Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Żoneczka  nalega aby kupić suszarkę do ubrań  elektryczną . Nie chce pralko suszarki tylko suszarkę osobno.

 Pomoże ktoś , na co zwrócić uwagę przy zakupie.  A może pralko suszarka  jest lepszym rozwiązaniem? 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tedimy99 napisał(a):

Witam . Żoneczka  nalega aby kupić suszarkę do ubrań  elektryczną . Nie chce pralko suszarki tylko suszarkę osobno.

 Pomoże ktoś , na co zwrócić uwagę przy zakupie.  A może pralko suszarka  jest lepszym rozwiązaniem? 

Dziękuję.

Pompa ciepła i odprowadzenie wody do kanalizacji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tedimy99 napisał(a):

Witam . Żoneczka  nalega aby kupić suszarkę do ubrań  elektryczną . Nie chce pralko suszarki tylko suszarkę osobno.

 Pomoże ktoś , na co zwrócić uwagę przy zakupie.  A może pralko suszarka  jest lepszym rozwiązaniem? 

Dziękuję.

Skorzystałem z porad tutaj mi udzielonych i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza żona.

Kupiliśmy suszarkę i pralkę jako osobne urządzenia, o dziwo, pralka daje cynk suszarce jak ona ma suszyć. Bosch seria 8.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tedimy99 napisał(a):

Witam . Żoneczka  nalega aby kupić suszarkę do ubrań  elektryczną . Nie chce pralko suszarki tylko suszarkę osobno.

 Pomoże ktoś , na co zwrócić uwagę przy zakupie.  A może pralko suszarka  jest lepszym rozwiązaniem? 

Dziękuję.


Do rad Kolegów ja ze swojej strony dodam - samoczyszczący się skraplacz (takie rozwiązanie ma np. LG).
W poprzedniej suszarce Electroluxa wlasnie na tym polegliśmy - po pewnym czasie skraplacz się zapchał i to był  koniec żywota suszarki. Z tych dwóch - Electrolux i LG - ta druga mniej gniecie ;) 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam suszarkę Electrolux Iron Aid, niedługo będzie pelnoletnia. Po gwarancji przepaliła się żarówka. Stoi w zabudowie w szafie w przedpokoju, tak że wodę z niej sama wylewam.

 

Kot uwielbia w niej spać :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tedimy99 napisał(a):

do 3 kpln idzie kupić coś sensownego?

Bosch Serie 6 z pompą ciepła.

Kilka stron wcześniej pisałem dlaczego nie będąc singlem domatorem nie warto pralko suszarki kupować :)

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

po pewnym czasie skraplacz się zapchał i to był  koniec żywota

W Hoover (fakt, ponad 20 lat temu kupiona) skraplacz nie był samoczyszczący. Raz na jakiś czas trzeba było go wyjąć (prosta sprawa) i opłukać pod prysznicem.

W przypadku Boscha straszyli, że skraplacz samoczyszczący zapycha się zaraz po gwarancji. Chodzi u mnie już sześć lat i ma się dobrze :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał(a):

W Hoover (fakt, ponad 20 lat temu kupiona) skraplacz nie był samoczyszczący. Raz na jakiś czas trzeba było go wyjąć (prosta sprawa) i opłukać pod prysznicem.

U mnie whirlpool 6 zmysł  śmiga 22 lata bez problemu ale wersja z wydmuchem poza dom bez skraplaczy, wersje kondesacyjne są  obsługowe  a ten whirlpool bezobsługowy.

Teraz padła  po 10 latach pralka samsunga z bombelkami i trzeba będzie  coś  nowego kupić  tylko co.

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga z pompą ciepła, jakieś 4 lata ma, skraplacz podpięty pod kanalizację, jedna obsługa to czyszczenie filtra zbierającego kłaki z ubrań i raz na jakiś czas czyszczenie wymiennika ciepła z kłaków, bo tam też się zbierają, ale pokazuje komunikat że trzeba wyczyścić. Wilgotność ubrań poprawnie wykrywa i wyłącza się jak są suche, nie suszy bez sensu. Przy pościeli niestety potrafi się zgubić, szczególnie jak się suszy kołdrę czy duży koc, to w środku zostaje wilgotny a suszarka się już wyłącza i trzeba odpalić drugi cykl. Ale można też uruchomić program bez wykrywania, wtedy będzie suszyć przez zadany czas. Do tego fajny jest program do przewietrzania ubrań i powiadomienia po wifi spięte z Google Home, jak ktoś się bawi w smart home :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lesiorip napisał(a):

A co jest lepsze silnik inwerterowy czy zwykły szczotkowy ? chodzi mi o suszarkę bo, muszę mieć taką wąską tzn. slim i akurat model który mnie interesuje jest bez silnika inwerterowego

W tym sprzęcie to bez znaczenia.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aflinta napisał(a):

W tym sprzęcie to bez znaczenia.

szczególnie, że niema czegoś takiego jak silnik inwerterowy. Stosowane natomiast są silniki klatkowe prądu stałego lub zmiennego sterowane przemiennikiem częstotliwości potocznie zwanym inwerterem i w tych maszynach jest to z tego co wiem standard. Do wyboru są silniki tzw bezszczotkowe czyli z wirnikiem na magnesach (neodym) oraz tańsze szczotkowe na uzwojonym wirniku - starszy, bardziej prądożerny patent. Jest jeszcze hybryda czyli silnik pierścieniowy, ale to archaiczne i nie stosowane obecnie przynajmniej w cywilu rozwiązanie.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lesiorip napisał(a):

super, jeszcze mam jedno pytanie bo wybór jest dość wąski -becko, hoover albo amica. narazie myślę o hooverze wiem że jest już chiński czy w razie awarii jest problem z serwisowaniem tej marki ?

 

 

Problem jest z serwisowaniem wszystkiego bo producenci nie są zainteresowani naprawami.

Elektronikę masz np.: pozalewaną epoksydem, łożyska są wygrzewane. Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eurojanek napisał(a):

szczególnie, że niema czegoś takiego jak silnik inwerterowy. Stosowane natomiast są silniki klatkowe prądu stałego lub zmiennego sterowane przemiennikiem częstotliwości potocznie zwanym inwerterem i w tych maszynach jest to z tego co wiem standard. Do wyboru są silniki tzw bezszczotkowe czyli z wirnikiem na magnesach (neodym) oraz tańsze szczotkowe na uzwojonym wirniku - starszy, bardziej prądożerny patent. Jest jeszcze hybryda czyli silnik pierścieniowy, ale to archaiczne i nie stosowane obecnie przynajmniej w cywilu rozwiązanie.

Ech, łza mi się w oku zakręciła bo technik elektromechanik to mój pierwszy zawód. Ale te "bezszczotkowe" to chyba klatkowe czyli indukcyjne? Do zrozumienia "wirnika na magnesach" chyba jestem za stary?

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2023 o 22:02, radekk napisał(a):

saturatory, ktoś używa, warto, a jak tak to jakie?

se jednak kupiłem se, właśnie se pierwszą butelkę nagazowałem. Fajne toto nawet:dance:

 

Ale już widzę że butelek trzeba dokupić, zważywszy chcąc też robić jakieś smakowe, to żeby co chwile nie wstawiać prawie pustej zmywarki.

 

I jakiś filtr do wody musze kupić, bo nie będzie mi się chciało tyle wody przegotowywać. A będąc po technologii wody i znając tych z komunalki co robią na ujęciach wody i na sieciach, to jakoś tak średnio jestem przekonany do picia prosto z kranu:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...