Skocz do zawartości

Koniec zniżek na auta 25-letnie w PZU.


hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, hugo napisał:

Nowe wieści w sprawie zniżek w PZU.

@Oktan miałeś rację.

Osoby, które zawarły umowy oc przed 16.12.2018r. nabyły prawo do zniżki z kartą bez karty. Obecnie za Antyka z 89r. mam zapłacić 219zł.

Czyli dobra nowina, ja teraz będę ubezpieczał jednego antyka, zobaczymy co zdziałam, a członkiem PZM cały czas jestem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa czy kontynuacja zdaje się już chyba nie mieć znaczenia.

Mając ubezpieczoną Sierrę na PZMot w PZU przy zeszłorocznej stawce w okolicach 800 czy 900 zł, polisa kontynuacji która przyszła pocztą opiewała na 1350zł :biglol:

 

Bez łaski we wszelkiej maści directach (już nie pamiętam czy axa czy inne libery mbanki) z szybkiej kalkulacji wychodzi stawka niższa niż dla zeszłorocznego PZU/PZM. Być może dlatego że nie mam full zniżek itd, ale tak czy inaczej 1350 na niby kontynuację PZU vs 7 stów gdziekolwiek indzie robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w AXA liczyłem Turbodziada i 422 bez łaski samo oc na rok, oczywiście bezszkodowe 60% mam

Zadzwonię dziś lub jutro albo podjadę do Compensy z tym wyliczeniem i zobaczymy co powiedzą :)

5 godzin temu, hugo napisał:

Nowe ubezpieczenie czy kontynuacja?

Nowe bo nowy nabytek jest, mówiłem Ci ostatnio, już dojechał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 11:28, Oktan napisał:

Wczoraj w AXA liczyłem Turbodziada i 422 bez łaski samo oc na rok, oczywiście bezszkodowe 60% mam

Zadzwonię dziś lub jutro albo podjadę do Compensy z tym wyliczeniem i zobaczymy co powiedzą :)

Nowe bo nowy nabytek jest, mówiłem Ci ostatnio, już dojechał :D

Fakt, skleroza, a 422 jest już akceptowalne.

Co powiedzieli w compensie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś ubezpieczyłem w Compensie ale szału nie ma, byłem już na miejscu więc stwierdziłem, że jak jest podobna kwota to niech będzie..

Zapłaciłem 406zł z meldunkiem poza Warszawą i przyznam, iż jestem zawiedziony. 

Nie warto się uganiać za Compensą, straciłem kilka godzin na załatwienie tego gdzie Axę zrobiłbym przez internet.

Następnym razem zadzwonię i nie będę tracił czasu.

OC z kartą PZM w Compensie to KPINA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się ma dwa auta (lub więcej) to polecam mBank AXA

na drugie auto dostałem znaczącą zniżkę na OC

 

i wszystko przez Internet, albo przez telefon

i bez karty PZM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diuk,

Opisz pokrótce prosze, swoje załatwianie oc w.mbank Axa

Mam tak 3 samochody ubezpieczone online, potem był z ich strony kontakt telefoniczny, ale już niewiele mogłem urwać. W sumie mBank Axa wychodził najtaniej.

 

...ale ... nie dostałem żadnych preferencyjnych warunkach z uwagi na posiadanie innych aut czy też użytkowanie na codzien sluzbowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mBank udostępnia online obliczenie składki ubezpieczenia, zazwyczaj przed pojawieniem się u mojego agenta ubezpieczeniowego przed końcem okresu OC sprawdzam sobie tak informacyjnie ile w mBanku liczą.

Z reguły mój agent zawsze coś znajdywał taniej.

W maju ubezpieczałem MX-5 i po przeliczeniu składki w mBanku udałem się do agenta, gdzie robił co mógł, ale nie znalazł nic tańszego - najtańsze było droższe o ok. 20zl - stwierdziłem, że w takim razie jako że jest wygodniej przez Internet - złożyłem tylko wypowiedzenie umowy OC i zakupiłem OC dla MX-5 w mBank AXA - 650zł

 

W październiku przyszedł czas na GTka - i również zrobiłem sobie "z głupia frant" kalkulację w mBanku i kopara mi opadła - 386 zl. agent szukał szukał i znalazł tylko kontynuację za jakieś 720 czy coś i jak się dowiedział, za ile mogę mieć OC w mBank to tylko burknął "to co mi pan głowę zawraca" - także wypowiedzenie pisałem sam ;) co ciekawe poprzednie miałem też w AXA ale nie w mBank. Dla bezpieczeństwa wysłałem wypowiedzenie starego OC, zakupiłem nowe za 386  - agent z mBanku sam zadzwonił i tyle samo mu wyszła składka.

 

Jak zapytałem - czemu tak tanio to stwierdził, że najprawdopodobniej to dlatego, że to drugi samochód ubezpieczony w tym T.U.

Stwierdził też, że najprawdopodobniej jak  w maju będę znowu ubezpieczał MXa to nie będzie tej promocji, ale trudno - z resztą wolę mieć promocję na 2.0 GT niż na 1.6 MX

 

Podsumowując - nie było żadnych informacji o promocjach - wyszło samo, więc po prostu warto spróbować - może też się uda.

 

Jeszcze taka informacja - jak się ubezpiecza agent mBank to płatność jest tylko z konta, natomiast jak się to wyklikuje samemu to jakoś można zrobić płatność z karty kredytowej (zdaje się że mTransferem ale nie pamiętam dokładnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diuk napisał:

ak się ubezpiecza agent mBank to płatność jest tylko z konta, natomiast jak się to wyklikuje samemu to jakoś można zrobić płatność z karty kredytowej (zdaje się że mTransferem ale nie pamiętam dokładnie) 

 

 mTransfer pobiera płatność z konta bankowego, z karty chyba się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Juan Rapru napisał:

 

 mTransfer pobiera płatność z konta bankowego, z karty chyba się nie da.

da się z konta karty kredytowej i to też jest bez prowizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajnie i  miło mi jak podchodzi PZU do aut które juz u nich mają i nie tracą zniżek, dzis w nocy dostałem maila że składka za moją Imprezę JDM wynosi na kolejny rok UWAGA tylko186zł

Nawet nie dzwonię z ciekawości do Compensy spytać ile by tam kosztowała bo nie chcę opluć telefonu ze śmiechu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 07:45, Oktan napisał:

Fajnie i  miło mi jak podchodzi PZU do aut które juz u nich mają i nie tracą zniżek, dzis w nocy dostałem maila że składka za moją Imprezę JDM wynosi na kolejny rok UWAGA tylko186zł

Nawet nie dzwonię z ciekawości do Compensy spytać ile by tam kosztowała bo nie chcę opluć telefonu ze śmiechu.. 

 

dodatkowo nie sprawdzają czy ma się wciąż opłaconą kartę.

Kolegom na stare motory z lat 60tych poprzychodziły wyceny "po staremu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dymian napisał:

 

dodatkowo nie sprawdzają czy ma się wciąż opłaconą kartę.

Kolegom na stare motory z lat 60tych poprzychodziły wyceny "po staremu"

Jeśli jest to kontynuacja to żadna karta nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hugo napisał:

Jeśli jest to kontynuacja to żadna karta nie jest potrzebna.

Zgadzam się, i dlatego nam nie zabiorą już raz danych zniżek na pojazdy 'zabytkowe'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, #szaman napisał:

OC check:

 

mBank AXA - Ford Scorpio 2.9 - 600zł bez łaski. Bez pełnych zniżek i chyba jeszcze ze zwyżką za wiek.

U agenta minimalna stawka na to samo auto ~8 stówek.

Qrde, zapomniałem o pompie dla Ciebie:o

Zobaczyłem wpis i mnie oświeciło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, #szaman napisał:

OC check:

 

mBank AXA - Ford Scorpio 2.9 - 600zł bez łaski. Bez pełnych zniżek i chyba jeszcze ze zwyżką za wiek.

U agenta minimalna stawka na to samo auto ~8 stówek.

 

 

ten 2,9 to wieloryb?

Te zwyżki- każda ubezpieczalnia ma jakieś swoje tajniki ich liczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Oktan napisał:

Qrde, zapomniałem o pompie dla Ciebie:o

Zobaczyłem wpis i mnie oświeciło..

Przez jakiś czas eksploatuję Scorpio by je objeździć przed urlopem, więc nie ma wielkiej napinki. Podeślij w wolnej chwili :)

 

16 godzin temu, Dymian napisał:

ten 2,9 to wieloryb?

Te zwyżki- każda ubezpieczalnia ma jakieś swoje tajniki ich liczenia.

Przejściówka '94 - ostatni rocznik (w '94 przejściówki się skończyły i zaczęły wielo). Niestety nie jest to BOA 24V, choć taki silnik mam w Granadzie.  2,9 12V, ale przynajmniej pełna ghia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, #szaman napisał:

Przejściówka '94 - ostatni rocznik (w '94 przejściówki się skończyły i zaczęły wielo). Niestety nie jest to BOA 24V, choć taki silnik mam w Granadzie.  2,9 12V, ale przynajmniej pełna ghia :D

 

12v ma swoim mintusku, ma 31 lat i jest niezniszczalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś kiedyś ;) napisał na forum o możliwości złożenia tablic rejestracyjnych w wydziale komunikacji, samochodu który jest nieużytkowany, na jakiś określony czas. Miało to dawać korzyści związane z niższą skladką na OC.

Pytałem się wczoraj w swoim WK w Olsztynie to nikt nic nie wie, tylko ciągniki siodłowe, autobusy i traktory można rzekomo tak "zawiesić".

 

Wiecie coś więcej w tym temacie? Nie mogę żadnego info na forum znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...