny, nazwa rozwiązuje się bez problemu - serwer jest w innej domenie). A już gdy, dla tej samej domeny .net, nameserver jest w .pl, to jego rejestrację robią sami, automatycznie, w tle, bez oddzielnej manualnej operacji z adresem IP.

 

W kilku rundach odpowiedzi były zupełnie nie na temat, a momentami w stylu "nie wiem co tam naklikaliście".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, siewcu napisał(a):

Wracając do hostingów to przy cyberfolks radzę się dobrze zastanowić w temacie domen (...) ale załatwienie tematu domeny to męczarnia. (...)

 

"...

Twoja domena xxxxx.xx została zarejestrowana za pośrednictwem rejestratora: Consulting Service Sp. z o.o. - działającej pod marką HRD.

Rejestrator ten obecnie wymaga przesłania pocztą tradycyjną oryginału wniosku (papierowego) podpisanego przez uprawnione osoby. Wniosek znajdziesz klikając przycisk “Pobierz wniosek PDF”. Należy go podpisać i listownie (w formie papierowej) - wysłać pocztą tradycyjną na adres:

xxxxx

W ciągu kilku dni na adres e-mail wskazany przy domenie rejestrator wyśle do Ciebie Kod AuthInfo

..."

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje małej pomocy z Mozilla Thunderbird 102.8.0

Mianowicie mam znajomego któremu musze przenieść 3 profile z dysku C na inny dysk (niestety nie robiłem tego nigdy w MZ)

Konta pocztowe na IMAP danych około 250GB :D 

Kopia danych to nie problem, ale czy da się bez uruchamiania programu zmienić ścieżki tak żeby nic się nie wysypało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...