Skocz do zawartości

Classic Cars - czyli wszystko o klasycznej motoryzacji na czterech i dwóch kółkach


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Turbo napisał(a):

 pilota od tv trzymają we folii

 

czekaj, że jak? :D

 

może trochę offtop, ale wyszła werjsa DALLE-3 z ingeracją z GPT.

 

Można niezłe tapety tworzyć:

 

DALLE2023-10-1722_07.24-DetailedimageofablackSubaruLegacywagon2005positionedinaJapanesecityscapeduringarainynight.Theglowfromneonbillboardspaintsthes(1).thumb.png.b17023dcd1e2b810b04445f301e4f4fc.png

 

MR2 to już mu się trochę miesza i klei razem celice, supre it. Ale ten zderzak i halogeny które wymyślił to mi akurat podchodzą :D

DALL_E2023-10-1722_29.08-CinematicphototakenfromasimilarangleemphasizingtheToyotaMR22005(SpyderZZW30)speedingthroughtheforest.Thesunsraysbreakthrough.thumb.png.c0e34165ff74ad58a726d4bd00e06dc4.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, euyot napisał(a):

Takiego się czegoś niespodziewaju

system porsze pod maską 2.JPG

system porsze pod maską.JPG

 

O, bo to chyba te złote czasy Porsche kiedy to było wierne swoim tradycją i nie robiło żadnych suvów czy boxsterów. Tyle że bez suvów i boxsterów było ciągle na skraju bankructwa i łapało się każdej pobocznej fuchy żeby się utrzymać na powierzchni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje ostatnie podchody do zasilenia garażu w ciekawego klasyka:)

 

 

Otóż od wielu miesiecy czaję sie na Volvo Amazon, optymalnie czerwony, 2dr, 2,0 dwugaźnikowy ale dopuszczam też odchylenia od tego wzorca jeśli pojawi się ciekawy egzemplarz.

Szukam w zasadzie tylko w Szwecji bo tam jeszcze można trafić ciekawe auto z ciekawą historią no i to jest matecznik tych wozów więc jest też nutka sentymentalna.

 

Zerkam tu i tam, kilka osób mi pomaga.

 

I tak to nagle pojawiło się ogłoszenie Amazona na szwedzkim Blocket które mnie mega zaintrygowało.

 

- nie jest czerwony

- nie jest to 2,0 ale 1,8

- ale za to sprzedaje pierwszy właściciel co auto kupił w salonie w Goteborgu w 1967 roku :thumbup: i  od tego czasu przez 57 lat trzyma go sobie w garażu aż do pojawienia sie tego ogłoszenia o sprzedaży

- przebieg 120 tys - licznik przekręcony raz wg systemu

- ostatni przegląd 2017, potem już podobno nie potrzebuje

- powtórne lakierownie w 2016r ale trudno powiedzieć czy cały czy poszczególne elementy

 

Auto prezentuje sie cudownie. OK, kolor nie ten ale reszta w punkt.

 

image.thumb.jpeg.f59b42e6bd0b67901e569c22bb6cecfb.jpeg

 

image.thumb.jpeg.adb9bc3b5ae08b61c68113fe9de81308.jpeg

 

image.thumb.jpeg.c09ce6b56aa6ca5e96acef5256cb47e3.jpeg

 

image.thumb.jpeg.cf9efa57905170851f64e42d846a37f6.jpeg

 

 

Zaczeły się podchody, wprowadziłem w temat firmę zajmującą się importem aut ze Szwecji bo odkupienie auta przez "prywatnego" obcokrajowaca Szwedom nie odpowiada bo mają potem problem z wyrejestrowaniem auta.

Zatem musi być pośrednik co wykupi auto od Szweda, zrobi cała administrację i wyeksportuje auto. Spoko. Znam takich ludzi.

 

 

Pośrednik dostał cynkk, podzwonił, dowiedział się co i jak, faktycznie historia auta wydaje sie być zgodna z wcześniejszymi ustaleniami. 

Mega fajny temat. Posrednik równie zajarany jak ja:)

 

 

...Jednak auta finalnie nie kupiłem bo:

 

- właściciel okazał się supernieugięty i nie chciał w żaden sposób sprzedać auta poza Szwecję (wprawdzie mozna było pokusić się o jakieś triki ale nie czułbym się z takim tematem dobrze). 

 

- w międzyczasie pojawiło się interesujące mieszkanie do zakupu, które skutecznie wyczyściło mi możliwości wydawania środków na jakiekolwiek szwedzkie klamoty

 

Także pewnie tak to miało być od początku. 

 

Amazona szukałem pewnie dobry rok, mieszkania szukaliśmy również od kilku dobrych miesięcy.

 

W jednym tygodniu pojawiły się oba tematy i samo się rozstrzygnęło.

 

Projekt Amazon przesunięty na 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Trzymaj się 2
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

czaję sie na Volvo Amazon

A co z tym z Częstochowy - coś nie halo? Nieaktualny? 

 

IMG_20231023_192951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Nie czuje do niego wajbu:biglol:

 

 

To jest fajne przy wyborach zabawki... czasami podchodzisz i wiesz że ten albo żaden inny a czasami egzemplarz niby ok. ale nie ma chemii . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chojny napisał(a):

 

 

To jest fajne przy wyborach zabawki... czasami podchodzisz i wiesz że ten albo żaden inny a czasami egzemplarz niby ok. ale nie ma chemii . ;)

 

To prawda. Auto musi "zagadać". 

 

3 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

A czasami trzeba dać sobie czasu na zasadzie "jeszcze mnie pokochasz" :biglol:

 

Ja jestem zerojedynkowy w tych kwestiach. Wybieram zawsze auta na "do końca życia:biglol:" więc temat musi zawibrować od początku. Mocno ogranicza to opcje ale samo wyszukiwanie jest świetnym przeżyciem (coś jak oglądanie zachodnich katalogów zabawek w latach 90tych);)

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...