Skocz do zawartości

SUV Coupe, Super SUV - mocne i mocniejsze ;)


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2021 o 17:30, turdziGT napisał:

Carfit wrzuć jakieś zdjęcia :)

Proszę :) 

Środek standard ;)2 tablety ale przynajmniej alcantara z czerwoną nicią i czerwonymi pasami bezpieczeństwa. 

Jedno muszę przyznać co koledze wcześniej pisali, to genialne jednak rozwiazanie lewarka skrzyni przy kierownicy, i system MBUX z opcją rozszerzonej rzeczywistości, to im naprawdę wyszło !!! 

IMG_9241.jpg

IMG_9230.jpg

IMG_9229.jpg

IMG_9228.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

Proszę :) 

Środek standard ;)2 tablety ale przynajmniej alcantara z czerwoną nicią i czerwonymi pasami bezpieczeństwa. 

Jedno muszę przyznać co koledze wcześniej pisali, to genialne jednak rozwiazanie lewarka skrzyni przy kierownicy, i system MBUX z opcją rozszerzonej rzeczywistości, to im naprawdę wyszło !!! 

IMG_9241.jpg

IMG_9230.jpg

IMG_9229.jpg

IMG_9228.jpg

Nice B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _akir_ napisał:

a jakie jest Wasze zdanie na temat RR Velar z benzyniakiem 250kucy i Discovery Sport dieslem 249kucy ?

U nich jest o tyle dziwnie, że przy tych samych silnikach sporo większy Velar waży mniej więcej tyle samo co te mniejsze. Swego czasu porównywałem Velara do Evoque i byłem mocno zdziwiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zyzol napisał:

U nich jest o tyle dziwnie, że przy tych samych silnikach sporo większy Velar waży mniej więcej tyle samo co te mniejsze. Swego czasu porównywałem Velara do Evoque i byłem mocno zdziwiony. 

no wlasnie patrzac na suche dane to Velar jest wiekszy lżejszy niz Disco Sport ktore ciezsze o ponad 200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _akir_ napisał:

no wlasnie patrzac na suche dane to Velar jest wiekszy lżejszy niz Disco Sport ktore ciezsze o ponad 200kg

 

Disco Sport tak generalnie nie jest niestety zbyt udanym samochodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Disco Sport tak generalnie nie jest niestety zbyt udanym samochodem. 

dlatego tez szukam opinii :)

bo w tym budżecie co planuje to okazuje się ze mam kilka do wyboru i zastanawiam się co będzie lepsze (w tym tygodniu ogarnę sobie jazdę MB i Dodgem)

MB GLE 300d

Dodge Durango R/T Supertrack

Volvo XC90

RR Velar 

LR Discovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _akir_ napisał:

MB GLE 300d

 

 

Sprawdź czy poprawili mocowanie rączki od klapy w bagażniku. :mrgreen:

 

Daj znać co wymyśliłeś a w wolnej chwili podjedź sprawdzić X5. ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

 

 

Sprawdź czy poprawili mocowanie rączki od klapy w bagażniku. :mrgreen:

 

Daj znać co wymyśliłeś a w wolnej chwili podjedź sprawdzić X5. ;)

BMW u mnie jest spalone :) ale to stara awersja do mojej pracy dla dealera BMW :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _akir_ napisał:

BMW u mnie jest spalone :) ale to stara awersja do mojej pracy dla dealera BMW :D 

 

 

Szkoda, byłem ciekawy opinii i porównania do samochód z Twojej listy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chojny napisał:

 

 

Szkoda, byłem ciekawy opinii i porównania do samochód z Twojej listy. ;) 

generalnie mam wyrobiona opinie co do BMW i nic jej nie zmieni :) 

do 2011 jeździłem każdym z modeli, jedyny model który zrobil na mnie wtedy wrażenie to M5 najgorzej było przy X6

ale od tego czasu wiele się zmieniło z wyjątkiem mojego nastawienia :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co z mojej listy odpadło Volvo XC90 (buda z 2014 roku, samochód jakiś taki miękki a i obsługa klienta w salonie pozostawia wiele do życzenia) a także LR Discovery

w MB dostałem całe 10% rabatu, Dodge daje 4% rabatu, RR Velar 8% i pojawił się czarny koń turnieju Audi Q8 50 prawie 27% rabatu więc chyba pójdę w tym kierunku ale czekam negocjuje jeszcze z MB i RR coś więcej do urwania :)

najlepiej póki co jeździło mi się Durango (nie czuć tej wielkości i masy na drodze a i ludzie jakoś szybciej robią miejsce :D ) potem Q8

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _akir_ napisał:

póki co z mojej listy odpadło Volvo XC90 (buda z 2014 roku, samochód jakiś taki miękki a i obsługa klienta w salonie pozostawia wiele do życzenia) a także LR Discovery

w MB dostałem całe 10% rabatu, Dodge daje 4% rabatu, RR Velar 8% i pojawił się czarny koń turnieju Audi Q8 50 prawie 27% rabatu więc chyba pójdę w tym kierunku ale czekam negocjuje jeszcze z MB i RR coś więcej do urwania :)

najlepiej póki co jeździło mi się Durango (nie czuć tej wielkości i masy na drodze a i ludzie jakoś szybciej robią miejsce :D ) potem Q8

Widzę że idziesz po grubości :) Gratki !!! Daj znać co wybrałeś, co prawda to nie moja półka gabarytowa, ale z chęcią poczytam opinie od użytkowników a nie jutuberów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał:

Widzę że idziesz po grubości :) Gratki !!! Daj znać co wybrałeś, co prawda to nie moja półka gabarytowa, ale z chęcią poczytam opinie od użytkowników a nie jutuberów ;) 

albo grubo albo wcale :D (wszystkie auta które rozważam są w podobnej racie leasingowej) a patrząc na Nowy Rozkład od rządu to musze zwiekszyć koszty :facepalm:

co do aut to w tej chwili dostępne od ręki są Durango (tutaj są tylko 2 konfigi do wyboru) i Velar (pare konfigów które nie do końca mi leżą), reszta do zamówienia z odbiorem pod koniec roku bo place puste 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Na Velara nie ma jakiegoś mocnego promo? Wyszedłem na spacer do sklepu i w ciągu 10 min. widziałem trzy. Wydawało mi się, że to dość rzadkie auto a tu jak mrówków :P

Niezmiennie wyglądają świetnie.

chyba coś jest, w tej chwili negocjuje większy rabat :) jak dostane ofertę to tam powinno być 10,5% ale póki papieru nie dostałem to nie mogę potwierdzić
ale fakt faktem dużo się tego kreci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _akir_ napisał:

chyba coś jest, w tej chwili negocjuje większy rabat :) jak dostane ofertę to tam powinno być 10,5% ale póki papieru nie dostałem to nie mogę potwierdzić
ale fakt faktem dużo się tego kreci

RR i Velar, to coś przepięknego !!!! naprawdę uwielbiam brytyjską motoryzację w postaci JAG i RR , dla mnie jedne z najlepszych aut, w sensie wizualnym, reszta niech będzie milczeniem ;) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, carfit napisał:

RR i Velar, to coś przepięknego !!!! naprawdę uwielbiam brytyjską motoryzację w postaci JAG i RR , dla mnie jedne z najlepszych aut, w sensie wizualnym, reszta niech będzie milczeniem ;) 

podziel sie na priv opinia o RR :) bo w necie to tak srednio jest i nie chcialbym wtopic w auto za 350k ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, carfit napisał:

RR i Velar, to coś przepięknego !!!! naprawdę uwielbiam brytyjską motoryzację w postaci JAG i RR , dla mnie jedne z najlepszych aut, w sensie wizualnym, reszta niech będzie milczeniem ;) 

Czytałem o Twoich przejściach z Jagiem. Podzespoły podobne w RR, ale masz wiedzę, ze ta awaryjność to reguła? Ja tez rozważam na kolejny daily Velara albo Stelvio. W wynajmie, wiec w sumie usterkowość mniej istotna choć cenie swój czas i średnio mi się widzi czekanie na lawetę czy ganianie po serwisach w kółko. Miałem tak z X3 i słabo to wspominam. 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miałki napisał:

Jakby te 350 tyś stanowiło jeden procent mojego budżetu na samochód, to wziął bym takiego powiedzmy Defendera P400 tak dla jaj. Też bardzo przemawia do mnie ta Roverowa stylistyka.

350k to wartosc auta ktore i tak pewnie wezme w wynajem lub leasing

chodzilo mi bardziej o to zeby samochod jezdzil a nie stal w serwisie bo cos sie sypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawia mnie ta dramatyczna opinia o Jag/RR, w mojej okolicy Evoque'ów jak psów, e-pace nieco mniej, disco sporty też widoczne; trudno mi wyobrazić sobie że każdy z takimi problemami o jakich pisał carfit. 

Odnośnie fajnych plug-inów średniej wielkości to jakby nie patrzeć nowy f-pace wygląda najdojrzalej (znośna bateria, ładowanie DC i silnik 2.0), może w przyszłym roku GLC przebije go większą baterią (jak obecnie w GLE). Okazuje się tylko że jest jakiś problem formalny z instalacją haka jeśli jest okno dachowe - zdaje się jadą po bandzie pod względem DMC - nie można wtedy ciągnąć nic poważnego. Mnie to w sumie dynda bo i tak interesuje mnie tylko półka na rowery, ale hak ma być. Czekam aż diler zapewni że załatwi papierologię (COC) i nie będzie cyrków na kontroli techniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fiji napisał:

Właśnie zastanawia mnie ta dramatyczna opinia o Jag/RR, w mojej okolicy Evoque'ów jak psów, e-pace nieco mniej, disco sporty też widoczne; trudno mi wyobrazić sobie że każdy z takimi problemami o jakich pisał carfit. 

Mój brat ma od nowości RR Evoque z 2019 (równo dwa lata) i oprócz przeglądu nie robił przy nim nic. Ale auto ma u niego wyjątkowo łatwe życie, tj. ogrzewany garaż, używany od około roku jest tylko weekendowo i wakacyjnie (przebieg około 30 tyś) bo obecnie ma dwa auta firmowe pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...