Skocz do zawartości

Jak obniżyć spalanie w Subaru tribeca b9 3.0


Maksfret

Rekomendowane odpowiedzi

Może napisałbyś coś więcej? Jakie masz aktualnie spalanie, w jakich warunkach.
Kupiłeś wielkie auto z 3-litrowym motorem i spodziewasz się 8 litrów w mieście?

Więcej danych.
Poza tym jest taki fajny wątek do przywitań, warto skorzystać.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maksfret napisał:

Witam jestem posiadaczem fajnego Subaru tribeca 3.0 i nie chciałbym montować gazu , jak obniżyć spalanie?

Delikatne obchodzenie się z pedałem gazu. Jak miałem H6, zacząłem od 18 litrów na 100km w mieście. W trasie zdarzyło mi się 9,7. Po roku jazdy udało mi się w mieście zejść do 13,6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ewemarkam napisał:
48 minut temu, kriskristoffers napisał:
Delikatne obchodzenie się z pedałem gazu. Jak miałem H6, zacząłem od 18 litrów na 100km w mieście. W trasie zdarzyło mi się 9,7. Po roku jazdy udało mi się w mieście zejść do 13,6 emoji4.png

Niezła męka musiała być.

Niestety, H6 po prostu prowokuje do wyciskania gazu, szczególnie spod świateł :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maksfret napisał:

Witam jestem posiadaczem fajnego Subaru tribeca 3.0 i nie chciałbym montować gazu , jak obniżyć spalanie?

 

Jako były posiadacz Tribeki B9 muszę stwierdzić, że nawet 10 lat temu to auto paliło DUŻO, szczególnie w mieście, a w dzisiejszych realiach to już zupełnie szkoda gadać... 

 

Na szczęście my to auto użytkowaliśmy głównie w trasie, a do tego w krajach, gdzie koszt benzyny był rzeczą drugorzędną (najpierw Rosja, potem Kazachstan). Tak realnie to za wiele nie wyczarujesz - można dać lżejsze felgi i ciut węższe opony, ale to pic na wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz H6 mogę tylko doradzić częste korzystanie z komunikacji miejskiej i roweru. Swoje 6 cylindrów w mieście odpalam tylko kiedy jest ku temu słuszny powód. Po mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu, o wiele szybciej i sprawniej poruszać się transportem publicznym i rowerem.

U mnie spalanie w mieście w zależności jakie warunki i jaka jazda - między 13 a 18 l/100km. W trasie natomiast bez ograniczania się mam wyniki w okolicach 10 l/100km (najczęściej poniżej tych 10L).

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 literki musi swoje zjesc, chcesz male spalanie przesiadz sie na priusa albo tesle. Sorry no taka jest brutalna prawda.

Sprawdzaj stan ogumienia, cisnienie w oponach, stan zawieszenia, lozysk. Dobry olej do motorowni i skrzyni i do dyfra to wszystko ma wplyw ale nie licz na cuda w stylu -2l. Sprawdz czy heble nie sa zapieczone i nic wiecej z tym nie zrobisz.

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maksfret napisał:

Byłeś bardzo "pomocny"

A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Kupiłeś Subaru ze stałym napędem na 4 koła i silnikiem H6, na dodatek gazu nie chcesz. xD

Edytowane przez Hookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś bardzo "pomocny"
A jak Ci pomóc?
Kupiłeś smoka/klocka/krowę który/a wcina litry benzyny. Coś za coś. Nie licz że będzie palił tyle co Corsa z 1.4 pod maska. Chcesz tanio to zamontuj LPG. Inaczej nie marudź. Instalacja Ci się szybko zwróci nawet przy obecnych cenach. Nawet "zarobisz" na późniejszą regulację luzu zaworów.
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na trasie, szczególnie na autostradzie możesz jeździć w śladzie aerodynamicznym kogoś większego z przodu... to skutecznie ogranicza spalanie ale wymaga o wiele większego skupienia i obserwowania nie jedno ale co najmniej 3 auta do przodu aby nie być zaskoczonym nagłym hamowaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Late answer .

Use LPG . Tribeca is a heavy SUV + AWD and Subaru engines like FUEL !!

I use BRC system (Genius max+yellow injectors) 11 years now, but the consuption steel remains about 15l/100 in motorways, in the city you can see even 20l/100 !!  :krecka_dostal:

But i loved it, never betrayd me all this years in snow, hunting in the forest of my beloved Poland or cruising in the motorways in the long trip from Greece always heavy loaded !! 

My solution, in Greece in short distances i use metro or walk, in Poland i use my wife's car !! ;)

 

2.jpg

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...