Skocz do zawartości

MIAŁEM WYPADEK SUBARU IMPREZA


bp79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem kolizję i firma Ergo hestia wyliczyła mi szkodę całkowitą impreza 2008 r 2,0 awd w kwocie 13700 zł generalnie za te ochłapy to kupie połowę co najwyżej tego samochodu.

Czy ktoś może mi doradzić co dalej z tym fantem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bp79 napisał(a):

Witam,

miałem kolizję i firma Ergo hestia wyliczyła mi szkodę całkowitą impreza 2008 r 2,0 awd w kwocie 13700 zł generalnie za te ochłapy to kupie połowę co najwyżej tego samochodu.

Czy ktoś może mi doradzić co dalej z tym fantem zrobić ?

pytaj @.Misza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszej wyceny ubezpieczenia zawsze należy się odwołać, niezależnie jakiej szkody dotyczy. Ostatnio miałem małe zalanie w mieszkaniu. Pierwsza wycena ubezpieczenia to ok. 250 zł, po jednym mailu wykazującym rażącą niekompetencję rzeczoznawcy, tego samego dnia wycena szkody zwiększyła się do niemal 900 zł. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kriskristoffers napisał(a):

pytaj @.Misza.

@.Misza. zna się na tych rzeczach i chce odpowiadać na pytania? Bo zapytał bym o coś, w "mojej" szkodzie, gdzie zaproponowana kwota szkody całkowitej a po tem suma kwot wypłaconych przez TU wielokrotnie przewyższają kwoty wymienione przez @bp79 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

:( według TF @.Misza. nie może otrzymywać wiadomości więc nie pogadam z nim prv.

Jak go wspomniałem to dostanie info może się odezwie :). Wyślę mu SMSa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa wygląda następująco;

gość wjechał i skasował mi przednie drzwi, słupek i tylne. Ergohestia wyceniła naprawa na 17000 a wartość samochodu zaniżyła i po rdzy, szpachli, i innych mankamentach wyceniła na 13700 wartość samochodu wiec jak to wynika z wartości cena naprawy przewyższa cenę samochodu i stąd szkoda całkowita. Oczywiście miałem faktury paragony itp bo wymieniałem chłodnice ,silnik, wymieniałem rozrząd, nowy gaz ale chyba nawet tego nie uwzględnili (prace remontowe koniec 2021 i cześć w 2022)

Sposób ustalenia odszkodowania:

     • wartość rynkowa pojazdu: 13700,00 zł
     • wartość rynkowa pojazdu uszkodzonego: 8900,00 zł
     • należne odszkodowanie:  4800,00  zł

20230210_144317.jpg

Edytowane przez bp79
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczalnią gra się tylko z dobrym zapleczem = musi być to kancelaria która zajmuje się ubezpieczeniami i zawodowo wyciąga kasę za szkody.

 

Wszystkie osobiste przepychanki, lub przez prawnika, ale nie zajmującego się tym zawodowo -szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ManoLEE napisał(a):

Zabieraj auto, bierz kasę i kup drugą budę, z tego co widzę to diesel, więc od 5tys. Zaczynają się z uszkodzonym silnikiem.

Cudowna rada.

Przełoźysz mu ? 

A nie, czekaj, sam se przełoży z piątku na sobotę.

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Cudowna rada.

Przełoźysz mu ? 

A nie, czekaj, sam se przełoży z piątku na sobotę.

Ludzie w kosmos latają, przełożyć silnik to nie jest jakaś wielka filozofia, jak ktoś nie potrafi sam, wystarczy dogadać się z mechanikiem. 

Uwierz, że z piątku na sobotę da się to wykonać, po twoim zdjęciu profilowym wnioskuję, że wierzysz w cuda.  

 

Dodam jeszcze, że moja odpowiedź była przed edytowaniem posta przez bp79, więc nic nie były opisane koszty i teraz zauważyłem gaz, więc to benzyna, makao i po makale.

Edytowane przez ManoLEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Dziedzic napisał(a):

+ papierologia związana z innym vinem, ale to już pikuś.

 

Czemu? Kupuje samochód z uszkodzonym silnikiem i wkłada sprawny silnik z rozbitka. Jaka papierologia poza rejestracją nowego auta i złomowaniem starego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

Serio tyle tylko wyliczyli ? to ja za małą dziurę w drzwiach dostałem 3500 zł

Przy szkodzie całkowitej szacują wartość wraka i odejmują od należnego odszkodowania bo zostaje on w Twoim posiadaniu i w mniemaniu TU możesz sobie tego rozbitka za tyle sprzedać. Kolejna praktyka pokazująca w jak dzikim kraju żyjemy i jak szarego Kowalskiego traktują wszelkie korporacje. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...