Skocz do zawartości

Hak i wiązka do xv 1


owad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, owad napisał:

Panowie, czy można na haku podnosić tył auta? Tzn czy pod hak można wstawiać lewarek i unosić cały tył?

Zupełnie nie wiem dlaczego to pytanie przypomniało mi stary dowcip o Radio Erewań. Tam na pytanie "Panie Rumian, czy można przechowywać jajka w lodówce?" pada odpowiedź "Można, ale jak pan zamknie drzwi?".

 

Hak holowniczy i jego mocowanie zostały zaprojektowane do przenoszenia (głównych) obciążeń w innych kierunkach niż kierunek obciążeń powstających podczas podnoszenia tyłu pojazdu. Co nie znaczy, że nie można "ale jak pan zamknie drzwi". ;)

Edytowane przez Szürkebarát
Doprecyzowanie
  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, owad napisał:

Panowie, czy można na haku podnosić tył auta? Tzn czy pod hak można wstawiać lewarek i unosić cały tył?

 

Często, gęsto podnosiłem swoje za hak. Amerykańcy często łapią tak terenówki hi-liftem. Ichni system z czterograniastą dziurką mocno ułatwia, nie tylko podnoszenie ale też montraż akcesoriów wszelakich.

Wg nadwornego oponiarza, lepiej za hak, niż tłumaczyć się właścicielowi z wgniecionych przegniłych progów. Kiedyś podpatrzone, odpytane.

Edytowane przez BiP
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.07.2019 o 22:13, MaMis napisał:

Montaż prosty. Wiązka w bagażniku. Taka robota to przyjemność. Dedykowany kupię problemu tylko zastanawiam się jak z gwarancja będzie :(

Domyślam się ze za montaż zawołają 1000 pln 

W Gdańsku wycenili montaż haka na 1500 zł. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 10:16, Blixten napisał:

 

Korci mnie, żeby spróbować samemu. @MaMis , razem będzie jeszcze łatwiej ;) 

Ja się dołączę jeśli coś będziecie robić w tym temacie. Może dogadamy się z jakimś serwisem ASO na rabat hurtowy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaMis @Blixten znalazłem na allegro zestaw haka z wiązką i sterownikiem do XV II. Zapytałem sprzedawcę Oponet_net, czy ta instalacja może być od razu zamontowana do wtyczki w bagażniku. Oto odpowiedź:

"W załączniku przesyłam instrukcję montażu oryginalnej, dedykowanej wiązki. Kostka, którą ma Pan w aucie służy do podłączenia tej wiązki. Jej koszt to 500 zł, w zestawie z hakiem 1400 zł

 

Wiązka, która jest na aukcji jest wiązką uniwersalną i nie podpina się jej w oryginalne kostki, tylko kable z wiązki łączy się z przewodami od świateł. Jest to tańsze rozwiązanie, jednak, jeżeli ma Pan auto na gwarancji i zależy Panu na oryginalnym połączeniu proponuję opcję z wiązką dedykowaną."

 Ta nowa wiązka to org. Westfalia. Sprawdziłem schemat. Kable żarówek złączone i przygotowane do wpięcia w kostkę. To wielka zaleta. Trzeba jednak jeszcze podłączyć masę, dwa kable (+) z bezpiecznikami do aku, zainstalować na kablu lampy przeciw mgielnej przejście do sterownika ( chodzi o wyłączenie możliwości pracy tej lampy po wpięciu się w gniazdo haka). Jest to do zrobienia...

e348073391101(1).pdf

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.09.2019 o 21:01, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

"W załączniku przesyłam instrukcję montażu oryginalnej, dedykowanej wiązki. Kostka, którą ma Pan w aucie służy do podłączenia tej wiązki. Jej koszt to 500 zł, w zestawie z hakiem 1400 zł

 

 

e348073391101(1).pdf 1 MB · 7 pobrań

Przymierzam się również do samodzielnego montażu haka, ale w wersji 7-pin, hak potrzebuję do założenia bagażnika albo kraty, przyczep powyżej 750kg nie planuję ciągać (na razie) :)

Otrzymałem ofertę od tego samego sprzedawcy dla tego samego haka, co @Andrzej Rosenkiewicz, ale z wiązką 7-pin w kwocie 1.150 zł.

@Andrzej Rosenkiewiczco masz na myśli pisząc, że jeszcze parę kabelków trzeba ogarnąć? Tu w sumie pytanie do kolegów - czy kostka w samochodzie obejmuje tylko 7-pinowe podłączenie, stąd dodatkowe kabelki do podpięcia przy 13-pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nohol napisał:

Przymierzam się również do samodzielnego montażu haka, ale w wersji 7-pin, hak potrzebuję do założenia bagażnika

 

Zgodnie z przepisami do bagażnika rowerowego potrzebujesz 13 pinową wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, spawalniczy napisał:

 

Zgodnie z przepisami do bagażnika rowerowego potrzebujesz 13 pinową wiązkę.

Dzięki za podpowiedź, u mnie nie ma zastosowania, nie mam i nie potrzebuję bagażnika na rowery (dwa deptane koła zawsze mnie męczyły :) ). Oba bagażniki - krata i bagażnik w ogóle świateł nie mają - krata do wożenia zwierza, bagażnik to konstrukcja na wożenie koła zapasowego i kanistra na Subariady wsparta o hak  Przyczepkę mam do 750 kg, 7-pin wystarczy.

 

36 minut temu, owad napisał:

Dedykowana wiazka do mojego modelu, 300pln

 

Zdradzisz, jaki to model? Moja oferta na wiązkę dedykowaną 350 zł...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myslalem tylko o rowerach a ostatnio zdarzylo mi sie wypozyczyc przyczepkę. Takze zdecydowanie 13 pinow :-).

 

Jesli chodzi o wiazke to na ehaki.pl zamawialem wszystko thule, ale na  wiazce dedykowanej nie było nic od thule także może byc dedykowana, ale nie thule.

Jednak wszystko grało i bylo p&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...