Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

mi po wifi pokazuje taki wynik.

Zrzutekranu2024-02-16o18_04_55.thumb.png.80a197643a48e923e189c2966afcd268.png

 

Chyba płacę 65,18 zł, choć sam nie wiem, bo mam kilka pozycji i do końca chyba nikt nie ogarnia co jest czym i gdzie. Ale przynajmniej po tyle mam opisane "Internet Symetryczny 1 Gbps", wprawdzie też mam jakiś "Internet symetryczny - 800Mbs" za 1,95 zł:biglol: wiec może zrezygnuję z tego 1 Gbps i zadowolę się tym wolniejszym

Edytowane przez radekk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pomoże co i gdzie ustawić?

dostałem niedawno takiego maila żeby zmienić jakieś ustawienia na koncie dziecka

 

Zrzutekranu2024-02-17o12_32_51.thumb.png.216adaaad97fce9b4b2b7b20b0d6b6bd.png

 

ja kliknę to na górze pojawia się pasek

 

Zrzutekranu2024-02-17o12_27_58.thumb.png.ae08ee47ef14f68dc7171a5ff9c254c8.png

 

i wchodząc w napraw to tylko taka instrukcja, ale za nic nie mogę znaleźć gdzie wejść żeby to zmienić

Zrzutekranu2024-02-17o12_26_09.thumb.png.1ce56a187e1ba33db4af33db05d230dc.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poszedłem w to:

ev3895-bk

image.png.3ec31cf90f6164a03abd0370e4c8c556.png

Trochę trzeba było zwiększyć* budżet, ale miejsca mi już nie zabraknie 37,5". Tymbardziej, że czasem muszę podpiąć się tabletem w pracy i takie tam DTP'y robić graficzne jak publikacje broszury katalogi miesięczniki i inne reklamy. Zobaczymy jak to się sprawuje.

 

*zwielokrotnić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał(a):

ktoś pomoże co i gdzie ustawić?

dostałem niedawno takiego maila żeby zmienić jakieś ustawienia na koncie dziecka

 

Zrzutekranu2024-02-17o12_32_51.thumb.png.216adaaad97fce9b4b2b7b20b0d6b6bd.png

 

ja kliknę to na górze pojawia się pasek

 

Zrzutekranu2024-02-17o12_27_58.thumb.png.ae08ee47ef14f68dc7171a5ff9c254c8.png

 

i wchodząc w napraw to tylko taka instrukcja, ale za nic nie mogę znaleźć gdzie wejść żeby to zmienić

Zrzutekranu2024-02-17o12_26_09.thumb.png.1ce56a187e1ba33db4af33db05d230dc.png

 

 

zrob konto nowego administratora na komputerze (najlepiej konto offline - odpinasz net) potem zaloguj sie na to konto i w panelu sterowania w kontach zmieniasz konto dziecka na zwykle (zapewne jest administratorem)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, macie jakiś sprawdzony grabber stron?

 

do szału mnie doprowadza online-onowa dokumentacją do Forka MY06 EU

https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2006/Forester 2006/

 

i niczym nie mogę tego "grabnąć"

 

mam taką wersję do imprezy MY09 więc na pewno to możliwe

Ew może ktoś ma płytę z tą dokumentacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdaSch napisał(a):

Hej, macie jakiś sprawdzony grabber stron?

 

do szału mnie doprowadza online-onowa dokumentacją do Forka MY06 EU

https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2006/Forester 2006/

 

i niczym nie mogę tego "grabnąć"

 

mam taką wersję do imprezy MY09 więc na pewno to możliwe

Ew może ktoś ma płytę z tą dokumentacją?

 

A dokumentacja MY07 się czymś różni? Bo MY07 jest w PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LosioDriver napisał(a):

 

A dokumentacja MY07 się czymś różni? Bo MY07 jest w PDF.

niestety tak. MY07 np ma dodatkowe sygnały od składanych lusterek. Są ogromne różnice pomiędzy USDM a EDM np. włóż pompę paliwa od us i uciekaj :). Link to jedyna właściwa znana mi dokumentacja pasująca do forków EDM cała reszta nie pasuje. Od secondary air port po kupę innych.

 

Generalnie zabrałem się za teoretyczne przygotowanie swap-a VDC z AT MY06 do MT- koszmar ale nie niemożliwe, dzięki temu, że spec.b był MT z VDC. Na dodatek schematy nie są dokładne bo nie opisują głównych wiązek, więc nie wiadomo, czy piny i kable są czy ich nie ma. Jeżeli dana wtyczka obsługuje kilka akcesorów to trzeba analizować wszystkie akcesoria bo tylko w nich są opisane pojedyncze piny.

 

Np. dołożenie składanych lusterek do MY06 bez rzeźby w kablotece bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdaSch napisał(a):

Hej, macie jakiś sprawdzony grabber stron?

 

do szału mnie doprowadza online-onowa dokumentacją do Forka MY06 EU

https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2006/Forester 2006/

 

i niczym nie mogę tego "grabnąć"

 

mam taką wersję do imprezy MY09 więc na pewno to możliwe

Ew może ktoś ma płytę z tą dokumentacją?

kiedys zawartosc strony (pod warunkiem ze to nie CMS) to pobierałem total commanderem :) ewentualnie TeleportPro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wy doradzcie.

Komputer kolegi..

Objawy, wpada w bootloop. Płyta uruchamia się na pare sekund i restart, bez obrazu w tym czasie. 

Płyta Gigabyte GA-Z97X Gaming5, wymieniona na Gigabyte Z97 HD3, problem na obu płytach ten sam.

Ram podmieniony, sprawdzany w każdym slocie, pojedynczo. Dałem też swój sprawny i to samo.

Odpalany bez peryferiów, bez poprawy.

Podmieniony zasilacz też bez zmian. Bez grafiki też bez zmian.

Procek to i5 4690K.

W pierwszej płycie udało sie zrobić updated BIOS z F5 do F7, bez zmian. Druga kupiona i można zwrócić więc nie robiłem nic. Ale na drugiej udało się system postawić bez grafiki wsadzonej. Obie płyty włącza się czasami po 20-30 restaratch. Próbowałem resetować bios, baterię wymieniałem..

Zostaje mi procek do wymiany. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat podłączenia 4 monitorów do stacji dokującej. Problem - monitor nr 5 wyświetla "brak sygnału" przy włączonym MST. Przy wyłączonym klonuje monitor 4. Takie samo ustawienie przy monitorze 2 i 3 działa prawidłowo. Nie działa też kiedy ze stacji dokującej łączę bezpośrednio ze stacji dokującej monitor 5 za pomocą HDMI lub USB C. 

 

Graficznie dla ułatwienia. Gdzie może być problem?

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pumex1 napisał(a):

Temat podłączenia 4 monitorów do stacji dokującej. Problem - monitor nr 5 wyświetla "brak sygnału" przy włączonym MST. Przy wyłączonym klonuje monitor 4. Takie samo ustawienie przy monitorze 2 i 3 działa prawidłowo. Nie działa też kiedy ze stacji dokującej łączę bezpośrednio ze stacji dokującej monitor 5 za pomocą HDMI lub USB C. 

 

Graficznie dla ułatwienia. Gdzie może być problem?

 

image.png

 

Trochę to brzmi jak problem z monitorem 5 skoro bezpośrednio też nie idzie. Jak zamienisz 3 i 5 to co się dzieje? Wszystkie monitory takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LosioDriver napisał(a):

Trochę to brzmi jak problem z monitorem 5

Tylko jeśli na monitorze 4 wyłączę MST to normalnie nr 5 "klonuje" pulpit z nr. 4. 

 

Monitory IIyama z serii Prolite. Model praktycznie ten sam - przy czym 2 i 4 dodatkowo mają "hub" i funkcjonalność MST. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli na monitorze 4 wyłączę MST to normalnie nr 5 "klonuje" pulpit z nr. 4. 
 
Monitory IIyama z serii Prolite. Model praktycznie ten sam - przy czym 2 i 4 dodatkowo mają "hub" i funkcjonalność MST. 
A jak dołączysz zupełnie "prawą stronę" - 2 i 4? Może kwestia kabla. Nie wiem jaki masz komputer, ale raz do jednego programu kupiłem Mac'a i już miałem go odsyłać bo nie dawał mi obrazu na tych samych monitorach i kablach co szło z PC, a okazało się że jak kupiłem nowy kabel to tylko na nim działało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba zaczynam mieć potencjalne wyjaśnienie. Przy pracy na wbudowanym GPU Intela mam info o max ilości monitorów. Tylko pytanie, czy można wymusić zmianę na RTX-a? 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba zaczynam mieć potencjalne wyjaśnienie. Przy pracy na wbudowanym GPU Intela mam info o max ilości monitorów. Tylko pytanie, czy można wymusić zmianę na RTX-a? 
 
image.png.6488cf446713aff3c5a3b9d98d93dbe6.png
RTX ma właśnie max 4, w tym momencie to pisałem.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba zaczynam mieć potencjalne wyjaśnienie. Przy pracy na wbudowanym GPU Intela mam info o max ilości monitorów. Tylko pytanie, czy można wymusić zmianę na RTX-a? 
 
image.png.6488cf446713aff3c5a3b9d98d93dbe6.png
Jak odepniesz 3 to 5 działa? Można spróbować jeszcze wyłączyć ekran laptopa. No i pytanie o rozdzielczości monitorów, specyfikacja thunderbolta według della mówi o max 2x4K


Jeszcze taki cytat:

"With the Thunderbolt dock (TB15) you can do up to 2x 4K displays from the dock's Displayport/miniDP/HDMI connections, otherwise you can do up to 3x 2560x1440 displays."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LosioDriver napisał(a):

Można spróbować jeszcze wyłączyć ekran laptopa.

i tak właśnie zrobiłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LosioDriver napisał(a):

Burza mózgów zawsze daje najlepsze efekty :D

zwłaszcza jak się jeszcze coś poleje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogrania konfigurację SPF/TXT rekord w DNS? Jest hosting i domena w OVH.

Ustawiłem automatyczne przekierowanie poczty w domenie OVH na op.pl i wp.pl i niestety maile tam nie dochodzą, ze względu na SPF.

Próbowałem czytać poradnik dotyczący konfigurowania SPF w OVH, ale mam wrażenie, że to pisało AI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPF i przekierowanie, to proszenie się o kłopoty. Żeby miało to szansę sensownie zadziałać, to forwardujący serwer musi mieć działający SRS. Bez tego musiałbyś mieć wpływ na SPF wszystkich piszących do Ciebie domen, co jest oczywiście nierealne.

 

Nie wiem czy OP lub WP to mają, ale pomóc może włączenie opcji w stylu "Akceptuj pocztę z zewnętrznego przekierowania" na docelowych skrzynkach. To powinno jakoś obezwładniać sprawdzanie SPF (ciekawe czy kosztem akceptowania większej ilości spamu).

Edytowane przez jpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...