Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

o 2 gramy mniej granulatu plastikowego na jednym komplecie do lodówki x 5 000 000 lodówek to jaka oszczędność a do tego sprzedaż pogwarancyjna zestawu  prowadnicy za przysłowiowe 10 USD to jaki zysk ?

 

 

A propo jakości sprzętu AGD

Moduł z mojej pralki naprawiony w jeden dzień , zrobiłem zdjęcie przed wysłaniem i zobaczymy co wymienił serwis ale po rozmowie tel.  dowiedziałem się że miałem szczęście że to jedna z pierwszych wersji tych pralek i dlatego tak długo działała bo z roku na rok z tymi modułami coraz gorzej. 

Edytowane przez Henryk82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Henryk82 napisał(a):

o 2 gramy mniej granulatu plastikowego na jednym komplecie do lodówki x 5 000 000 lodówek to jaka oszczędność a do tego sprzedaż pogwarancyjna zestawu  prowadnicy za przysłowiowe 10 USD to jaki zysk ?

 

 

A propo jakości sprzętu AGD

Moduł z mojej pralki naprawiony w jeden dzień , zrobiłem zdjęcie przed wysłaniem i zobaczymy co wymienił serwis ale po rozmowie tel.  dowiedziałem się że miałem szczęście że to jedna z pierwszych wersji tych pralek i dlatego tak długo działała bo z roku na rok z tymi modułami coraz gorzej. 

Hm... Trzeba zacząć szukać używanych sprzętów o których wiadomo, że są niezawodne? PS. Moja domowa chłodziarka niedługo będzie miała ćwierć wieku. Małżonka już kilka razy zasadzała się na jej wymianę. Obroniłem.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem  na oszusta , pralka nadal nie dział tak samo jak nie działał.  Po porównaniu płytki z zdjęciem przed wysyłką  brak śladów  by coś  było  wymieniane. Jedynie co doszło  to hamskie cięcie  fleksem plastiku od drugiej strony gdzie są  ścieżki  płytki . Nie odklejałem tego wyciętego  plastiku bo naklejona plomba gwarancyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tego nie wiem. Dotychczas nie używałem innej suszarki niż drabinkowa, która latem była z funkcją pary, a zimą sublimacyjna..:)

Mam w miarę nowoczesny dom, bez kominów. Sprzęty do prania mają mieć siedzibę w pomieszczeniu technicznym 4,5m2. Oczywiście myślę nad zastosowaniem suszarki kondensacyjnej, lecz nie wiem w jakim systemie. Latem woda z sieci wiejskiego wodociągu ma temperaturę 14*C, więc z kondensacją będzie słabo. System pompy ciepła, czy kondensacji zużywającej zimną wodę? Wodę na wsi mam tanią, 5 zł/m3. Może urządzenie 2w jednym będzie dobre?: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralko-suszarki/pralko-suszarka-miele-wtd280-wcs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cewie napisał(a):

Tego nie wiem. Dotychczas nie używałem innej suszarki niż drabinkowa, która latem była z funkcją pary, a zimą sublimacyjna..:)

Mam w miarę nowoczesny dom, bez kominów. Sprzęty do prania mają mieć siedzibę w pomieszczeniu technicznym 4,5m2. Oczywiście myślę nad zastosowaniem suszarki kondensacyjnej, lecz nie wiem w jakim systemie. Latem woda z sieci wiejskiego wodociągu ma temperaturę 14*C, więc z kondensacją będzie słabo. System pompy ciepła, czy kondensacji zużywającej zimną wodę? Wodę na wsi mam tanią, 5 zł/m3. Może urządzenie 2w jednym będzie dobre?: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralko-suszarki/pralko-suszarka-miele-wtd280-wcs

 

Pralkosuszarka to pomysł dla singli w kawalerce, nie nadaje się do większego prania czy suszenia - będzie to trwało wieki. Pralkosuszarka często używa (używała) zimnej wody do wywołania efektu kondensacji. I używała jej dużo. Pralkosuszarka to zło! :toobad:

Suszarki (jako osobne urządzenia) dzielą się na kondensacyjne i wywiewowe. Wywiewowe są bardzo proste w konstrukcji i wymagają jedynie przewodu kominowego do wydmuchania nadmiaru wilgoci. Suszarki kondensacyjne skraplają parę wodną i albo gromadzą ją w pojemniku albo (najczęściej) odprowadzają do kanalizacji. Do kondensacji nie używają wody z zewnątrz. Suszarki bez pompy ciepła są nieco tańsze, ale potrafią mocno podnieść temperaturę jak i poziom wilgotności w pomieszczeniu. Suszarki z pompą ciepła podnoszą temperaturę nieznacznie, a wilgotności prawie wcale.

Jak pisałem kilka stron wcześniej używam od sześciu lat Bosch Serie 6 (pojemność 9kg, dwójka dzieci zapewniających stały dopływ brudnych ubrań). Możliwe, że przy obecnych cenach i inflacji nie zmieści się już w budżecie. Ogólnie celowałbym w suszarkę z pompą ciepła.

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Henryk82 napisał(a):

Suszarka kondensacyjna z zasobnikiem na skropliny Czy z wydmuchem pary na zewnątrz  ?

A produkują jeszcze z wydmuchem?

Ja mam  kondesacyjnego Siemensa-Bosch i działa od zawsze, brat 2 letnie z pompą ciepła i miał szczęście bo padła 2 miesiące przed końcem gwaracji. Wymiana pompy,  1300 zł. No ale moja zurzywa 4,5 kWh na cykl jego jakieś 1,5 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 12:30, cewie napisał(a):

Potrzebuję kupić suszarkę i pralkę, będzie stać jedna na drugiej. Budżet ok. 6 tyś (+/-) 2tyś, najlepiej klasy A.

Polecicie sensowną markę i model?


przy wyborze suszarki  weź pod uwagę samoczyszczący się skraplacz - takie rozwiązanie ma np LG. 

Poprzedniego Electroluxa chyba słabo czyściliśmy, bo zapchał się po ok 4 latach … 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aflinta napisał(a):

Pralkosuszarka to pomysł dla singli w kawalerce, nie nadaje się do większego prania czy suszenia - będzie to trwało wieki. Pralkosuszarka często używa (używała) zimnej wody do wywołania efektu kondensacji. I używała jej dużo. Pralkosuszarka to zło! :toobad:

Suszarki (jako osobne urządzenia) dzielą się na kondensacyjne i wywiewowe. Wywiewowe są bardzo proste w konstrukcji i wymagają jedynie przewodu kominowego do wydmuchania nadmiaru wilgoci. Suszarki kondensacyjne skraplają parę wodną i albo gromadzą ją w pojemniku albo (najczęściej) odprowadzają do kanalizacji. Do kondensacji nie używają wody z zewnątrz. Suszarki bez pompy ciepła są nieco tańsze, ale potrafią mocno podnieść temperaturę jak i poziom wilgotności w pomieszczeniu. Suszarki z pompą ciepła podnoszą temperaturę nieznacznie, a wilgotności prawie wcale.

Jak pisałem kilka stron wcześniej używam od sześciu lat Bosch Serie 6 (pojemność 9kg, dwójka dzieci zapewniających stały dopływ brudnych ubrań). Możliwe, że przy obecnych cenach i inflacji nie zmieści się już w budżecie. Ogólnie celowałbym w suszarkę z pompą ciepła.

 

zastanawiałem się kiedyś nad pralkosuszarką, bo w bloku nie mam miejsca na oba urządzenia, jesteśmy z żoną we 2 "tylko" ale ja produkuje tyle rzeczy do prania jakby nas była czwórka :biglol:

dzięki za ten komentarz bo naprawdę mi pomógł rozwiązać ten dylemat ;)

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

jak ktoś nie jest mną, i zaraz po wyschnięciu chowa do szafek to tak, u mnie na tym pranie wisi 3 - 5 dni roboczych zanim się za to zabiorę albo zanim dostanę w łeb od żony :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Też tak sądziłem

Byłem miszczem rozwieszania, przerzucania, przewieszania i dosuszania prania.

A teraz?

Wstawiam pranie wieczorem, później do suszarki i rano do szafy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Też tak mówiłem że po co suszarka obok pralki. Teraz uważam że to rzecz niezbędna w domu. A taka co wstawiłeś to stoi od 4 lat nieużywana i nie zamierzam do niej wracać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zajonc napisał(a):

Też tak sądziłem

Byłem miszczem rozwieszania, przerzucania, przewieszania i dosuszania prania.

A teraz?

Wstawiam pranie wieczorem, później do suszarki i rano do szafy 

 

8 minut temu, lukasdraz napisał(a):

Też tak mówiłem że po co suszarka obok pralki. Teraz uważam że to rzecz niezbędna w domu. A taka co wstawiłeś to stoi od 4 lat nieużywana i nie zamierzam do niej wracać ;)

 

Ale zgodzicie się, że tyle prądu nie zżera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...