Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, llkuba napisał:

 

Dobrze, że nie doszło do porażenia prądem. 

 

W sumie to już mnie nic nie dziwi. Dzisiaj byłem u sąsiada po świeżym remoncie. Licznik trójfazowy od licznika dwie fazy po kablach aluminiowych puszczone do mieszkania (stara instalacja). W mieszkaniu korytarz na jednej fazie i dwa pokoje łazienka i kuchnia na drugiej :facepalm:. Wszystkie sufity podwieszane i wypuszczone ledy, oczywiście zasilacze pochowane nad sufit. Miszmasz  łączonych nowy kabli ze starymi czyli aluminium i miedź a właściciele zapłacili za nową instalację. Puszki łączeniowe ładnie schowane za gipsem ... szukaj igły w stogu siana i nagle w całym mieszkaniu oprócz korytarza nie ma napięcia :(

Aż mi się przypomina wynajmowane dawno temu mieszkanie na Bielanach, jedna żyła alu, druga miedź, do tego oświetlenie sterowane masą, o czy się dowiedziałem jak zmieniając żarówkę na wyłączonym obwodzie dotknąłem oprawki i kopnął mnie prąd, masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skwaro napisał:

Aż mi się przypomina wynajmowane dawno temu mieszkanie na Bielanach, jedna żyła alu, druga miedź, do tego oświetlenie sterowane masą, o czy się dowiedziałem jak zmieniając żarówkę na wyłączonym obwodzie dotknąłem oprawki i kopnął mnie prąd, masakra...

 

Tak to jest jak malarze biorą się za elektrykę. Oczywiście pewnie są tacy którzy zrobią to dobrze ale ja takich nie spotkałem. Problem jest inny przyjeżdża ekipa i twierdzi, że elektryk nie jest potrzebny i oni zrobią instalacją a właściciele im wierzy bo przecież są z polecenia. Inwestorzy płacą krocie plus dodatkowo za sobotę i fachowcy tłumaczą: "Pani byliśmy dłużej bo robiliśmy pront". 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skwaro napisał:

Aż mi się przypomina wynajmowane dawno temu mieszkanie na Bielanach, jedna żyła alu, druga miedź, do tego oświetlenie sterowane masą, o czy się dowiedziałem jak zmieniając żarówkę na wyłączonym obwodzie dotknąłem oprawki i kopnął mnie prąd, masakra...

Mam chyba najlepszą historię... podłączałem sobie kiedyś spokojnie kabel z drukarki do portu USB z tyłu komputera, gdy nagle oślepił i ogłuszył mnie strzał łuku elektrycznego lecącego z tejże wtyczki do kaloryfera. Nadtopiło aż metal na wtyczce i nadpaliło firankę. Ba, w skrzynce na zewnątrz budynku przepaliło jakieśtam zabezpieczające metalowe płyty. Mnie jakimś cudem nie tknęło. Nawet drukarka przeżyła.

Co się okazało? Że w gniazdkach na całym piętrze była puszczona faza na bolce uziemienia... O jakim cudzie można mówić że przez parę lat nikogo to nie zamordowało?

 

WP_20180519_13_52_57_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rutra80 napisał:

Że w gniazdkach na całym piętrze była puszczona faza na bolce uziemienia... O jakim cudzie można mówić że przez parę lat nikogo to nie zamordowało?

A instalacja pewnie była dwużyłowa i ktoś spiął bolec z neutralnym by mieć pozory uziemienia. Potem ktoś się dobrał do szafki rozdzielczej przy jakiejś tam innej okazji zamienił fazę z neutralnym miejscami i nieszczęście gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

ktoś spiął bolec z neutralnym

Typ sieci TN-C gdzie jeden przewód jest ochronno-neutralny. Prawdopodobnie jest tak jak piszesz. W starych instalacjach nie ma różnych kolorów izolacji (są takie same) przez co łatwo o błąd. Ale tak to jest gdy "fachura" nie wie do czego służy neonówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, miki84 napisał:

Panowie i Panie jakich foteli używacie do siedzenia przed kompem??

Szukam czegoś  wygodnego, solidnie wykonanego i najważniejsze dla mnie z  mechanizmem multilock. Możecie coś polecić w cenie tak do 800-900 zł ??

 

Nie wiem co to ten multilock, ale od ponad roku używam Markus z Ikea i nie żałuję tych kilku stówek.

Wcześniej rozglądałem się za czymś gamingowym, ale zniechęciła mnie "chińska" jakość większości modeli z tej półki cenowej..

 

https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-vissle-ciemnoszary-70261150/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miki84 napisał:

Panowie i Panie jakich foteli używacie do siedzenia przed kompem??

Szukam czegoś  wygodnego, solidnie wykonanego i najważniejsze dla mnie z  mechanizmem multilock. Możecie coś polecić w cenie tak do 800-900 zł ??

 

A ja jeszcze raz polecę coś takiego :D

Aktualnie używam zwykłego fotela, ale kiedyś miałem taki "klęcznik" i był ultra wygodny, a do tego zdrowy na plecy.

images.jpg.b45ee90ec95c0dae436b1343d019cd69.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiele razy mi pomogliście może i teraz :) . Może nie dotyczy to komputera ale sprzętu RTV. Coś mnie podkusiło i kupiłem soundbar Yamaha MusicCast Bar 40, przyszedł, podłączam, kabel oczywiście HDMI HIGH SPEED, pod złącze ARC i w TV i Yamaha, w TV uruchamiam ARC, w SOUNDBAR  HDMI, ale to nie ma znaczenia, głosu nie ma. Sprzęt jest na 100% ok, po BT muzyka idzie, czasem z TV też po ok 30 sek. złapie głos, ale wystarczy że wyłączysz TV i znowu włączysz, i lipa:(, musisz odpinać kabel HDMI, potem kabel od Canal+,  i znowu wpiąć aby złapał głos. Czyli sprzęt niby ok, ale coś nie halo. Na dole w domu mam Sony , ten sam TV i działa bez problemu wszystko. Jakieś propozycje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, carfit napisał:

już wiele razy mi pomogliście może i teraz :) . Może nie dotyczy to komputera ale sprzętu RTV. Coś mnie podkusiło i kupiłem soundbar Yamaha MusicCast Bar 40, przyszedł, podłączam, kabel oczywiście HDMI HIGH SPEED, pod złącze ARC i w TV i Yamaha, w TV uruchamiam ARC, w SOUNDBAR  HDMI, ale to nie ma znaczenia, głosu nie ma. Sprzęt jest na 100% ok, po BT muzyka idzie, czasem z TV też po ok 30 sek. złapie głos, ale wystarczy że wyłączysz TV i znowu włączysz, i lipa:(, musisz odpinać kabel HDMI, potem kabel od Canal+,  i znowu wpiąć aby złapał głos. Czyli sprzęt niby ok, ale coś nie halo. Na dole w domu mam Sony , ten sam TV i działa bez problemu wszystko. Jakieś propozycje ? 

 

Z kablami HDMI to jest tak, że czasem drogi wypasiony jest gorszy od takiego za 15zł. Sprawdzałeś na innym kablu HDMI? Warto od tego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

 

Z kablami HDMI to jest tak, że czasem drogi wypasiony jest gorszy od takiego za 15zł. Sprawdzałeś na innym kablu HDMI? Warto od tego zacząć.

W sumie nie, choć na dwóch kablach sprawdzałem, ale jutro sprawdzę na sprawdzonym gdzie SONY działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

W sumie nie, choć na dwóch kablach sprawdzałem, ale jutro sprawdzę na sprawdzonym gdzie SONY działa. 

 

 

Sprzęty też czasem są kapryśne na HDMI. Raz instalowałem scenę pod spotkania autorskie. Z rzutnika poprowadzony kabel HDMI do stolika przy którym siedzieli rozmówcy aby mogli sobie podłączyć laptopa i puszczać materiały. Przyszedł pierwszy rozmówca - nie działa, biorą innego laptopa, dalej nic. Telefon, przybiegam, podłączam swojego laptopa... działa. Drugi, działa... Okazało się, że wszyscy rozmówcy mieli macbooki, a te tego kabla po prostu nie wykrywały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał:

już wiele razy mi pomogliście może i teraz :) . Może nie dotyczy to komputera ale sprzętu RTV. Coś mnie podkusiło i kupiłem soundbar Yamaha MusicCast Bar 40, przyszedł, podłączam, kabel oczywiście HDMI HIGH SPEED, pod złącze ARC i w TV i Yamaha, w TV uruchamiam ARC, w SOUNDBAR  HDMI, ale to nie ma znaczenia, głosu nie ma. Sprzęt jest na 100% ok, po BT muzyka idzie, czasem z TV też po ok 30 sek. złapie głos, ale wystarczy że wyłączysz TV i znowu włączysz, i lipa:(, musisz odpinać kabel HDMI, potem kabel od Canal+,  i znowu wpiąć aby złapał głos. Czyli sprzęt niby ok, ale coś nie halo. Na dole w domu mam Sony , ten sam TV i działa bez problemu wszystko. Jakieś propozycje ? 

 

Jedną z moich propozycji jest przeczyszczenie gniazda i wtyczkę HDMI np: Loctite 7039 lub izopropanol ewentualnie benzyną ekstrakcyjną. Do tego wykorzystuje patyczki do ucha lub do pępka. W moim przypadku pomogło a wata na patyczku z białego koloro po czyszczeniu była czarna.

 

 

Co do napisu HIGH SPEED w większości HDMI nic nie znaczy. Należy zwrócić na wersję kabla np: V 1.0 V1.4 a ...V 1.6 ..V 2.0 itd i najlepiej sprawdzić w instrukcji TV jakie kabel powinniśmy zakupić. 

 

Najdłuższe HDMI jakie podłączałem miało 20 metrów plus spliter i krótkie odcinkib HDMI z serwerowni do biura ochrony.

 

Jak ciekawostkę dodam, że monitory 75 cali znanej koreańskiej firmy za 25 tys zł miały problem z HDMI po wyżej 10m. 

 

Jako drugą ciekawostkę dodam, że nie zawsze  HDMI za 600 zł daje rady z PS4 PRO w 4k z flagowym TV koreańskiej firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zaproponuje jakąś prosta ale sensowną kamerkę internetową? Pośredniczyłem żeby oddać znajomemu, ale gdzieś ją zgubiłem, więc musiałbym jakaś odkupić. Tą co pożyczał była jakaś już z przed kilku lat raczej prosty model, więc nic extra w zamian nie musiałbym odkupić, ale jednak jak kupuję to chciałbym coś co nie okaże się jakąś totalną porażką przez którą nie będzie nic widać ani słychać. Więc może ktoś zaproponuje jakiś model, bo kompletnie nie wiem na co patrzeć i jedyne co by mi coś mówiło to rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, carfit napisał:

już wiele razy mi pomogliście może i teraz :) . Może nie dotyczy to komputera ale sprzętu RTV. Coś mnie podkusiło i kupiłem soundbar Yamaha MusicCast Bar 40, przyszedł, podłączam, kabel oczywiście HDMI HIGH SPEED, pod złącze ARC i w TV i Yamaha, w TV uruchamiam ARC, w SOUNDBAR  HDMI, ale to nie ma znaczenia, głosu nie ma. Sprzęt jest na 100% ok, po BT muzyka idzie, czasem z TV też po ok 30 sek. złapie głos, ale wystarczy że wyłączysz TV i znowu włączysz, i lipa:(, musisz odpinać kabel HDMI, potem kabel od Canal+,  i znowu wpiąć aby złapał głos. Czyli sprzęt niby ok, ale coś nie halo. Na dole w domu mam Sony , ten sam TV i działa bez problemu wszystko. Jakieś propozycje ? 

 

Ale co z czym i jak podlaczasz?

 

czyli cos w stylu:

dekoder->TV->Soundbar?

 

Czy tez moze:

dekoder->soundbar->TV?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zaproponuje jakąś prosta ale sensowną kamerkę internetową? Pośredniczyłem żeby oddać znajomemu, ale gdzieś ją zgubiłem, więc musiałbym jakaś odkupić. Tą co pożyczał była jakaś już z przed kilku lat raczej prosty model, więc nic extra w zamian nie musiałbym odkupić, ale jednak jak kupuję to chciałbym coś co nie okaże się jakąś totalną porażką przez którą nie będzie nic widać ani słychać. Więc może ktoś zaproponuje jakiś model, bo kompletnie nie wiem na co patrzeć i jedyne co by mi coś mówiło to rozdzielczość.
Kup Imilab.
Całkiem dobra jakość i czuły mikrofon a i cena pasztetowa. Kupiłem ostatnio synowi i działa całkiem nieźle.

7b72830bf78a20562003cf7740ce4490.jpg
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale co z czym i jak podlaczasz?
 
czyli cos w stylu:
dekoder->TV->Soundbar?
 
Czy tez moze:
dekoder->soundbar->TV?
 
 
 

TV -> soundbar przez hdmi ARC . Dekoder bezpośrednio do TV pod inne złącze hdmi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:


TV -> soundbar przez hdmi ARC . Dekoder bezpośrednio do TV pod inne złącze hdmi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@carfit zainwestuj w dobry kabel

 np. WireWorld Chroma 7 HDMI, oczywiście sygnał przekaże każdy sprawny;) ale różnica jakości jest odczuwalna "gołym" okiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Zyzol napisał:

Masz włączone HDMI CEC, czyli sterowanie urządzeniami w TV i soundbarze? Soundbar ustawia odpowiednie źródło dźwięku?

To co pisze Zyzol, plus włączony ARC, połączyć się z barem apką na telefon zaktualizować soft (plus soft TV) i ma działać.

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...