Skocz do zawartości

Impreza - szybkie pytanie


Elvisiak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2023 o 16:11, Luku napisał(a):

czy pedały od GC wolnossaka różnią się czymś od tych z GT / WRX? gerealnie od GC turbo?

Jeśli dobrze kojarzę to wolnossaki miały sprzęgło na linkę, więc raczej będą się różnić od tych z turbo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem!

Panowie wiem, że to o imprezach, ale problem może być podobny. Otóż Legaś przy ładowaniu powyżej 0,5bara szumi, dźwięk przypomina taka grzechotkę z piaskiem w środku... sprawdziłem dolot, wymieniłem intercooler bo myślałem, że mój puszcza ale niestety... dźwięk grzechotki pozostał. 

Możliwe, że to katalizator się poddał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, thomson0073 napisał(a):

Czołem!

Panowie wiem, że to o imprezach, ale problem może być podobny. Otóż Legaś przy ładowaniu powyżej 0,5bara szumi, dźwięk przypomina taka grzechotkę z piaskiem w środku... sprawdziłem dolot, wymieniłem intercooler bo myślałem, że mój puszcza ale niestety... dźwięk grzechotki pozostał. 

Możliwe, że to katalizator się poddał? 

Może być że słyszysz spalanie stukowe. Lepiej podjedź do kogoś kto się zna.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Blacharz jako dowód swojej obecności zostawił między innymi kijowo założoną uszczelkę błotnika. Jak widać nie dolega tak jak powinna i można ją zdjąć palcami co wcześniej było niemożliwe.

 

Zgaduję że było to czymś przyklejone żeby siedziało na miejscu tylko czym? Taśmą dwustronną?

Jeśli tak to jaka taśma wytrzyma tyle wilgoci i zmian temperatury?

 

20231111_121347.thumb.JPG.a8eebe092f4a4cb2fde95982c28421e4.JPG20231111_121340.thumb.JPG.c846579a0e75ecbbd32fb3f985c12455.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania odnośnie tylnej zwrotnicy w ssaku gd:

czujnik abs - śruba oczywiście pękła, ale czujnik dalej nie chce wyjść, macie jakieś sposoby żeby go wyciągnąć? W SF wychodził bez problemu 

linka od ręcznego - w jaki sposób odpiąć ją od zwrotnicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.

Czy dobrze myślę, że na tył KYB Ultra SR (321005 i 321004) są odpowiednikiem OEM do Impreza Hawk STI? Ale tylko tył, przód już pod 5x114 nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2023 o 20:14, jchlanda napisał(a):

Hej.

Czy dobrze myślę, że na tył KYB Ultra SR (321005 i 321004) są odpowiednikiem OEM do Impreza Hawk STI? Ale tylko tył, przód już pod 5x114 nie pasuje?

Szukajka mi odpowiedziała: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanko:

Mam impreze bugeye, kupiłem tanio sprężyny peddersa "dedykowane" do późniejszych roczników(blob i hawk), inne poduszki na tył już zakupiłem, ale słyszałem że do fabrycznego amora potrzeba tulejki pod gwint, żeby nie stukało. W USA mają takie coś: https://www.fastwrx.com/products/tic-scooby921-strut-spacers da rade to dostać w Polsce? Albo może ktoś zna wymiary?

Dorzucam zdjęcie poglądowe

image.png.8ba57c62d5f39a4b8205ae2edc89c7b0.png

Edytowane przez haitz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, Impreza GH, elektryczne wspomaganie przestało działać. zatrzymuje się pod sklepem przy domu po trasie, drobne zakupy, włączam aut a tu klops, kontrolka power stering i zero wspomagania. restart auta i nic!. Do domu jeden zakręt więc wjeżdżam do garażu chyba na 5 razy tak ciężki tym kręcić i kolejny restart i działa. Potem jeszcze kilka testów i działa!

 

Czy ktoś coś? ma ktoś jakieś sugestie co sprawdzić? przekaźnik, wtyczki bezpiecznik?

nie wiem czy softem od obd silnika da się odczytać kody błędów wspomagania, wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.12.2023 o 15:20, haitz4 napisał(a):

Szybkie pytanko:

Mam impreze bugeye, kupiłem tanio sprężyny peddersa "dedykowane" do późniejszych roczników(blob i hawk), inne poduszki na tył już zakupiłem, ale słyszałem że do fabrycznego amora potrzeba tulejki pod gwint, żeby nie stukało. W USA mają takie coś: https://www.fastwrx.com/products/tic-scooby921-strut-spacers da rade to dostać w Polsce? Albo może ktoś zna wymiary?

Dorzucam zdjęcie poglądowe

image.png.8ba57c62d5f39a4b8205ae2edc89c7b0.png

Dobra, jestem już po instalacji.

Okazuje się, że wewnętrzna bieżnia łożyska 6902 pasuje elegancko, no może jest minimalnie za wysoka(jak ktoś chce mieć super dobrze to może sobie zeszlifować minimalnie), ale sprężyna się ułożyła poprawnie i nic nie stuka :) Nie znalazłem nic o tym w polskim necie, więc info dla potomnych.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanieńcy, czy płyta pod silnik z Forestera SF podejdzie bez rzeźbienia do Imprezy GC? I czy są różnice w płytach do ssaków i turbo dziadków/babek? A jeśli nie podejdzie to czy zna ktoś jakiegoś producenta płyt pod silnik (stalowych/alu)? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Impreza GD 2005-2007 sedan, który kabel IMG_5631.thumb.jpeg.daba320062c9119631afccb1f182d502.jpegto plus a który to minus?

 

Drzwi kierowcy, dwa kable od głośników, zielony i brązowo-biały. Chciałbym je podłączyć prawidłowo. dziękuję!

 

Ps. Od strony pasażera - czerwono-żółty i czarno-biały.

IMG_5633.jpeg

Edytowane przez chxckmvtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie amortyzatory tylne do Imprezy Hawk w sedanie zamiast oryginalnych? KYB (jeśli tak, to jakie numery katalogowe)?
 

Oraz jaki zestaw klocków i tarcz na przód polecacie, żeby też nie było za drogo :lol:

Edytowane przez Misiek687
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...