Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ewemarkam napisał(a):

Mam od wielu lat komplet stanley'a. 

Coś takiego.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-stanley-75-elementow-13211189275

Pewnie ktoś napisze że to badziewie, może i tak jest ale mnie to wystarcza. 

 

Im w zasadzie lepszej marki zestaw tym lepiej, aczkowiek nie udało mi się jeszcze przez 10+ lat uszkodzić czegoś z tego zestawu mojego. A sam dłubie przy samochodach.  Myślę że ten zestaw co podałeś z NEO Ci wystarczy do samodzielnych prac. 

 

Zdaje sobie sprawę z tego że grzechotka zwykła np z bahco kosztuje tyle co ten zestaw z neo. Ale czy potrzeba aż takich narzędzi z górnej półki?

Kolegę @Liptonogranicza bon do realizacji tylko w media exprt , allegro castoramy itp odpadają

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lipton napisał(a):

Pisałem już o tym w wątku "Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)" i kolega ipsx82 poradził mi spróbować jeszcze tutaj. Otóż:

 

Chciałbym kupić sobie zestaw kluczy - grzechotka, nasadki itp. do majsterkowania przy samochodzie i do wykorzystywania również przy różnego rodzaju pracach domowych (czyli dosyć uniwersalny - kluczy płaskich mam pełno, bitów do wkrętarki też, więc to nie jest niezbędne). Nie mam żadnego tego typu zestawu i nie zamierzam też wykorzystywać go do rozbierania silnika:) ale nie chcę kupić badziewia, bo oszczędzając na takich rzeczach traci się dwa razy (chciałbym coś co w razie braku swoich narzędzi:D mógłby też wykorzystać z powodzeniem mechanik w moim garażu). Problem w tym, że chciałbym kupić go konkretnie w Media Expert, bo dostałem jakiś czas temu bon, którego jakoś nie mam na co wykorzystać, więc postanowiłem kupić coś czego normalnie bym pewnie jeszcze długo nie kupił i tak zapoczątkować gromadzenie gratów do majsterkowania przy aucie:)

 

@ipsx82 zwrócił mi uwagę na dwa zestawy:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-reczne/zestawy-kluczy/zestaw-kluczy-nasadowych-neo-08-673-1-2-i-1-4-cala-73-elementy

 

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-reczne/zestawy-narzedzi/zestaw-narzedzi-100-szt

 

Może ktoś coś jeszcze dorzuci w tym temacie?:)


Funkcjonalność zestawów jest różna więc trudno porównywać. 73 elementy wygląda dla mnie OK. Do uzupełnienia o końcówki torx i ew. długie końcówki sześciokątne (przydają się do odkręcenia nakrętki na długiej szpilce, np. przy kranie). No i dłuższe ramię (tzw. pokrętło) też się szybko przydaje (poza odkręcaniem zapieczonych śrub, czasami trzeba ’naciągnąć’ śrubę w granicach plastyczności w celu zabezpieczenia przed odkręceniem, tą grzechotką tego nie zrobisz). 
Zupełnie inna sprawa to jakość wykonania końcówek. Poza komfortem wpływa też na tempo pracy (kto uszkodził łeb śruby zużytą końcówką ten wie…). O Neo się nie wypowiem bo ich nie znam.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Neo używam od lat, sześciokątne nasadki są ok, prędzej urwiesz śrubę niż obrobisz łeb. Za to dwunastokątne są mocno średnie. 

Grzechotki też są dobrze zrobione, jedną 1/2" mam do katowania, wielokrotnie zakładałem na nią metrową rurę i stawałem na niej i nic, dalej działa (tak, wiem, nie wolno tego robić) :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkamWiem, że na allegro miałbym większy wybór i pewnie jakbym jeszcze 100 dorzucił, to coś bardziej kompletnego mógłbym kupić. No ale mam ten bon (na 200 zł) i naprawdę nic w tym sklepie dla siebie nie mogłem znaleźć, albo bym przepłacił. Trzymać tego, aż coś się znajdzie, też nie ma sensu skoro wartość pieniądza spada:D Stąd pomysł na klucze, na które zawsze jakoś szkoda mi pieniędzy i nawet do wykręcenia lamp do wymiany żarówek muszę używać płaskich kluczy, albo nasadek do wkrętarki. A tak wezmę tę walizeczkę + pudełko z dodatkowymi nasadkami, końcówkami itp. i mogę działać:)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc:) Wezmę na początek w takim razie ten zestaw 73 elementów, a inne elementy zgodnie z Waszymi sugestiami będę dokupywał systematycznie już na allegro.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem  klocki lego dla dorosłych z których będzie  robiony stół  spawalniczy. Skubaniec ciężki jest bo blat waży  135 kg a boki około  110 kg. Taki ciężar  da się  przewieźć  foresterem , kolejny raz te auto zaskoczyło  mnie na + :D

20230225_140603.thumb.jpg.ddb974d1c5298f878f5f2ac849fbb4a4.jpg

 

20230225_140550.thumb.jpg.bb334f03bd410874d3c4aab9962701ac.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

Odebrałem  klocki lego dla dorosłych z których będzie  robiony stół  spawalniczy. Skubaniec ciężki jest bo blat waży  135 kg a boki około  110 kg. Taki ciężar  da się  przewieźć  foresterem , kolejny raz te auto zaskoczyło  mnie na + :D

20230225_140603.thumb.jpg.ddb974d1c5298f878f5f2ac849fbb4a4.jpg

 

20230225_140550.thumb.jpg.bb334f03bd410874d3c4aab9962701ac.jpg

Łącznie 245kg. Ztcp to Forester weźmie 450kg, tak więc z zapasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm , dodaj  pełny bak benzyny , butle z gazem , hak,  paletę z pełnym podestem , kierowcę i pasażera  over  size  bo po drodze jeszcze zjedliśmy hot dogi  :biglol:

Edytowane przez ipsx82
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Mhm , dodaj  pełny bak benzyny , butle z gazem , hak,  paletę z pełnym podestem , kierowcę i pasażera  over  size  bo po drodze jeszcze zjedliśmy hot dogi  :biglol:

No to trzeba było jeszcze na dwójkę się zatrzymać i byłoby w limicie :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szamot napisał(a):

Żeby nie było że nikt nie napisał 

To badziewie :D

To i ja podpytam która z tych firma dla amatora będzie ok czy wszystkie trzy to badziew :biglol:

Spartus

Weldman

Welder Fantasy

 

ponoć to polscy producenci spawarek TIG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

To i ja podpytam która z tych firma dla amatora będzie ok czy wszystkie trzy to badziew :biglol:

Spartus

Weldman

Welder Fantasy

 

ponoć to polscy producenci spawarek TIG

Nie mam pojęcia :biglol:

Mam w zwyczaju nie zabierać głosu jak czegoś na oczy nie widziałem 

Jedynie co to wydaje się że proces produkcji w Polsce polega jedynie na rozładowaniu kontenera ;) - co oczywiście nie oznacza że to badziew 

Swego czasu przechodziło trochę tego typu sprzętu przez moje ręce marki magnum i było okej

Generalnie sparkomania to nie do końca moja bajka 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie odebrałem ze Szwajcarii lokalny produkt. Drylownicę do śliwek & wiśni. Mojej ulubionej szwajcarskiej firmy producenta maszyn do obróbki drewna Inca. Koniec z sokiem owocowym cieknącym po łokciach, witaj moszczu śliwkowy, półprodukcie do napojów regionalnych :P A mam ja śliwek na wsi starej odmiany tyle że z 10 wiader zbioru co rok. Wiśni zresztą też.

Screenshot_20230227-190314_Brave.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

To i ja podpytam która z tych firma dla amatora będzie ok czy wszystkie trzy to badziew :biglol:

Spartus

Weldman

Welder Fantasy

 

ponoć to polscy producenci spawarek TIG

Ja używam Welder Fantasy, niby polska firma, ale to chińszczyzna, tyle że całkiem przyzwoicie wykonana. Do amatorki wystarczy. 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skwaro napisał(a):

Ja używam Welder Fantasy, niby polska firma, ale to chińszczyzna, tyle że całkiem przyzwoicie wykonana. Do amatorki wystarczy. 

I dają  3 lata gwarancji ale weldman daje aż 5 lat szkoda tylko że ma gorsze parametry spawania a cenowo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 07:51, ipsx82 napisał(a):

To i ja podpytam która z tych firma dla amatora będzie ok czy wszystkie trzy to badziew :biglol:

Spartus

Weldman

Welder Fantasy

 

ponoć to polscy producenci spawarek TIG

 

Tylko weldmana znam. Nasz spawacz ma taką małą przenośną elektrodową spaware, jak naprawdę większej nie można wziąć (np 20 metrowy silos :).

Codziennie coś spawa, a to już rok będzie. Jeśli w pracy nadąża, to do użytku domowego tym bardziej musi. Oczywiście jako że to "polski" produkt to znając życie jest to brandowany chinczyk, więc warto brać poprawkę że pewnego dnia nie ruszy.

Na garażu mam Bestera, w dodatku używanego z OLX. Od 4 lat tam rąk nie wkładałem, nawet nie wiem jak wygląda w środku. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarka dotarła, niestety to skrytnie ukrywany  Chińczyk bo na zdjeciach nigdzie nie było  tej nalepki z parametrami 

20230302_122913.thumb.jpg.d4e3f148b53796f147b14982b118f2ff.jpg

 

ale z tym się  liczyłem. Natomiast z krętactwem sprzedającego już  nie, spawarka ma ślady  użytkowania w postaci upieprzonego kabla farbą,  porysowanej obudowy i rączki. 20230302_120711.thumb.jpg.34a7eb71c0619f8f34d59a994532b312.jpg20230302_120752.thumb.jpg.73800813a0342ede43994947dd6a77f5.jpg20230302_120725.thumb.jpg.48fa10a92e3f923f695abd9bbc973921.jpg20230302_120816.thumb.jpg.7978b4a77d21ae1d2d4e75858182a150.jpg20230302_120844.thumb.jpg.f15d183304c8d561651b0df006ff112e.jpg20230302_122231.thumb.jpg.9e29676c33aae10e75f8a09fcc80b736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...