Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

kup pistolet i płot pomaluj

Impregnat głębiej penetruje jak się pędzlem macha. A poza tym przy okazji można się nauczyć kung- fu. Tak przynajmniej w „Karate Kid” było …..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gazik napisał(a):


Impregnat głębiej penetruje jak się pędzlem machaemoji6.png. A poza tym przy okazji można się nauczyć kung- fu. Tak przynajmniej w „Karate Kid” było …..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To pozostaje tylko przemalowanie auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest śmieszne, sam kiedyś miałem mniej więcej taką długość ale przypaliłem iskrą ze spawarki bo mi spod przyłbicy wystawała. Spaliłem może 3-4cm ale strachu było sporo :) Po tej przygodzie postanowiłem skrócić o połowę. Ale nadal przycięcie brody suwakiem w kurtce to żaden wyczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,  chce kupić kompresor 50L i nie wiem co wybrać ani jaki budżet przeznaczyć. Przeznaczenie okazjonalne - podpompować koła, przedmuchać instalację wodną. Chciałbym też żeby pociągnął malowanie z pistoletu - tu równiez okazjonalnie płot czy coś. Więc nie chcę sie pchać w coś topowego ale nie chce badziewia. Nie chce mniejszych bo miałem 25L i to była padaka - ciągle zasuwał na kompresorze przy byle czym.

Wiem, że najfajniej jakby był na pasek ale nie wiem czy tego chcę - na pasek robią się ciut duże. No ale nie wykluczam. Najważniejsza jest zapewne wydajność - ile powinno być dobrze / minimum - pamiętam, ze producenci podają zawsze dwie wartości i chyba ta druga efektywna (mniejsza) się tak na prawde liczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, STIFF napisał(a):

Słuchajcie,  chce kupić kompresor 50L i nie wiem co wybrać ani jaki budżet przeznaczyć. Przeznaczenie okazjonalne - podpompować koła, przedmuchać instalację wodną. Chciałbym też żeby pociągnął malowanie z pistoletu - tu równiez okazjonalnie płot czy coś. Więc nie chcę sie pchać w coś topowego ale nie chce badziewia. Nie chce mniejszych bo miałem 25L i to była padaka - ciągle zasuwał na kompresorze przy byle czym.

Wiem, że najfajniej jakby był na pasek ale nie wiem czy tego chcę - na pasek robią się ciut duże. No ale nie wykluczam. Najważniejsza jest zapewne wydajność - ile powinno być dobrze / minimum - pamiętam, ze producenci podają zawsze dwie wartości i chyba ta druga efektywna (mniejsza) się tak na prawde liczy.

 

Przy malowaniu minimum 200L /min  a to już wymaga pojemności 100 L i mocy 2,5-3 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Przy malowaniu minimum 200L /min

no właśnie ale jeszcze jakie ciśnienie powinno byc do malowania? Bo czytem sobie jakiec dane kompresorów np trafiłem cos takiego:

  • Wydajność efektywna przy 1 barach: 270 L/min
  • Wydajność efektywna przy 4 barach: 180 L/min
  • Wydajność robocza przy 8 barach: 140 L/min

z drugiej strony często nie podają przy jakim ciśnieniu jest podawana wydajność efektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby przypadkiem ktoś miał system akumulatorowy makity i chciał bez dostępu do 230V odgrzać sobie jakieś jedzenie, to jest nadzieja ;)

 

https://www.odditycentral.com/news/japanese-power-tool-company-launches-worlds-first-cordless-microwave-oven.html

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, eurojanek napisał(a):

Wygnała mnie dzisiaj żonuś na podwórze dziecko przewietrzyć. Co tak będę stał jak kołek - pomyślałem. A że pilarka i wkrętarka w bagażniku były i kilka desek po szalunkach się walało..

 

20230417_174448.jpg

20230417_174442.jpg

20230417_174429.jpg

Dziecię zachwycone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał(a):

Hitachi?

Tak, dobry sprzęt i mocny. Zbudowała garaż i wiele innych rzeczy i ani pisnęła. Z wad to tak: rączka na Azjatę spoko dla niewielkich ludzi, dla mnie małowata. Przewód krótki i z twardego plastiku: przy pracy zimą bardzo odczuwalne. Brak drugiego przycisku blokkującego z boku dla mnie zaleta, dla nieuważnego majstra wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eurojanek napisał(a):

A gdzie tam: mówi że wygląda słabowato i że trzeba na niebiesko pomalować (ulubiony kolor) oraz że teraz mam mu jeszcze leżak zrobić :)

Skoro dziecię jest już tak duże, że mówi, ma opinie, roszczenia to można dać mu pędzel w łapy i niech zacznie malować.

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eurojanek napisał(a):

Wygnała mnie dzisiaj żonuś na podwórze dziecko przewietrzyć. Co tak będę stał jak kołek - pomyślałem. A że pilarka i wkrętarka w bagażniku były i kilka desek po szalunkach się walało..

 

20230417_174448.jpg

20230417_174442.jpg

20230417_174429.jpg

nie napisałeś że sam zrobiłeś, w takim razie to znaczy że dzieciak, zdolne dziecko :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eurojanek napisał(a):

Z wad to tak: rączka na Azjatę spoko dla niewielkich ludzi, dla mnie małowata. Przewód krótki i z twardego plastiku: przy pracy zimą bardzo odczuwalne. Brak drugiego przycisku blokkującego z boku dla mnie zaleta, dla nieuważnego majstra wada.

Mam C6MEY, kabel ma 4m i jest w gumowej osłonie, rączka gabarytami mi pasuje (ale może jest większa niż u Ciebie), przyciski blokady są dwa... :clinking-glasses:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Efti napisał(a):

Mają dystrybutora w Holandii, pewnie da się ściągnąć.

Ew. podnośnik jednokolumnowy / mobilny, ale jest wyższy.
podnosnik.jpg.c3dfd520132c28467ba507a8df5a8988.jpg

 

Też fajny ale zajmuje więcej miejsca przez to, że ma tę podporę pod spodem. Chyba, że jest składana na czas przechowywania w co powątpiewam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...