Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Do Pabianic nie będę jechał...aż tak na gwałt nie potrzebuję. W Piekarni byłem i nie było. Na Widzew się boje, bo to nie moje rewiry i jeszcze @Pan Dziedzic z kolegami mnie "dojadą" :OO:

Nie ma ąz takiego ciśnienia, jak tylko będą dostępne tam gdzie mi pasuje podjechać do sobie śmignę ;)

Ej Ziom, ja nie z Widzewa :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Ej Ziom, ja nie z Widzewa :biglol:

A kurde coś mi tak się kojarzyło...nie wiem czemu. Nie ma znaczenia i tak do Castoramy na Radogoszczu czy vis a vis Pasażu Łódzkiego mam bardziej malowniczą trasę, a jak rowerkiem to jeszcze mogę kilka miejsc odwiedzić...niedawno wróciłem i wciąż jeszcze jak dziecko niczemu się nie dziwię ale wszystkim zachwycam w tej naszej Łodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu kompletuje narzędzia do garażu ściągacze do sprężyn itd. Paczki z tego tygodnia i kilka brakujący asortyment do regeneracji hamulców:

 

IMG_20210813_184901.thumb.jpg.cc4823cb5eba68ccf25107f784c477b2.jpg

 

Najciekawsze to szczypce Segera do tłoczków hamulcowych długość robocza 55 mm.

 

Dotarły tarczki wersja murzyna ale już są w garażu, testy później :biglol:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bikeman1 napisał:

Daj koniecznie znać czy włos murzyna Cię usatysfakcjonuje :biglol:

 

Nie mam doświadczenia z Senegalem ale jest twardy i ciemny :biglol: zamówiłem 5 tarczek i kilka na wkrętarkę plus uchwyt do 6100 obr/min :blink: o ile dobrze pamiętam, bo murzyna lepiej w domu nie trzymać :biglol:.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się nie dawno kupić taki kompresor (po lewej stronie zdjęcia)

Kompresor jest zasilany silnikiem na siłę, niestety obroty na kole pasowym sprężarki wynoszą ok 490rpm.

pytanie czy takie obroty są bezpieczne dla samej sprężarki? czy nie będzie problemu z smarowaniem rozbryzgowym.  pompa według zaleceń producenta powinna pracować na obrotach ok 1000rpm.

myślałem aby wymienić koło pasowe na większe i celować ok 700-800rpm

 

Mam również problem z skraplającą się wodą, nie mam w tym układzie wstawionej chłodniczki.

ten problem chcę rozwiązać prowadząc przyłącz z pompy do zbiornika rurką miedzianą biegnącą blisko koła pasowego sprężarki.(czy to dobry pomysł?)

obecnie jest to wąż od LPG który bardzo kiepsko oddaje ciepło

 

kompresor.jpg

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, llkuba napisał:

 

Mam coś takiego:

 

https://m.ceneo.pl/59075349

 

Do moich prac wystarczy.

Mi potrzebne minimum 50l - podtrzymanie ciśnienia w pneumatyce.

Jeszcze kwestia Olejowy czy bezolejowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, niebieskiultras napisał:

Mi potrzebne minimum 50l - podtrzymanie ciśnienia w pneumatyce.

Jeszcze kwestia Olejowy czy bezolejowy

ja kupiłem od nich https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-50l-gratis-zestaw-8w1-8290656488 wersje ale ze zbiornikiem 100 litrów

daje rade u mnie w garazu i przy wypompowywaniu wody z podlewania w ogrodzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, llkuba napisał:

 

Mam coś takiego:

 

https://m.ceneo.pl/59075349

 

Do moich prac wystarczy.

Cytat z opisu urządzenia

"Kompresor z pompą hybrydową nie wymaga wymiany oleju. Należy jedynie okresowo uzupełniać poziom oleju."

Czyli że co? Wykapuje czy leci z powietrzem ?

Tak tylko pytam ...:P

5 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Kompresor stanley fatmax czy lepiej dołożyć 3 stowki do airpressa ?

Ja bym dopłacił ...

No i dochodzi jeszcze koszt wymiany oleju co jakiś czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szamot napisał:

Cytat z opisu urządzenia

"Kompresor z pompą hybrydową nie wymaga wymiany oleju. Należy jedynie okresowo uzupełniać poziom oleju."

Czyli że co? Wykapuje czy leci z powietrzem ?

Tak tylko pytam ...:P

 

Olej nie przedostaje się, ale mogłeś poczytać o zaletach pompy hybrydowej Futura która sprawnie działa w niskich napięciach nawet 150V i, że może pracować w niskich temperaturach do -20'C. Ostatnio regenerowałem zaciski i jestem jak najbardziej na tak bo kompresor spełnia moje oczekiwania, jest mały (mieści się do bagażnika) i wydajny. Kompresor posiada bagnet i można sprawdzić ilość oleju, jeżeli chodzi o wymianę płynu eksploatacyjnego to i tak wymienię oczywiście na Stanley-a.

 

A wracając do oleju sąsiad kupił kosiarkę spalinową Stiga która nie ma korka żeby spuścić ciecz smarującą (tak samo jak mój Stanley :lol:) na szczęście mam pompkę 12V i już nie musi martwić się o wymianę (mam nadzieję, że skończy się dolewanie).

 

5 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Mi potrzebne minimum 50l - podtrzymanie ciśnienia w pneumatyce.

Jeszcze kwestia Olejowy czy bezolejowy

 

Jeżeli chodzi o wóz strażacki to ja kupiłbym Stanley-a i nie martwił się spadkami napięcia czy pracą w niskich temperaturach które zapewnią pompa Futura, oczywiście olej wymieniał bym. 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _akir_ napisał:

ja kupiłem od nich https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-50l-gratis-zestaw-8w1-8290656488 wersje ale ze zbiornikiem 100 litrów

daje rade u mnie w garazu i przy wypompowywaniu wody z podlewania w ogrodzie :) 

 

Następny kompresor też będzie minimum 100l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szamot napisał:

No i dochodzi jeszcze koszt wymiany oleju co jakiś czas :D

Zaoferowali mi bezolejowy. Tylko zastanawiam się czy 8 bar max ciśnienia  ma sens gdy potrzebuje 7.5bar stale.

 

Airpress zaoferował mi LMO 50-270

I mam dylemat czy 50L będzie ok i czy te 8 bar da radę gdy na odwadniaczu ustawione mam 7.5-7.8 bar. 

 

Wymieniać kompresor muszę tylko dlatego, że obecny stanley 24l włącza się co 20 minut- ubytek powietrza w 46 letnim Jelczu plus kabina pneumatyczna w Manie gdzie każde wejście do kabiny pobiera powietrze + zapas powietrza który pozostaje w instancji zrobionej w garażu  

 

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, llkuba napisał:

Jeżeli chodzi o wóz strażacki to ja kupiłbym Stanley-a i nie martwił się spadkami napięcia czy pracą w niskich temperaturach które zapewnią pompa Futura, oczywiście olej wymieniał bym. 

W garażu mam minimum 10 stopni a zdarza się więcej i to nawet zimą zależy jak ustawię piec gazowy.

 

W tym wszystkim obawy mam do tego ze nigdzie nie widzę by stanley mial bezpiecznik temperaturowy.

Chodzi o sytuację gdy zatnie się zawór lub w aucie będzie usterka i będzie cały czas pompować powietrze do pneumatyki.

36 minut temu, llkuba napisał:

A wracając do oleju sąsiad kupił kosiarkę spalinową Stiga która nie ma korka żeby spuścić ciecz smarującą (tak samo jak mój Stanley :lol:) na szczęście mam pompkę 12V i już nie musi martwić się o wymianę (mam nadzieję, że skończy się dolewanie).

Większość już nie ma korka spustowego. Wylewa się wlewem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, niebieskiultras napisał:

Tylko zastanawiam się czy 8 bar max ciśnienia  ma sens gdy potrzebuje 7.5bar stale.

Nie ma sensu

3 minuty temu, niebieskiultras napisał:

Chodzi o sytuację gdy zatnie się zawór lub w aucie będzie usterka i będzie cały czas pompować powietrze do pneumatyki.

A ile tego powietrza wtedy potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, llkuba napisał:

ale mogłeś poczytać o zaletach pompy hybrydowej Futura

Opisy dostępne to jakaś porażka

Skoro firma Stanley pisze że to również dla zastosowań profesjonalnych to mogliby się wysilić na porządny techniczny opis urządzenia

Bo dyrdymały że jest super bo jest super to piszą kolesie co sprzedają szajs na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szamot napisał:

Nie ma sensu

A ile tego powietrza wtedy potrzeba ?

Jak dojdzie do usterki to tak jakbys rure przeciął będzie brać do czasu gdy nie odetniesz zasilania.

 

Ogólnie to tylko podtrzymanie I w chwili ubytku ewentualne dobicie. Do zadanego 7.5 bar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...