Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że paliwo szybuje ostro w górę, ceny aut też mają tendencję zwyżkową a trafiła się tzw. okazja więc skorzystałem tym bardziej, że jeśli chciałbym kupić nowe auto no to jest lista na styczeń 2023 - marzec 2023 (domyślacie się już ??) Tak - Tesla 3 LR 2022 z marca, tak na urodziny moje :yahoo: Subaru też było złotym strzałem po obejrzeniu Pertyna testu. Super auto, bezpieczne no i to prowadzenie, myślałem że nie trafię lepszego. Ale Tesla z niskim środkiem ciężkości i z tą niewiarygodną mocą - WOW. Nie mogę się nacieszyć - oglądam się tak samo jak za XV ale dodatkowo nie mogę się doczekać na kolejną przejażdżkę każdego dnia. Mam ją już miesiąc i co dzień morda mi się cieszy gdy do niej wsiadam. Pozdrawiam. 

IMG_1757.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, subbiefan napisał:

Bez obaw, prąd też szybuje ostro w górę ;-)

Jestem o to spokojny, tym bardziej że nie korzystam z „PL prądu” Swoją drogą nie wiedziałem że jest tylu przeciwników. Jeszcze daleko do podobnych wydatków - tak myśle. Lekko licząc na dziś jest ponad 3 X taniej.  
Ps. Aplikacja przelicza mi ze średniego spalania XV 2.0

CA9B148F-7341-4D54-BC52-BB1280AF1073.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TMM napisał:

Jestem o to spokojny, tym bardziej że nie korzystam z „PL prądu” Swoją drogą nie wiedziałem że jest tylu przeciwników. Jeszcze daleko do podobnych wydatków - tak myśle. Lekko licząc na dziś jest ponad 3 X taniej.  
Ps. Aplikacja przelicza mi ze średniego spalania XV 2.0

CA9B148F-7341-4D54-BC52-BB1280AF1073.jpeg

Pod tym względem Islandia jest extra - ogrzewanie nie kosztuje bo, geotermalne, a prąd z wodospadów ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TMM napisał:

Ale Tesla z niskim środkiem ciężkości i z tą niewiarygodną mocą - WOW. Nie mogę się nacieszyć

 

To są dwa zupełnie inne światy i emocje. Gratulacje! Po roku z elektrycznym następcą naszego XV na razie widzę same plusy jeśli chodzi o jazdę.  Koszty eksploatacyjne, to jest przepaść.

 

12 minut temu, Blixten napisał:

Swoją drogą nie wiedziałem że jest tylu przeciwników.

 

Jest, jest - niektórzy nawet w niecenzuralnych słowach potrafią uzewnętrznić swoje przemyślenia na brudnym lakierze.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał:

Ale czy to znaczy że 3LR może być godnym następcą XV i warto ją rozważyć? 

Ależ oczywiście, że tak. 
Tym bardziej że jakość wykonania w porównaniu z wcześniejszymi rocznikami to już jest całkiem spoko. 


Czy masz wątpliwości ? Twoim zdaniem nie jest ??

Edytowane przez TMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TMM napisał:

Czy masz wątpliwości ? Twoim zdaniem nie jest ??

Nie znam auta i dlatego pytam.

Rozumiem, że ze względu na oszczędności na „paliwie” to tak. A jak z innymi cechami obu aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RedSasza napisał:

Nie znam auta i dlatego pytam.

Rozumiem, że ze względu na oszczędności na „paliwie” to tak. A jak z innymi cechami obu aut?

Dodałem video jak to jest z tą jakością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedSasza napisał:

Ale czy to znaczy że 3LR może być godnym następcą XV i warto ją rozważyć? 

 

IMO zestawienie bez sensu. XV to kompaktowy SUV i pojazd spalinowy, Tesla 3 to zwykły kompakt i pojazd elektryczny. Trochę jak porównanie jabłek do gruszek   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał:

Trochę jak porównanie jabłek do gruszek 


I tak i nie. Stawiając je koło siebie, to oczywiście zupełnie inne koncepcje. Jednak patrząc z perspektywy funkcji jaką samochód ma nam na codzień zapewnić, nie jest to już tak oczywiste.

Jak człowiek się już zmęczy dotychczasowym samochodem, stwierdzi że podwyższone nadwozie i prześwit nie są mu potrzebne generując wręcz więcej zalet niż wad. A boxer jest mocno przereklamowany, to przesiadając się na inny rodzaj nadwozia / napędu łatwo może stwierdzić, że znalazł godnego następcę. 
Ja np. przesiadłem się na elektryczną ośkę w cenie porównywalnej do XV i ani przez chwilę nie pomyślałem, że to była zła decyzja, wręcz przeciwnie.

Inne rzeczy sprawiają mi fun w takim samochodzie, jeszcze bardziej dostrzegam też wady poprzednika które wyszły w praniu i z które musiałem z trudem tolerować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spawalniczy napisał:


I tak i nie. Stawiając je koło siebie, to oczywiście zupełnie inne koncepcje. Jednak patrząc z perspektywy funkcji jaką samochód ma nam na codzień zapewnić, nie jest to już tak oczywiste.

Jak człowiek się już zmęczy dotychczasowym samochodem, stwierdzi że podwyższone nadwozie i prześwit nie są mu potrzebne generując wręcz więcej zalet niż wad. A boxer jest mocno przereklamowany, to przesiadając się na inny rodzaj nadwozia / napędu łatwo może stwierdzić, że znalazł godnego następcę. 
Ja np. przesiadłem się na elektryczną ośkę w cenie porównywalnej do XV i ani przez chwilę nie pomyślałem, że to była zła decyzja, wręcz przeciwnie.

Inne rzeczy sprawiają mi fun w takim samochodzie, jeszcze bardziej dostrzegam też wady poprzednika które wyszły w praniu i z które musiałem z trudem tolerować.

Miałem podobnie. XV byłem zafascynowany, na szczęście nie musiałem naprawiać bo auto było relatywnie świeże. I nadal nie twierdze że Subaru jest złe - są na rynku o wiele gorsze marki. Lecz wiem teraz że Tesla lub w ogóle auto elektryczne jest godnym następcą. No i wiadomo - zasięg królem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

Stawiając je koło siebie, to oczywiście zupełnie inne koncepcje. Jednak patrząc z perspektywy funkcji jaką samochód ma nam na codzień zapewnić, nie jest to już tak oczywiste.

 

Dla mnie ten temat służy raczej do porównania XV z autami z tego samego segmentu / typu i w jakoś tam podobnych pieniądzach. Bo jak mamy porównywać do woli, to ktoś stwierdzi, że lepiej mu się przesiąść z XV do Bentleya, bo chce mieć wygodniej, tylko co to za porównanie ;)  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Trochę jej umniejszyłeś ;) To jednak segment D.

 

To zwracam honor ;) Na teslach się nie znam, a na zdjęciach 3 wygląda "kompaktowo". No i w związku z tym pytanie, jaki jest sens zestawiania tych samochodów jako konkurencji  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię sobie tej Tesli zamiast XV, bo by mi się na mnie syn obraził, albo żona. Za chwilę będzie taki, jak ja, a ja mały nie jestem. Z tyłu tej Tesli, z tego co widziałem ma filmiku, dużo miejsca na nogi nie ma. Oczywiście matka (syna) może siedzieć z tyłu, ale to już grali, wiec foch żony byłby pewny. ;)
 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

 

Dla mnie ten temat służy raczej do porównania XV z autami z tego samego segmentu / typu i w jakoś tam podobnych pieniądzach. Bo jak mamy porównywać do woli, to ktoś stwierdzi, że lepiej mu się przesiąść z XV do Bentleya, bo chce mieć wygodniej, tylko co to za porównanie ;)  

Sorry jeśli kogoś uraziłem. Ale widząc foto : roczny pieseł „łobuziara” w tym temacie, pozwoliłem sobie podzielić się info o zamianie mojego XV.  I nie mam zamiaru oczywiście porównywać tych aut bo to nie ma sensu. To tylko informacja na co zamieniłem. Pozdr. 

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, TMM napisał:

Sorry jeśli kogoś uraziłem. Ale widząc foto : roczny pieseł „łobuziara” w tym temacie, pozwoliłem sobie podzielić się info o zamianie mojego XV.  I nie mam zamiaru oczywiście porównywać tych aut bo to nie ma sensu. To tylko informacja na co zamieniłem. Pozdr. 

 

Ależ spokojnie, żadnej urazy nie ma :rolleyes: Jeżeli traktujemy temat jako ogólnie "na co się przesiadłem z XV", można wrzucać co się komu podoba. Może być też z psem w komplecie ;)  Swoją drogą, możesz przy okazji napisać, jak się jeździ po Islandii, mi się tej kraj kojarzył raczej z zapotrzebowaniem na auta uterenowione, ale ciekawie będzie usłyszeć coś z pierwszej ręki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zawsze- zależy na czym Ci zależy, gdzie mieszkasz itp. Auta uterenowione jak najbardziej, jeśli chcesz zwiedzać Islandię, a nawet niezbędne bo w tzw. interior, wiele ciekawych miejsc dojazd tylko 4X4 wymagane przepisami. Ja wszędzie gdzie chciałem to dojechałem moim Jimny, po rzekach na głębokość do wysokości maski też daje radę. (to jest niedoceniane auto, może nie komfortowe jak inne 4X4 ale nie o komfort tam chodzi :facepalm: ). Więc zgodnie z moim planem przez dwa lata objeździłem Islandię wszerz i wzdłuż. Nie mieszkam na wsi, drogi mamy odśnieżone a i zimy ostatnio jakieś słabe (czytaj: bez śniegu) więc podwyższonego auta nie potrzebuję. Mamy zresztą rodzinnego MMC Outlander PHEV i on ma wystarczający prześwit w razie (W) ale używa go żona a ja tylko okazjonalnie.  XV kupiłem bo zachwyciłem się jego zawieszeniem i układem napędowym i kierowniczym (tłumaczyć nie muszę). Zawiodłem się kulturą pracy jednostki napędowej niestety, spalanie tak naprawdę mnie nie bolało. Tesla odpycha się z czterech co przy większej mocy jest ważne (bo inaczej ciągle traci trakcję) a i po śniegu daje radę. A reszta to tak jak w poście na górze, łączna z ceny paliw, okazja kupna bo ciężko a nawet nie ma możliwości kupna nowego auta tak od ręki, prąd tu nas tani i pod dostatkiem od matki natury. No i muszę mieć zabawkę dla siebie bo FUN z jazdy tym autem jest nie do opisania - to trzeba poczuć żeby zrozumieć. Taka jest moja krótka historia z Subaru XV na Islandii.

Pozdrawiam wszystkich i szerokości.

 Wrzucę poniżej małą namiastkę: 

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TMM napisał:

XV kupiłem bo zachwyciłem się jego zawieszeniem i układem napędowym i kierowniczym (tłumaczyć nie muszę). Zawiodłem się kulturą pracy jednostki napędowej


No niestety, kultura pracy silnika, a raczej jej brak, to największa wada XV.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...