Skocz do zawartości

Classic Cars - czyli wszystko o klasycznej motoryzacji na czterech i dwóch kółkach


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, faza20 napisał(a):


Ty weź tyle nie upalaj a tym bardziej zdjęć nie wrzucaj bo później nikt nie będzie chciał kupić takiego „klasyka”. emoji43.pngemoji94.png


 

Auto ma jeździć, może nie upalać bo to nie do tego ale każdy kilometr to poezja i przyjemność jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Luku napisał(a):

szczerze mówiąc wolałbym takiego niż takiego kastrata co biedny zamknięty w klatce 10 miesięcy w roku stoi :OO:

 

Realnie wychodzi i tak ze takie auta stoją 5-6 miesięcy w roku nie ruszane wcale.
 

Zima u nas to nie miejsce dla klasyków. 

 

Jak pada deszcz tez lepiej nie jeździć jak nie trzeba. ;) 

 

 

 

Tyle jeszcze dobra do objeżdżenia rady pewnie dać się nie da ale próbować warto :thumbup:

 

 

 

384186625_698807262282052_125337238576389150_n.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwie zimy były takie, że co ~3 tygodnie był dzień, kiedy było może nie ciepło, ale sucho, drogi nie zasolone - jechałem sobie wtedy okrężną drogą na zakupy, żeby ten olej trochę przetłoczyć po silniku. Zresztą - 1 stycznia 23:

image.thumb.jpeg.75fb5df7d414113b28a0216337ad9e83.jpeg

 

Aczkolwiek w tym roku akurat był potem dłuższy czas kiedy śnieg troche zalegał, to nawet podpiąłem aku pod prostownik na wszelki wypadek i raz odpaliłęm i jeździłem po garażu od ściany do ściany :D  ale ogólnie da się żyć w takich warunkach. Zresztą, jakby debile nie sypali tą solą, to w ogóle nie było by tematu 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Turbo napisał(a):

Zresztą, jakby debile nie sypali tą solą, to w ogóle nie było by tematu 

 

 

To jest najgorsze, więc lepiej sie powstrzymać a jak przyciśnie to tylko po lokalnych, zapomnianych przegonić. 

 

 

8 minut temu, Turbo napisał(a):

to nawet podpiąłem aku pod prostownik na wszelki wypadek

 

 

Kupiłem tą przejściówkę do ładowania przez gniazdo zapalniczki, sprytne i wygodne. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Turbo napisał(a):

Zawsze mnie zadziwia że tak można :D Ale ja to klasycznie przez terminale w komorze silnika, zresztą mam bliżej do gniazdka w ścianie stamtąd  ;) 

 

 

Taka jest rekomendacja Porsche aby jeżeli samochód nie używany, był podłączony pod dedykowaną ładowarkę właśnie przez zapalniczkę. Nie wiem dlaczego. 

 

7 minut temu, Turbo napisał(a):

Btw a propos że auto jest do jeżdżenia:

 

 

Mój wazy 40kg i jak czegoś dotyka pazurami to zazwyczaj jest to dla tego czegoś scena kończąca. Nie na moje nerwy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał(a):

Taka jest rekomendacja Porsche aby jeżeli samochód nie używany, był podłączony pod dedykowaną ładowarkę właśnie przez zapalniczkę. Nie wiem dlaczego. 

 

Jak to czemu? Żebyś kupił ten adapter od nich :biglol: Porsche po każdy grosz wyciąga rączki, jako firma jest dla mnie bardzo słaba pod tym względem, doją do granic absurdu 

 

5 minut temu, chojny napisał(a):

Mój wazy 40kg i jak czegoś dotyka pazurami to zazwyczaj jest to dla tego czegoś scena kończąca. Nie na moje nerwy :mrgreen:

 

No takiego byka to bym też nie woził :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Turbo napisał(a):

Jak to czemu? Żebyś kupił ten adapter od nich :biglol: Porsche po każdy grosz wyciąga rączki, jako firma jest dla mnie bardzo słaba pod tym względem, doją do granic absurdu 

 

 

Dlatego kupiłem CTEKa, który to robi te właśnie ładowarki dla Porsche.... razem z adapterem ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał(a):

Kupiłem tą przejściówkę do ładowania przez gniazdo zapalniczki, sprytne i wygodne. :thumbup:

kuźwa w nowych przez USB się ładuje?:biglol:

 

 

29 minut temu, Turbo napisał(a):

Porsche po każdy grosz wyciąga rączki, jako firma jest dla mnie bardzo słaba pod tym względem, doją do granic absurdu 

gąbeczkę kup

https://shop.porsche.com/pl/pl-PL/p/gabka-porsche-00004400096-B/00004400096

 

albo kanisterek

https://shop.porsche.com/pl/pl-PL/p/kanister-na-benzyne-99204401287-B/99204401287?queryID=0268cb206a011b11b9c8aa86612ddddf

;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał(a):

Ten kanister to jeszcze ma jakiś sens jako akcesorium do auta (nie wiem ile kosztuje porządny bez logo, także zupełnie abstrahując od ceny), ale np podziwiam ludzi którzy kupują właśnie takie gąbki, albo czapki, buty(!), kurtki, które mają taki design że wygląda się w nich jakby w Porsche się  pracowało na jakimś magazynie, a nie jeździło autem tej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turbo napisał(a):

Ten kanister to jeszcze ma jakiś sens jako akcesorium do auta (nie wiem ile kosztuje porządny bez logo, także zupełnie abstrahując od ceny), ale np podziwiam ludzi którzy kupują właśnie takie gąbki, albo czapki, buty(!), kurtki, które mają taki design że wygląda się w nich jakby w Porsche się  pracowało na jakimś magazynie, a nie jeździło autem tej marki. 

 

co ja Ci mogę powiedzieć... tak z innej beczki ale motyw ten sam: image.thumb.png.e03fa351fd84227a658da6792fa38243.png
https://www.apple.com/pl/shop/product/MM6F3ZM/A/ściereczka-do-czyszczenia
 

Morganem poczęstować tylko ;)

image.thumb.png.cdb15a3396dbbe257e4c574fa5c26000.png

 

Screenshot2023-09-29at17_49_09.thumb.png.6f7ce3a994d80b89ae5754b8e69fd121.png

 

 

Zawsze jak mi ktoś mówi że dziwne samochody kupuje to sobie myślę jak daleko jest od tych moich "dziwnych" jeszcze do takiego Morgana ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turbo napisał(a):

Ten kanister to jeszcze ma jakiś sens jako akcesorium do auta (nie wiem ile kosztuje porządny bez logo, także zupełnie abstrahując od ceny), ale np podziwiam ludzi którzy kupują właśnie takie gąbki, albo czapki, buty(!), kurtki, które mają taki design że wygląda się w nich jakby w Porsche się  pracowało na jakimś magazynie, a nie jeździło autem tej marki. 

mam jakieś kanistry w cenie bardziej zbliżonej do ceny tej gąbki, nic im nie dolega a są używane regularnie od kilku lat

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał(a):

co ja Ci mogę powiedzieć... tak z innej beczki ale motyw ten sam: image.thumb.png.e03fa351fd84227a658da6792fa38243.png
https://www.apple.com/pl/shop/product/MM6F3ZM/A/ściereczka-do-czyszczenia

odczep się od ściereczki Apple:P mam takową, ale kupiłem dla beki. Robi za podkładkę dla telefonu:biglol: Tyle że ja kupiłem na jakiejś promocji i za 2 szt dałem mniej niż cena w powyższym linku. Swoją drogą to dla mnie ona właśnie bardziej jako podkładka jest niż ściereczka do czyszczenia, bo jest dość gruba.

 

Gąbeczkę to jeszcze bym kupił na tej samej zasadzie i pewnie położył w gościnnej łazience, czy coś takiego, ale na kanister szkoda byłoby mi kasy, jak produkt który spełni tą samą funkcję może kosztować ułamek tej ceny. Ale rozumiem że są ludzie którzy tak jak ja potrafię podejść do zakupu produktu za kilkadziesiąt zł, to oni tak samo podchodzą do produktu za kilkaset zł i spora szansa że klient Porsche właśnie wpisze się w tą grupę

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tinuviel napisał(a):

 

Morganem poczęstować tylko ;)

image.thumb.png.cdb15a3396dbbe257e4c574fa5c26000.png

 

Screenshot2023-09-29at17_49_09.thumb.png.6f7ce3a994d80b89ae5754b8e69fd121.png

 

 

Zawsze jak mi ktoś mówi że dziwne samochody kupuje to sobie myślę jak daleko jest od tych moich "dziwnych" jeszcze do takiego Morgana ;)

 

 

Ten Morgan z wyglądu jest super ale...........

Jak na to ze pod maska siedzi zwykły 3 cylindrow silnik Forda a ta tralka kosztuje 55 tys funtów to chyba sie komuś przewody pod kopułą poluzowały i zrobiło sie zwarcie. 

 

Ten stary Morgan 3 kosztowal 30 tys i mal silnik V2 od motocykla S&S. Tez duzo ale o wiele ciekawsza koncepcja.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...