Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kto by chciał Duster'a?
 

 

ja bym chciał, bardzo ładne i zgrane auto

niestety nie mogę kolekcjonować aut stąd wybór bardziej wszechstronnego Subaru XV

 

i ja też - jako samochód do ganiania wokół komina jest OK, szczególnie benzyna - bez turbo. Na trasie dramat, ale jak Ssangyong wyzionie ducha, to w garażu będą stały Forester i Duster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kto by chciał Duster'a? :P

Ja bym się nie pogniewał, ale tylko w wersji 4x4 (dla zasady) ;-)

Mój Ojciec ma Dustera (przedtem miał Sandero, też spoko) i jest bardzo zadowolony (mnie też się tym autkiem bardzo dobrze jeździ), tylko niestety "ośkę", bo wersje 4x4 to jednak drogo wychodzą, nawet mimo stosunkowo niskich cen w Dacii :-( Nie na budżet plebsu :-( Nie wiem, czemu tak się wszyscy śmieją z Dacii: starsza, sprawdzona technologia Renault, mało elektroniki, tanie i proste naprawy, przystępna cena, sporo miejsca w środku i olbrzymia przestrzeń ładunkowa (nawet bez składania siedzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak konkretnie w nawiązaniu do wątku to ze swojego doświadczenia Subaru Diesel vs. Skoda TDI dochodzę do wniosku, że

niestety ale Skoda jest lepsza, bo nie tak zawodna jak XV SBD

 

co by nie było ale podstawową funkcją takiego auta jest bezproblemowe pokonywanie kolejnych kilometrów czego XV SBD prawie od samego początku naszej wspólnej przygody mi nie zapewnia wręcz przeciwnie skutecznie utrudnia

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak konkretnie w nawiązaniu do wątku to ze swojego doświadczenia Subaru Diesel vs. Skoda TDI dochodzę do wniosku, że

niestety ale Skoda jest lepsza, bo nie tak zawodna jak XV SBD

 

co by nie było ale podstawową funkcją takiego auta jest bezproblemowe pokonywanie kolejnych kilometrów czego XV SBD prawie od samego początku naszej wspólnej przygody mi nie zapewnia wręcz przeciwnie skutecznie utrudnia

każdy nowy diesel to same problemy. miałem Toledo gdzie po 70 tys korba wywaliła dziurę w bloku. a to był 1.9 tdi. wystarczy poczytać na necie o bxe. nigdy wiecej smroda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

każdy nowy diesel to same problemy.
 

 

za dużo miałem i mam diesli żeby tak do tego podchodzić, żaden inny nie sprawiał mi takich problemów

 

podstawową funkcją takiego auta jest możliwe bezproblemowe przemieszczanie się, XV SBD tego nie gwarantuje co jest jego poważną wadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony ta czeska czy rumuńska motoryzacja to tak podobnie jak "nasz Opel" czy "nasze" fabryki Fiata

 

bądźmy szczerzy to są wielkie ponadnarodowe koncerny, które "jedynie" lokują produkcje w danym kraju

"czeska" Skoda czy "rumuńska" Dacia to tylko nazwa produktu koncernu z zarządem w innym państwie

jak opony "Debica"

 

mamy też swoje chlubne przykłady jak np. Solaris - przecież to też branża motoryzacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z drugiej strony ta czeska czy rumuńska motoryzacja to tak podobnie jak "nasz Opel" czy "nasze" fabryki Fiata

 

Od strony biznesowej masz rację. Ale tu bardziej chodzi o wizerunek. A to już inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że ogólnie automotive działa w Polsce bardzo prężnie, bardzo, ale nie mamy swojej marki w obszarze samochodów osobowych, czyli tych najbardziej powiedzmy powszechnych.

Czesi np., pomimo całkowitego oparcia o technikę VW, zachowali skodę i to jest mimo wszystko dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma taki dołączany automatycznie z możliwością blokady elektronicznej. Jak w nissanach. Forek to nie jest ale na ośnieżonych serpentynach dawało się jechać. Nie było ani nerwowych reakcji ani wrażenia jazdy ośką. A jeździłem w Alpach w bardzo trudnych warunkach wersją bez ESP. Jednak jak wyjeżdżałem zaspy to dość szybko zapaliła się lampka przegrzania napędu i tył się odpiął. W trakcie studzenia odsunąłem trochę śniegu i wyjechałem.

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę,test porównujący skodę z E klasą.

A ja się pytam,czy jest jakieś subaru które można porównać z E klasą? :huh:

A najlepsze, że Skoda lepsza ;) Chyba jedyny samochód, z którym Skoda by przegrała to Passerati B5 :biglol:

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Skody.

Używana w firmie od około roku (przez jednego kierowcę, raczej spokojnie jeżdżącego), trzyletnia Fabia 1,2 przy przebiegu ok. 60 tys. km

postanowiła, że poprosi o nowi silnik, gdyż dotychczasowy kompletnie się rozsypał ...

Z tego co widzę oferta używanych nie jest zbyt bogata, podobno TTTM i schodzą dosyć szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...