Skocz do zawartości

Impreza - szybkie pytanie


Elvisiak

Rekomendowane odpowiedzi

Pod wpływem natchnienia i trochę zazdrości do  tematu Foresterowego, wychodzę przed szereg, zapytuję.


Posiadam w swojej GC8 amortyzatory KYB Super Special Dirtra. Google zaprowadziło mnie jedynie do stron z archiwalnymi ogłoszeniami japońskich OLX z takowymi amortyzatorami.

Może ktoś z Was, drodzy Forumowicze, spotkał się z porównaniem sił tłumienia amortyzatorów KYB Super Special Dirtra i może się odnieść jak wyglądają w porównaniu do sławnych Excel-G? Tłumią mocniej, słabiej, w większym lub mniejszym zakresie?

Proszę o utrzymanie poziomu w tym temacie, pytania odnośnie wyższości danej generacji Imprezy zachowajmy na Instagramy i Fejsbuczki.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię odpowiadać sam sobie, ale...


Wysłałem maila z pytaniem do polskiego przedstawicielstwa KYB.


Otrzymałem informację poniższą:
 

Cytat

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za kontakt i zainteresowanie produktami marki KYB.
Informujemy, że biuro KYB Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce nie prowadzi działalności handlowej oraz nie jest zobligowany do konsultacji i doradztwa w zakresie produktowym i technicznym dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych.

Odnosząc się do Państwa zapytania informujemy, iż amortyzatory KYB z serii Super Special Dirtra nie są dostępne w ofercie katalogowej KYB przeznaczonej na rynek części zamiennych.

Dodatkowo informujemy, iż niektóre parametry techniczne i dane produktowe są wykorzystywane wyłącznie na poziomie procesu technologicznego produkcji i nie są udostępniane. W przypadku opisywanego poniżej pojazdu proponujemy wybór amortyzatorów z serii AGX.

Także nie wiem na ile to miarodajne, ale zostawiam to dla potomnych.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest tego typu.

 

Zakupiłem ori spoiler z STI GD do WRX wraz ze śrubami montażowymi. Kilka jest ładnych a kilka nie i te brzydkie chciałem wymienić czyli dokupić.

Udałem się w tym celu do Emila Freya w Rzgowie i mówię co potrzebuje.

Gość mówi - podaj vin auta.

To odpowiadam - Panie, vin nic nie da bo to wrx i chce przykręcić spojler.

To on na to że, bez vinu nic się nie zamówi, w ogóle już jest po 16-tej i nikogo nie ma - dobranoc.

 

Jak ugryźć ten temat ? 

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest tego typu.
 
Zakupiłem ori spoiler z STI GD do WRX wraz ze śrubami montażowymi. Kilka jest ładnych a kilka nie i te brzydkie chciałem wymienić czyli dokupić.
Udałem się w tym celu do Emila Freya w Rzgowie i mówię co potrzebuje.
Gość mówi - podaj vin auta.
To odpowiadam - Panie, vin nic nie da bo to wrx i chce przykręcić spojler.
To on na to że, bez vinu nic się nie zamówi, w ogóle już jest po 16-tej i nikogo nie ma - dobranoc.
 
Jak ugryźć ten temat ? 
O tu znajdziesz tę śruby?
http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_21/body_equipment_exterior/spoiler/illustration_3/
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elvisiak napisał:

Dzień dobry.
Czy koło zamachowe w Imprezie GC 2.0 115hp jest takie same jak w GT?
Czy różnią się czymś (wymiary, waga, materiały)?

Inne są rozmiarowo. 

 

Panowie, posiada ktoś numer korka zbiorniczka wyrównawczego do GT/ogólnie turbo? wiem, że ma być 1.1bar ale podobno są różne typy. Opposed oznaczył korek, ale nie ma opisu. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrx 02 

Przelotowy DP Invidii na szerokim kołnierzu.

Montowana w 2016 roku, jest możliwe by zgniła zaraz przy wyjściu z turbo, czy to zwykła rura a nie Invidia ? 

Owinięta bandażem była.

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powinny, aczkolwiek zwróć uwagę na mocowanie przewodów hamulcowych.

 

Panowie, wałki z WRX GD 225hp różnią się czymś od GT 218hp? GD jak pamiętam ma TGV i nie wiem czy nie mają innych krzywek itp. Koła rozrządu normalnie podejdą z EJ205 GT?

Edytowane przez 133699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wrx 02.

Z jaką siłą powinno się dokręcać nakrętkę na piaście ?

 

Zaczęło trzeszczeć z okolicy lewego koła, takie tarcie guma o gumę, skrzypienie.

Poluzowałem właśnie te nakrętkę zrobiło się cicho.

Ma być dokręcone z super ” czuciem ” czy łożysko się kończy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjeżdżałem pod krawężnik tyłem, dość wysoki (do parkowania równoległego) wyjechałem tyłem, jak próbowałem podjechać przodem to nie było mocnego pałowania, ale musiałem trochę popracować mocniej obrotami, po wyjechaniu czuć było smród takiego "spalonego ścieku" :D nie był to typowy zapach przypalonego sprzęgła, czułem to do tej pory dwa razy, kiedyś przy wyjeżdżaniu z trawy przed którą był krawężnik.

Co to może być, dyferencjały? Jednak sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...