Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ewemarkam napisał(a):

Jeśli zależy Ci tylko na kamerze to polecam jakiś oświetlacz na podczerwień

 

No właśnie chciałbym też fizycznie widzieć, nie tylko na kamerze, chociaż pomysł w sumie dobry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy IV polift kombi. 

Czy moje nadkola przednie są jakieś wybrakowane? Odnoszę wrażenie jakby brakowało mi jednego z dwóch elementów nadkola.

Cała ta odkryta część to po prostu blacha pokryta konserwą. A na środku jest plastikowy kołek, który tak jakby powinien coś trzymać, zaznaczyłem białym kwadratem. 

Mógłby ktoś potwierdzić, że tak ma być jak jest? 

IMG-20240325-WA0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, conradek napisał(a):

@Orear czy ta kobyłka nie zapada się w ziemie pod ciężarem samochodu? :D

 

Wiesz co, ziemia w tej części podwórza jest bardzo ubita bo kiedyś często jeździł tędy samochód. Mieliśmy więcej aut i jedno parkowało pod wiatą. Natomiast jak widzisz na zdjęciu, podnośnik nadal stoi na posterunku w razie czego. :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

W Legacy 5 2012 2.0 B+LPG rozległ się syk nagle uciekającego powietrza i wyskoczyła kotrolka kontroli trakcji OFF.

Nie wyskoczył żaden check ani żadna inna kontrolka.

Po odpaleniu silnika nie pojawiła się ponownie, ale to pewnie kwestia kilku kilometrów żeby wróciła.

Wiecie co to może być?

Dopiero w poniedziałek mogę ją podłączyć do komputera i sprawdzić błędy. Chciałbym jednak wiedzieć czy można z tym awaryjnie jeździć czy jednak jest uziemiona.

Dzięki za każe info!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marmur10 napisał(a):

Siema

Legacy IV 3.0 H6

Poda ktoś numer, sklep lub link z gumami stabilizatora tylniego ale z poliuretanu? Moje już kończą żywot a nie mogę nic znaleźć 

Z przodu mam Poli z tedgum (jeżeli dobrze pamiętam)

 

Są Strongflexy. Możesz do nich napisać czy pasują do H6. 

LINK

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marmur10 napisał(a):

Siema

Legacy IV 3.0 H6

Poda ktoś numer, sklep lub link z gumami stabilizatora tylniego ale z poliuretanu? Moje już kończą żywot a nie mogę nic znaleźć 

Z przodu mam Poli z tedgum (jeżeli dobrze pamiętam)

 

A tu szukałeś numeru? https://partsouq.com

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Legacy 2006 jakie są rozmiary głośników z przodu i z tyłu  ? wiem że 165mm z przodu ale jaka głębokość, mam głośniki które są głębokie na 50mm i nie wiem czy będę musiał dokupić dystans ? Jaki rozmiar jest z tyłu ? jaka głębokość? Nagłośnienie w legacy to jest jakaś kaszana w porównaniu z omegą BFL :facepalm::toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tobexor napisał(a):

Legacy 2006 jakie są rozmiary głośników z przodu i z tyłu  ? wiem że 165mm z przodu ale jaka głębokość, mam głośniki które są głębokie na 50mm i nie wiem czy będę musiał dokupić dystans ? Jaki rozmiar jest z tyłu ? jaka głębokość? Nagłośnienie w legacy to jest jakaś kaszana w porównaniu z omegą BFL :facepalm::toobad:

 

https://www.legacygt.com/topic/88346-speaker-mounting-depth-06-legacy/

 

Aczkolwiek w Legacy sama wymiana głośników niewiele da, zwłaszcza podczas jazdy. 

Ja zauważyłem znaczną poprawę dopiero po dołożeniu wzmacniacza do fabrycznego radia i wygłuszczeniu wszystkich drzwi. Plus zestaw dwudrożny Audiosystem 165 EVO 2. 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył i przód u mnie jest taki sam i jak wyżej, wygłoszenie drzwi to podstawa i te OEM głośniki już wtedy zagrają a jeśli dać coś lepszego i wzmacniacz to już wymiecie.. Ja wygluszylem tylko drzwi, wzmacniacz i Subwoofer w kufrze i jest dla mnie miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wpadną budżetowe pionery na przód bez wygłuszenia. nie mam budżetu i czasu na razie na to. wygłuszenie to będzie priorytet do zrobienia w aucie (jestem zaskoczony jak słabe jest wygłuszenie w tym aucie po przesiadce z  omegi BFL). Aktualne głośniki to jakaś katorga, chyba membrany są pozrywane bo charczą strasznie, martwi mnie że tył nie gra wgl, mam nadzieje że ich tam nie ma albo już tak rozwalone są, niż coś z radiem albo okablowaniem. Zresztą i radio i panel klimy lecą na wymianę bo oczywiście 2 dni od zakupu i wszystko padło. klima działa ale nie ma wyświetlacza a radio zaczęło się randomowo wyłączać i włączać. :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tobexor napisał(a):

na razie wpadną budżetowe pionery na przód bez wygłuszenia. nie mam budżetu i czasu na razie na to. wygłuszenie to będzie priorytet do zrobienia w aucie (jestem zaskoczony jak słabe jest wygłuszenie w tym aucie po przesiadce z  omegi BFL). Aktualne głośniki to jakaś katorga, chyba membrany są pozrywane bo charczą strasznie, martwi mnie że tył nie gra wgl, mam nadzieje że ich tam nie ma albo już tak rozwalone są, niż coś z radiem albo okablowaniem. Zresztą i radio i panel klimy lecą na wymianę bo oczywiście 2 dni od zakupu i wszystko padło. klima działa ale nie ma wyświetlacza a radio zaczęło się randomowo wyłączać i włączać. :krecka_dostal:

Z tyłu głośniki u mnie nie grały bo... Zgniły styki od wody, gdzieś tam się leje akurat na to. Jak wykleisz wszystko ładnie to głośniki zaczną grać dopiero. Radio mi też raz grało raz nie i zrobiłem sobie ramkę na 1din , założyłem alpine. + zestaw głośno mówiący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tobexor napisał(a):

na razie wpadną budżetowe pionery na przód bez wygłuszenia. nie mam budżetu i czasu na razie na to. wygłuszenie to będzie priorytet do zrobienia w aucie (jestem zaskoczony jak słabe jest wygłuszenie w tym aucie po przesiadce z  omegi BFL). Aktualne głośniki to jakaś katorga, chyba membrany są pozrywane bo charczą strasznie, martwi mnie że tył nie gra wgl, mam nadzieje że ich tam nie ma albo już tak rozwalone są, niż coś z radiem albo okablowaniem. Zresztą i radio i panel klimy lecą na wymianę bo oczywiście 2 dni od zakupu i wszystko padło. klima działa ale nie ma wyświetlacza a radio zaczęło się randomowo wyłączać i włączać. :krecka_dostal:

 

Drzwi są słabo wygłuszone to prawda ale największą robotę robią okna bez ramek. Zalecam regularne smarowanie uszczelek smarem silikonowym i sprawdzenie "trójkątów" przy lusterkach - podobno napchanie tam gąbki niektórym pomaga na ucho. ;)

 

Głośniki harczą albo nie grają ze względu na to, że ten syf rdzewieje. U mnie tył przestał grać bo rdza zeżarła wtyczki. Obecnie pozbyłem się tylnych głośników - ja z tyłu nie jeżdżę. :P 

Poza tym, na koncercie scena jest z przodu, a nie z tyłu. :D

 

Co do radia nie pomogę, moje śmiga mimo, że co chwilę ktoś na forum mówi, że panele zdychają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orear napisał(a):

 

Drzwi są słabo wygłuszone to prawda ale największą robotę robią okna bez ramek. Zalecam regularne smarowanie uszczelek smarem silikonowym i sprawdzenie "trójkątów" przy lusterkach - podobno napchanie tam gąbki niektórym pomaga na ucho. ;)

 

Głośniki harczą albo nie grają ze względu na to, że ten syf rdzewieje. U mnie tył przestał grać bo rdza zeżarła wtyczki. Obecnie pozbyłem się tylnych głośników - ja z tyłu nie jeżdżę. :P 

Poza tym, na koncercie scena jest z przodu, a nie z tyłu. :D

 

Co do radia nie pomogę, moje śmiga mimo, że co chwilę ktoś na forum mówi, że panele zdychają. 

Ja tam lekko tył puszczam bo dzieci z tyłu jeżdżą a słuchać lubią:D najbardziej lubią jak sub robi masaż pleców.  Niby tylko 200w. RMS ale jest fajnie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadacie... w  H6 MY04 radio gra dobrze bez zadnych przerobek. Styki nie koroduja, a autko jest dobrze wyciszone fabrycznie. No ale tak wyciszali H6 z poczatkow produkcji. Jest ciszej niz OBK BR 2.5 MY14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Legacy96 napisał(a):

Ciekawe rzeczy opowiadacie... w  H6 MY04 radio gra dobrze bez zadnych przerobek. Styki nie koroduja, a autko jest dobrze wyciszone fabrycznie. No ale tak wyciszali H6 z poczatkow produkcji. Jest ciszej niz OBK BR 2.5 MY14.

W Legacy 4 polift w drzwiach było tylko kawałek maty bitumicznej wklejone:rolleyes: więc to nie jest żadne wygłoszenie. Trzeba wykleic całe drzwi zewnętrzne poszycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...