Skocz do zawartości

Pieprzona sesja (czyli wątek dla studentów)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj zaliczylem u VERY HOT Pani mgr przedmiot prawo mediow

 

Dla mojej firmy pewna inna robiła projekt, a jako jego element - szkolenia dla pracowników. Szkolenia prowadziła pewna pani doktorantka. I powiem Wam, że u niej celowo oblewałbym egzaminy, żeby tylko móc przyjść na powtórkę :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiedziałem gdzie zadać nurtujące mnie ostatnio pytanie, więc napisze tu.

 

Jestem w 2-giej klasie liceum i powoli zaczynam myśleć o studiach. Ale nie mam pojęcia w jakim kierunku iść... i tu moja prośba o pomoc. Co jest teraz najbardziej opłacalne, po czym znajde prace itp?

 

W gimnazjum byłem w klasie humanistycznej, ale obecnie chodze do klasy o profilu mat-fiz-inf. Mojej przyszłości nie mam zamiaru wiązać ani z matmą, ani fizyką, ani informatyką. Lubie przebywać z ludźmi, robić jakieś statystyki, ankiety itp.

 

Myślałem o socjologii. Ale gdzie po takich studiach znajde prace, czy jest zapotrzebowanie na takich ludzi i czy zarobki są akceptowalne? :wink:

 

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o socjologii. Ale gdzie po takich studiach znajde prace, czy jest zapotrzebowanie na takich ludzi i czy zarobki są akceptowalne?

 

Tak, znajdziesz bez problemu pracę w Maku albo KFC...Wiem że żart oklepany, ale realia znajomych niestety pokazują że to prawda w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz na WPiA na UW, a potem jesli nie masz zadnego prawnika w domu, to liz dupe, troche kuj, łap kontakty i bedzie dobrze

 

nie wiem co teraz trzeba zdac na maturze zeby sie dostac na dzienne, bo ponoć sie pozmienialo od tego roku...

ale jesli serio nie chcesz miec nic wspolnego z mat-fiz, to chyba jedyny wybor, zeby miec cos konkretnego... ew psychologia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 2-giej klasie liceum i powoli zaczynam myśleć o studiach.

Nudzi Ci się ?? Znajomych nie masz ?? :) Stary, jeszcze Ci się 10 razy odmieni pomysł na studia. W okolicy matury się zacznij zastanawiać to powinno starczyć czasu.

 

Byłem w liceum na mat-inf-fiz. Było hardkorowo. Chwilami wątpiłem w zdanie matury. maturę zdałem. I pomimo, że nie czułem się ścisłowcem to postanowiłem, że pójdę na takie studia, które mnie interesują, coś co sprawi mi frajdę i będę dumny, że to studiuję. Wybrałem Mechanikę i Budowę Maszyn, specjalizacja Samochody i Silniki. Nie żałowałem nawet przez chwilę, najlepsza decyzja w życiu, a wcale łatwo tam nie jest. Aby skonczyć te studia wystarczy chcieć, odpadają Ci, którzy się poddają. Wszystko jest do nauczenia i zrozumienia.

 

Ale tak jak mówię, baw się, korzystaj z życia i licealnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki ? Zacząłem w tym roku po 2 latach na psychologii na SWPS i roku na politologii na WSFiZ na Pawiej. Studia typowo pod kątem pracy, uważam, że to dobry kierunke bo z dobra wiedzą informatyczną zawsze znajdzie się dobra praca. Jestem zaocznie, w tygodniu pracuje w firmie związanej z bezpieczeństwem sieci komputerowych i wszystko się ładnie łączy. Także uważam, że wybór dobry w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, niby bardzo dobrze powiedziane, ale jak w okolicy matury sobie uswiadomi, ze jednak chcialby isc na polibude, a nie na uniwerek na socjologie, to moze byc troche "tulejt"

Jeżeli teraz nie wie co tak naprawdę chciałby w życiu robić i jaka dziedzina wywołuje u niego banana na twarzy to i tuż przed maturą wiedzieć nie będzie. To trzeba albo czuć i już teraz się nastawić, albo po wynikach matury ocenić realnie sytuację: gdzie się dostanie, co jest w miarę ciekawe, po czym będzie miał wykształcenie zapewniające pracę. Pójście na informatykę, tylko dlatego, że potem nie ma problemów z pracą to kiepski pomysł. Zmarnuje 5 lat, namęczy się, a potem i tak będzie szukał innej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ale lepiej zdecydowac sie na cos jak najwczesniej, najwyzej jak juz sie dostanie (przykladowo) na ta informatyke, ale okaze sie ze mu nie pasuje, to bedzie wtedy myslal o zmianie. Inaczej do matury przebimba, a poniewaz nie byl zdecydowany na nic konkretnego, to zda ja kiepsko i beda nici z wyborem, a zostanie "gdzie mnie przyjma".

zwlaszcza, ze czy to bedzie informatyka, czy prawo, musi miec po ok 80% z rozszerzonych przedmiotow, a nie bedzie to takie super-easy, jesli sobie to uswiadomi w maju (choc nie niemozliwe:P przynajmniej w przypadku prawa).

 

nie ma co sie oszukiwac, czas powoli zaczac przygotowywac sie do podejmowania "meskich decyzji"

na szczescie nie sa one definitywne, bo studia zawsze mozna zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo wydaje mi się nieosiągalne...

Myślę juz teraz o studiach, ponieważ powoli chciałbym już wybrać przedmioty z jakich chce zdawać mature.

 

Jakie macie jeszcze propozycje? Bo jeżeli po socjologii nie ma pracy, to chyba troche bez sensu iść na ten kierunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam prawa tu byc i wpieprzam sie na krzywy ryj ( Pieprzona sesja (czyli wątek dla studentów) :wink: , ale co tam...

:mrgreen:

Prawo wydaje mi się nieosiągalne...

 

A ze niby jak to czemu dlaczego? Dla zachety powiem Tobie, ze drzewiej dostalem sie na prawo na UG i... zrezygnowalem. :mrgreen: Da sie, Panie... Tylko musisz sobie zadac pytanie i szukac odpowiedzi co dalej...

 

Pójście na (cokolwiek - przyp. Dziedzica), tylko dlatego, że potem nie ma problemów z pracą to kiepski pomysł. Zmarnuje 5 lat, namęczy się, a potem i tak będzie szukał innej pracy.

 

Amen, bracie. Przyjmuje sie, ze 80% ludzi nie pracuje w branzy, ktora studiowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 2-giej klasie liceum i powoli zaczynam myśleć o studiach. Ale nie mam pojęcia w jakim kierunku iść... i tu moja prośba o pomoc. Co jest teraz najbardziej opłacalne, po czym znajde prace itp?

 

W gimnazjum byłem w klasie humanistycznej, ale obecnie chodze do klasy o profilu mat-fiz-inf. Mojej przyszłości nie mam zamiaru wiązać ani z matmą, ani fizyką, ani informatyką. Lubie przebywać z ludźmi, robić jakieś statystyki, ankiety itp.

Też jestem w 2 klasie, też chodzę do klasy mat inf, i też do niedawna nie widziałem co robić! Zdecydowałem się zapisać na kurs rysunku i np. iść na architekturę. Podobno bardzo fajne studia!

A może zamiast projektować domy uda mi się zostać projektantem samochodów? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...