Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

W fabrykach nie ma kontroli jakości i leją byle co :biglol:. Idąc tym tokiem rozumowania to wszystko najpierw trzeba rozebrać wyczyścić i złożyć bez względu na urządzenie :biglol:. Oczywiście jak ktoś chce to niech wymienia olej po zakupie ;).

 

 

8 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Dobijać powietrze w autach - 4 zbiorniki powietrza w Jelczu + zbiorniki w Manie.

Chodzi o stałe ciśnienie. Gdzieś jest ubytek powietrza więc dobijać będzie co jakiś czas. 

 

Obecny kompresor włącza Się jakieś 70 razy w ciągu dnia (3 razy w ciągu dnia) w efekcie odwadniacz jest pełny po 2-3tygodniach.

 

W Manie kabina jest na poduszkach i tam każde wejście czy wyjście z kabiny nawet w garażu powoduje ubytek powietrza przez co komoresor się częściej włącza.

 

Dlatego zastanawiam się czy te 26l wiecej zrobi różnice czy kupować 100l 

 

Najpierw zająłbym się ubytkiem powietrza w ciężarówce. Rozumiem, że podłączenie kompresora (cały czas nabite ciśnienie) zmniejsza czas wyjazdu jednostki na ratunek, bo auto po odpaleniu musi nabić butle ?

 

Warto zapytać jak inne placówki radzą sobie z tym problemem i jakiego kompresora używają i jak długo. Jeżeli o mnie chodzi zainwestowałbym w kompresor firmy która specjalizuje się w tej dziedzinie. Ostatnio na forum był proponowany kompresor z osobnym chłodzeniem (wiatrak). Nie zapomnij o dokumentacji UDT. 

 

https://www.udt.gov.pl/co-i-kiedy-podlega-dozorowi/urzadzenia-cisnieniowe/instalacja-zbiornikowa/zbiornik-cisnieniowy-podleglosc-dozorowi-technicznemu

 

Teoretycznie według wzoru 100*10 > 300 czyli zbiornik musi posiadać UDT, warto zadzwonić i dowiedzieć się ;).

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, llkuba napisał:

Najpierw zająłbym się ubytkiem powietrza w ciężarówce. Rozumiem, że podłączenie kompresora (cały czas nabite ciśnienie) zmniejsza czas wyjazdu jednostki na ratunek, bo auto po odpaleniu musi nabić butle ?

Ubytki powietrza są naturalną rzeczą. Man ma tylna oś na poduszce i kabine pneumatycznie resorowana i każde wejście do kabiny powoduje ubytek i pobór powietrza. Dodatkowo cała zabudowa jest sterowana pneumatycznie gdzie w jelczu jest to sterowane ręcznie. 

Podpiecie do powietrza to szybszy wyjazd - w jelczu przy 5.5atm jest dopiero sprzęgło a w manie przy 6 znika komunikat o niskim zapasie powietrza. W naszej byłej tatrze wystarczyły 2atm żeby hamulce puściły więc tam nawet nie było potrzeby dobijania z zewnątrz powietrza tutaj tak się nie da. 

 

Jelcz na własnej sprężarce potrzebuje do 10 minut żeby nabić zapas powietrza mana nie sprawdzałem.

 

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Warto zapytać jak inne placówki radzą sobie z tym problemem i jakiego kompresora używają i jak długo.

Sęk w tym, że każda jednostka ma inaczej- jedni mają 2 kompresory każdy do innego auta albo jeden siłowy ze zbiornikiem 200l bo mają 4 auta. 

Jeszcze pozostaje kwestia zawieszenia- większość aut jest na resorze zatem powietrza potrzebują mniej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Jelcz na własnej sprężarce potrzebuje do 10 minut żeby nabić zapas powietrza mana nie sprawdzałem.

 

Dopiero teraz znalazłem troszkę wolnego czasu. Faktycznie 10 minut to bardzo długo :). W czołgu T-72 też był kompresor niestety układ był nieszczelny przez co nie nie nabijał butli. Jedyne rozwiązanie to odkręcać butle (były dwie) i napełniać przy użyciu kompresora zewnętrznego.

 

W dniu 26.06.2021 o 12:17, piwozniak napisał:

To ja sie pochwale :)

 

WRESZCIE, NAREWSZCIE po dlugim czasie oczekiwania zrobilem sobie warsztacik. Co prawda jeszcze prace trwaja, musze sobie zlew osadzic, na scianach cos pierdyknac na narzedzia itd, ale ogolnie moge cos dzialac super wygodnie :)

 

IMG_0026.thumb.JPG.7c010a43957c56d720b0200ff7dc8ec1.JPG

 

Bardzo dużo "Like" mi też podoba się, ale kwestia oświetlenia, mogło być jaśniej ;).

 

Remontuję garaż według "specyfikacji " jedna lampa powinna starczyć, ale będą trzy chyba, że będzie ciemno. Zdjęcie pewnie będą wkrótce... .

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Na wydziale wyposażeniowym chłopaki takie oto narzędzie kupili do pracy ;) 

 

 

20210625_103202.jpg

 

59 minut temu, miki84 napisał:

To teraz można pracować :D

 

Najpierw kawa:

 

makita-dcm501z.jpg.60fccc28d1421f9641e2482ac3806e5a.jpg

 

Podobny do mojego Parkside :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, llkuba napisał:

 

Dopiero teraz znalazłem troszkę wolnego czasu. Faktycznie 10 minut to bardzo długo :). W czołgu T-72 też był kompresor niestety układ był nieszczelny przez co nie nie nabijał butli. Jedyne rozwiązanie to odkręcać butle (były dwie) i napełniać przy użyciu kompresora zewnętrznego.

 

 

Bardzo dużo "Like" mi też podoba się, ale kwestia oświetlenia, mogło być jaśniej ;).

 

Remontuję garaż według "specyfikacji " jedna lampa powinna starczyć, ale będą trzy chyba, że będzie ciemno. Zdjęcie pewnie będą wkrótce... .

 

Zdecydowanie musi byc jasniej.

Te lampy na gorze co prawda zle nie swieca, wyglada to troche lepiej niz na zdjeciu ale mam zamiar na scianach powiesic pare takich lamp jak na biurko, cos w tym stylu: 

tertial-lampa-biurkowa-bialy__0609308_pe

 

Mysle ze bedzie OK.

 

Gniazdek tez zrobilem wydawalo by sie duzo a moglo byc wiecej :)

Nic to, nie jest zle, wszystko wyjdzie w praniu. Czekam wlasnie na zlew, baterie z podgrzewaczem juz zakupilem, i myslalem ze za stowke bedzie badziewie i .. jest :)

 

 

 

 

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piwozniak napisał:

Zdecydowanie musi byc jasniej.

Te lampy na gorze co prawda zle nie swieca, wyglada to troche lepiej niz na zdjeciu ale mam zamiar na scianach powiesic pare takich lamp jak na biurko, cos w tym stylu: 

tertial-lampa-biurkowa-bialy__0609308_pe

 

Mysle ze bedzie OK.

 

Gniazdek tez zrobilem wydawalo by sie duzo a moglo byc wiecej :)

Nic to, nie jest zle, wszystko wyjdzie w praniu. Czekam wlasnie na zlew, baterie z podgrzewaczem juz zakupilem, i myslalem ze za stowke bedzie badziewie i .. jest :)

 

 

 

 

 

Gniazd nigdy nie jest za mało :). Byłem w markecie po różne pierdoły i kupiłem takie 3 ledy o długości 150 cm  https://www.castorama.pl/neche-oprawa-2xled-ip65-150cm-id-1084598.html 

 

Jak dla mnie najważniejsze była 5 letnia gwarancja, IP 65 i solidne wykonanie. Na początku chciałem zamówić w hurtowni albo w internecie tylko zdjęcia za dużo mi nie mówią, muszę pokazać i dotknąć. Jestem ciekaw czy spełnią moje oczekiwania :biglol:

 

Powieszone będą na ścianie :

 

https://www.bricoman.pl/wysiegnik-wzmocniony-ww200-894936.html?smile_retailer_id=1&gclid=Cj0KCQjw5uWGBhCTARIsAL70sLImgkX_06r20b3kdeqna82dumQj5FOxms3c_aSwaOpyGuKrS6eaaZcaAlGAEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wahałem się czy tutaj czy w ogrodowym, bo to taki temat pomiędzy. Potrzebuję wąż ogrodowy 3/4, w miarę solidny i nie za miliony monet. Czego szukać, na co zwracać uwagę? Warto dopłacać do tych 5, 6, x-warstwowych z kosmicznymi technologiami?
Teraz mam jakiś no-name z marketu i jest twardy jak stalowa rura, wartość złączek którymi jest połatany przekroczyła już cenę zakupu węża,a i tak w działaniu bardziej przypomina zraszacz niż wąż :facepalm:.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.cellfast.com.pl/produkty/weze-ogrodowe/7-zestaw-zraszajacy-plus

 

Używam taki wąż od ponad 10 lat. Spędza swój żywot na wolnym powietrzu lato/zima. Nie jest sztywny ponad miarę, ale też nie zagina się za bardzo. Mam też wersję "zieloną" też z Celfastu. Zielona jest słaba zagina się sprawia wrażenie jakby wąż nie był zbrojony. Polecam dopłacić do "żółtego gatunku" węża. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio węża Bradas takiego czarno żółtego, ale nie jestem do końca z niego zadowolony. Jak leży na słońcu i jest powyżej 25st to jest znośny do zwinięcia. Natomiast ostatnio podlewałem trawnik wieczorem jak temp spadła do 18st i nie dało się go zwinąć 

 

Chętnie bym kupił coś porządnego i elastycznego

 

image.png.08d857cf8e6be3de16242fc3e9412fb2.png

 

Edytowane przez bikeman1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Przyglądałem się z bliska produktom Cellfast, te wyższe modele czarno-niebieskie wydają się całkiem ok ale np. "Smart" też ma 3 warstwy jak większość węży ze średniej/niższej półki.
Znalazłem jeszcze coś takiego jak Vartco, podobno produkcja w PL, 6 warstw w cenie poniżej 200 za 50 m wydaje się dość atrakcyjne, ale opinii na ich temat nie znalazłem zbyt wielu.

indeks.jpeg.b1ee40032d2f5506c7938b3cf37b44c1.jpeg


Hozelock'a mam 1/2 od kilku lat i jestem umiarkowanie zadowolony, często się załamuje i mimo że jest na bębnie to nie sposób go zwinąć tak żeby korzystać z częściowo rozwiniętego tylko za każdym razem trzeba wyciągać 25 m nawet jak chcę coś podlać 3 m od kranu. Na duży plus 100% szczelność, zdarzyło się że dostawał >10 bar podpięty przed reduktorem i nic złego się nie działo.
Gardena ma IMHO zbyt ekskluzywny cennik w stosunku do jakości produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Efti napisał:

Hozelock'a mam 1/2 od kilku lat i jestem umiarkowanie zadowolony, często się załamuje i mimo że jest na bębnie to nie sposób go zwinąć tak żeby korzystać z częściowo rozwiniętego tylko za każdym razem trzeba wyciągać 25 m nawet jak chcę coś podlać 3 m od kranu. Na duży plus 100% szczelność, zdarzyło się że dostawał >10 bar podpięty przed reduktorem i nic złego się nie działo.

 

Hazerlock mam (miałem) od początku lat 90 siątych został mi wózek do nawijania i nawet złączki, wąż przetrwał około 20 lat i był bardzo gruby, obecnie na tym wózku mam inny wąż, który co jakiś czs zawija się i nie leci woda, na drugiej działce wykorzystuje Gardene też na wózku, około 6 lat śmiga i jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem sobie o 3ciej i strugam trzonek do siekierki. Wprawdzie za 5 zł w narzędziowym można kupić, ale tylko głupi by kupował, skoro można zrobić samemu :)

Będę jeszcze czernił dąb moją patenciarską metodą z użyciem własnej roboty szuwaksu na bazie cytrynianu żelaza. Wrzucę później fotę jak wyszło.

Tło do roboty robi niniejsza sądścieżka:

http://papajarchives.com/Sounds/Radio/Matinee_Jul03_2021.mp3

 

Edit: przepis na szuwaks: roztwarzamy żelazo elektrolitycznie do wodorotlenku żelaza, dodajemy kwas cytrynowy i włala rozpuszczalne w wodzie żelazo. Maziamy szuwaksem dąb, zawijamy w folijkę na dobę i powinny garbniki dać czarny kolor. Potem wysuszyć, przeciągnąć pokostem i można składać sprzęt. Jak znajdę jakie stare buty robocze to będzie jeszcze skórzany pokrowiec i rzemyk.

Edit 2: no dobra, wyczerniło się trochę szybciej niż myślałem. Załączam foto.

 

subaru-podpis-nalepy.pngsubaru-podpis-ciuchy.png

20210704_062617.jpg

20210709_042926.jpg

20210710_035626.jpg

20210710_051723.jpg

20210710_052053.jpg

20210710_072730.jpg

Edytowane przez eurojanek
  • Super! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eurojanek napisał:

Wstałem sobie o 3ciej i strugam trzonek do siekierki

 

i

 

50 minut temu, eurojanek napisał:

pociąłem pilarką ręczną gdzie się da, reszta ręczną włosową, trochę szerokim dłutem, tarnikiem i potem kątóweczka z papierem ściernym.

 

Podziwiam :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ipsx82 napisał:

Z taką siekierą własnoręcznie zrobioną to można Teściową w gości przyjmować  :biglol:

Można też włożyć pod poduszkę tam gdzie się śpi bo to podobno gwarantuje męskich potomków. Ale... zapomniałem, że potrzebna jest jeszcze kobieta :facepalm: . Bardzo wszystkie Kobiety Płci Przeciwnej przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...