Skocz do zawartości

Koniec zniżek na auta 25-letnie w PZU.


hugo

Rekomendowane odpowiedzi

"ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.
Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrych jest taki że jeszcze dziś można zawrzeć polisę na dotychczasowych zasadach. U agentów PZU z wyprzedzeniem 3 miesięcy, u pozostałych 1 miesiąc.

To fatalna wiadomość, jednak nie sądzę by PZMot odpuścił temat, bo wpływy z członkostwa posiadaczy fur 25+ był na pewno niemały. Byłoby to niejako gwoździem do trumny. Pożyjemy zobaczymy jak się sytuacja rozwinie - na obecną chwilę samo PZU nie potrafi przestawić jednoznacznej interpretacji.

Ciekawy jest jeszcze fakt,  że decyzja pochodzi z 2018-12-14, informacja wypłynęła dziś a wejść  w życie ma od jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy chłopaki mają junaki, cezety ponad 50 letnie, jakieś inne wozy z lat 80tych- pozakładali sobie karty PZMOT i jak wyżej- brak już owej zniżki bez żółtych.

A we wspomniany wtorek agent PZU powiedział, że już za późno.

Mniemam, że jest to krok w kierunku wycofywania normalnych 30 letnich wozów, które nie mają jakiejś specjalnie wielkiej wartości oprócz tej dla właściciela. A dla rządu to zwykłe "truciciele", bo brak DPF czy innych euro6.

Kolega mając 5 samochodów i kilka motocykli, zaczął się krzywo patrzeć na swoją hondę z początku lat 80'tych- o ile 200zł rocznie + przegląd dla 500km w rok było ok, tak teraz ~4x/5x więcej wydatków trochę go zirytowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby uniknąć OC- założyć żółte blachy.

 

Sam poza forkiem mam jeszcze jakieś inne zabawki:

-Skodę 105 ale ta akurat na żółte blachy więc luz.

-Rometa Kadeta z 86 w trakcie remontu (póki co białe blachy ale z zamysłem na żółte)

-Megane coupe 2.0 16v z 96

-omege mv6 3.0. z 98

I fakt jest taki że OC boli a sprzętami praktycznie nie jeżdżę, wartości jakiejś wielkiej nie mają , także i sprzedawać ich nie chcę. Ale dla mnie wartość sentymentalna, przyjemność posiadania itd...

 

I teraz hit bo gdzieś na FB znalazłem ofertę"pomocy" w zarejestrowaniu na żółte tablice . I tak koszt "pomocy"

Omega 2.5tys.

Coupeta 3tys.

 

Widocznie komuś bardzo się opłaca mieć "szwagra rzeczoznawcę i konserwatora zabytków"

Jakby głębiej poszukać w necie to widziałem sporo zwykłych pojazdów z roczników 2000+  na żółtych blachach, kwestia... znajomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia posiadania muzeum lub kolekcji. Widziałem A6 C5 na żółtych, a ten sam koleś zamierza phaetona zarejestrować na żółte.

Ogólnie "pchać się" z mniej niszowymi samochodami w żółte rejestracje, po to aby mieć 500-800zł mniej oc rocznie, za to wyskoczyć jednorazowo z kilku tysięcy plus mieć nad sobą nowe przepisy- słabo to wygląda. Dalej twierdzę, że jest to zagranie na zmniejszenie populacji "trucicieli" bez euro 666 etc. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Juan Rapru napisał:

A co powiecie o Subaru Libero 1992 r.? Warto iść w żółte blachy? Dostatecznie niszowy?

A ile Libero poza swoim widujesz dziennie?;)

Ja w warmińsko-mazurskim od lat żadnego nie widziałem. Także zdecydowanie jest to auto niszowe i wg mnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 08:22, Juan Rapru napisał:

A co powiecie o Subaru Libero 1992 r.? Warto iść w żółte blachy? Dostatecznie niszowy?

Dowiedz się najpierw czy dostaniesz żółte. Np. w Krakowie samochód musi mieć 30 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości motorki bo honda lubi dziwactwa próbowałem ale inne zdjęcia jakoś nie chcą wchodzić 

O coś poszloimageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6

Poproszę syna on lepiej to zrobi imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6

Kitram Kitram żona się wścieka  te stare jakoś wchodzą 

20180912_094056.jpg

20180613_230207.jpg

Zdjęcie0116.jpg

Edytowane przez Pitercvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 13:35, Zelazny napisał:

Dowiedz się najpierw czy dostaniesz żółte. Np. w Krakowie samochód musi mieć 30 lat...

 

Jasne. A poza tym się zastanawiam, czy warto, jak używam go na co dzień. Wprawdzie przebieg roczny do 6-7 tys.km. ale zawsze. A ostatnio (wiosna 2018) OC w PZU zaproponowali ok 900 zeta. Skończyło się na inne formie poniżej 400. Ciekaw jestem cen w nowym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I po problemie ;) 

 

 

 

MAMY BARDZO DOBRĄ WIADOMOŚĆ DLA UŻYTKOWNIKÓW 
STARSZYCH SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI!!!

Drodzy Członkowie,

Święta już za Nami, ale mamy dla Was kolejny noworoczny prezent.
Miło nam poinformować, że nasze poszukiwania nowego partnera ubezpieczeniowego przyniosły pozytywny skutek.
Naszym nowym partnerem została firma Compensa, która wprowadziła specjalne składki OC 
dla samochodów i motocykli użytkowanych ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji). 
W zależności od modelu i wieku auta, właściciele takich pojazdów mogą uzyskać nawet do 70% zniżki, 
dzięki czemu stawki za OC są często zbliżone do poprzedniej oferty PZU.
Dodatkowo na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, specjalnie dla Członków PZM, 
Compensa przygotowała dedykowaną promocję – jeszcze DODATKOWE 15% ZNIŻKI!!
Zniżka ta obowiązuje wyłącznie z aktualną kartą członkowską PZM!!

ZASADY UDZIELANIA ZNIŻKI SĄ PROSTE:
- zniżka obejmuje youngtimery i oldtimery
- dotyczy pojazdów osobowych i motocykli powyżej 25 roku eksploatacji (zgodnie z datą pierwszej rejestracji)
- nie ma znaczenia, czy pojazd posiada „żółte” czy „białe” tablice rejestracyjne
- w celu zawarcia polisy należy posiadać aktywną kartę członkowską PZM
- zniżka dla członków PZM ma zastosowanie bez względu na wiek właściciela pojazdu 
- promocja wchodzi w życie 7 stycznia 2019

Promocja będzie dostępna w oddziałach, filiach oraz na infolinii Compensy.
Aby zawrzeć umowę ubezpieczenia nie musicie się w ogóle ruszać z domu!!
Wystarczy skontaktować się z dowolną placówką Compensy, przekazać niezbędne dane, 
a polisa ubezpieczeniowa zostanie przesłana na Wasz adres mailowy!!
Adresy placówek oraz telefony znajdziecie na stronie https://www.compensa.pl/kontakt/.
Możecie również zostawić swoje dane teleadresowe, a konsultanci Compensa do Was oddzwonią.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty zapraszamy również do kontaktu 
z naszym biurem pod numerem tel. 22 532-84-44 wew.2, lub pod adresem e-mail klub@pzm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2019 o 14:19, chojny napisał:

I po problemie ;) 

 

 

 

MAMY BARDZO DOBRĄ WIADOMOŚĆ DLA UŻYTKOWNIKÓW 
STARSZYCH SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI!!!

Drodzy Członkowie,

Święta już za Nami, ale mamy dla Was kolejny noworoczny prezent.
Miło nam poinformować, że nasze poszukiwania nowego partnera ubezpieczeniowego przyniosły pozytywny skutek.
Naszym nowym partnerem została firma Compensa, która wprowadziła specjalne składki OC 
dla samochodów i motocykli użytkowanych ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji). 
W zależności od modelu i wieku auta, właściciele takich pojazdów mogą uzyskać nawet do 70% zniżki, 
dzięki czemu stawki za OC są często zbliżone do poprzedniej oferty PZU.
Dodatkowo na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, specjalnie dla Członków PZM, 
Compensa przygotowała dedykowaną promocję – jeszcze DODATKOWE 15% ZNIŻKI!!
Zniżka ta obowiązuje wyłącznie z aktualną kartą członkowską PZM!!

ZASADY UDZIELANIA ZNIŻKI SĄ PROSTE:
- zniżka obejmuje youngtimery i oldtimery
- dotyczy pojazdów osobowych i motocykli powyżej 25 roku eksploatacji (zgodnie z datą pierwszej rejestracji)
- nie ma znaczenia, czy pojazd posiada „żółte” czy „białe” tablice rejestracyjne
- w celu zawarcia polisy należy posiadać aktywną kartę członkowską PZM
- zniżka dla członków PZM ma zastosowanie bez względu na wiek właściciela pojazdu 
- promocja wchodzi w życie 7 stycznia 2019

Promocja będzie dostępna w oddziałach, filiach oraz na infolinii Compensy.
Aby zawrzeć umowę ubezpieczenia nie musicie się w ogóle ruszać z domu!!
Wystarczy skontaktować się z dowolną placówką Compensy, przekazać niezbędne dane, 
a polisa ubezpieczeniowa zostanie przesłana na Wasz adres mailowy!!
Adresy placówek oraz telefony znajdziecie na stronie https://www.compensa.pl/kontakt/.
Możecie również zostawić swoje dane teleadresowe, a konsultanci Compensa do Was oddzwonią.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty zapraszamy również do kontaktu 
z naszym biurem pod numerem tel. 22 532-84-44 wew.2, lub pod adresem e-mail klub@pzm.pl

 

podobno Łysy dzwonił do Compensy i okazało się że nie 70% a 15%

(6:30)

 

 

z tego co ja rozumiałem wcześniejszą promocję PZU to bylo 70% zniżki dodatkowo (czyli 30% z 30%  z bazowej kwoty) a to Compensa zdaje się robi tylko 15% (czyli 85% z 30% bazowej kwoty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU było 70% zniżki od kwoty po zniżkach, które posiada ubezpieczający. Dla przykładu OC 1000 zł - 60% = 400 - 70% = 120 zł, oczywiście w uproszczeniu. Compensa widocznie do każdego podchodzi indywidualnie co jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś opłacić oc w compensie i nie mam dobrych wieści.

Podobno podchodzą indywidualnie do każdego auta.

Pacjent Antyk '89 2.2, gołe oce że zniżką pzm w compensie to 530zł.

Pani dzwoniła do centrali, aby potwierdzić.

W mtu gołe oce bez zniżek pzm 365zł.

To ja dziękuję za taką propozycję.

P.S.W tamtym roku w pzu ze zniżką pzm 296zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...