Skocz do zawartości

Sprzedaż subaru, czy to takie trudne?


Black500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takie nie typową sprawę. Sprzedaje swoje subaru i w sumie już od 3-4tyg wisi na różnych portalach, wyświetlenia ma, ale odezwało się tylko ze 2 osoby i to tę tylko telefon i tyle. 

Czy tak ciężko jest sprzedać subaru, czy po prostu mój odstrasza ludzi, albo je zbyt szczegółowo opisałem? Cena nie jest wysoka biorąc pod uwagę obecny rynek, przebieg fakt no ale samochód ma 20 lat i jak dla mnie to normalny przebieg. Kielichy były robione, progi są do zrobienia ale bez tragedii. Silnikowo też jest ok. Wszystko działa jak należy. 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/subaru-forester-2-0xt-lpg-manual-CID5-IDThF7Q.html?bs=olx_pro_listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 k PLN + minimum 5-8 k PLN żeby to jakoś wyglądało i dalej masz stare auto z przebiegiem ponad 400 tysięcy km. Po co? :th_dash:

 

... w tej kasie można znaleźć auto którego amortyzatory zaraz nie wpadną do bagażnika przez kielichy :D

 

PS. Tak, tutaj teoretycznie zrobione ale uwaga dotyczy generalnie aut z tych roczników.

Edytowane przez Ayu
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Black500 napisał(a):

Cześć, mam takie nie typową sprawę. Sprzedaje swoje subaru i w sumie już od 3-4tyg wisi na różnych portalach, wyświetlenia ma, ale odezwało się tylko ze 2 osoby i to tę tylko telefon i tyle. 

Czy tak ciężko jest sprzedać subaru, czy po prostu mój odstrasza ludzi, albo je zbyt szczegółowo opisałem? Cena nie jest wysoka biorąc pod uwagę obecny rynek, przebieg fakt no ale samochód ma 20 lat i jak dla mnie to normalny przebieg. Kielichy były robione, progi są do zrobienia ale bez tragedii. Silnikowo też jest ok. Wszystko działa jak należy. 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/subaru-forester-2-0xt-lpg-manual-CID5-IDThF7Q.html?bs=olx_pro_listing

Przy obecnych cenach usług mechaników nie ma co się dziwić że małe zainteresowanie tym ogłoszeniem przy tych opisanych wadach 

Naprawa szyberdachu to około 1000 zł

naprawa progów około 3000-4000 zł od jednej strony

naprawa zawieszenia to około 1000 zł (sprężyny wymienia się parami)

regulacja gazu 150-200 zł

wymiana fotela około 250-400 zł

 

jak podsumuje się te usterki i doda to kwoty bazowej to cena auta wyjdzie powyżej 25000 zł a za tyle kupi się sprawnego bez potrzeby dokonywania napraw

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał(a):

Przy obecnych cenach usług mechaników nie ma co się dziwić że małe zainteresowanie tym ogłoszeniem przy tych opisanych wadach 

Naprawa szyberdachu to około 1000 zł

naprawa progów około 3000-4000 zł od jednej strony

naprawa zawieszenia to około 1000 zł (sprężyny wymienia się parami)

regulacja gazu 150-200 zł

wymiana fotela około 250-400 zł

 

jak podsumuje się te usterki i doda to kwoty bazowej to cena auta wyjdzie powyżej 25000 zł a za tyle kupi się sprawnego bez potrzeby dokonywania napraw

Ale z kielichami nieteges zapewne:( bo jak wszystko niby bedzie zrobione to powyżej 30tys.

1 godzinę temu, GdaKon napisał(a):

Jeszcze nie wszyscy pogodzili się z tym, że powiedzenie "te auta będą już tylko droższe" dotyczy wybranych modeli, a nie marki Subaru jako całości.
 

Forek SG Turbo w manualu będzie jednym z tych "wybranych" modeli.

Niestety (dla niektórych stety) tu na lpg, przebieg przynajmniej prawdziwy ale zawsze gdzieś z tyłu głowy dźwięczy, że "może on już te 400tys.km robi drugi raz", więc boją się. 

To auto sprzedasz komuś kto bardzo będzie potrzebował/chciał takie auto, reszta poszuka sobie jakiegoś Passata albo Renówkę w gazie. Tak więc cierpliwości: "każda potwora...." albo zrób promocję i obniż jakoś znacząco cenę, bo jednak troszkę trzeba pogrzebać przy nim i tanio nie będzie w obecnych czasach:(

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Przy obecnych cenach usług mechaników nie ma co się dziwić że małe zainteresowanie tym ogłoszeniem przy tych opisanych wadach 

Naprawa szyberdachu to około 1000 zł

naprawa progów około 3000-4000 zł od jednej strony

naprawa zawieszenia to około 1000 zł (sprężyny wymienia się parami)

regulacja gazu 150-200 zł

wymiana fotela około 250-400 zł

 

jak podsumuje się te usterki i doda to kwoty bazowej to cena auta wyjdzie powyżej 25000 zł a za tyle kupi się sprawnego bez potrzeby dokonywania napraw

Pytanie czybte za 25k faktycznie są takie wspaniałe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że obecnie samochody kupują osoby, które są pod ścianą. Twój egzemplarz wymaga wkładu zanim będzie nadawał się do codziennego użytku, a jak pisali poprzednicy, przy tym przebiegu pewnie wszystkim zapala się lampka, czy to na pewno dobry egzemplarz do takich inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyber mam drugi na podmiankę. Zawias też mam na podmiankę tylko z imprezy sti, miałem go zakładać ale padła decyzja o sprzedaży i stwierdziłem że nie każdy chce obniżonego Forestera. Fotel do przeszycia bez problemu.

 

Trzeba będzie w takim razie wyeliminować wady.

 

Edytowane przez Black500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Black500 napisał(a):

Trzeba będzie w takim razie wyeliminować wady.

Niestety ale tak, szyberdach odstrasza bardziej niż progi  bo obawa przed przeciekami jest bo dziś szczelny ale jutro może już nie być.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

 

Niestety ale tak, szyberdach odstrasza bardziej niż progi  bo obawa przed przeciekami jest bo dziś szczelny ale jutro może już nie być.

Szyberdach od 10 lat jest pęknięty i jest szczelny także myślę że z dnia na dzień nie rozszczelni się :)

ale dziękuję za uwagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Black500 napisał(a):

 Wszystko działa jak należy. 

Oprócz LPG. Jako potencjalny kupiec chciałbym wiedzieć coś o stanie "nowego" silnika oraz o instalacji LPG (jazda z źle wystrojoną zwłaszcza w silniku z turbo to wypalone zawory, etc). Obniż cenę lub spokojnie poczekaj, ktoś kupi na pewno, obecnie auta nie są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z każdym Subaru jest tak że musi się znaleźć klient. To nie jest tak że np jedziesz do komisu chcesz golfa a wyjeżdżasz Astrą albo Corollą. Chcesz Subaru to tego szukasz i nic innego Cie nie interesuje.

Najgorsza ta ruda. Jej nigdy nie usuniesz.

Kielichy masz też oklejone matą wygłuszająca i też problem aby zobaczyć na nie. A to jest taka pięta Achillesa tego modelu. Każdy chce jak najlepiej sprzedać swoją perełkę, ale niestety taka ona nie jest piękna

 

@Black500 Wiesz dlaczego kupiłem Volvo? m.in bo nie ma problemu z ruda szmatą w 21 letnim samochodzie.

 

Powodzenia w sprzedaży w końcu się trafi klient. 

 

Możesz też opuścić cenę na weekend o 3-5 tys. Wtedy pójdzie pewnie.

 

Ale pamiętaj są Ci którzy chcą sprzedać i Ci którzy chcą sprzedawać, nie ma kompromisu między tym. 

 

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Chyba z każdym Subaru jest tak że musi się znaleźć klient. To nie jest tak że np jedziesz do komisu chcesz golfa a wyjeżdżasz Astrą albo Corollą. Chcesz Subaru to tego szukasz i nic innego Cie nie interesuje.

 

...i własnie za to cenię sobie marki niszowe, bo raczej podobnie jest (tak mnie się zdaje) z Saab-em, czy Volvo właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

...i własnie za to cenię sobie marki niszowe, bo raczej podobnie jest (tak mnie się zdaje) z Saab-em, czy Volvo właśnie.

Właściwie które jeszcze marki są niszowe? Po za Subaru, Saab, Volvo?

 

Łada, Maybach? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam. Bardzo trudne, albo nawet niemozliwe.

 

Mialem Forestera XT z 2007. Silnik, uszczelka zrobione. Generalnie zadbany. Kielichy nie byly robione i o nimi trzeba bylo sie zajac.

Wisial miesiac na otomoto. Cisza.

Wisial miesiac na Forum. Jeden Kolega byl zainteresowany. Poprosil o wiecej zdjec, doslalem. Mowi: ciezko, duzo roboty... Ja mowie: zastanow sie i zaproponuj cos, ja i tak musze go sprzedac. Do dzisiaj nie zadzwonil.

 

W aaaauto nie chcieli bo za duzy przebieg. Ewentualnie w rozliczeniu, ale ja nowego juz mialem

Oddalem za pieniadze do 321Sprzedane. Dali 14 za samochod + oryginalne dywaniki + kola zimowe na oryginalnych felgach.

 

Teraz stoi gdzies w komisie w Kielcach za okolo 30 z odkreconym licznikiem...

 

Nie mialem na niego drugiego miejsca w garazu. Po prawie 13 latach jezdzenia musialem sie pozegnac z sentymentami. Szkoda, ale tak musialo byc...

 

Na Subaru musisz znalezc amatora. Powodzenia

Tomek

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomas Twój był nie sprzedawalny ze względu na kielichy. Tam ruda szmata siedzi praktycznie w każdym egzemplarzu. Tutaj u autora wątku są zamaskowane mata wygłuszająca. Nikt po prostu nie chce wpakować w samochód na wstępie worka pieniędzy. Woli kupić względnie zdrowy, sprawny egzemplarz i jeździć i się cieszyć.

 

Kiedyś chcieliśmy małżonce kupić Hyundai Getz, jak podszedłem do jednego z egzemplarzy, zobaczyłem z odległości paru metrów zjedzone progi, a zdjęcia były zrobione tak że tego nie był widać. To nawet samochodu nie oglądałem z bliska, pożegnałem się, przeprosiłem za zawracanie głowy i pojechaliśmy do domu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2023 o 19:40, Franzka napisał(a):

Czasami aktualne jest przysłowie: Kto ma Japońca ten jeździ do Końca... I wcale nie musi mieć to negatywnego znaczenia... 

Żywota Japońca (albo swojego), amen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej: po co sprzedawać Forka ?

Kupiłem za 12tyś,wsadziłem już 21tyś. Przebieg 360tyś,latek 20 i cieszy buzię totalnie,zwłaszcza zimą.

Nie wyobrażam sobie nic lepszego na ryby. Minusów widzę jeden,blacharka,ale powoli ogarnięta ,frajda niesamowita.

Ja bym nie sprzedawał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...