Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

No to niewątpliwie nie był łatwy rajd na debiut w WRC.

Jestem pod dużym wrażeniem, że Miko dojechał całość chyba bez większych błędów.

Najważniejsze, że wszystkie km oesowe przejechane i doświadczenie zdobyte.

 

Z Kajtem i czołówką się pogania w następnych sezonach, a sam Kajto mistrz trzeba przyznać.

 

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka lat temu pytałem na tym forum o minimalny wiek wymagany do startów w WRC. Wtedy chodziło mi o młodego Kalle, w którym widziałem potencjał i proszę - trochę czasu minęło, a on od dzieciaka popylającego w starej rajdówce po łące koło domu, przeszedł do lidera Rajdowych Mistrzostw Świata. Fantastyczna historia! :D

 

Świeżutki panel z Robertem. Jest o F1, jak i o rajdach - https://www.youtube.com/watch?v=z-VFBe91rsE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, H4lik napisał:

Kilka lat temu pytałem na tym forum o minimalny wiek wymagany do startów w WRC. Wtedy chodziło mi o młodego Kalle, w którym widziałem potencjał i proszę - trochę czasu minęło, a on od dzieciaka popylającego w starej rajdówce po łące koło domu, przeszedł do lidera Rajdowych Mistrzostw Świata. Fantastyczna historia! :D

 

Świeżutki panel z Robertem. Jest o F1, jak i o rajdach - https://www.youtube.com/watch?v=z-VFBe91rsE

 

 

 


 

Kalle idzie w tym roku na mistrza! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Kubica

„15 lat spędzonych na torze, to nie 15 lat spędzonych na oesach. Ja się ścigałem z kierowcami, którzy wychowywali się na oesach i wygrywałem w WRC2. Myślę, że moim największym problemem mojej rajdowej kariery było wygranie w debiucie Mistrzostwa świata w kategorii WRC2. Wracając do tego, jak Kubica był sławnym rajdowcem, to nigdy nie mieliśmy nikogo w Polsce, kto by wygrał i w całej historii było chyba dwóch kierowców, którzy by wygrali tytuł Mistrza świata w debiucie w tej kategorii i to był mój największy problem. Dlaczego? Ponieważ ja wygrywając tytuł automatycznie było (myślenie) „no to trzeba iść wyżej”. Tam mi zabrakło trochę słuchania siebie, ponieważ ja wiedziałem, że nie jestem gotowy na to. Miałem kontrakt na stole bycia kierowcą fabrycznym zespołu Citroëna w WRC. Zrezygnowałem, ponieważ nie czułem się na siłach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, chojny napisał:

Robert Kubica

„15 lat spędzonych na torze, to nie 15 lat spędzonych na oesach. Ja się ścigałem z kierowcami, którzy wychowywali się na oesach i wygrywałem w WRC2. Myślę, że moim największym problemem mojej rajdowej kariery było wygranie w debiucie Mistrzostwa świata w kategorii WRC2. Wracając do tego, jak Kubica był sławnym rajdowcem, to nigdy nie mieliśmy nikogo w Polsce, kto by wygrał i w całej historii było chyba dwóch kierowców, którzy by wygrali tytuł Mistrza świata w debiucie w tej kategorii i to był mój największy problem. Dlaczego? Ponieważ ja wygrywając tytuł automatycznie było (myślenie) „no to trzeba iść wyżej”. Tam mi zabrakło trochę słuchania siebie, ponieważ ja wiedziałem, że nie jestem gotowy na to. Miałem kontrakt na stole bycia kierowcą fabrycznym zespołu Citroëna w WRC. Zrezygnowałem, ponieważ nie czułem się na siłach.

 

 

wszyscy do dziś tego żałujemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chojny napisał:

Robert Kubica

„15 lat spędzonych na torze, to nie 15 lat spędzonych na oesach. Ja się ścigałem z kierowcami, którzy wychowywali się na oesach i wygrywałem w WRC2. Myślę, że moim największym problemem mojej rajdowej kariery było wygranie w debiucie Mistrzostwa świata w kategorii WRC2. Wracając do tego, jak Kubica był sławnym rajdowcem, to nigdy nie mieliśmy nikogo w Polsce, kto by wygrał i w całej historii było chyba dwóch kierowców, którzy by wygrali tytuł Mistrza świata w debiucie w tej kategorii i to był mój największy problem. Dlaczego? Ponieważ ja wygrywając tytuł automatycznie było (myślenie) „no to trzeba iść wyżej”. Tam mi zabrakło trochę słuchania siebie, ponieważ ja wiedziałem, że nie jestem gotowy na to. Miałem kontrakt na stole bycia kierowcą fabrycznym zespołu Citroëna w WRC. Zrezygnowałem, ponieważ nie czułem się na siłach.

 

 

Ja czekam w takim razie jak Kubica pojedzie Dakar :faja:

A tak serio, to wiele osób (spoza ściśle związanych z motorsportem) nie zdaje sobie zupełnie sprawy jak wszechstronnie utalentowany jest to kierowca. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Neutrino33 napisał:

Ja czekam w takim razie jak Kubica pojedzie Dakar :faja:

A tak serio, to wiele osób (spoza ściśle związanych z motorsportem) nie zdaje sobie zupełnie sprawy jak wszechstronnie utalentowany jest to kierowca. :hi:


 

I ile błędów w prowadzeniu kariery popełnił oraz szans zaprzepaścił… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chojny napisał:


 

I ile błędów w prowadzeniu kariery popełnił oraz szans zaprzepaścił… 

No to już chyba kwestia menadżera...przynajmniej w części. Przynajmniej ja tak widzę rolę menadżera sportowego kierowcy zawodowego. A tak całkowicie subiektywnie - ja rozumiem F1, królowa sportów motorowych ale próba trzymania się jej jak pijany płota już nie jednemu nie wyszło na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Ja czekam w takim razie jak Kubica pojedzie Dakar :faja:

 

Oczywiście w prywatnym, eksperymentalnym zespole, sponsorowanym przez Obajtka, kasą która by starczyła na pełen sezon w rajdach.... 

....i ciągnąć się w ogonie, popsuje się na najpóźniej trzecim etapie 

;):facepalm:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajcev napisał:

 

Ale naszego zeszłorocznego rekordu ze Świdnicy nie pobił ;) 

 


 

Jaki był? Liczymy do uderzenia czy do zatrzymania ślizgu? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...