Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2018


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tutek napisał:

Jasne, że to Esapekka wyciągnął pierwszą kostkę i poruszył resztę domina, ale moim zdaniem Tommi pożałuje zatrudnienia Krisa szybciej niż później. 

 

Problem polega na tym, że od dawna Kris nie trzyma żadnego ciśnienia i dzwonił jadąc po dwukrotnym SupeRally w ogonie klasyfikacji. 

No i nie sądzę, żeby po sezonie 2019 Tommi miał do wyboru Meeke'a i Latvalę postawił na tego drugiego. Jak nie lubię JML, tak Kris niestety nie może się z nim równać. 

Ja z kolei nie za bardzo rozumie ruch EP.

Moim zdaniem mimo wszystko miał by większą swobodę u Tomiego niż będzie miał w Citroenie z Sebem.Tam będzie grał bankowo drugie skrzypce. Francuskie teamy są jednak bardzo specyficzne zwłaszcza jak mają mocnego lidera pod którego wszystko jest układane.

No i oczywiście w takim układzie szkoda tylko Breena bo w tym układzie tylko Msport zostaje jeżeli nie lawa bo tam pewnie musiał by zapłacić.To już większe szanse ma Østberg bo on przynajmniej ma tam jakieś zaplecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Durbos napisał:

Ja to chciałbym jak naszybciej zobaczyć w WRC Rovanpere,

To jest pewniak, ale lepiej dać mu pojeździć w R5 jeszcze rok, niech się "wytrawi" bez ciśnienia. W WRC wiele by jeszcze nie pokazał, a na pewno sporo by podzwonił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem kolejna seria plotek Colina Clarka  po newsie Meeke

 

 

I takie oto przemyślenia.

Toyota wygląda na klepnieta tak jak i Citroen ale co ciekawe niewykluczone mogą byc ruchy Hyundaia w odpowiedzi na Super skład Toyoty.

Jak wiemy potwierdzony jest Therry i Andreas za to ani Paddon ani Sordo nie mają kontraktów.Sklad ogólnie mocny ale jak widać w tym roku raczej nie wypalił a więc możliwe jest że ich obu mógł by zastąpić Breen co nie jest wcale takie głupie :) w tym wypadku o fotel w Msporcie musieli by walczyć Evans , Østberg i Paddo.Sordo mało prawdopodobny w Msporcie.Co by się nie działo to będą jeszcze ciekawe newsy i roszady bo opcji jeszcze sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adi napisał:

A może ktoś z WRC2 wejdzie do składu Hyundaya, albo M-spotru. Tidemand np.

 

Ehhh, ale bym chętnie Roberta w tej Solbergowej Polówce zobaczył. 

Ja mam małą czutę że rovanpera wejdzie do HYU . Testy młodzików wygrał w przedbiegach ..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carfit napisał:

Ja mam małą czutę że rovanpera wejdzie do HYU . Testy młodzików wygrał w przedbiegach ..... :)

W 19-tym raczej nie, ale dostaniemy czytelny przekaz w Monte Carlo, jaka będzie przyszłośc, po tym w jakiej R5 się pojawi. Może być, że w HYU i się nie mylisz. Choć naturalny wybór to stajnia Tommiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi napisał:

Choć naturalny wybór to stajnia Tommiego.

wiesz jak jest z tym naturalnym przejściem ;) , Suninem, Lappi , Ostberg , teraz już nie ma moim zdaniem "natural"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adi napisał:

W 19-tym raczej nie, ale dostaniemy czytelny przekaz w Monte Carlo, jaka będzie przyszłośc, po tym w jakiej R5 się pojawi. Może być, że w HYU i się nie mylisz. Choć naturalny wybór to stajnia Tommiego. 

Młody ma przeciez kontak ze Skoda na 2019 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, turdziGT napisał:

Młody ma przeciez kontak ze Skoda na 2019 

Wiesz że nie ma kontraktu , którego nie można złamać ;)

HYU ma całkiem inne priorytety , jeśli koreańce zaplanują że w 2020 będą mistrzami , to zrobią wszystko , i nie przejmują sią rokiem 2018, 2019 . To taka strategia zespołu z Korei . Dla nas to chore , dla nich nie !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, turdziGT napisał:

Młody ma przeciez kontak ze Skoda na 2019

To co Carfit napisał o naturalnych przejściach, można by i kontrakcie.

Jak jest taki zawodnik na tapecie, to kontrak(cik) z WRC2, to mały szczegół.

21 minut temu, carfit napisał:

jeśli koreańce zaplanują że w 2020 będą mistrzami

Realne szanse mieli w zeszłym i tym roku. Hyu mocno zaczyna sezon, później dostają zadyszki i Thierry mówi, że tylko on jest szybki w zespole...po czym sam dostaje zadyszki. To taki jakby psychologiczny strach przed zwycięstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał:

Wiesz że nie ma kontraktu , którego nie można złamać ;)

 

To prawda ale myślę że młody ma taki kontrakt który zostawia furtkę na taka ewentualność.

10 godzin temu, Adi napisał:

To co Carfit napisał o naturalnych przejściach, można by i kontrakcie.

Jak jest taki zawodnik na tapecie, to kontrak(cik) z WRC2, to mały szczegół.

Realne szanse mieli w zeszłym i tym roku. Hyu mocno zaczyna sezon, później dostają zadyszki i Thierry mówi, że tylko on jest szybki w zespole...po czym sam dostaje zadyszki. To taki jakby psychologiczny strach przed zwycięstwem.

Jeżeli mam być szczery to nie rozumie takiego podejścia.Wyglada to jak sytuacja z zeszłego roku tylko w trochę lepszym wydaniu.Polowa roku super mocna a potem jest taka mizeria że przykro patrzeć.

Ja cały czas powtarzam że w tym sporcie to tak nie działa że jeździsz sobie w okolicach 5 czy 6 mięsc a na koniec sezonu wyciagasz z rękawa performance na P1. Żeby być w czubie musisz cały czas być na fali i dbać o instynkt zwycięzcy bo inaczej Cię rozjada.Niestety ale obawiam się że Ogier i Tanaka rozloza Therrego w tych ostatnich rajdach i sam sobie temu winien. 

I to jest Show ! Meeke bomba i spektakularnie nawet w rajdzie dookoła trzepaka :)

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...