Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał:

Zaryzykuję tezę, iż bez klimy zszedłbym poniżej 5l. Dwie osoby, bez bagażu, jazda opłotkami zgodnie z przepisami. 
 

 

52EA72AA-770F-4E06-BC5D-B898E829C3D5.jpeg

Tylko słabo z dystansem możliwym do pokonania. U mnie ostatnio, zaraz po zatankowaniu, było ponad 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszo-dzisiejsza trasa w Bieszczady (Gdańsk-Żubracze z międzylądowaniem w Kielcach). 823 km. 2 osoby (3 od Kielc, bo tam „jakiś” 15-latek, stwiierdził, że też jedzie w tamtą stronę, więc go zabraliśmy ;)) + bagaż na maksa+. Klima włączona non-stop. Jazda przepisowa. Głównie ekspresówki. Od Kielc już raczej nie. No i było już trochę góra-dół, góra-dół. Wyszło 7,0 l / 100 km. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szürkebarát napisał:

Księgowość kreatywna ;) .

 

No gdzie tam.

Owe 170 km to było miasto, objazdy, roboty drogowe (nienawidzę szczerzę miasta Łódź i jego włodarzy - remont jezdni na....objeździe....:evil2:), klima przy 34C i średni wakacyjny ruch.

Stąd 8.0l na zegarze.

 

Kiedy ruszyłem w traskę (owe 59 km) to wyzerowałem licznik, by zobaczyć na ile uda się zejść z klimą. No i już wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2022 o 21:19, RedSasza napisał:

Wyszło 7,0 l / 100 km.

Podsumowując całą naszą wyprawę w Bieszczady. Po powrocie do domu nadal 7,0 l/100 km. Przejechaliśmy 2852 km, z tego ok. 1200 km na miejscu (we trójkę bez bagaży). Tam i z powrotem zero autostrad, ale sporo ekspresówek. Maksymalnie 120 km/h (z wyjątkiem wyprzedzania co poniektórych użytkowników dróg).

 

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, Rok z Bagien napisał:

Ok 16 km po S-ce…, szału nie ma. Jak ruszyłem w jazdę testową było 11,5 l. 

1B217C84-7ECC-40AB-AD5A-AB6FC4A83A6B.jpeg

C5EE5DA4-6C9C-4674-8A47-34884A1500FA.jpeg

To 6,7 po przejechaniu 800 km i zajechaniu pod dystrybutor zmienia się w 7,7.

 

Jeden raz chyba zaryzykowałem zbliżenie się do przejechania 900 km a kiedyś to nawet zniknęło mi z ekranu (ostatnie wskazanie było "40 km do dystrybutora") wyświetlanie dystansu do dystrybutora. Dzięki temu ostatniemu doświadczeniu wiem, że dzieje się to wtedy gdy w zbiorniku są jeszcze jakieś 4 litry paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zestaw subi + interpack traxer 6.6+ yakima thrubar+ 2 osoby+ AC ( bo szyby parowały) . Trasa S17, S19 na południe (250 km) , tempomat na 120 : 8,8 l/ 100 km, ulewny deszcz. Na powrocie podobnie.

jestem miłe zaskoczony

AD2480BF-3494-4E2D-B128-317E5D8CE84E.jpeg

A48D0956-D16A-468B-AEC3-A9D7F79C4C21.jpeg

DED6A7FC-A285-4959-B5DE-45C223EA0E5B.jpeg

56AA3E88-5C75-410F-895F-10E6C1197FCF.jpeg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem niemile zaskoczony po ostatnim tankowaniu bo z sumowanie dystansu przejechanego i do przejechania wychodzi mi nieco ponad 800 km. W jeździe tego nie odczuwam ale chyba zatankowane paliwo było kiepskiej jakości choć na stacji BP nalewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, CUV napisał:

tempomat na 120 : 8,8 l/ 100 km

Pali  wiecej niż poprzednik w takich samych warunkach tzn. z boxem na dachu po Chorwacji przy różnyach warunkach pogodowych przy predkoscach 120-130 okolice 7,7-8,5 litra pamiętam. Hybryda chyba powinna palic mnej niż auto spalinowe a nie więcej ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Pali  wiecej niż poprzednik w takich samych warunkach tzn. z boxem na dachu po Chorwacji przy różnyach warunkach pogodowych przy predkoscach 120-130 okolice 7,7-8,5 litra pamiętam. Hybryda chyba powinna palic mnej niż auto spalinowe a nie więcej ... 

jechała moja córka (pierwszy raz tym autem) ja na tej trasie w takim zestawie mam 6,8, ale nie na tempomacie. (Jest gdzieś w tych postach powyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

Pali  wiecej niż poprzednik w takich samych warunkach tzn. z boxem na dachu po Chorwacji przy różnyach warunkach pogodowych przy predkoscach 120-130 okolice 7,7-8,5 litra pamiętam. Hybryda chyba powinna palic mnej niż auto spalinowe a nie więcej ... 

może dlatego, ze zestaw „EV” to na stałe, ponad sto kilo więcej , No i koła od forka (225/55/18), chyba tez wiecej ważą. Poza tym pewnie kwestia oprogramowania, bo tutaj cykl Atkinsona ma dawać oszczędność , ale raczej w niższych zakresach obrotów , niż autostradowe. Właśnie pod kątem takiej podróży (SLO), testuję spalanie „zestawu” , bo e-boxer ma tylko 48 litrów w zbiorniku, a nie 63 jak poprzednik. Z tą wiedzą łatwiej trasę zaplanować. Pozytywne zaskoczenie wynika z faktu, ze nie przekroczył 10 l, a gdzieś mignęło mi info, ze i 20 z boxem może spalić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aflinta napisał:

:biglol: 

E-Boxer nie ma cyklu Atkinsona, takowy występuje w Crosstrek Plug-In Hybrid.

I to wyjaśniałoby powyższe spostrzeżenia. Czyli hybryda, to tylko taki inny start/stop. 
Proszę jeszcze o wyjaśnienie , co robi w silniku tryb „S” poza podniesieniem obrotów. Bo u kierowcy to , jak to ładnie ktoś określił na tym forum, „subiektywne poczucie prędkości” . Bo teraz zawaliła mi się koncepcja ( widocznie miała słabe podstawy ;) I: Atkinson, S: Otto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, CUV napisał:

I to wyjaśniałoby powyższe spostrzeżenia. Czyli hybryda, to tylko taki inny start/stop. 
Proszę jeszcze o wyjaśnienie , co robi w silniku tryb „S” poza podniesieniem obrotów. Bo u kierowcy to , jak to ładnie ktoś określił na tym forum, „subiektywne poczucie prędkości” . Bo teraz zawaliła mi się koncepcja ( widocznie miała słabe podstawy ;) I: Atkinson, S: Otto

Dżizas. Już za chwilę kto nie ma "zaliczonej matury na pięć" nie nadaje się do prowadzenia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...