Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Przygoda z firmą Welder Fantasy , który jak się niestety okazało nie jest fantasy zakończyła się rozwodem tzn korektą do faktury :biglol:

Przypomniałem sobie staropolskie przysłowie "biednego nie stać na tanie rzeczy" i zamówiłem tiga dwukrotnie droższego od tego fantasy w myśl zasady ile bym wydał kupując dwa badziewa gdy jedno sie popsuje.

 

Jak przyjdzie nowa zabawka to wrzucę zdjęcia :P 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Przygoda z firmą Welder Fantasy , który jak się niestety okazało nie jest fantasy zakończyła się rozwodem tzn korektą do faktury :biglol:

Przypomniałem sobie staropolskie przysłowie "biednego nie stać na tanie rzeczy" i zamówiłem tiga dwukrotnie droższego od tego fantasy w myśl zasady ile bym wydał kupując dwa badziewa gdy jedno sie popsuje.

 

Jak przyjdzie nowa zabawka to wrzucę zdjęcia :P 

Co się wydarzyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem chyba powystawowy model lub po naprawach gwarancyjnych używany , trudno określić ale uszkodzenia widoczne na zdjęciach powyżej.  Dodatkowo brakowało jednego elementu sterującego a wisienka na torcie czy czarą goryczy przelaną był  wybrakowany uchwyt TIG w którym brakowało kabla prądowego 25mm2 :evil: był tylko przewód gazowy i przewód sterujący cienki jak skrętka którym 200A ni jak nie poszło by chyba że nowoczesna technologia kosmiczna (spawanie bezprzewodowe) :biglol: 

 

Powinna być  taka wtyczka jak w przewodzie masowym po lewej stronie na zdjęciu 20230302_132940.thumb.jpg.87e03ab9517b5073b9935af2c2cf3ae4.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Dostałem chyba powystawowy model lub po naprawach gwarancyjnych używany , trudno określić ale uszkodzenia widoczne na zdjęciach powyżej.  Dodatkowo brakowało jednego elementu sterującego a wisienka na torcie czy czarą goryczy przelaną był  wybrakowany uchwyt TIG w którym brakowało kabla prądowego 25mm2 :evil: był tylko przewód gazowy i przewód sterujący cienki jak skrętka którym 200A ni jak nie poszło by chyba że nowoczesna technologia kosmiczna (spawanie bezprzewodowe) :biglol: 

 

Powinna być  taka wtyczka jak w przewodzie masowym po lewej stronie na zdjęciu 20230302_132940.thumb.jpg.87e03ab9517b5073b9935af2c2cf3ae4.jpg

Ładnie, to od dystrybutora kupiłeś jako nowy czy to jakiś przypadkowy sklep? Bo jak nowy to zwykły wałek próbowali zrobić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy od hurtowni spawalniczej. Poczytałem wieczorem opinie o nich to ponoć kręcą wałki i sprzedają towar którego nie mają na magazynie. Choć na allegro pozytywne opinie mieli , dopiero po wpisaniu nazwy sklepu w google takie kwiatki wyskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Jako nowy od hurtowni spawalniczej. Poczytałem wieczorem opinie o nich to ponoć kręcą wałki i sprzedają towar którego nie mają na magazynie. Choć na allegro pozytywne opinie mieli , dopiero po wpisaniu nazwy sklepu w google takie kwiatki wyskoczyły.

Normalne zagranie od dwóch lat już.

Zaczęło się z kartami graficznymi i samochodami i jak widać rozlało się na pozostałe dziedziny przemysłu żeby sprzedawać towar, który istnieje ale na papierze.

Ja się już dwa razy bujałem z tym że ktoś "zapomniał" coś usunąć z Allegro albo ze strony internetowej bo towaru jednak nie mają.

A ostatnio handlarz częściami na olx próbował mnie jeszcze obrazić że nie czytam ze zrozumieniem bo w tytule aukcji było co innego, a w opisie co innego, kiedy skopiowałem mu w odpowiedzi opis jego aukcji to zamilkł na wieki. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Orear napisał(a):

Normalne zagranie od dwóch lat już.

Zaczęło się z kartami graficznymi i samochodami i jak widać rozlało się na pozostałe dziedziny przemysłu żeby sprzedawać towar, który istnieje ale na papierze.

Ja się już dwa razy bujałem z tym że ktoś "zapomniał" coś usunąć z Allegro albo ze strony internetowej bo towaru jednak nie mają.

A ostatnio handlarz częściami na olx próbował mnie jeszcze obrazić że nie czytam ze zrozumieniem bo w tytule aukcji było co innego, a w opisie co innego, kiedy skopiowałem mu w odpowiedzi opis jego aukcji to zamilkł na wieki. :biglol:

To się ładnie dropshipping nazywa, rak handlu. 

Ale ze sklepami stacjonarnymi zaczyna być podobnie, spróbujcie jakiś sprzęt RTV/AGD kupić w sklepie od ręki, "tylko to co na wystawie i nie będziemy demontować"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skwaro napisał(a):

To się ładnie dropshipping nazywa, rak handlu.

Teraz np. allegro staje się bardziej tablicą reklamową...

Są tacy co sprzedają coś o czym nawet jeszcze producent nie wie że ma wyprodukować

Takie czasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szamot napisał(a):

Teraz np. allegro staje się bardziej tablicą reklamową...

Są tacy co sprzedają coś o czym nawet jeszcze producent nie wie że ma wyprodukować

Takie czasy 

Niektórzy są do tego stopnia pazerni i bezczelni że zamiast likwidować aukcje z towarem którego nie ma podnoszą ceny do kwot abstrakcyjnych byle tylko nie kończyć aukcji bo wystawienie nowej kosztuje. Kiedyś  szukając baterii do aparatu zamiast 70 zł była wyceniona na 999 zł i opis ze czas oczekiwania na towar 2 tyg. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

Zamiennika kemppi robionego na tych samych podzespołach  skandi kraft


Jakieś twarde dowody Ci na to przedstawili? Masz ją już u siebie?
Pierwszy raz czytam o takiej marce, spółka istnieje od roku (02.2022) to chyba marka powiązana z Allweld i produkty wyglądają jak kolejne wcielenie popularnych chińskich wyrobów, tylko menu graficzne ma więcej wodotrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Efti napisał(a):


Jakieś twarde dowody Ci na to przedstawili? Masz ją już u siebie?
Pierwszy raz czytam o takiej marce, spółka istnieje od roku (02.2022) to chyba marka powiązana z Allweld i produkty wyglądają jak kolejne wcielenie popularnych chińskich wyrobów, tylko menu graficzne ma więcej wodotrysków.

Dopiero dziś  zamówiona, dotrze w poniedziałek. Na piśmie  takiej informacji nie dostałem  tylko podczas rozmowy telefonicznej że  jeden klient kupił rozebrał i porównywał z kemppi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Dopiero dziś  zamówiona, dotrze w poniedziałek. Na piśmie  takiej informacji nie dostałem  tylko podczas rozmowy telefonicznej że  jeden klient kupił rozebrał i porównywał z kemppi. 

Śmierdzi reklamową ściemą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podzespoły  do zrobienia stołu  dotarły. W drodze jeszcze kółka z stopkami i spawarka z której zrezygnowałem. Ja to chyba mam pecha do tych firm handlujących narzędziami  , tym razem nie fostalem reduktora do butli. A na prośbę  o rezygnacji z spawarki i tak ją wysłali , liczyli że  ją  jednak wezmę  :huh: mieliście  rację że  to wyrób chiński nieznany bo spółka  założona w 2021 z kapitałem  5000 zl przez właściciela sklepu w którym  ją  oferują i tylko u nich.

Dodatkowo nie traktują  klienta poważnie  bo pomimo prośby  podczas zamawiania dostawa po 16 to i tak info od spedycji że  dostawa pomiędzy 10 a 13 gdy mnie w domu nie ma. To kolejny powód  do rezygnacji z drogiego chińczyka :biglol:

 

 

20230307_101720.jpg

20230307_101726.jpg

20230307_101736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał(a):

Kolejne podzespoły  do zrobienia stołu  dotarły. W drodze jeszcze kółka z stopkami i spawarka z której zrezygnowałem. Ja to chyba mam pecha do tych firm handlujących narzędziami  , tym razem nie fostalem reduktora do butli. A na prośbę  o rezygnacji z spawarki i tak ją wysłali , liczyli że  ją  jednak wezmę  :huh: mieliście  rację że  to wyrób chiński nieznany bo spółka  założona w 2021 z kapitałem  5000 zl przez właściciela sklepu w którym  ją  oferują i tylko u nich.

Dodatkowo nie traktują  klienta poważnie  bo pomimo prośby  podczas zamawiania dostawa po 16 to i tak info od spedycji że  dostawa pomiędzy 10 a 13 gdy mnie w domu nie ma. To kolejny powód  do rezygnacji z drogiego chińczyka :biglol:

 

 

20230307_101720.jpg

20230307_101726.jpg

20230307_101736.jpg

 

Dobrze, że mamy ludzi, na błędach i przebojach których możemy się uczyć i wiedzieć czego nie zamawiać. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem  dziś w łódzkim  sklepie partnerskim marki lincoln i zauroczyła  mnie jedną z wystawy ale mocno ponad budżet  bo dwa razy tyle co za ten skandi kraft :o

Ale produkowana od a do z w Polsce i potrzebuje tylko 16A zabezpieczenia a takie w garażu  mam. Chińczyki minimum 20A a niektóre nawet 25A gdzie ja takie mam na słupie  przy przyłączu  do domu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał(a):

Byłem  dziś w łódzkim  sklepie partnerskim marki lincoln i zauroczyła  mnie jedną z wystawy ale mocno ponad budżet  bo dwa razy tyle co za ten skandi kraft :o

Ale produkowana od a do z w Polsce i potrzebuje tylko 16A zabezpieczenia a takie w garażu  mam. Chińczyki minimum 20A a niektóre nawet 25A gdzie ja takie mam na słupie  przy przyłączu  do domu :biglol:

Jak juz doszedles do normalnego :) poziomu cen spawarek to popatrz np EWM 200 picotig

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym specjalnie zachęcał ale z opcji budżetowych to właściwie tylko Magnum jest wart uwagi, może ew. Spartus czy Sherman, chociaż przy poziomie popularności tego pierwszego to można je nazwać egzotyką. Żółte są już tyle lat na naszym rynku i mają całkiem niezłą dystrybucje + serwis i dostępność części, że w tej półce cenowej są niezłą opcją.
Większość "chińczyków" we wszystkich kolorach tęczy pojawia się na chwile i za rok ma nową markę, nowe kolory i nową legendę o tym że w sumie to projektowali ją Szwedzi a Amerykanie spawają taką samą czołgi, ale akurat ten model robiony jest w ChRL żeby było taniej dla klienta.

Jak się uda tanio kupić taki wynalazek i dopóki działa to spoko, ale jak coś padnie to żaden serwis się nie chce z tym bawić.
Jak chcesz postawić na opcje "sirius biznes" to musisz wysupłać tak pod 10k zł i wtedy możesz coś sensownego kupić z półki Lincoln/EWM/Esab/Miller/Kemppi.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł  zaginiony reduktor z rotametrem :)

 

Pozostało  jeszcze tylko tiga kupić  ehhh te dylematy.

 

Zdobyłem  silnik z dmuchawą , posłuży  jako wyciąg  spawalniczy ;)

 

20230308_133333.thumb.jpg.6f03660d5f83f11f43b68a8febfadd45.jpg

 

20230308_185020.thumb.jpg.bf146e7d454e80def3586f16081cfc5a.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...