Skocz do zawartości

Czy zamienić Hondę na Subaru?


Maciek W.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Jeżeli koleżanki/koledzy mojej córki jeżdżącej RC06 dowiadują się że jej ojciec traktuje STI08 jako daily car, to kto jest nienormalny ? Ja, czy Oni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem tak, że jechałem po Forestera a jak tylko wsiadłem do OBK i zrobiłem nim jazdę próbną to sekundy się nie zastanawiałem nad wyborem. Dla mnie OBK pod każdy względem jest ciut lepszy od Forestera: wielkość kabiny, bagażnika, jakość wykończenia, prowadzenie, dynamika (minimalnie ale jednak), relingi itd. Suma tych małych rzeczy robi jednak różnicę. No i w sumie odkryłem też, jest ładniejszy choć to już oczywiście jest subiektywne. Myślę, że oba mają dość klasyczną linię, która się szybko nie zestarzeje, co widać po poprzednich generacjach, które dalej przecież cieszą oko. Mam też kolegę, który ma już 4 Hondę (aktualnie CR-V) i jak się ze mną przejechał OBK to cytat: czemu mi to Subaru w ogóle do głowy nie przyszło? 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 06:55, mz56 napisał(a):

Mam pytanko. Jeżeli koleżanki/koledzy mojej córki jeżdżącej RC06 dowiadują się że jej ojciec traktuje STI08 jako daily car, to kto jest nienormalny ? Ja, czy Oni ?

Mam pytanko na pytanko. Co zrobiłeś z tym całym czasem zaoszczędzonym na pisaniu skrótami nie koniecznie dla wszystkich zrozumiałymi?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamW202 napisał(a):

Mam pytanko na pytanko. Co zrobiłeś z tym całym czasem zaoszczędzonym na pisaniu skrótami nie koniecznie dla wszystkich zrozumiałymi?

Chodzi o chwalenie się w każdym poście, że jest się posiadaczem STI oraz, że się go używa do przemieszczania się  :mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Aga napisał(a):

Chodzi o chwalenie się w każdym poście, że jest się posiadaczem STI oraz, że się go używa do przemieszczania się  :mrgreen:

To akurat skumałem ale co to jest RC06? "Remote Controlled", "Race Car", "Civic type R", czy co jeszcze...:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamW202 napisał(a):

To akurat skumałem ale co to jest RC06? "Remote Controlled", "Race Car", "Civic type R", czy co jeszcze...:mrgreen:

Wg googla kamera cofania :rolleyes:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamW202 napisał(a):

ale co to jest RC06?

 

Rozumiem, że na forum Mercedesa też jak ktoś napisze "W202 MY98" to wyśmiewasz co autor zrobił z czasem zaoszczędzonym na skrótach i co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, QbaqBA napisał(a):

 

Rozumiem, że na forum Mercedesa też jak ktoś napisze "W202 MY98" to wyśmiewasz co autor zrobił z czasem zaoszczędzonym na skrótach i co to znaczy?

Nie wiem co piszą na forum Mercedesa bo nie należę i nie zaglądam, natomiast zawsze się wyśmiewam ze skrótów w miejscach gdzie nie każdy je rozumie, szczególnie jeśli ktoś zadaje ogólne pytanie do wielu osób.

Wiec to RC co oznaczało? Trafiłem Civic type R?

P.S. na forum Subaru nie dopytuję się głupio co oznacza np. FXT SJ

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zwłaszcza w kontekście nicku i stopki.

  

12 minut temu, adamW202 napisał(a):

natomiast zawsze się wyśmiewam ze skrótów w miejscach gdzie nie każdy je rozumie

 

Kurczę, to pomyśl co mogłeś zrobić z całym tym czasem, który byś zaoszczędził gdybyś zamiast tracić czas na pisanie tu chociażby na forum znalazł informację co to jest RC

 

 

(he he, jego córka nie jeździ zdalnie sterowanym samochodem he he).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, QbaqBA napisał(a):

 

Kurczę, to pomyśl co mogłeś zrobić z całym tym czasem, który byś zaoszczędził gdybyś zamiast tracić czas na pisanie tu chociażby na forum znalazł informację co to jest RC

Tyle samo różnych fajnych rzeczy mógłbym porobić jak teraz z tym czasem, który marnuję na pisanie z Tobą :mrgreen:

Mokrego dyngusa ;) i wesołego na poświętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aga napisał(a):

Chodzi o chwalenie się w każdym poście, że jest się posiadaczem STI oraz, że się go używa do przemieszczania się  :mrgreen:

Mając EJ255 pod maską tez bym się chwalił, że jeszcze jeździ :P

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2024 o 04:51, adamW202 napisał(a):

Mam pytanko na pytanko. Co zrobiłeś z tym całym czasem zaoszczędzonym na pisaniu skrótami nie koniecznie dla wszystkich zrozumiałymi?

 

No np. gdybym pisał, że wczoraj jeździłem Subaru Impreza MY00 GC8 WRX Type RA STi Version 6 Limited 280PS z EJ207DW2PR, na TY754VB1EA albo chyba że to było Subaru Impreza WRX Type RA STi Version 6 Limited Specs – GC8G4DD, w sumie to kumpel mówił że chciał Subaru Impreza WRX Type R STi Version 5 Limited MY99 ale nie wyszło, to akurat leciało w radio Modern Talking, to byś pewnie pyry obrał dzięki temu właśnie. :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chojny napisał(a):

byś pewnie pyry obrał dzięki temu właśnie. :mrgreen:

Pyry obiera się w TM6 :P

 

Edytowane przez Aga
co za durny słownik :facepalm:
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim odzewie tej cudownej społeczności jestem Wam winny tzw. update- pojawiła się tzw. "okazja" [realna, rodzinna, bez wdawania się w szczegóły] aby uzyskać ekstremalnie zadbaną, rejestrowaną w 2 połowie 2020r Hondę CR-V 5 gen. 1.5 turbo w najwyższej wersji wyposażania w cenie siłą rzeczy dużo bardziej przystępnej niż rozważane wcześniej samochody. 1.5 turbo to silnik mniej "modny" do CR-V 5 i dało się wynegocjować bardzo dobrą cenę.

 

Zatem ostatecznie, z powodu czystego rozsądku, póki co będzie Honda. Jak widać, życie pisze różne scenariusze zwłaszcza dla osób nie do końca zdecydowanych :)

 

Moje zupełnie prywatne i może kontrowersyjne i krzywdzące dla Subaru zdanie: "Odczucia ogólne" z bardzo dobrze utrzymanej i niezużytej CR-V 5gen są tożsame z odczuciami z jazdy próbnej Foresterem. Widać, że auta z podobnej "epoki technologicznej", podobnie "mówią" do kierowcy.

 

CR-V 6gen [ten nowy] to już odlot technologiczny.

 

Właściwości poza asfaltem nie komentuję bo rzecz jasna nie warto, ale do codzienności cóż- przyjdzie mi się cieszyć tym, co oferuje Honda i ukradkiem obserwować, śledzić społeczność Subaru oraz póki co nadal marzyć :)

 

Dzięki wszystkim i o ile to nie problem, zostanę tutaj :)

Maciek.

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciek W. napisał(a):

Przy takim odzewie tej cudownej społeczności jestem Wam winny tzw. update- pojawiła się tzw. "okazja" [realna, rodzinna, bez wdawania się w szczegóły] aby uzyskać ekstremalnie zadbaną, rejestrowaną w 2 połowie 2020r Hondę CR-V 5 gen. 1.5 turbo w najwyższej wersji wyposażania w cenie siłą rzeczy dużo bardziej przystępnej niż rozważane wcześniej samochody. 1.5 turbo to silnik mniej "modny" do CR-V 5 i dało się wynegocjować bardzo dobrą cenę.

 

Zatem ostatecznie, z powodu czystego rozsądku, póki co będzie Honda. Jak widać, życie pisze różne scenariusze zwłaszcza dla osób nie do końca zdecydowanych :)

 

Moje zupełnie prywatne i może kontrowersyjne i krzywdzące dla Subaru zdanie: "Odczucia ogólne" z bardzo dobrze utrzymanej i niezużytej CR-V 5gen są tożsame z odczuciami z jazdy próbnej Foresterem. Widać, że auta z podobnej "epoki technologicznej", podobnie "mówią" do kierowcy.

 

CR-V 6gen [ten nowy] to już odlot technologiczny.

 

Właściwości poza asfaltem nie komentuję bo rzecz jasna nie warto, ale do codzienności cóż- przyjdzie mi się cieszyć tym, co oferuje Honda i ukradkiem obserwować, śledzić społeczność Subaru oraz póki co nadal marzyć :)

 

Dzięki wszystkim i o ile to nie problem, zostanę tutaj :)

Maciek.

 

 

 

 

Po pierwsze, gratulacje! Niech służy, ale to Honda, więc będzie służyć :)

 

Po drugie, eksploatowałem silnik 1.5 przez cztery lata i mam o nim jak najlepsze zdanie. Bardzo dynamiczny, bardzo oszczędny, no i pomimo downsizingowej filozofii nadal chętnie się wkręca na wysokie obroty i ciągnie do odcinki jak zły. Skoro masz najwyższą wersję wyposażenia, to zapewne masz tam CVT. Pewnie część zalet tego silnika ta skrzynia zamaskuje, ale w zamian dostaniesz wygodę i kulturę jazdy.

 

Poza tym 5 gen CR-V to pierwszy gen z sensownym AWD. Honda w końcu dogadała się z elektroniką i działanie systemu jest dla kierowcy nieodczuwalne, a wcześniej tak niestety nie było.

Do pełni radości w korzystaniu z samochodu polecam zainwestować w AAWireless albo jego odpowiednik, jeżeli korzystasz z iPhone'a.

 

Szerokości!

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sartek Bardzo dziękuję! Miło słyszeć coś dobrego o AWD Hondy. Przyznam się bez bicia, że moje doświadczenie z tym tematem jest, hmmm, "mocno ograniczone". 

Za to hondowskie 1.5 turbo znam jak własną kieszeń z... Civica, którym było mi dane jeździć ostatnie 4 lata- zakup jako nowy. Zarówno Civic jak i CR-V to CVT, więc żalu nie będzie. Przy czym czuć różnicę w dynamice i ogólnym "zestrojeniu" między CR-V a Civic. Wprawieni w CR-V 5 "hondziarze" zgodnie twierdzą, że hybryda do jazdy lepsza, ale 1.5 też daje radę. Coś w tym jest.

 

AA Wireless, dosłownie ten produkt- bo podobnoż tych sensownych jest co najmniej kilka- również znam i posiadam. Genialne umysły myślą podobnie, czy jakoś tak, kalkując z angielskiego ;)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciek W. napisał(a):

Za to hondowskie 1.5 turbo znam jak własną kieszeń z... Civica, którym było mi dane jeździć ostatnie 4 lata- zakup jako nowy.

Dokładnie tak przedstawiała się moja sytuacja, tylko że u mnie był manual. Zresztą mojego civica można jeszcze podejrzeć w archiwum:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...