Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.11.2023 o 20:29, radekk napisał(a):

A będąc po technologii wody i znając tych z komunalki co robią na ujęciach wody i na sieciach, to jakoś tak średnio jestem przekonany do picia prosto z kranu:biglol:

W Krakowie jest parcie na wodę z kranu:

Sporo aut wodociągów ma też logo tej akcji, w szkołach są poidełka. Co roku wodociągi robią imprezę edukacyjną o wodzie i samej firmie:

PXL_20231117_201414135.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko te badania przez wodociągi to raczej próbki są z ujęcia, tam woda może faktycznie być krystalicznie czysta, a co innego będzie już na samej sieci. Umrzeć się nie umrze, ale jakoś wolę przefiltrować, bo nie zaszkodzi, a też często może poprawić jej smak.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Ja od dawna co jakiś czas kupuję kilogram kwasu askorbinowego i dorzucam go do kranówy w proporcji ~1,5cm3 na butelkę 1,5 ltr i mam smakową wodę do picia i dostawę witaminy C do organizmu.

Sok z cytryny też robi dobrą robotę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam LG F4WV509S2A, nie mam jakiś dużych wymagań, ale pralka spoko :D

duży wsad, dobiera długość prania i wody na podstawie tego jak sobie zważy ilość ubrań w bębnie (nie wiem czy to standard, ostatni raz kupowałem pralkę 10 lat temu)

nie wiem co więcej można powiedzieć o pralce.. pierze :biglol:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy :D my akurat mamy LG (też tego "mądrego") i dziennie pralka potrafi być odpalona do trzech razy. Bęben przyjmuje 8kg więc całkiem sporo. Można niby dograć jakieś programy, ale nigdy z tego nie skorzystałem. Do tej pory jedna usterka (wymieniłem kołnierz na nowy, bo poprzedni wkręcił się w pranie). Wymiana upierdliwa, ale do zrobienia:thumbup:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W użytkowanej przeze mnie pralce uszczelka pokrywy straciła wiele z elastyczności więc gdy pokrywa stale jest zamknięta czyli uszczelka ściśnięta to po uruchomieniu prania jest wyciek. Gdy ostatnio sprawdzałem uszczelka pokrywy kosztowała ze 170 złotych i nie potrafiłem wybrać właściwej więc... pokrywa pralki gdy ta nie pierze stale jest niedomknięta.

 

PS. Mam tej samej marki chłodziarkę, już 22 lata. Chłodzi, mrozi. Manżelka już ze trzy razy wyprowadzała atak żeby ją wymienić. Wytrzymałem.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

To zależy :D my akurat mamy LG (też tego "mądrego") i dziennie pralka potrafi być odpalona do trzech razy.

u kumpla 8 lat LG zasuwa min raz dziennie i zero awarii. Zachwala i poleca ale nasza Amica po 10 latach nie chce sie zepsuć. miała 2-3 awarie - zapychała się w kolanku odpływu jak pożerała skarpetkę dziecięcą. Ale Młody już urósł, kopyto ma wielkie więc od jakiegoś czasu już nie ma tak małych rzeczy, które pralka potrafiłaby zeżreć.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

O właśnie, do filtra dawno nie zaglądałem.

 

I to właśnie był mój błąd. :facepalm:

Coś tam chrobotało jakiś czas, pojawiały alarmy, ale do pewnego momentu dało się je jakoś obejść. ;)

Wczoraj po długim czasie odkręciłem filtr a w nim ...... chyba krócej będzie jak napiszę, że było w nim wszystko to, czego moje pociechy nie wyjęły z kieszeni ... :huh:

 

No cóż, lenistwo nigdy nie popłaca, ale i tak jestem zdania, że taki sprzęt co jakiś czas warto wymieniać - aby zmniejszyć ryzyko gorszych awarii. ;)

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mógłbym polecić zwrócenie uwagi na Siemens. Z 7-8 lat temu kupiłem pralkosuszarkę. Sprawdzona naprawdę bojem, mogę powiedzieć, bo to czas, kiedy się gówniarstwo rodziło, więc nie było litości dla tego sprzętu. Nic się przez te lata nie wydarzyło. Zupełnie nic.
Po kilku latach stwierdziliśmy, że się ta suszarka w pralce nie opyla i kupiliśmy oddzielną około roku temu. I też super. Wtedy włączyłem oczekiwanie, żeby się ta pralkosuszarka popsuła, to dokupiłbym samą pralkę, ale nie chce ;) 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

I chyba pójdę w ten model , ale w 8kg , bo takiej pojemności mam suszarkę. 

Teraz trzeba poszukać łącznika żeby postawić w pionie …. :ok:

Nie wiem, ale mniemam że ów pojemność suszarki odnosi się do wagi wkładanych rzeczy, a nie wagi po wysuszeniu, więc piorąc 8 kg ciuchów, nie wrzucisz całości do suszarki

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...