Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

No i trzaba przyznac ze zarowno Kajto jak i Moko tez zaliczyli bardzo solindy wystep. 

Kajto wjechal na P2 a Miko regularnie byl w okolicach P10 w R5 na prawie 30 zalog. Kierowcy przed niem to wszyscy ktorzy maja juz doswiadczenie w WRC a nie ktorzy nie male.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, co za rajd.

Kalle niesamowity w tych warunkach.

Kajto jak profesor, wielki szacun. Przy braku podziału na WRC2 i 3 to naprawdę wielki sukces.

Ale ten Rossel to jednak wszystkim potężnie włożył na początku, co za gość...

 

Miko też pięknie, samo przejechanie tego rajdu bez większych przygód jest dużym sukcesem. Czasy pod koniec tez obiecujące.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bosman napisał:

Wow, co za rajd.

Kalle niesamowity w tych warunkach.

Kajto jak profesor, wielki szacun. Przy braku podziału na WRC2 i 3 to naprawdę wielki sukces.

Ale ten Rossel to jednak wszystkim potężnie włożył na początku, co za gość...

 

Miko też pięknie, samo przejechanie tego rajdu bez większych przygód jest dużym sukcesem. Czasy pod koniec tez obiecujące.

 

 

 

 

Mamy kolejny fantastyczny sezon!! 

 

Gratulacje dla naszych Kajto, pojechał genialny rajd, Miko na mecie, z solidnym wynikiem ale widać że liczył na coś więcej... cóż, to nie lokalne podwórko, to są Mistrzostwa Świata ale będzie dobrze, szybko wskoczy na odpowiedni poziom. :thumbup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chojny napisał:

Jest on-board z wypadku....   :blink::censored::censored::blink::censored:

 

 

 

wyprzedziles mnie, miałem właśnie wrzucić .. tak jak Marcin napisał w poscie długo się zastanawialiśmy czy to wrzucić, ale w sumie dlaczego nie?:

 

Cytat

Długo myślałem po obejrzeniu tego filmu czy go wrzucać, szczególnie po tym jak przewijałem go na spowolnieniu i sprawdziłem jeszcze raz kask

Skoro jednak nic nam się z Michałem nie stało i mogę nadal się z tym podzielić to czemu nie.

Jeśli chodzi o samą sytuację - opis był dobry, Michał dobrze go przeczytał. Z tego co pamiętam chwilę przed tym zakrętem przeszło mi w głowie, że to jest 5- i chciałem ten zakręt przejść bez odpuszczania. Prawdopodobnie chwila rozkojarzenia i pomyliłem ten fragment z innym, podobnym, kawałek dalej.

Cóż, takie są rajdy, wyglądało to źle, ale oboje po wszystkim byliśmy bardziej przejęci straconym rajdem (bo tempo było bardzo dobre) oraz szkodami w aucie... 

Jeździmy w rajdach, żeby walczyć o zwycięstwa i znamy ryzyko. Prawda jest taka, że 3,4 czy 5 miejsce w tym rajdzie nic by nam nie dało i musieliśmy naciskać od samego początku. Tym razem się nie udało.

Wspólnie z Michałem stwierdziliśmy, że nie mielibyśmy problemów wsiąść znowu i jechać dalej, a co ciekawe EvoTech był w stanie naprawić Hyundaia na drugi dzień rajdu, ale jednak brak szans na dobry wynik końcowy oraz naciągnięty budżet spowodował, że nie było sensu na siłę próbować wrócić w kolejnym dniu.

Dziękuję kibicom, partnerom, Michałowi, zespołowi EvoTech za możliwość startu oraz tym razem szczególnie Stilo za mocny kask

Oby do jak najszybszego zobaczenia na trasach! 

https://youtu.be/rA1_5oQuZ_w

Rajd Świdnicki-KRAUSE
EvoTech
RODAX Budownictwo
GRUPA ATTIC
ABART WYKŁADZINY
ProfiAuto.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zajcev napisał:

 

wyprzedziles mnie, miałem właśnie wrzucić .. tak jak Marcin napisał w poscie długo się zastanawialiśmy czy to wrzucić, ale w sumie dlaczego nie?:

 

 

 

Baaardzo grubo to wyglądało. Grunt, że wszystko skończyło się OK. Pierwsze koty za płoty i ...:superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zajcev napisał:

wyprzedziles mnie, miałem właśnie wrzucić .. tak jak Marcin napisał w poscie długo się zastanawialiśmy czy to wrzucić, ale w sumie dlaczego nie?:

 

 

Myślałem że to Ty byłeś w większym niebezpieczeństwie ale jednak Marcin. 

 

Myślę że warto wrzucić aby zwiększać świadomość organizatorów jak i wsiadających do rajdówek. Rajdy to nie wyścigi w prawie laboratoryjnych warunkach.  W ubiegłym roku zginęła pilotka, bo do Hondy wjechało żelastwo z bramy, historia Kubicy jest znana wszystkim. 

 

Najgorsze, że przed takimi elementami nie ma ochrony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się gratka dla fanów rajdów. 

 

Excited to share that my feature documentary 'Zasada' will premiere at Krakow Film Festival at the end of May. So proud and thankful to the whole crew that made it possible!

Tomek Gaj Karol Lakomiec Marcin Morawicki Łukasz Sawicki Tomasz Sikora Vel Sikor Kasia Zielińska Piotr Nowicki Piotr Gołaszewski Kuba Pietrzak

The film tells the story of Sobieslaw Zasada the European multi-champion rally driver and Polish legend who at the age of 91 is trying to break the Guinness record as the oldest rally driver by taking part in the famous Safari Rally in Kenya.
An importach theme of the film is the relationship with his wife with whom he formed a sports duo.

 

 

278450810_10227535538993200_3320600533126111891_n.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManoLEE napisał:

Takie niestety są Rajdy, trudno by odbywały się tylko przy polach i łąkach, trzeba mieć trochę szczęścia w życiu by w takiej sytuacji wyjść cało, po takim dzwonie sporo daje do myślenia.

 

No właśnie, @zajcev... co Tobie po takiej akcji chodzi po głowie? Chill, nic się nie stało czy jednak coś niepokojącego zakołatało? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chojny napisał:

 

No właśnie, @zajcev... co Tobie po takiej akcji chodzi po głowie? Chill, nic się nie stało czy jednak coś niepokojącego zakołatało? 

 

Zacznę od tego, że oczywiście na onboardzie nic nie wyciszaliśmy, niestety po odcięciu prądu, interkom przestaje działać i dźwięk już się nie nagrywa, trochę szkoda bo właśnie można by było usłyszeć naszą reakcję. 

Jeśli chodzi o całość, to w momencie uderzenia nic nie myślałem, gdy już się zatrzymaliśmy, zapytałem Marcina czy wszystko ok, on też się zapytał czy ze mną jest ok, później już wciskam OKejke i wysiadamy :) nawet nie pamiętam czy padło choć jedno wulgarne słowo, później jak już byliśmy na zewnątrz to powiedziałem chyba: "K%#a, Marcin ehh szkoda.." bo oboje żałowaliśmy po prostu tego, że nie jedziemy już dalej... - i to jest trochę odpowiedź na to, co chodzi po głowie.. 

 

Kiedyś ktoś mnie zapytał czy się nie boję jeździć w rajdach.. każdy sport uprawiany już na takim poziomie niesie za sobą ogromne ryzyko, gdybym się zaczął jakoś szczególnie bać, musiałbym przestać jeździć. 

Ze swojej strony, liczę się z tym ryzykiem, może to głupio zabrzmi ale to co mi wtedy chodziło po głowie to myśl, że bardzo mi szkoda Marcina, bo wiedziałem jak ważny jest to dla niego start.. a wiem, że ma ogromny talent i było mi po prostu bardzo szkoda, że nie ukończymy tego rajdu. Nie myślałem o barierkach, nie rozpatrywałem tego w tych perspektywach, barierka, drzewo, takich elementów na rajdzie jest wiele, więc nie myślę tak o tym.. ale fakt wyglądało to strasznie, dlatego też jak zobaczyłem, że zdjęcia w ekspresowym tempie obiegają internet, zadzwoniłem do bliskich poinformować, że wszystko jest ok.. bo po zdjęciach można mieć różne myśli. 

 

A czy coś niepokojącego zakołatało? W czwartek zakładam znów kask na głowę i wsiadam do rajdówki - więc chyba nie ;) 

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa taka ustawka. Trochę jak równoległe WRC :)

Powinni się tak na 4-5 rajdów w sezonie umówić i nudy nie będzie.

Tym razem podejrzewam, że Seb Ogier stanie na uszach żeby wygrać i raczej wygra. Pewnie już zaczął przygotowania.

A najlepsze, że obaj będą mieli niezłą pozycję startową, więc może być ciekawie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...