Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrz Kuzi - szybki, zwarcie na bezpiecznikach, ciągle dzwoni - co on robi??  

Mistrz Kubica - szybki bez pomysłu, bez planu składu i ładu, ciśnie jak wariat, co chwile dzwoni - co on robi?

Mistrz Kajetan - szybki, ciągle kombinuje, wyrachowany, zaplanowany, wybiera słabo obsadzone rajdy - co on robi??

Mistrz Miko - szybki, ciągle się uczy, niby ciśnie ale nie ciśnie, szczery, wyrachowany/zaplanowany - co on robi?? 

 

 

I wtedy wchodzi on, cały na biało... cokolwiek robi jest bosko!! :mrgreen:

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RpldQr-d6K0&t=1s

 

 

  • Super! 1
  • Haha 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chojny napisał(a):

I wtedy wchodzi on, cały na biało... cokolwiek robi jest bosko!! :mrgreen:

 

I tak właśnie to wygląda. Taki Krzysiu nie rodzi się co chwilę, to Krzysiu jedyny na pokolenia ;) 

O jak dobrze, że go mieliśmy.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał(a):

 

Jak ktoś ma kilka minut wolnego to polecam :) 

 

 

Nie wiem czemu akurat ten mój post zacytowałeś, bo on był o walce Kajto vs Miko, a pisałem że Robert by ich pogodził, ale za wywiad dzięki, trochę smutny, ale ciekawy. Sporo z tego czytałem w biografii RK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, skwaro napisał(a):

Nie wiem czemu akurat ten mój post zacytowałeś, bo on był o walce Kajto vs Miko, a pisałem że Robert by ich pogodził, ale za wywiad dzięki, trochę smutny, ale ciekawy. Sporo z tego czytałem w biografii RK. 

Zupełny przypadek :) czasem w telefonie nie ogarniam
P.S. Nie wiem czy oglądałeś na motowizji ostatni rajd WRC i komentarz Maćka Wody i anegtote jak przyjechał Robcio do Msport pomoc im ustawić fiestę przed sezonem. Był wtedy tez Latwala i Solberg ( Peter) . Bardzo ciekawa wypowiedz była :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, carfit napisał(a):

Zupełny przypadek :) czasem w telefonie nie ogarniam
P.S. Nie wiem czy oglądałeś na motowizji ostatni rajd WRC i komentarz Maćka Wody i anegtote jak przyjechał Robcio do Msport pomoc im ustawić fiestę przed sezonem. Był wtedy tez Latwala i Solberg ( Peter) . Bardzo ciekawa wypowiedz była :) 

Niestety nie, masz może jakiegoś linka do powtórki, czy coś? 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, carfit napisał(a):

Zupełny przypadek :) czasem w telefonie nie ogarniam
P.S. Nie wiem czy oglądałeś na motowizji ostatni rajd WRC i komentarz Maćka Wody i anegtote jak przyjechał Robcio do Msport pomoc im ustawić fiestę przed sezonem. Był wtedy tez Latwala i Solberg ( Peter) . Bardzo ciekawa wypowiedz była :) 

 

Ze względu na tą Motowizję to chyba przywrócę w moim domu telewizor i jakiś kabel żeby to oglądać :-P ...albo do lapka na donglu coś na kształt TV tunera zainstaluję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, skwaro napisał(a):

Niestety nie, masz może jakiegoś linka do powtórki, czy coś? 

Niestety nie mam , ale zawsze jak na motowizji jest kalendarz i komentatorów to zawsze staram się oglądać jak jest Maciek Woda . Ma tak nie wiarygodna dobra dykcję , i wiadomości z rękawa , takie typowo od kuchni tego świata , ze sam się zadziwiam ze tego nie wiedziałam . Naprawdę polecam ! 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek był uczniem Mariana, stara dobra szkoła, warto czasem sobie co nieco przypomnieć:

 

Teraz największe nadzieje można pokładać w Miko, jest to młody zawodnik, z możliwościami otwarcia wielu drzwi i ciekawych sezonów, oby cało i szczęśliwie. 

Edytowane przez ManoLEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ManoLEE napisał(a):

Krzysiek był uczniem Mariana, stara dobra szkoła, warto czasem sobie co nieco przypomnieć:

 

 

Teraz największe nadzieje można pokładać w Miko, jest to młody zawodnik, z możliwościami otwarcia wielu drzwi i ciekawych sezonów, oby cało i szczęśliwie. 

 

Byle szybko, bo młody już nie jest. 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30 to młody, dzieci do 20, dawniej wyciągnąć Mistrza trzeba było lat doświadczenia, dziś wystarczy dobry refleks i się nie bać, auta zbyt wiele wybaczają, nawet po Krzysia imprezie widać było ile walki, jak trzeba było się napracować, by auto chciało jechać. Moim zdaniem rajdy złagodniały, stały się bardziej na wyprost nogi, Safari jeszcze uczy ich pokory ;).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chojny napisał(a):

Na tym boisku pod olsztyńską samochodówką jeździłem swoje pierwsze KJSy Maluchem :) Ale fajny materiał wygrzebałeś. Czasy gdy widząc niebieską Imprezę na olsztyńskich ulicach wiedziałeś, że to jedzie ON - Hołek, tak naprawdę ukształtowały moje motorsportowe zainteresowania na resztę życia. Niesamowite jak wielki wpływ na młodych ludzi w tamtych czasach miał Hołek. Pewnie RK miałby równie wielki, może nawet większy no ale wiadomo co się stało...

Tak mnie wzięło na wspominki starego człowieka, sorry za OT :P 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pablonas napisał(a):

Na tym boisku pod olsztyńską samochodówką jeździłem swoje pierwsze KJSy Maluchem :) Ale fajny materiał wygrzebałeś. Czasy gdy widząc niebieską Imprezę na olsztyńskich ulicach wiedziałeś, że to jedzie ON - Hołek, tak naprawdę ukształtowały moje motorsportowe zainteresowania na resztę życia. Niesamowite jak wielki wpływ na młodych ludzi w tamtych czasach miał Hołek. Pewnie RK miałby równie wielki, może nawet większy no ale wiadomo co się stało...

Tak mnie wzięło na wspominki starego człowieka, sorry za OT :P 


Plakat z Holkiem, Imprezą i marzenie o GC8… by być choc chwile jak Holek ;) 

 

Ostatnio na przeglądzie poszedł klasyk „To ten co Hołek nim jeździł!” ;) 

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablonas napisał(a):

Na tym boisku pod olsztyńską samochodówką jeździłem swoje pierwsze KJSy Maluchem :) Ale fajny materiał wygrzebałeś. Czasy gdy widząc niebieską Imprezę na olsztyńskich ulicach wiedziałeś, że to jedzie ON - Hołek, tak naprawdę ukształtowały moje motorsportowe zainteresowania na resztę życia. Niesamowite jak wielki wpływ na młodych ludzi w tamtych czasach miał Hołek. Pewnie RK miałby równie wielki, może nawet większy no ale wiadomo co się stało...

Tak mnie wzięło na wspominki starego człowieka, sorry za OT :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pablonas napisał(a):

Na tym boisku pod olsztyńską samochodówką jeździłem swoje pierwsze KJSy Maluchem :) 

Ja też :)

 

Od kilku lat szacunek dla Hola szczęśliwie powrócił, bo jak sięgnąć pamięcią gdzieś do przełomu wieków, to znaczna część społeczeństwa (w tym zwłaszcza rajdowego południa Polski) wylewała na niego hektolitry pomyj z przeróżnych powodów. Najbardziej przeszkadzało oczywiście że jest medialny i odniósł sukces. 

 

Ale jeo karierę w można podobnie podsumować jak wymienionych przez Chojnego kierowców. Wielki sukces, pierwsze polskie mistrzostwo Europy od czasów p. Zasady, a potem spore apetyty ale też sporo rozczarowań. Choć 3 miejsce na Dakarze w 2015 to też wielka sprawa.

Jednak w kwestii charyzmy, medialności i popularyzacji rajdów w PL niewątpliwie mistrz absolutny.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkt. W kwestii charyzmy i medialności absolutnie numer jeden, zawsze słucha się Hola z przyjemnością. Pod względem czysto sportowym poziom Mistrzostw Europy w latach 90 był pół-amatorski, tak naprawdę o tytule decydował wtedy budżet.
A co do rywalizacji Polaków to niestety kalendarze Kajto i Miko ostatnio nie obejmują zbyt wielu startów, natomiast powinniśmy cieszyć się jako kibice, że Kajto ma możliwość startu w Safari, Nowej Zelandii czy Japonii.. Faktem natomiast jest, że w ubiegłym roku w europejskich rundach WRC Kajto regularnie lał Miko czy to się komuś podoba czy nie. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ManoLEE napisał(a):

Najbliżej Fabryki i tak chyba był Kubica, ciekawe jak by potoczyła się kariera jak by się zdecydował i wszystko zagrało, niestety. 

 

 

Walczyłby o Mistrza Świata albo byłby już Mistrzem WRC, pojedynczym a może podwójnym... licząc Majstra WRC2 potrójnym. 

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie :)

Przyjąłby ofertę od Citroena na 2014, kilka razy konkretnie przydzwonił i popsuł samochód (jak to zresztą wiele razy w 2014 roku robił Fordem) i skończyłby jak Kris Meeke.

A od 2015 roku wszystko by się potoczyło tak jak się potoczyło.

Nie ma co gdybać, ale na pewno żaden z naszych kierowców nie miał nigdy aż takiego potencjału na mistrza WRC i F1 jak RK.

 

Nikt też chyba w historii WRC nie wkroczył do tego świata taką petardą jak RK i to jeszcze z jego ograniczeniami.

Pierwszy sezon WRC 2 i mistrzostwo.

Pierwszy start WRC w Monte i wygrane 2 pierwsze odcinki oraz prowadzenie 36s nad drugim Ogierem, gdzie między drugim a piątym miejscem było 6 sekund.

Takiego wejścia smoka na światowym poziomie nie miał chyba nigdy nikt w żadnej dziedzinie motorsportu albo sportu w ogóle.

Szkoda że się to później tak potoczyło.

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bosman napisał(a):

Albo nie :)

Przyjąłby ofertę od Citroena na 2014, kilka razy konkretnie przydzwonił i popsuł samochód (jak to zresztą wiele razy w 2014 roku robił Fordem) i skończyłby jak Kris Meeke.

A od 2015 roku wszystko by się potoczyło tak jak się potoczyło.

Nie ma co gdybać, ale na pewno żaden z naszych kierowców nie miał nigdy aż takiego potencjału na mistrza WRC i F1 jak RK.

 

Nikt też chyba w historii WRC nie wkroczył do tego świata taką petardą jak RK i to jeszcze z jego ograniczeniami.

Pierwszy sezon WRC 2 i mistrzostwo.

Pierwszy start WRC w Monte i wygrane 2 pierwsze odcinki oraz prowadzenie 36s nad drugim Ogierem, gdzie między drugim a piątym miejscem było 6 sekund.

Takiego wejścia smoka na światowym poziomie nie miał chyba nigdy nikt w żadnej dziedzinie motorsportu albo sportu w ogóle.

Szkoda że się to później tak potoczyło.

 

 

 

Dlatego uważam że RK zgarnąłby majstra WRC. Nigdy nie mieliśmy lepszego kierowcy i nie sądzę abyśmy w najbliższej przyszłości mieć mieli i dlatego jestem tak wściekły... 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baran tam trochę zamieszał, odszedł po sezonie, tu propozycja z fabryki, a Kubica nawet nie miał pilota, jak by zaczął ze Szczepaniakiem, może łatwiej by było podjąć mu rękawice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2023 o 14:00, Bosman napisał(a):

Ja też :)

 

Od kilku lat szacunek dla Hola szczęśliwie powrócił, bo jak sięgnąć pamięcią gdzieś do przełomu wieków, to znaczna część społeczeństwa (w tym zwłaszcza rajdowego południa Polski) wylewała na niego hektolitry pomyj z przeróżnych powodów. Najbardziej przeszkadzało oczywiście że jest medialny i odniósł sukces. 

 

Ale jeo karierę w można podobnie podsumować jak wymienionych przez Chojnego kierowców. Wielki sukces, pierwsze polskie mistrzostwo Europy od czasów p. Zasady, a potem spore apetyty ale też sporo rozczarowań. Choć 3 miejsce na Dakarze w 2015 to też wielka sprawa.

Jednak w kwestii charyzmy, medialności i popularyzacji rajdów w PL niewątpliwie mistrz absolutny.

Czy ja wiem na Rajdzie Polski byl piaty w Focusie WRC a przed nim sama fabryki. Wsiadł i pojechał z marszu na rajdowej juz emeryturze. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 19:33, chojny napisał(a):


Plakat z Holkiem, Imprezą i marzenie o GC8… by być choc chwile jak Holek ;) 

 

Ostatnio na przeglądzie poszedł klasyk „To ten co Hołek nim jeździł!” ;) 

Ja tez miałem GTeka tylko dlatego ze Holek nim nim jeździł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, turdziGT napisał(a):

Czy ja wiem na Rajdzie Polski byl piaty w Focusie WRC a przed nim sama fabryki. Wsiadł i pojechał z marszu na rajdowej juz emeryturze. 

A za nim N-ki (super rally nie liczę) Tamten rajd akurat epicki nie był. Dopiero pod koniec rajdu się trochę rozkręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...