Skocz do zawartości

Koniec zniżek na auta 25-letnie w PZU.


hugo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.04.2019 o 11:57, Oktan napisał:

12v ma swoim mintusku, ma 31 lat i jest niezniszczalny :)

To prawda, ciężko je zajechać. Z drugiej strony palą tyle co niejedno V8, a moc pozostawia wiele do życzenia. Coś kosztem czegoś. Lubię je na tyle, że siedzą pod maską 2óch Scorpio, a kolejne 2 silniki leżą w garażu, z czego 1 na wiosnę będę pakował do kolejnej Granady :D

 

W dniu 2.04.2019 o 12:37, Adi660r napisał:

Ktoś gdzieś kiedyś ;) napisał na forum o możliwości złożenia tablic rejestracyjnych w wydziale komunikacji, samochodu który jest nieużytkowany, na jakiś określony czas. Miało to dawać korzyści związane z niższą skladką na OC.

Pytałem się wczoraj w swoim WK w Olsztynie to nikt nic nie wie, tylko ciągniki siodłowe, autobusy i traktory można rzekomo tak "zawiesić".

 

Wiecie coś więcej w tym temacie? Nie mogę żadnego info na forum znaleźć.

 

Obawiam się, że nie ma takiej możliwości. Poratować Cię może jedynie opinia rzeczoznawcy (pojazd historyczny bądź mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji) gdy auto ma skończone 25 lat (nie wiem czy lokalnie wiek nie jest już podniesiony do 30), a od końca jego produkcji minęło 15 lat.

Z takim papierem bez konsekwencji możesz wypowiedzieć OC i korzystać z polis krótkoterminowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpowiedzcie proszę, bo już mam mętlik jak aktualnie wygląda sprawa z ubezpieczeniem ponad 25-30letnich aut, które są na białych tablicach? 

Na żółte blachy póki co nie ma szans, ale czy może trzeba zrobić samemu biała kartę i opinie rzeczoznawcy, czy są jakieś inne patenty, uznanie auta za "weterana szos/pojazd historyczny" etc ?

 

Kupiłem od.brata Ladę 2107 w przypływie entuzjazmu i nie bardzo wiem co z nią robić,. najchętniej wsadzę do garażu na kilka lat, tylko te OC chciałbym zminimalizować...

received_1509215882544098.thumb.jpeg.4536e1f55763b096a400b7f284779fcd.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie żółte? rzeczoznawca nie jest do tego potrzebny, sam robisz białą kartę, koszt to tylko przegląd i tablice, ale masz przegląd bezterminowy i jak ma stać to chyba najlepsze rozwiązanie, nie wiem jak z oc na zabytek ja mam całoroczne, bo nie wiem kiedy mnie najdzie żeby się przejechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adi660r napisał:

Podpowiedzcie proszę, bo już mam mętlik jak aktualnie wygląda sprawa z ubezpieczeniem ponad 25-30letnich aut, które są na białych tablicach? 

Na żółte blachy póki co nie ma szans, ale czy może trzeba zrobić samemu biała kartę i opinie rzeczoznawcy, czy są jakieś inne patenty, uznanie auta za "weterana szos/pojazd historyczny" etc ?

 

Kupiłem od.brata Ladę 2107 w przypływie entuzjazmu i nie bardzo wiem co z nią robić,. najchętniej wsadzę do garażu na kilka lat, tylko te OC chciałbym zminimalizować...

received_1509215882544098.thumb.jpeg.4536e1f55763b096a400b7f284779fcd.jpeg

 

 

Fajna szuflada :thumbup:

 

Mi teraz przysłali kontynuację z PZU tyle że ja mam na starych zasadach jeszcze i na Scorpio 2.9 Ghia mam 210zł na rok, nie ma szans teraz na takie ulgi w Compensie, to żenada co się dzieje...

 

Pamiętajcie jedno, OC jak OC, ale żółte blachy to drugie, wejść jest w nie w miarę łatwo ale wyjść mega ciężko,  o ile w ogóle, aby odzyskać w pełni własność auta.. Będziesz miał chęć sprzedać auto za granicę i już jest lipa:rolleyes: Dlatego ja podziękowałem.

 

 

Swoją drogą jakbyś chciał szufladke sprzedać to się odezwij :D

Przypomina mi mojego kredensa 125pe ze szczenięcych lat :wub:

Edytowane przez Oktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żółte blachy lady nie zarejestruje jeszcze bo wymaga kilku napraw na które totalnie nie mam czasu. A w obecnym stanie szczegółowego przeglądu technicznego na zabytek nie przejdzie.dlatego plan jest taki aby.zrobic to być może za rok.

 

Co do żółtych blach to wiem jak jest bo mam Skodę 105L ale ma u mnie dożywocie więc kwestie odsprzedazowe pomijam.

 

Chyba muszę zgłębić temat założenia prywatnego muzeum, wtedy wszystkie auta "z kolekcji" można wrzucić na żółte blachy, bez konieczności spełniania warunków dotyczących wieku pojazdów itd. Nawet współczesne auta patenciarze tak potrafią zarejestrować;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, pawlik131 napisał:

Witam wszystkich 

Odnośnie zniżki PZM w PZU, czy przy kontynuacji ubezpieczenia dalej ta zniżka obowiązuje? I na dodatek nie  trzeba już przedłużać karty PZM, żeby zniżka się należała? Nie będzie z tego jakiejś lipy później? 

ja dostałem. nie wiem co się stanie jak nie przedłużysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ze zniżką będzie, jak dali to już nie zabiorą, oczywiście na konkretne auto nie kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...