Skocz do zawartości

stuki zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie tylko dlaczego zawsze w tą samą stronę ???
Mozliwe ze dlatego zawsze w prawo ponieważ przy produkcji seryjnej jest nie wielka różnica błędu jak ktos zle zaprogramowal robota to cala seria części lub samochodów jest tak samo zle zrobiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W starszych samochodach z wyrobionymi elementami zawieszenia ściaganie teoretycznie tez powinno byc w prawo poniewaz czesto jezdnia w ta strone jest pochylona by woda splywala. Miałem okazje jechac Meganką 2000r i Matizem 1999r po tej samej drodze co Outbackiem ktory sciagał na niej w prawo, Matiz i Meganka bez problemu jechaly na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko dlaczego zawsze w tą samą stronę ???
Mozliwe ze dlatego zawsze w prawo ponieważ przy produkcji seryjnej jest nie wielka różnica błędu jak ktos zle zaprogramowal robota to cala seria części lub samochodów jest tak samo zle zrobiona.

 

Ciekawe że ten robot jest tak samo zaprogramowany od połowy 2005 roku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem od miesiąca posiadaczem nowego outbacka 3,0 i tez zuważyłem stukanie w przednim zawieszeniu przy jeżdzie po nierównośćiach. Chcę iść z tym do serwisu bo nie wyobrażam sobie, żeby w aucie tej klasy wystepowały tak ordynarne stuki.

Pozdrawiam.

 

życzymy powodzenia......

 

PS. Proponuję lekturę z działu "Pytania do dyrekcji"

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem sie podzielic uwaga o stukani przedniego zawieszenia.

Mam nowego outbacka 3.0 i niestety po przejechaniu ok 10 tys km tez mialem podobny problem. W serwisie probowano mi wkmowic ze to slynny uklad kierowniczy. Stukanie bylo tak upierdliwe ze nie poddalem sie i udowodnilem ze to stuki z zawieszenia.

Wymieniono mi w ramach gwarancji amortyzatory i teraz jest OK.

Zdaje sie ze problem z amortyzatorami juz wczesniej pojawial sie na forum. Mam tylko nadzieje ze nowe amorki starcza na wiecej niz 10 tys km... W mondeo zmienialem cos kolo 80 tys. a tu outback padl tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem sie podzielic uwaga o stukani przedniego zawieszenia.

Mam nowego outbacka 3.0 i niestety po przejechaniu ok 10 tys km tez mialem podobny problem. W serwisie probowano mi wkmowic ze to slynny uklad kierowniczy. Stukanie bylo tak upierdliwe ze nie poddalem sie i udowodnilem ze to stuki z zawieszenia.

Wymieniono mi w ramach gwarancji amortyzatory i teraz jest OK.

Zdaje sie ze problem z amortyzatorami juz wczesniej pojawial sie na forum. Mam tylko nadzieje ze nowe amorki starcza na wiecej niz 10 tys km... W mondeo zmienialem cos kolo 80 tys. a tu outback padl tak szybko.

 

To chyba był przypadek. Z tego co wiem to amorki padają po około 15 - 20 k w Imprezach. W OBK było do tej pory OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do ASO Koper sugeruję umawiać się wyłącznie z panem Andrzejem Koperem, osobnik, który odbiera telefony w serwisie, udziela informacji i inne takie jest wyjątkowo nie rozgarnięty (może miał zły dzień, jak na mnie trafił :-) ). Tak czy inaczej, nie zrobili, o co prosiłem, nie dzwonili do mnie nie informowali, skończyli pracę i poszli, zanim zdążyłem przyjechać po odbiór.... A gdy pół roku temu umówiłem się internetowo z p.Andrzejem było ok. Panie Andrzeju, niech Pan ich lepiej pilnuje! Bo psują Panu markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ASO Koper sugeruję umawiać się wyłącznie z panem Andrzejem Koperem, osobnik, który odbiera telefony w serwisie, udziela informacji i inne takie jest wyjątkowo nie rozgarnięty (może miał zły dzień, jak na mnie trafił :-) ). Tak czy inaczej, nie zrobili, o co prosiłem, nie dzwonili do mnie nie informowali, skończyli pracę i poszli, zanim zdążyłem przyjechać po odbiór.... A gdy pół roku temu umówiłem się internetowo z p.Andrzejem było ok. Panie Andrzeju, niech Pan ich lepiej pilnuje! Bo psują Panu markę.

 

Ooooo..będzie sie działo :cool: Dzięki za info

AK

ps.oni jacys spowolnieni ostatnio...ci z biura :evil:

ps. nie polutują Ci przewodów ze starej sondy trzeba zamówic nową a z nowego auta no..nie mogli wykrecic , nie wolno im.Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakoś tak nigdy nad tym się nie zastanawiałem... ale u mnie stuka choć podejrzewam gumy w przednim zawieszeniu lub amorki - nie maglownicę a to, że ściąga na prawo? jakoś już się przyzwyczaiłem, że jak jadę to kierownicę trzymam w rękach a nie kolanem :wink:

 

no i nie zauważyłem nierównego "brania" bieżnika.

 

do tego dochodzi hałas z komory silnikowej kiedy zatrzymuję się na światłach np. tak jakby kolektor o coś ocierał ( miałem kiedys tak w starym poczciwym fiaciorze -

moja ślubna twierdzi, że musi stukać i hałasować bo to przecież nie limuzyna a auto na wszystkie drogi.

 

Prawda jest taka, że miałem A4 Avant i nic nie stukało i nie hałasowało...

 

kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Foresiu ściąga lekko w prawo, więc zrobiłem test i pojechałem na "anglika" i co? ano ściągało w lewo. Zauważyłem, że foreś jest bardzo czuły na pochylenie jezdni....

Ale i tak ściąganie zapodam na przeglądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dzięki, spróbuję. W moim aucie serwis Bielsko Biała wymienił sprężynę w przekładni kierowniczej na mocniejszą (kasuje luzy?) i stuka troczę mniej, za to szarpie kieronicą. Na krótkich nierównościach słychać jeszcze te stuki. Z kim konkretnie rozmawiać w W-wie? przewrażliwieniu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...