Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Otóż w ocenie przyspieszenia Skoda ( 9,7s ) traci do Mazdy ( 8,8s ) jeden punkt ( różnica : 0,9 s) Zyskuje wobec Suzuki ( 10,4s ; różnica 0,7s ) 3 punkty.

To przecież oczywiste:)

<10 - szybko, >10 ledwo się rusza ;)

 

 

Zyskuje także wobec Audi 9,6 s) jeden punkt ....

Już dawno zauważono, że w marketingu 7 jest najatrakcyjniejszą z cyfr. Cena 2,97 działa na potencjalnego kupującego lepiej (odbiera jako atrakcyjniejszą) niż 1,99. Więc 9,7 jest lepiej niż 9,6 :biglol:

 

Reszta - punkty za pochodzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem wielkości wnętrza Yeti naprawdę może zaskoczyć to jest dosłownie "mały dostawczak" o bardzo regularnych ścianach 

jeśli komuś taki typ auta odpowiada to znajdzie to w chyba każdej Skodzie gdzie faktycznie atutem jest przestrzeń 

tyle, że postrzegana przez pryzmat zdolności przewozowych całego auta co nie musi się przekładać np. na optymalną pod względem prowadzenia pojazdu pozycję kierowcy

 

co do zawieszenia - dla mnie w Skodzie Yeti 4x4 MY 2011 było ono "wyścigowe" nie radziło sobie na gorszej jakości drogach

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie nowy duży SUV Skody, wczoraj w Motorze było foto konceptu, trochę podobny z linii bocznej do grand cherokee... Także wątek będzie miał się czym odżywiać  :biglol:

Zwałaszcza, że ta nowa Skoda wielkościowo prawie dokładnie podchodzi pod Forka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Trekka (mozliwa nazwa) bedzie wielkością pomiedzy Tiguanem a Touragiem, czyli bardzo dobrze. Nadkola faktycznie przypominaja Jeepa, ale to jest akurat na plus. Jesli rozstaw osi będzie spory, do tego zachowaja przestronne wnetrze i bagar na poziomie 550 - 600 litrow - moze byc ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, nic nie piszecie, a szkoda aby wątek się zapodział.....

Na mieście chodzą już słuchy, że zaczyna się wyprzedaż modeli 2014 i podobno do każdego zakupionego egzemplarza w gratisie oprócz filców mają rozdawać czapki z nutrii. Czy ktoś to może potwierdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdecydowanie błędne informacje. Po pierwsze filce zastąpiono gumo-filacami ze względu na unijne przepisy dotyczące emisji gazów skarpetkowych.. Po drugie czapek z nutrii nie będzie ze względów oszczędnościowych, natomiast udzielany jest preferencyjny kredyt na kapelusz ze zintegrowanymi nausznikami ze sztucznego lisa.

Jak więc widzisz w rozsiewanej plotce jest wiele, nieprawdziwych i godzących w wizerunek Skody informacji :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tak naprawdę sprawdził cena Octavii Scout wyposażoną prawie tak samo jak Forester XT Platinium? Wyszło my że Skoda kosztuje to samo jak Forestera! :) Ale bez S-AWD, X-mode, 184km, dobra teoretyczne będzie paliła trochę mniej niż XT. Serio oprócz cena dwa inny świata! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na mieście chodzą już słuchy, że zaczyna się wyprzedaż modeli 2014

 

Panie nic tylko brać, najlepiej kilka sztuk, będzie dodatkowy rabat.  :biglol: 

 

BTW mam pomysł na nową ankietę. Czy Forum Subaru zachęca do zakupu Skody.  :facepalm: Nie ogarniam tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś tak naprawdę sprawdził cena Octavii Scout wyposażoną prawie tak samo jak Forester XT Platinium? Wyszło my że Skoda kosztuje to samo jak Forestera! Ale bez S-AWD, X-mode, 184km, dobra teoretyczne będzie paliła trochę mniej niż XT. Serio oprócz cena dwa inny świata!

 

Sprawdzałem - po rabatach wyszło niecałe 140 000 zł, z tym, że wybrałem praktycznie większość opcji dodatkowych (łącznie z ogrzewaniem postojowym), więc wyposażenie nieco bogatsze niż w XT Platinum. 

 

W standardzie szczególnie cieszą normalne wygodne fotele i ludzka pozycja za kierownicą ;) No i ku radości killerrzpruszkowa oczywiście to:

 

 

 

Masz zdecydowanie błędne informacje. Po pierwsze filce zastąpiono gumo-filacami ze względu na unijne przepisy dotyczące emisji gazów skarpetkowych.. Po drugie czapek z nutrii nie będzie ze względów oszczędnościowych, natomiast udzielany jest preferencyjny kredyt na kapelusz ze zintegrowanymi nausznikami ze sztucznego lisa. Jak więc widzisz w rozsiewanej plotce jest wiele, nieprawdziwych i godzących w wizerunek Skody informacji
 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tak naprawdę sprawdził cena Octavii Scout wyposażoną prawie tak samo jak Forester XT Platinium? Wyszło my że Skoda kosztuje to samo jak Forestera! :) Ale bez S-AWD

 

 

No akurat XT też nie ma S-AWD  :P

 

Zresztą i tak nic nie przebije gumofilców - bezcenne  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma Symmetrical AWD? Dobra nie znam się, nie miałem Subaru jeszcze...mam ale odbieram następnego tygodnia. Skoda "niestety" nawet nie rozważałem słuszne czy nie...już decyzja jest i nić to nie zmieni.

 

Nie wiem czy foteli XT są dobry czy nie. Wiem że w Skoda ie. VW są naprawdę wygodnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy foteli XT są dobry czy nie

Wiele osób narzeka, ale ja po przejechaniu ponad 1500 km ciurkiem stwierdzam, że da się z nimi żyć :)

 

Wiem że w Skoda nie
Skodowskie fotele robią lepsze wrażenie na krótkich dystansach, IMO na długich nie mają żadnej przewagi

 

No akurat XT też nie ma S-AWD

Subaru twierdzi inaczej ;)

ALe co by nie było, i tak działa bez porównania lepiej niż Haldex 4, a Haldex 5 zbiera gorsze opinie niż poprzednik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No akurat XT też nie ma S-AWD

 

Było to wałkowane na Forum wiele razy, ale powtórzę, S-AWD oznacza, że silnik skrzynia wał leżą w jednej osi, osi symetrii, a półosie mają równą długość. Nie ma to nic wspólnego z tym czy napęd 4x4 jest stały czy "stały".

 

Natomiast rozwiązanie przeniesienia napędu w skrzyniach automatycznych jest stosowane przez Subaru od bardzo wielu lat i dopiero od czasu, gdy system Haldex stał się wszechobecny, nagle rozwiązanie Subaru jest uważane za niepełnowartościowe i nie "w duchu Subaru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No akurat XT też nie ma S-AWD

 

Było to wałkowane na Forum wiele razy, ale powtórzę, S-AWD oznacza, że silnik skrzynia wał leżą w jednej osi, osi symetrii, a półosie mają równą długość. Nie ma to nic wspólnego z tym czy napęd 4x4 jest stały czy "stały".

 

Natomiast rozwiązanie przeniesienia napędu w skrzyniach automatycznych jest stosowane przez Subaru od bardzo wielu lat i dopiero od czasu, gdy system Haldex stał się wszechobecny, nagle rozwiązanie Subaru jest uważane za niepełnowartościowe i nie "w duchu Subaru".

 

 

W potocznym rozumieniu SAWD oznacza stały rozdział napędu i takie było zapewne rozumienie przedmówcy, do którego postu się żartobliwie odniosłem. Przecież nie piszę, że napęd w automatach jest "niepełnowartościowy", po prosto jest to inne rozwiązanie i tyle. A tu zaraz się okaże, że powstał kolejny wątek z hejtem itd.  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...