Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie.

Mam ogromną prośbę, a właściwie proszę o porady.

Muszę zakupić laptopa, a problem w tym, że w kwestii komputerów jestem kompletnym laikiem.

Laptop ten głównie ma służyć w celach firmowych, ale fajnie by było gdyby prywatnie też można było na nim wgrać jakąś ciekawą grę czy lepszy program.

Budżet jaki chce przeznaczyć na ten cel to około 2000-2500 pln.  Wiem, za taką kwotę cudów się nie spodziewam, natomiast nie chcę kupić kompletnego gówienka, żeby za rok czy za dwa kupować następny komputer.

Myślałem nad ekranem wielkości 17" , a firmy, które w większości przypadków proponują mi ludzie to Dell lub Lenovo.

 

Dlatego proszę Was drodzy forumowicze o jakieś sugestie, co do modelu, marki, jakiś parametrów komputera. 

Nie ukrywam, że bardzo pomogły by mi linki z wybranymi już komputerami. Tak jak zaznaczyłem, zupełnie się na tym nie znam. Dlatego też pytam.

Z góry dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie za 2500 i nie pograsz w nic nowego i sensownego, lepiej ten budżet przeznaczyć na sprzęt z lepszym ekranem czy SSD.


Chyba że grywasz w jakieś strategie turowe itp, wtedy jakiś 930/940M powinien wystarczyć na rok czy dwa, ale w tej cenie i tak albo dostaniesz laptopa z biedronki, albo jakieś i3 i słabiutki ekran.


15" już prędzej, ale demon prędkości to i tak nie będzie i większość nowych gier będzie kulała na obniżonych detalach. Odpuść sobie granie w tym budżecie tak szczerze.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie spodziewam się cudów w tym budżecie. Ale na bank jest coś sensownego. Nie wierzę, żeby za 2500 nie kupić praktycznego lapka. 

Nie chce na nim grać w najnowsze gry, ale warunek żeby bateria nieźle trzymała. Wiadomo fajnie by było, żeby jakieś gry poszły ale to nie jest priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja skryptu od instalującego z w7 wciskanie windowsa 10 tfu!.... trojana 10
bezpośrednio po odinstalowaniu należy uruchomić wyszukiwanie aktualizacji i następnie ukryć poniższe aktualizacje

wusa /uninstall /kb:971033 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2902907 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2922324 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2952664 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2976978 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2977759 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2990214 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2999226 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3012973 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3014460 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3015249 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3021917 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3022345 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3035583 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3044374 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3046480 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3050265 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3050267 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3065987 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3065988 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3068708 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3075249 /quiet /norestart
;wusa /uninstall /kb:3075851 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3075853 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3080149 /quiet /norestart
;wusa /uninstall /kb:3083324 /quiet /norestart
;wusa /uninstall /kb:3083325 /quiet /norestart
;wusa /uninstall /kb:3083710 /quiet /norestart
;wusa /uninstall /kb:3083711 /quiet /norestart
;wusa /uninstall /kb:3112343 /quiet /norestart
;wusa /uninstall /kb:3112336 /quiet /norestart
; usuniecie zaśrednikowanych to hardcore i wywalenie historii aktualizacji bo to aktualizacja instalatora windows update

kb971033 update for windows activation technologies
kb2902907 description not available, update was pulled by microsoft
kb2922324 description not available, update was pulled by microsoft
kb2952664 update for upgrading windows 7
kb2976978 update for windows 8.1 and windows 8
kb2977759 update for windows 7 rtm
kb2990214 update that enables you to upgrade from windows 7 to a later version of windows
kb2999226 update that enables you to run windows 10 applications on earlier versions of windows
kb3012973 upgrade to windows 10
kb3014460 update for windows insider preview / upgrade to windows 10
kb3015249 update that adds telemetry points to consent.exe in Windows 8.1 and Windows 7
kb3021917 update for windows 7 sp1 for performance improvements
kb3022345 update for customer experience and diagnostic telemetry
kb3035583 update installs get windows 10 app in windows 8.1 and windows 7 sp1
kb3044374 update that enables you to upgrade from windows 8.1 to windows 10
kb3046480 update for migrating .net when upgrading to later version of windows
kb3050265 update for windows update client for windows 7 june 2015
kb3050267 update for windows update client for windows 8.1 june 2015
kb3065987 update for windows update client for windows 7 and windows server 2008 r2 july 2015
kb3065988 update for windows update client for windows 8.1 and windows server 2012 r2 july 2015
kb3068708 update for customer experience and diagnostic telemetry
kb3075249 update that adds telemetry points to consent.exe in windows 8.1 and windows 7
kb3075851 update for windows update client for windows 7 and windows server 2008 r2 august 2015
kb3075853 update for windows update client for windows 8.1 and windows server 2012 r2 august 2015
kb3080149 update for customer experience and diagnostic telemetry
kb3083324 update for windows update client for windows 7 and windows server 2008 r2 september 2015
kb3083325 update for windows update client for windows 8.1 and windows server 2012 r2 september 2015
kb3083710 update for windows update client for windows 7 and windows server 2008 r2 october 2015
kb3083711 update for windows update client for windows 8.1 and windows server 2012 r2 october 2015
kb3112343 update for windows update client for windows 7 and windows server 2008 r2 december 2015
kb3112336 update for windows update client for windows 8.1 and windows server 2012 r2 december 2015

źródło
https://voat.co/v/technology/comments/459263
można pobrać nawet cały skrypt z blokadami
p.s.
powyższe widocznie przyspiesza i odciąża słabe netbooki

Edytowane przez AdaSch
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

znajoma potrzebuje kupić jakiś laptop do internetu i oglądania filmów, czasem excel, jakiś program do języków obcych. Żadnych gier.

Czy w takiej cenie dostanie coś lepszego?

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-b50-80-i3-4030u-4gb-1tb-r5m330-w8-1.bhtml#pytania

czy opłaca się szukać matrycy LED i dopłacać do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - matryce LED nie istnieją fizycznie, to tylko hasło marketingowe dla najzwyklejszego na świecie LCD z podświetleniem diodami LED zamiast lampy CCFL...

po drugie - z lepszymi może być ciężko, lenovo niestety trochę plastikowe aczkolwiek za swoją cenę oferuję przyzwoity poziom wyposażenia i w miarę żywotne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma potrzebuje kupić jakiś laptop do internetu i oglądania filmów, czasem excel, jakiś program do języków obcych. Żadnych gier.

Czy w takiej cenie dostanie coś lepszego?

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-b50-80-i3-4030u-4gb-1tb-r5m330-w8-1.bhtml#pytania

czy opłaca się szukać matrycy LED i dopłacać do niej?

Dlaczego laptopa? Ma być mobilny i często przenoszony? Mieliśmy w domu wysłużonego 15.4" Sony Vaio. Bateria nie dawała rady na obejrzenie filmu i cały czas musiał być podłączony i właściwie stał się stacjonarnym, w dodatku bez odpowiedniego miejsca.

Przerabiałem temat jakiś czes temu i doszedłem do wniosku, że jak laptop to ma być lekki i mobilny, wiec ekran 15-17" odpada. Stanęło na tym, że szukałem ultrabooka.

Kupiliśmy używanego MacBooka i to był strzał w 10. Czemu używany? Bo nie byłem pewien, czy mi przypasuje iOS, wiedziałem że nie chce W10. W tej chwili chyba już nie wrócę do Winda...

Mój lapek waży mniej niż 1.5 kg i to jest to, czego potrzeowalem...

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem :)

 

pokazuje mi, że mam 0 wolnego miejsca w telefonie i np nie mogę robić zdjęć. Kupiłem kartę ale za chwilę znów ) miejsca (zdjęcia robię już na karcie) jak mogę zwolnić miejsce? mam wgranego yanosika, czy mogę go przerzucić na kartę? próbowałem ale nie idzie. Czy mam go usunąć i wgrać jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Androida i spięte z telefonem konto google to możesz kazać mu synchronizować zdjęcia do "chmury" a te w telefonie zwyczajnie usunąć. Jeżeli zaznaczysz opcję by ograniczył rozmiar zdjęcia przy eksporcie do "chmury" to nie będzie ono zajmowało miejsca wchodzącego w skład Google Drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Jeżeli zaznaczysz opcję by ograniczył rozmiar zdjęcia przy eksporcie do "chmury" to nie będzie ono zajmowało miejsca wchodzącego w skład Google Drive. "

 

A przy okazji zmniejszy rozmiar i skompresuje. ;)

 

XXXXXX! nie chce żadnego goodla, drivów i chmur! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki brat patrzy. :)

 

Telefon na androidzie? Kartę widzi tylko nic na nią nie zapisuje? Podłącz do komputera przez USB, znajdź folder ze zdjęciami i przerzuć na kartę. Potem w opcjach aparatu ustaw gdzie ma zapisywać i już. W opcjach aplikacji masz przycisk do przeniesienia na kartę, jeśli go nie ma znaczy że albo system albo apka nie obsługuje, zreinstaluj ją i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki brat patrzy. :)

 

Telefon na androidzie? Kartę widzi tylko nic na nią nie zapisuje? Podłącz do komputera przez USB, znajdź folder ze zdjęciami i przerzuć na kartę. Potem w opcjach aparatu ustaw gdzie ma zapisywać i już. W opcjach aplikacji masz przycisk do przeniesienia na kartę, jeśli go nie ma znaczy że albo system albo apka nie obsługuje, zreinstaluj ją i po kłopocie.

k... nie mam ani jednego zdjęcia!

Jesli android to wyczysc cache, ostatnio mialem ponad 2GB danych w cache :) Robisz to w informacji o pamieci, jest tam pozycja cache i jak na nia nacisniesz - to zapyta czy wyczyscic.

nie wiem gdzie mam tego cache szukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli android to wyczysc cache, ostatnio mialem ponad 2GB danych w cache :) Robisz to w informacji o pamieci, jest tam pozycja cache i jak na nia nacisniesz - to zapyta czy wyczyscic.

nie wiem gdzie mam tego cache szukać....

 

Ustawienia systemu -> ogolne -> pamiec -> pozycja "Dane pamieci podrecznej" - klikasz na ta pozycje i OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli android to wyczysc cache, ostatnio mialem ponad 2GB danych w cache :) Robisz to w informacji o pamieci, jest tam pozycja cache i jak na nia nacisniesz - to zapyta czy wyczyscic.

nie wiem gdzie mam tego cache szukać....

 

Ustawienia systemu -> ogolne -> pamiec -> pozycja "Dane pamieci podrecznej" - klikasz na ta pozycje i OK

 

no i coś się tam zwolniło, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam prośbę/ pytanie.    Nie ma tu żadnego speca od laptopów?

 

 

Mam ogromną prośbę, a właściwie proszę o porady.

Muszę zakupić laptopa, a problem w tym, że w kwestii komputerów jestem kompletnym laikiem.

Laptop ten głównie ma służyć w celach firmowych, ale fajnie by było gdyby prywatnie też można było na nim wgrać jakąś ciekawą grę czy lepszy program.

Budżet jaki chce przeznaczyć na ten cel to około 2500-3500 pln.  Wiem, za taką kwotę cudów się nie spodziewam, natomiast nie chcę kupić kompletnego gówienka, żeby za rok czy za dwa kupować następny komputer.

Myślałem nad ekranem wielkości 17" , a firmy, które w większości przypadków proponują mi ludzie to Dell lub Lenovo.

 

Dlatego proszę Was drodzy forumowicze o jakieś sugestie, co do modelu, marki, jakiś parametrów komputera. 

Nie ukrywam, że bardzo pomogły by mi linki z wybranymi już komputerami. Tak jak zaznaczyłem, zupełnie się na tym nie znam. Dlatego też pytam.

Z góry dzięki za pomoc !

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś na naszym forum co ogarnia debrandowanie i wgrywanie softów w telefonach z androidem ?

Pewnie, żaden tel nie miał u mnie dłużej gwarancji niż jeden dzień

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy jest ktoś na naszym forum co ogarnia debrandowanie i wgrywanie softów w telefonach z androidem ?

Pewnie, żaden tel nie miał u mnie dłużej gwarancji niż jeden dzień

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

 

ja się zastanawiam nad root'em Samsunga. Wkurza mnie parę aplikacji wgrywanych przez operatora.

Tylko zastanawia mnie czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się we wgrywanie softów od czasu mojego drugiego Sony Ericssona jeszcze :P Wszystkie Androidy aż do teraz rootowałem, wgrywałem custom ROM'y etc. itd... do Spicy, Xperii U, do One S'a... a teraz mam M8S i... choroba, nie mam zamiaru psuć tego telefonu.

 

Custom ROM'y bywają naprawde super, ale nie było dla mnie nigdy takiego, na którym wszystko działało by tak, jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy jest ktoś na naszym forum co ogarnia debrandowanie i wgrywanie softów w telefonach z androidem ?

Pewnie, żaden tel nie miał u mnie dłużej gwarancji niż jeden dzień

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

ja się zastanawiam nad root'em Samsunga. Wkurza mnie parę aplikacji wgrywanych przez operatora.

Tylko zastanawia mnie czy warto.

Najlepiej wgrać oryginalny Soft producenta, bez tego syfu od operatora

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...